Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tady ani nejde o to, ze se rozhodli zakomponovat zeny jako hlavni protagonistky, i kdyz se to do Wolfensteina moc nehodi podle meho nazoru :). Myslim ze tady jde mnohem vic o to, ze tvurci uz vazne nevi co by :). Dalsi vec, je to krasny priklad, jak se tvurci snazi jit s moderni dobou, ve ktere se zena stale vice a vice ztotoznuje s maskulinitou, coz je velmi spatne :). Ale do toho radsi nezachazet, to je prislovecna "can of worms" a tu tady otevrit nechci :D. Jinak za me Return to Castle Wolfenstein absolutne nejlepsi, zbytek nestoji moc za rec. V RTCW si alespon nehrali na "pribehovou" strilecku a uprimnost se ceni :), ve dvou poslednich Wolfech je pribeh spise urazka pro hrace nez jakykoli prinos zazitku.
    • Toto fakt pôsobí, ako keby chceli skočiť na vlnu šialenej politickej korektnosti. Ale ako ženské hrdinky sme tu mali už dávno, Lara Croft, Blood Rayne, Bayonetta, Chun Li :) , Jade (BGE), Claire Redfield, nehovoriac o klasikách ako Carol Danvers, Selina Kyle, či Storm z komiksov.
      Takže na schopných ženách nie je nič novátorské. Skôr ide o to, ako ich pojmú a či sú od začiatku plánované, alebo zasadené na silu do príbehu.
      Náhodou príbeh reštartu Wolfensteina sa mi celkom páčil. Odhliadnuc od mystických super zbraní tajnej židovskej spoločnosti, ktoré nelogicky nikdy nepoužili, tak základný príbeh pôsobil celkom prirodzene a aj normálne pre každého, nie len pre mladých hráčov.
      Hier bez príbehu máme toľko, že aj príbeh s chybami sa cení.
      • Zenske hrdinky jsme to meli uz davno, o tom neni pochyb. Ale tady se spis jedna o tu vlnu jak jsi rikal, politicka korektnost je snad nejvic zneuzivany pojem moderni doby. Tvurci tu primo okate ujizdi na trendech soucasnosti. Je to trapne, ale na vyvoj jsou potreba penize :). Nic proti zenskym hrdinkam samozrejme, bez zen bychom tu nebyli a ony by tu zas nebyly bez nas :), takze jsme vyrovnani. Ale moderni maskulinita cim dal tim vic znehodnocuje zenskost podle meho. Jestli je to dobre nebo spatne at si kazdy sam udela obrazek :).
        Je to ciste osobni preference, ale me osobne pribeh v restartu wolfensteina moc nesedl, mozna proto ze pribeh mi do Wolfensteina moc nepasuje. Hraje si na neco co neni. V prvnim dile restartu pribeh jakz takz. V druhem dile restartu uplna zbytecnost a chvilemi me i stval. Taky bych rekl ze dabing Blaszkowicze neni zrovna povedeny, mluvi vzdycky nejak skrze zuby, na pul hlasite. V RTCW jste si ten hlas mohli domyslet podle vlastnich predstav :). Ale to uz je jak rikam otazka preference..
        • Jasné, každému niečo iné.
          Ale nemých hrdinov som vždy neznášal. Či už bolí ticho, lebo boli tupci (Gordon Freeman), alebo proste nenadabovaní (Dragon Age a ďalšie). Postava stojí ako debil, keď sa všetci okolo nej rozprávajú a dej sa posúva v podstate bez postavy. Teda postava ju posúva činmi, ale len ako nástroj, nie ako hýbateľ deja. Preto som oceňoval dabing aj vo Fallout 4, hoci to šlo na úkor množstva textov.

          Toto sa žiaľ deje teraz všade, za každú cenu presadzovať menšiny a feminizmus. V seriáloch, filmoch, komiksoch, hrách. Ale kto sa dobre pozrie do minulosti, tak zistí, že vždy tu boli ženské hrdinky, černosi, aziati, LGB postavy, ale boli vtedy ak sa hodili do príbehu scenáristom a nie preto, aby si mohli odfajknúť kolónku "diverzita".
          Vždy sa hovorilo, že hry sú ako por a no. Čakáš od toho príbeh, ale keď tam nie je, tak nevadí. Podľa mňa to už neplatí. možno je to aj tým, že už hrám hry dlhé roky, takže prosté strieľanie, stavanie, klikanie v adventúre, či hopkanie v plošinovke ma neuspokojí.

          Hej, v dvojke po reštarte už bol príbeh slabý. A som zvedavý, kam to posunú. Vzhľadom na dej, že Nacisti vládnu svetu už desaťročia sa podľa mňa sami dostali do pasce. Už nestačí zabiť jedného zlého bossa, alebo zničiť jednu základňu. Hra by musela byť nejaká stratégia s masívnym útokom na všetkých frontoch. Pretože nech je Blažkovič, či jeho dcéry akokoľvek schopní, nemôžu poraziť armádu, ktorá vládne celému svetu už dlhé roky a zapúšťa korene vo vládach, mysleniach ľudí a v každodennom živote.
  • TheGGG
    to závání nejen ještě větší porcí SJW agitek, ale taky tlačeným coopem, takže vynechám, prodeje budou asi ještě horší jak u mizerného colossusu
    • Jack1947
      COOp mi taky vadí cpe se všude...
      • To isté ako on line prvky. Nech robia hry on line a coop a potom klasické single. Keď strávia čas takýmito somarinami, tak menej času venujú samotnej hre, kde by mohli vylepšiť príbeh, pridať pár úrovní naviac, alebo vylepšiť existujúce úrovne. Ale nie, lebo venujú čas a zdroje hlúpostiam.
        • Jack1947
          Ne e, zachvíly hry budou freemium jak na mobilu -Plat víc abys hrál víc!
  • 'Blazkowicz podle všeho ve svém odbojovém působení není příliš úspěšný, jinak si nedokážu vysvětlit, proč je v osmdesátkách ještě pořád třeba bojovat proti nacistům' Mňo, vzhledem k tomu, že nacisti ovládli nejen celou Zemi, se dá předpokládat, že jejich vykydlení zabere pár let. Americký kontinent může už být očištěn, teď přichází na řadu Evropa. Problém bych v tom neviděl.
  • Já prostě nechápu tu potřebu všude cpát strong female charaktery. V tom videu z TLoU II taky... Ellie tam je 19, má dejme tomu 60 kg a nemá problém přeprat několik chlapů jako hora během pár desítek sekund. To moc immersive nepůsobí.
    • Jack1947
      Jo jak před lety lara v Tomb raider nechápu *7*
      • Jacku ty nechápeš věcí...
  • Jack1947
    No ehm co bych tak napsal ? Třeba že to může bejt lepší než minulej díl a Blazkowicz si dá nachvíly pauzuj aby všem vytřel zrak o pár dekád ( nebo jednu) později? fair enough.
  • Sa divím že tie diskusie k člankom rovno nevypnu..pretože ak zo 100 prispevkov 90 je zmazaných tak potom tie diskusie k člankom ztracaju zmysel.
  • No...no..noooo, dejme tomu, ať si každej hraje za koho chce :D ale já si tuhle hru nekoupím. Prostě Wolfik bez Blazkowicze...není Wolfik.
  • rad hram za zenu, napriklad Mass effect trilogia bola fajn
  • BoB.2
    Nerad hraju za ženskou.
  • jako já s ženskými postavami nemám problém. Ale je ta shoda okolností, že většina současných titulů od různých studií má nyní jako hlavní hrdinku ženu, velice zajímavá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit