Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Psal jsem to už vloni, že letos tahle hra určitě nevyjde. Jsem ochoten na to vsadit obě své koule i s pytlem.
  • Uz se tesim, 100+ uz sem si i vytisk ... zatim vse nasvedcuje tomu, ze bude mozno s klidem a prehledem sepsat 100+ co vsechno dokaze Vavra naslibovat, aby z toho nakonec bylo prd.

    BTW: Od bety se ocekava, ze obsah je komplet (jak funkcne tak herne) a ladi se chyby a vykon. Tohle ze ma byt beta? Tohle vypada na nejmin dalsi 3 roky.
  • Draken69CZ
    Taknějak jak tohle https://youtu.be/Iwt0H349Z5U?t=2m10s
  • wenceslaus
    Edit: Pitomý mobil a rušící se reakce
  • nevim proč, ale k tomuhle mi český dabing nesedne.. nedokážu to vysvětlit, je to trochu paradox ale u Mafie mi přišel CZ dabing v pohodě, ale tady u té středověké hry mi tam prostě nesedí... pokud by byl tou staročeštinou, bylo by to k smíchu protože takhle se už dnes lidi nebaví.. nikdo by pak dialogy mezi postavami nebral vážně a jakékoliv dramatické prvky by se podle mého vytratily. A dnešní češtinou, jak jsem psal, prostě si to nedokážu dobře představit. Je to zvláštní, ale nechal bych to v angličtině, s CZ titulkama samozřejmě... ti kteří hlásají jak že to je česká hra tak MUSÍ mít český dabing je podle mě nesmysl..
    • baker - prosím už nic nepiš, co slovo to perla a jedna větší hovadina než druhá. že umíš anglicky nikoho nezajímá, já neumím a taky to nikoho nezajímá. Tak už nic nepiš, buď tak hodný...
    • Už jse tady jednou psal, že kdyby např. GTA V vyšla bez anglického dabingu, tak by se všichni američani mohli porsat. A je to logický, když je to jejich hra, která se odehrává na území Ameriky. Nechápu myšlenkové pochody těch, co nechtějí český dabing pro českou hru, na území Čech o české historii.
      • To budou asi ti lidi, co si uvedomuji, ze cesky dabing:

        a) odlozi vydani hry jeste vice
        b) prodrazi hru
        c) prinejlepsim nebude v takove kvalite jako ten anglicky
        d) jak uz uvadeli jini, nema stejne s realitou nic spolecneho - starocestina je jiny jazyk, kteremu by nikdo krome historiku nerozumel (neni jenom srandovne znejici verze moderni cestiny), navic mnoho postav by ve skutecnosti stejne mluvilo nemecky, nebo za urcitych okolnosti latinsky.
      • a nedelaj to nahodou skotove?

        se divim, ze nejsou nasrany, ze to neni na predmesti glasgow a nemluvi se tam tou jejich pseudoanglictinou *1*
    • a ta angličtina ti u toho k smíchu nepřijde, když ten Lojza prochází českou vesničkou, kde maj lidi český jména ale mluvěj anglicky a nad tim všim bdí King Venceslav ????
      • hru bude hrát 90% lidí kteří neví kde Česká republika leží a mimochodem, v té době to vlastně "česká" vesnička ani nebyla, doporučuju nastudovat kapku té historie nebudeš pak na netu za hlupáka :).. no a ještě tu anglinu jak jsem už psal :)
        • hra se odehrává roku 1401, Karel IV ustanovil Korunu Českou roku 1348, ovšem pojem Koruna českého království se používá od roku 1322 od dob Jana Lucemburského, v této době tedy hovoříme o Zemích koruny české, nebo o Českém království, nevím tedy, proč by ses v této době nemohl projít po české vesnici, neni nad to, udělat ze sebe mna internetu hlupáka sám a ještě kritizovat druhé *3*

          angličtina v této hře je holý nesmysl, o tom snad nemusíme diskutovat a anglicky snad dnes již umí skoro každý, to je v podstatě samozřejmost
          • 1403
          • Anglicky umí každý? Ty jsi přilétl z Marsu? že umíš ty a tvoji vrstevníci neznamená, že každý. V mém okolí a moji vrstevníci neumí skoro nikdo a taky ti to necpu...
            • At uz bohuzel nebo bohudik, jste v obrovske mensine a nemuzete ocekavat, ze se vam ostatni budou neustale prizpusobovat.
    • Tebe bude pripadat normalnejsi, kdyz se stredoveci rytiri v realistickem RPG, ktere se ma odehravat na uzemi cech budou bavit anglicky? A k te starocestine ...mozna by se mohli ti rytiri mydlit po hlavach tabletama a ve volnych chvilich pred bitvou by vykecavali a cumakovali na FB ...protoze kdo dneska nosi mec a jezdi na koni ...to by bylo k smichu.
      • jo, bude mi to připadat normálnější, já si totiž zaprvé uvědomuju že to je počítačová hra a zadruhé - umim anglicky. Všiml jsem si že když se jen nepatrně naznačí že někde nebude česká lokalizace, začnou brečet a řvát pouze ti kteří neumí anglicky
        • Inquisitor
          To není pravda, hodně lidí co umí anglicky si rádo zahraje v češtině. To samozřejmě závisí na kvalitě překladu. Podívej se třeba na Německo, tam hrajou v podstatě všichni jenom v němčině a nepřijde jim na tom nic divnýho. To jenom Češi musí být pořád "světoví" a shazovat svůj vlastní jazyk a plácat se po ramenou, že hrajou v angličtině.
          • "hodně lidí co umí anglicky si rádo zahraje v češtin" - ne, pouze lidé co si myslí, že umí anglicky, a přitom anglicky neumí. Anglicky umí ten, kdo je schopen sledovat filmy a hrát hry v angličtině, aniž by musel brečet na fórech, kdy bude čeština. Nejde o světovost hrát v angličtině, ale o trapnost českého jazyka a nekvalitní dabingy a překlady.
          • wenceslaus
            Nejde o světovost, ale o počty.
        • Tak to je super, ze umis anglicky ...ja umim rusky a proto mi pripada ujete, ze tahle CESKA hra bude v anglictine ...chci totiz aby byla rusky ...protoze ja rusky umim ...jo abych nezapomnel ...uz jsem se tu pochlubil, ze umim rusky? Jeste bych se te rad zeptal ...co ti neni jasne na slove "realisticke"?
          • Tak to gratuluji, ze umite svetove o neco mene bezvyznamny jazyk, nez je cestina. Tohle je CESKA hra v tom smyslu, ze produkovana v Cechach, ale rozhodne neni CESKA tim, ze je urcena exkluzivne pro cesky trch, to by ji bohuzel nemelo cenu delat.
          • wenceslaus
            Realistické? Rozhodně to nemá nic společného s tím, v jakém moderním jazyce hra bude.
            I když bych směs Němčiny a Stročeštiny uvítal, bylo by to dost přehnané očekávání od hry.
            • "A panbíčkáři budou mluvit latinsky a Německá šlechta německy česká staročesky. " jop, to zní dobře, takhle by to měli udělat
            • a fonty schwabach a cyrilice *1*
            • A panbíčkáři budou mluvit latinsky a Německá šlechta německy česká staročesky. Jinak trochu magor ne? *15*
            • Tak to uz je o parnik lepsi argument. Samozrejme, ze to neni podminka, ale pro dokresleni urcite vynikajici ...nevim proc by to melo nekomu vadit, naopak pro me velke plus. A ze tak dnes uz nikdo nemluvi? No a co? Pripomina mi to nakupovani v hypermaketu ...uniformni blivaz za kazdou cenu.
        • tak to sis všimnul blbě, já umim anglicky dobře, ale hru od českých tvůrců odehrávající se v českých zemích chci a budu hrát česky, nebo vůbec
  • Nevíte jestli má Dan Vávra přítelkyni nebo manželku?
    • Ještě má i milenku.
    • Jen taková skromná otázka - proč tě to zajímá? :D
    • Ženu a dítě má.
    • oboje a k tomu navic jeste psa *5*
  • Proč ten hate na dabing, který není dobový?

    Kdyby byl tak: Tomu nikdo nerozumí (podívejte se, jak se mluvilo v té době anglicky a "česky"), museli by tam být titulky a ještě by měli řadu práce s tím aby ten dabing udělali přesně dobově, protože na to je dokumentace a výzkum by dost trval.
    U Far Cry: Pazourek je sice dabing ale: Nemají tolik práce aby to udělali dobově, protože v té době stačilo pár zvuků a navíc to není ani zdokumentované. Tedy tam něco nahekají a hotovo.

    Do toho...Kolik AAA her to má? V Mass Effectu se kecá dnešní angličtinou a nikomu to nepřišlo divné (přitom je naprostá kravina a samo studio řeklo, že se na to prostě vy*ralo), v AC také (a to se v té době mluvilo opět jinak) a tak lze pokračovat a pokračovat...A zde hate, jako kdyby to byla běžná věc, že hry mají dobový jazyk *15*

    Stará angličtina: https://www.youtube.com/watch?v=tCckcTHWqKw
    • Protože dan Vávra dělá ramena jaká to bude super historická hra, řeší omítku na stene, ale dabing vynechá.
      • 1) Neni to rozhodnuti samotneho Vavry, bylo to spolecneho rozhodnuti mnoha lidi, kteri se tim zabyvali dele a zvalili mnohem vice problemu, nez internetovy diskuter behem 10 vterin.

        2) Dabing nevynechal, dabing je. Anglicky. Protoze to dava nejvetsi smysl.

        3) Musime znova vyjmenovavat vsechny hry, kde lide nemluvi mistnim a dobovym jazykem? Protoze jich je vetsina.
      • Veskoslav
        Kraď si jiné nicky, nulo *7*
    • Proč ten hate na dabing, který není dobový?

      Protoze je to tady plny pubertalnich decek, co se jeste nenaucili poradne lestit bambus *7*
      • TheGGG
        pořádně? Na to je potřeba škola nebo co?
        Jinak ten hate je tu proto, že si o něj Vávra v posledních asi 20 letech dost koledoval. Všichni teďka po tom jeho věčném rozumbradování čekají mašteršpíz a místot toho mají... ehm todle..
        • wenceslaus
          Aha, takže mají mindrák! A čemu říkáš "tohle"?
          • TheGGG
            tomu co zatím předvádějí...
            • wenceslaus
              To je beta.
  • Kingdom Come bude odloženo kvůli konzolovému vydání hry, distributoři si totiž ve smlouvě nárokují synchronizované vydání konzolových verzí a PC verze, aby náhodou nebyly upřednostněni PC hráči před konzolovými a protože chce Warhorse vydělat co nejvíc, samozřejmě Vávra ohnul hřbet a přistoupil na ultimátum Xboxu a Playstationu, navzdory tomu, že slíbil, že PC verze výjde přednostně a nebude se ohlížet na konzole.

    V článku chybí tato zcela zásadní informace. Z pohledu backera to vnímám jako urážku a nedodržené KS kampaně, chci vrátit zpět své peníze. Nestojím o to, aby hra, která je v zásadě na PC hotová byla kvalitativně downgradovaná na konzolidní aušusy a vydaná později spolu s konzolovými verzemi jenom proto, že by jinak na konzole vůbec nevyšla. Co je mi po tom? A proč vůbec potřebuje Warhorse distributora, když může vše distribuovat online?
    • Citace z kickstarteru:

      Planned platforms: PC, Xbox One*, PS4*, Mac, Linux
      * Publishing on closed platforms is subject to approval by the platform holder. This can also influence release date there.

      Reality check: Na konzolich hra vetsinou vydela 2/3 sveho vydelku. To si studio nemuze nechat ujit, obzvlastne pokud OD SAMEHO ZACATKU slibuje, ze hra vyjde i na konzolich, bez cehoz by ani nikdy neziskala investora. Vavra neslibil, ze PC vyjde drive. Vavra kdysi rekl, ze takovy je plan. Plan se zmenil kvuli okolnostem, na ktere nema WH vliv.
    • Z pohledu backera je mi úplně jedno, jestli to vyjde v létě nebo na vánoce. Spíš mě poněkud děsí, v jakém stavu je beta, takže rozhodně ať na tom ještě pracují.
    • TheGGG
      hahaha jen breč... nakonec to bude na konzoli hratelnější víc, než na 80 % PC. Ten tvůj ubrečený koment mě fakt zlepšil náladu... Díky.
      • A těch zbylých 20% je pořád víc, než konzolí... *15*
        • TheGGG
          leda ve snu...
    • Protože vic peňez, je vic peňez ?!? Nevim co ste si o Vavrovi mysleli, ale každy ma svou cenu...nezbyva než doufat, že krom konzol se budou věnovat aj PC verzi...
      Kto opravdu muže řict, v jakym stavu je momentalne ta hra ?
      • delám v týmu a je tam opravdu napjatá atmosféra. Ve hre nic nefunguje, peníze docházejí a je jisté že se nestíhá ani rok 2017. navíc spolupráce s danem je peklo
        • tym se timto prispevkem docela bavi
    • Protože na konzole se kupuje hodně krabicovích her. Do toho bude sběratelská edice pro PC. Viz to co mají na webu s pěknou soškou rytíře, mincí, knihou atd.

      Pro tebe jako Backera, by mělo být tohle dobré. Je větší šance, že vydělají a bude ACT 2 a ACT 3 které mají hru poté propojit do jednoho celku.
    • ucho
      jestli chceš vrátit peníze, proč to řešíš zde na games.cz a ne na stránce warhorse? trochu drama queen, co? ;)
    • wenceslaus
      Jakožto backer jsem rád, že bude víc času na doladění hry. Jde o odklad vydání, ne o downgrade. Takže si myslím, že dost přeháníš, Ohnutý hřbete.
      • Však uvidíš při vydání, bude to stejný downgrade jako jsme viděli u Withchera, nebo Assasina oproti E3 ukázkám, je to pořád dokola... Porovnej si Crysis na konzoli a na PC se všemi vychýtávkami, modifikacemi a pořádným HW, je to nebetyčný rozdíl a Kingdom Come je dělané na tomto deset let starém enginu (Cryengine 3).
        • wenceslaus
          KCD už vyšla alfa i beta. To by byl opravdu odvážný krok downgradovat hru, kterou má už tisíce lidí na počítači. Nemyslím si, že by k tomu mělo dojít.

          Engine se mění, vyvíjí. KCD má už například Global Illumination, což je jedna z nejnovější funkcí Cryenginu. Tohle prostě nejde jen tak posuzovat bez hlubších znalostí (a ty já nemám).
    • Tak nebo tak, vydání by stejně do léta nestihli. Mají na tom ještě spoustu práce. Radši si počkám a budu mít vyladěnou hru než dalšího Assasína Unity.
  • Jen doufám, že tam fakt bude profesionální čeština, jako u mafie.
    • Nebude, všichni budou hovořit krásnou středověkou posázavskou angličtinou *1*
      • Říkali, že bude.Akorát ne hned. Kdyby nebyla, tak je to opravdu ostuda.
        • Ok dokud nebude dabing tak jim nedám ani korunu...a to už jsem vážně uvažoval, že to backnu.
      • V tom případě je to fail a jsem rád, že jsem to nebacknul.
        • wenceslaus
          Za tyhle řeči bys zasloužil 2 hodiny B.K.
          • No nevim, z absence českého dabingu se mi ježí hrst
            • TheGGG
              ty si taky kkt. Dabing má vždy odpovídat zemi, ve které se daná hra nebo film odehrává. japonský anime v japonštině, francouzskej film ve francouzštině, korejskou gangsterku v korejštině a třeba Raid v indonéštině (nebo co to bylo za hatmatilku). Navíc všichni jsme se těšili na hlas Davida Prachaře...
            • Pravdu díš. Nechápu, proč se lidem nelíbí čeština. Hold Češi rádí plivají do vlastních řad.
            • Psychotic
              Pan vajíčko je hipster, co? Nerozumím ani slovo, ale hlavně, že je to originál.
            • staré české filmy mám rád. Já dabing volím podle země původu hry, Stalkera v Ruštině, Zaklínače v Polštině, GTA anglicky a třeba Sleeping dogs čínsky a k tomu vždy titulky.. no a KC, hru od Čechů odehrávající se na našem území bych měl hrát anglicky??Ani náhodou
            • Každý ví, že české filmy a pořady jsou jen pravdoláskařská žumpa *5*
            • přesně, pojďme rovnou všechny české filmy a pořady točit rovnou v angličtině, vždyť se ten dabing stejně ani nevyplatí, omg *1*
            • Tilwaen
              Mně se zase ježí vlasy z českého dabingu.
          • O tom může rozhodnout pouze král bramborových lidí.
        • I já, nepřítomnost dětí a že to bude rozseklý na 3 kusy bych překousnul, ale absence českého dabingu pro mě totálně bourá imerzi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit