Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alien5
    Tupacik: souhlas nikdo nikoho nenuti. Ty lidi to vedi a taky to kupuji na ksetf pak to prodavaji na aukcich.Vyvoj a prodej jede super.Kazdy porad uvazuje na zdejsi pomery to nekupujou chudy lidi vetsinou Usa a Uk Francie.A 60 procent lidi ma autoru za 40 dolacu ;) Lidi porad uvazujou mistne a ne globalne. Vyvoj jede dobre staci sledovat reditt tam je toho 3x vice nez na ofiku forech a webech. Pochopte cim vic penez tim lepsi hra s vetsim obsahem. Bude snimani mimiky obliceje webovkou a avatar bude mluvit jako vy na TSku. Variabilita defacto co si hraci a developeri vymysli to tam muzou dat a nejsou omezeni financema a fantazii a provoz hry je zajistenej minimalne na 10 let po vydani atd...
    Je to prece Chris ;)
    • Jako dobry, ve hre muze byt vsechno ,nekonecno moznosti, bla bla bla... trosku detska naivita.
      Gamesim od 1987, a hry maji zkratka velke limitace prostredi. uz jen ten koncept propojit 3-4 hry do jedne velke, to zati nedokazal nikdo. Jsem trochu realista, takze je mi jasne ,ze finalni produkt nemuze, po technicke strance (servery/internet/real time) mit uplne vse co si ted fanousci mysli. Protoze kdyby se to CR povedlo, bylo by to asi na nobelovku. urcite tam budou limitace. loadingy, pocet hracu na urcitem uzemi, atd atd... mit ve hre mimiku z webovky, mi uz prijde tezce prehnane, ale kdyz to tam nekdo musi mit..... co se tyka te ceny, zadna lod na svete nestoji za 50.000 kacek. virtualni kosticky. nehlede na to, ze vse pujde ziskat ve hre casem. jako podporit vyvojovy team, ok, ale takto ? nevim no, vzhledem k te cene 2500$ za kus (a lode budou pribyvat), mi to prijde jako tezce pro elitarsky pristup. jen pro bohate. P2W ? na zacatku hry ano, pak se to asi srovna. Projdete si forum , staci sekce general. kolik tam je elitaru, ktery davaji na odiv, ze maji 890ku, nebo javelin, atd....jj 60% ma aurory. ale tech elitaru. *10*
      • alien5
        No a ze se pripravuje original HOTAS STAR CITIZEN ZA 250 dollaru to ti snad ani nebudu rikat to uz ti praskne arterie v hlave lol :) Nekdo hold nema duveru , chapu , uvidime ok cus .)
        • nevim co je hotas, takze cajk.
          • Hand On Throttle And Stick. Je to set joystick + rychlostni paka. Vyuziva se predevsim u leteckych simulatoru.
      • "co se tyka te ceny, zadna lod na svete nestoji za 50.000 kacek." lol ty to asi nejsi schopnej pochopit :) Ty lidi tech 50k NEdávaj za tu lod, ale je to příspěvek na hru prostě. Stejně jako byly ruzny levely příspěvků na Kingdom Come a za velkej support si mel napr (nepamatuju, je to priklad!) sochu se svou podobiznou a vyšlo tě to na X tisíc dolarů. Tak bys moh rikat, že řádná socha nestojí za XX tisíc dolarů, už to chápeš?

        A elitáři? Bože bože, sou to lidi, co dávaj těžký prachy do hry jejich snů, bud zato rád, esi se tu hru chystáš někdy hrát. Díky tem "elitářům" vybíraj miliardy korun, uvědom se prosímtě, meleš uplně z cesty. Tu "elitářskou" lod budeš ve hre moc získat obyčejnym hraním ZDARMA....
        • tak ja chapu ze si musis nakup javelinu za 50.000 babek obhajit nejak. *15*
  • 65.6m , na 100ku dosahnou, ale prijde mi uz opravdu ujety vydavat lode za 50k korun. Vypada to ze to zdimaj co to da (fanousky). Az pak tuhle lod pujde ve hre ziskat trebas za 10 hodin hrani, tak ty lidi klepne. 50 tacu. WTF. me naopak prijde jak tu nekdo psal ze progres je malej za 2 roky, ze DO TED je velkej, ale prave ze ted se to zacne brutalne spozdovat. V podstate ukazali jen ty maly tresnicky na dortu ale dat tomu podobu konzistentni hry (zabavne hlavne) bude velky orech. taky jsem si lodicku koupil za 100$, ale tim to hasne. vsechno ostatni az ve hre.....
    • je to zpusob financování, neni natom nic ujetýho, ty lidi ví, jakou má ta lod cenu, ale koupí jí, aby podpořili vývoj, někdo ti dá za 50k meč, někdo lod....
    • Vyvoj SC vykazuje stejne znaky jako vyvoj Battlecruisr 3000 A.D. . Kdyz v roce 92 Smart oznamil na jakem projektu zacina delat, zacal boom jak krava, lidi si sedali na zadek. Nakonec plakali lidi i investori ( aspon to pro Epic byl eponymni Epic fail). Delal na tom 5 let a zklamal kazdeho kdo k tomu prisel. Jako clovek co si pamatuje 3000AD vidim velke podobnosti a je tedy logicke ocekavat i podobny resultat. Nehazim vsak jeste flintu do zita. Porad je tu moznost, ze vysledny produkt bude opravdu kvalitni. Roberts uz neni zady klucina, cili se da verit, ze ta mladicka naivita ( Smartova nemesis?) uz na nej nebude mit takovy vliv. Ted uz jsou prekazkou jen prehnane ambice, ktere vekem vyprchavaji pouze sporadicky . Snad se mu povede uhlidat svuj team (a hlavne sebe, nebot na kickstarteru v plne mire plati "quis custodiet ipsos custodes") a dostaneme to v co vsichni lidi doufali, ve spojitosti s BC3K.
  • 64 700 000 presne ;)) dalsi milion bude tak ve ctvrtek;))
    • Už je $65,000,000 *3*
    • $65m bude ještě dnes...nejpozději zítra ráno
  • walltar
    Tak a Star Citizen už má 64 milionů ...
  • Nevíte jestli ta verze za 20 USD bude ještě k dispozici? Momentálně je "vyprodáno"
    • No ak bol predaj o 21.00, tak určite bude ešte o 3.00 a 6.00. Spolu s Javelinom za 2500$ *4*
      • pardon, kecám. Nie 6.00, ale 9.00 zajtra. Proste každých 6 hodín, aby pokryli všetky časové pásma.
    • alien5
      Sakra to je rychlost pred 15 minutama to tam jeste bylo :)
    • Časem možná bude. Ale chce to hlídat.
  • TVL cim vic penez se do toho nalije,tim dyl bude trvat vyvoj samotne hry *7*
    • alien5
      A to rikas komu ? nam co mame uz 40-60 dolaru pred 2 lety a nic vic ? nebo tem amikum a UK ? to musis psat nekam jinam chlapeckuuu :)
      • To je dobrý, to neřeš. Jak to tu čtu, nevychodila polovina lidí ještě ani základku :o) Oni nejspíš myslí, že když přibude stretch goal, vydání hry se posune až do chvíle kdy bude tento cíl naplněn :o) Takový deadline na gumičce, která nikde nekončí. *1*
        • Mno a tupci jako ty si samo jeste nevsimli, ze presne tahle dopad ten slavnej soubojovej modul = mame vic prachu enz sme cekali, udelame to uplne jinak a "lip". A misto 3 mesicu do budem delat rok.
          • No, chytrému napověz... Tupci jako ja vedi co riskuji. Me tech 45 dolacu vazne nezivi. Jsem proste optimista. Kdybych ocekaval 4 mega a dostal 20, asi bych taky prehodnotil vyrobni plan. A ty bys zrejme udelal to same pokud bys takovou sanci jako Roberts dostal. *1*
            • walltar
              Já mám Oculus na stole a hraju s ním Elite vždycky jak mám čas ... *14*
            • No vidis, ja bych nejdriv hracum dodal presne to, co jsem dodat planoval v terminech jaky sem slibil. Teprve pak bych za zbyvajici prachy resil, jak to rozsirit. BTW: Kdepa mame oculus, ten uz mel bejt taky hotovej, zeano ... a nejak je ticho po pesine, jen par mamlasu poslalo prachy, aby oneco schudli a nekdo na tom neuveritelne vydelal. Takhle se to dela.
          • Lol odborniku ;) mas pravdu zeme je placata a okolo zeme obyha slunce to vis ze jo ;)
            • Kobyla, babyka, obyh?
        • Jen doplním. Vývoj SC probíhá v etapách. Obsah a mechaniky budou přibývat postupně třeba jako u her typu WoW. To znamená - solidní základ někde v horizontu 1-2 roky. Následně nabalování obsahu přesně dle stretch goal listu. Podotýkám, že stále a pouze jen za tolik peněz kolik jsem do toho dal na začátku. SP kampaň má mít 50 hodin. Dnes nemá nad 20h snad žádná AAA hra za 1200 Kč. Už tohle mi stačí ke štěstí. A to i v případě, že by tam těch misí bylo kjen 20 a zbytek by přilévali postupně. *3*
  • Autorovi clanku v nekterych vetach vypadava predmet ci spojka.
  • Nemohu jinak než... se zeptat, zda je tu někdo z Vás herní vývojář, 3D grafik anebo alespoň grafik. A nemyslím joudy, kteří si doma pustili Maxe a šudlí si jednu statickou scénu půl roku nebo se mazlí s fotkou své přítelky v PS. Nemluvím ani o lidech, co dělají v reklamce loga a sázejí letáky.Vážení, vězte, že rozsah SC je obrovský. Vývoj sleduju od začátku. Každý díl 10 for Chairman, každý díl Wingman,s Hangar a každý díl Around the verse. Kdo neví co ty tři názvy znamenají, nemá nárok se tu jakkoli vyjadřovat. Od počátku ArenaCommanderu je zde jasný a viditelný pokrok, který člověk, který neupdutuje alespoň každý druhý release, nemůže pochopit. Pokud sledujete výše zmíněné týdení pořady, víte, že tým SC čítá stovky lidi. Navíc nejde o žádná ořezávátka. Koncepty a návrhy od lidí, kteří stáli nejen za úspěšnými hrami, ale třeba i za filmy jako StarWars, StarTrek, BS Galactica a jiné. Skladatelé filmové hudby, scénáristi a spisovatelé. Naopak mně překvapuje kolik práce se za ty cca dva roky udělalo. Tým SC je ve skvělé kondici. Mají úžasné nápady a dokáží je realizovat. Kdosi tu měl poznámku, že SC vyjde dávno po No Man Sky, kde bude možno přistát na každé planětě. Už před čtyřmi měsíci prohlásil Roberts, že půjdou tou samou cestou, jen né hned v první verzi hry. Je to pochopitelné. Rozsah SC je nyní mnohonásobně větší než se počítalo. V původní kampani slíbili první SC cca po třech letech. Není možné zvýšit 10x nároky a dodržet ten samý termín. Roberts přislíbil postupné doplňování a vylepšování obsahu. Ano v první iteraci bude SC minimálně takový jak slíbili. Pak by měli přibývat další věci co pár měsíců. Vývoj je nyní plánován na deset let. Ale jen těžko tu neinformovaným vysvětlím, že hru uvidíme mnohem dřív než za deset let. Základem každé hry je fungující jádro. Celý systém od ekonomiky, přes AI, fyziku, vnitřní logiku se musí odladit do takové úrovně aby celek působil konzistentně a robustně. Pak můžete přidávat co chcete. Výroba dalšího obsahu už je pak pouze rutina, která jde víceméně mechanicky a poměrně rychle. Jak říkám Roberts Space Industries odvádějí neuvěřitelnou práci, kterou je sakra vidět. Těch 35 USD nebudu litovat nikdy.
    • Zda se ze SC trochu sledujes... Mel bych drobny dotaz na zakladni a vetsine jiste dobre znam fakt... Je uz znamo jak to bude s naklady n hrani? Mesicni poplatky, ci nejake jine reseni?
      • Jak tu píší ostatní. Zaplatíš podle toho s jakou lodí chceš začít. Tady mas prehled: https://robertsspaceindustries.com/pledge/game-packages Kdyby ti link nefungoval, jen info. Nejlevnejsi balicek se ted da sehnat v akci za 20 USD. Bohuzel je to stale vyprodane. Standardni cena je 45 USD. Oboji je s lodi Aurora. Nicmoc kraska. Pokud chces lod lepsi a hezci, musis priplatit. Ja mam 300i. Timto nakupem VESKERE tve investice konci. Od teto chvile budes mit jakoykoliv update zdarma. Jasne, jestli nekdo na zactku chce celou flotilu, musi zaplatit. Ale k dispozici je pouze jeden hangar a ten ma omezenou kapacitu tusim jen na 4-6 small class (tedy malych) lodi.
        • Jasně čekej že bude vše zdarma :D
        • walltar
          Všechny updaty nebudou zdarma ... Pro Squadron 42 (Sp kampaň) se už plánuje mission disk, který bude placený. A časem budou vydávat další. Pravděpodobně budou podobné datadisky i pro MMO část ... Například se mluvilo o možnosti hrát za mimozemšťana. Taková expanze by potom byla spojená s další mimozemskou SP kampaní a rozšířením mimozemské flotily lodí, aby měli všechny možnosti, jako ty lidské.
          • Ok, tim vsim zdarma jsem myslel to vse co je ve stretch goalech uvedeno jako vramci prvniho nakupu. Ale i kdyby ne, SC samotny poskytne dostatek zabavy na to, abych byl hotov si dokoupit datadisk. Sorry, komu se zda o certech, kdyz po nem chteji za hru penize, jeho problem. Jen tvrdim, ze investice do SC mi nevadi. I kdyby ted rekli, ze polovina stretch goalu bude za priplatek, s klidnym srdcem jim ty prachy poslu.
            • alien5
              Dal jsem nove informancni video na muj youtube kanal.Amatersky ok ;) je to o tom co si ted koupit..balicek lod atd.. https://www.youtube.com/watch?v=7S6w6MeKCWs&list=UUV18DibpcRyeM4sZd8FtW1w
      • walltar
        Hra bude Buy to play ...
        • A vzhledem k tomu, že jsi ještě větší blázen do SC jak já, tak se tě zeptám jestli sis koupil Javelin za $2,5k? :D
          • walltar
            Ne ... Javelina sem si vážně nekoupil. Ani kdybych reclaimnul vše co mám, tak bych se k tomu nepřiblížil. Ale vyměním si nějaké lodě za Carrack.
        • Chápu co myslíš, ale pro tuto "troll-debatu" je to určitě zavádějící.

          Raději bych to napsal takto:
          Koupíš si hru/balík se hrou a nic dalšího už neplatíš ( žádné měsíční poplatky atd. )...
    • Souhlas diky ;) ale troly radobyodborniky neodradis.;) ze hnisavec.Bude to nejaky teenager. *1*
  • Hnisavec
    je jasná prečo skoro nikto nepoužíva CryEngine...urobiť v ňom hru trvá minimálne 5 rokov - neznámo kedy...viď Kingdom Come a Star Citizen
    • Ty jsi v něm něco dělal? Pouč člověka který s ním pracuje *1*
      • Musis pockat prave si cuca palec ;) Jinak do nedele to mame doma uz 63 800 000.Ted v 9 to zase neco hodi.
        • No, prima. *1* Jsem zvědav, s čím se vytasí na Vánoce. Už jsem zapomněl na kdy slíbili ochutbávku FPS.
          • alien5
            Covece to elite to ovladani me sklamalo jde blbe tocit musis furt jen Y a X osy i na X-55.Asi me to fakt nebude bavit z hlediska hrani spise ten pruzkum, ten mi vyhovuje jako astronomovy. Jinak je super kdyz znas perfetkne hvezdnou oblohu videt ty hvezdy a souhvezdi ktere znam, ve hre, a doletet si k nim :) Se tesim na Europu a Titan a Betelguese :)
            • Elite se mi líbí především pro ten krásný warpový skok. Ještě jsem ho nekoupil a váhám zda vůbec. Ale stejně mám teď k dohrání takových her, že netřeba pospíchat. Takže ti asi své zkušenosti s ovládáním nesdělím. SC hraju zatím jen s myškou. Naprd. Už si brousím zuby na X-55 případně Warthog, ale je toho nějak moc. Mám v merku čtyři zásadní kusy HW. Oculus, Virtualizer, Delta 6 pušku a heptickou vestu. Taky uvažuju nad pohyblivým kokpitem, ale ten je kapku dražší a možná si ho radši postavím.
          • FPS někdy koncem jari nebo v létě ;)
            • Hmm, no nevadí, do té doby budu poletovat mezi šutrama v AC. S Voice Attackem to nemá chybu *14* *15*
  • Tak co? Uz jste se dohodli na tom jestli bude Star Citizen dobra nebo spatna hra?
    • Moje hodnotenie vyplíva z testovania aktuálnej verzie a ja som spokojný.
      Letový model odpovedá predstavám, zameriavací systém je zábavný a letový model každej lode je jedinečný, takže sa treba učiť každú loď zvlášť.

      To je vlastne základ celej hry, ktorý už funguje, uvidíme ako dopadne FPS na vlastnú kožu.

      Pre info ešte pridám mesiac starý odkaz 50 lodí a ich statusu podľa vývoja:
      https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14244-How-Ideas-Take-Flight-The-Star-Citizen-Ship-Pipeline
    • O tom se bude rokovat i po vydání hry *1*
      • vydani? *14* *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit