Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak to bude s genetickým a augumentačním vylepšením ?
    • KronosDeret
      taky mě zajímalo asi nejvíc.. přeci jenom jak něco smrdí transhumanismem, tak to žeru i s navijákem, ale zatím to vypadá, že bohužel minimálně ve vanila verzi Meld nebude...
      • Tak doufám, že nám místo toho nabídnou něco jinýho ! Čím víc možností jak si upravit svojí jednotku tím líp a navíc zrovna augumentace a genetický úpravy se pro xcom vyloženě hodí
  • podle mne ma ta hra taky blbe nastavenou obtižnost, podle mne není spravny aby vam kvuli jedne chybe zemrel cely tým.
    kvuli troše risku a neštesti (treba nahodou sputite vic skupinek, neštastny zasah, panika atd) se vam zborti cela hra jako domeček z karet a to je imo blbost.
    chápu že je to jen hra a musí tam být nejak nastaveny herní mechaniky ale proste hrajete za elitni vojaky a oni netrefi ani prd, nekdo vedle nich zemre nebo utrpi zraneni a cely tým začne panikarit a dokonce strilet do vlastnich? snad jsou na to trenovaní.

    taky je divne že mate nekonečno munice, mužete strilet jen po davkach a pak treba každou chvili menit zasobnik atd.
    • TheGGG
      ale no tak maxíku, takový kovaný hc hráč jako ty a nedává si xcom? Dyť to bylo docela v poho, jen pár postav sem ztratil... Navíc paniku maj jen začátečníci, nikdy mi nezačal panikařit někdo s vyšší hodností... Navíc taky to chce nebýt jelito a nehrát to jak tahový CoD...
      • ja jsem ale hrál long war na brutal obtižnosti a byla to treti mise. ta hra proste na vyšší obtižnost nepromiji chyby, a to není jen moje zkušenost ale taky jsem videl nekolik letsplayu.
        na jakou obtižnost jsi to hral ty?
        • TheGGG
          já hrál bez long modu na classic...
          jinak nevím, proč hraješ na brutal obtížnost a pak tady brečíš že je to moc těžký...
          Dost mi to připomíná tento obrázek...
          http://i2.kym-cdn.com/photos/images/facebook/001/016/674/802.jpg
          • hezkej obrazek, trochu pripomina hrani na konzoli *2*
            • TheGGG
              "Nice try, Penguin. Nice try."
          • classic je pro babovky
            • další chuj co nechape psany text
            • Opravdu příspěvek do diskuze. Na tebe je očividně těžká obtížnost moc obtížná a obratem prohlásíš, že normální je pro trapáky? Tak si to prosím tebe v té palici srovnej. Osobně jsem hrál na obě obtížnosti a holt je těžší obtížnost těžší, to tak nějak patří k tomu.

              Obtížnosti mi přijdou alespoň v minulých hrách úplně v pořádku, daleko lepší než třeba u Arma her, kde jsem se nepřetlačil ani přes první misi na nejlehčí úroveň. :) Tam to bylo nefér.
            • TheGGG
              jenže tobě připadá hra nefér protože je těžká... to pak máš těžký...
            • nemam problem prohravat pokud je to fer; jinak ja nebrečim jen rikam co by mohlo byt lepší
            • TheGGG
              alespoň pak nebrečím na diskuzi jak je ta hra blbá, že nic neodpouští... To je jako kdyby sis koupil armu a pak nadával že tě pořád zabíjej a že je to moc symulátor...
    • Mě osobně nejvíce dojímalo v XCOM, když to voják vpředu dostal a pak se otočil a napálil to do kolegy. *1* Kdyby začal bezhlavě pálit na všechny strany ok, ale že si vyřizoval účty v bojové situaci to jsem mu nikdy neprominul a nikdy se nevrátil zpět jinak než v pytli. *16* Doufám, že mají paniku vyřešenou jinak, třeba kdyby začal zdrhat.

      Spoustě chybám se dalo zabránit, ale pokud člověk není kovaný taktik, tak si hra vyžádala dost času na pochopení.Třeba jsem ze začátku všem pořád dával overwatch a přitom bylo lepší přední řady přikrčit(tuším hunker down). A zadním nechat overwatch.
  • Já teda nevím, ale mistr King jednou napsal, že je to obráceně, a já s ním souhlasím. Život nenapodobuje umění. Umění napodobuje život. Jen tak na okraj...
  • Mnoho dizajnových mechanik nového XCOMu jsem nepochopil a neskutečně mě otravovaly. Nutnost mít specifický počet vědců/techniků pro novou technologii. Nutnost si vybrat jednu ze tří misí. Běžně jsem ve starém XComu letěl rovnou z jedné mise do druhé, hra si pamatovala výbavu i stav vojáků, stejně jako já. Nebo si uber future soldžrs musí dát mezi misemi kávičku a pár donutů? Takhle by se v zoufalých chvílích válka o přežití lidstva vážně nevedla.
    Nutnost nejdřív běžet a pak teprve střílet (WTF?!), nebo tak okatě triggerovaný nepřátele že sem to ještě neviděl. A já blbec to koupil v předprodeji. Pokud bude dvojka dobrá, znovu koupím, ale zapomeňte na to, že dám na recenze.
    • Á tak jasně, ale to nucené vybírání misí je prostě dizajnový shitfest. I kdyby si byl tajná organizace placená vládami, tak by ses setsakra smekal aby si těch misí měl splněných co nejvíc (přesně jako ve starym XCOMu) a tomu by si prizpůsobyl svůj "business" a rozmístil by jsi více "buněk" po světě, resp. tam, kde to jde vodou dolů a začal si tam honem fofrem přihřívat polívčičku.
      Tohe byl prostě nesmysl který jsem nedokázal přejít.
    • ja treba nechápu že nekde je mise (10 emzaku okupuje restauraci) a když ji nesplnite (protože si mužete vybrat jen jednu ze tri) tak vypukne panika na celem kontinentu. pričem jako zachranu posilaji 5 vojaku bez vybaveni co ani neumi strilet. a kde je regulerni armada, když v nekterych misích (teror misích) prímo utočí na mesto

      ja už jednou psal do diskuze o xcom že by bylo rešení kdyby jste hráli za skupinu co ma na starosti specialni mise (jako spec ops) a ne vedeni cele valky. na to mi ale nekteri fandove odepsali že pak by to nemelo ten "feeling" že zachranuješ svet
      • TheGGG
        ano maxíku, pošlou tam tisíc vojáků a jeden tah bude trvat dva dny... vždycky mě fakt dostane tvá odzbrojující logika...
        • lol, vždyt píšu že ty bys porad hral za petičlenny tym a tvym ukolem by byly zvlastni mise a armada by bojovala "v pozadi" pribehu
          • TheGGG
            pak bys zase neměl ten feeling maxi
            FEEEEEEELING
            maxi...
            proč to pořád nechápeš... už sem ti to jednou říkal....
            • TheGGG
              ... a ty se považuješ za dospělého? Že ty jsi zas pod parou?
            • ten nahy kral z pohadky mel taky feeling, a už neotravuj bavi se dospeli lidi
  • Zničitelné prostředí - Tak jsem si u toho vzpoměl na Rebel Star .... tam taky šlo prostřelit zeď a vtrhnout na roboty a ... snad to i ustát . No pak přišlo Laser squad a na konci vývoje pak Ufo :Enemy Unknown - Tvůrčí hyperbola na vrcholu .

    Tenhle Xcom je asi nejlepší ostupnou strategií na Playstation (jednou z .... dvou ; tří existujících když si odmyslíme japonské ?) , na PC se mi tak pohodlně nehrálo ... no a dějově se tu ve dvojce recykluje pultanela z Aftershocku , ke kterému má tahle konzoloidní generace Xcomu asi stejně blíž ;)
  • ja bych uvital kdyby se tam dali prostrelit materialy, a dal bych tam i zbrane vetšiho kalibru, kterymi by šlo prostrelit i lehčí zídky.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-materiel_rifle

    mohla by tam byt i termovize a možnost zalehnout na zem, vystrelovac granatu a granaty s paralytickym plynem.
    • del0
      Na běžnou zeď nepotřebuješ tohle. Stačí normální puška nebo brokovnice.
      • Brokovnice ti v realu beznou zed opravdu neprostreli
        • del0
          "Brokovnice ti v realu beznou zed opravdu neprostreli..."

          Samozřejmě, že prostřelí. Slug náboje... *7*
        • a přitom stačí 3 vteřiny na Googlu https://www.youtube.com/watch?v=8zq7IN12Cww
          • TheGGG
            toto ale není normální paneláková zeď, ale papundeklová zeď v těch amerických, za den postavených rodiňácích...
            • já mám v bytě taky vnitřní zdi ze sádrokartonu jen ty nosné jsou zděné, v paneláku nevím, jsou v Xcom 2 paneláky?
      • možná, ale kryti je jeden z piliru hratelnosti xcomu, takže by bylo na škodu kdyby bežna puška ignorovala kryty. takže kvuli hratelnosti by snad bylo dobre kdyby si na prostreleni krytu musel mit neco specialniho.
        každopadne vypada divne když se schovam za plexisklo (reklamni poutač) nebo papirovou pričku v kanclu a nemužu strilet skrz
        • del0
          "každopadne vypada divne když se schovam za plexisklo (reklamni poutač) nebo papirovou pričku v kanclu a nemužu strilet skrz"

          Jo, to je běžná věc nejenom ve hrách, ale i ve filmech. *15*
  • Hlavne aby tam byly roboticke oblecky. Ty byly super.
  • TheGGG
    V EW se mě hrozně líbilo, že jsem mohl vybrat jazyk, jakým budou mojí vojáčci mluvit... Snad ještě přidaj nějakou čínštinu a japonštinu, možná zvlášť britskou a americkou angličtinu... Prostě cokoliv, abych si mohl stvořit svůj all stars team...
    • Je tam hodně druhů angličtiny(Není tam ruština a činština) . AngryJoe má na YT gameplay.
      • TheGGG
        tak ruština tam být musí, ta byla aj minule a já ve svým týmu jednoho ivana chcu... asi se zas vykvajzly na asijský jazyky... škoda...
        • TheGGG
          damn, díval jsem se na Ajoea a není tam ani čínština, ani japonština a ani kuva ruština... Jak si teď vytvořím svýho veterána specnazu a ex PLA komando? Damn, ale je tam britská angličtina, tak alespoň něco...
      • nebo japonština už nevím
  • Moje tri tydny stare vzpominky na prvni XCOM ? Priserne konzolove ovladani, otravny gameplay a Steam refund. Pokracovani necht si strci za klobouk.
    • pravda, prvni xcom nic moc ale datadisk to o neco vylepšil a když si tam das mod long war, už je z toho docela zajimava hra

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit