Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V češtině se namísto Chantry používalo myslím Oltář.
    • líp by udělali, kdyby to přeložili prostě jako Církev
  • mužatka Kasandra, slizký trpaslík Varrick, přihřátý mág, co ho papínek vyhnal z domova, nedospělý spratek Sera, emo Ironbull. Nejspíš nejšílenější sestava postav v jakémkoliv RPG
  • Jedna z nejotravnějších postav, co si z posledních (desítek) let ve hrách vybavuju.

    Jinak, výborných příběhů si ve hrách vybavuju hodně (od staré Wizardry 7 až třeba po Life is Strange). Je pravda, že ve hře člověk (nebo alespoň já to tak mám) prožívá příběh jako kvalitnější - než kdyby byl třeba ve filmu - protože ho prožívá sám. Ale nářky nad slabými příběhy ve hrách spíš ukazují, že pisatel si prostě ty s kvalitním příběhem neumí najít.
    • je to nějaká lama. Her s kvalitních příběhem je spousta, spousta už tu byla jmenovaná. Jrpg mívají kvalitní příběh
      Chronotrigger, Xenogears, FFVII, Secret of Mana, KOTOR1, BG sága, The Longest Journey a spousta dalších. Klidně bych her s dobrým příběhem vyjmenoval 20. Life is Strange bych s dovolením vynechal, protože mě moc nenadchla.
  • Jack1947
    Proč by nemohl... navíc to on nepublikoval taže autora to má *3*
  • Príbeh v hrách je z 90% totálny brak, ktorý by na knižnom alebo filmovom trhu nemal šancu uspieť. Áno, je pravda, že pri hraní to vnímaš inak, ale vždy sa smejem, keď niekto povie, že hrá kvôli príbehu. A nie je málo ľudí s týmto názorom! Musia mať extrémne nízko položenú latku pre kvalitu.
    • Nechci se nějak zastávat Buržuje, ale mluvil o 90% her jako o braku. Lidi tady vyjmenovali asi 30 kvalitních her za posledních 25 let...
      • Femto
        Takový Barry Lyndon se točí taky jednou za 50let.
        • Nepochopil si pointu. Nevadí...
          • Femto
            chápu tvoji poentu, ale když to vezmeš na filmy, tak platí to samé co u her v globále, většina jsou totální braky a rozhodně tu nemáme Barry Lyndona každý rok, navíc hry musí předvést spoustu aspektů, ne jenom příběh, scénář a herecké výkony, hry musí funguvat v mnoha dalších aspektech, takže tohle porovnání nikdy nemůže být úplně fér. Jen vím, že letos mě za srdce chytl jen jeden film(Blade Runner).
          • TheGGG
            ty jsi očividně zase nepostřehl tu nelogičnost blbžuova myšlení...
            Prvně píše: "Príbeh v hrách je z 90% totálny brak, ktorý by na knižnom alebo filmovom trhu nemal šancu uspieť. "
            poté...
            "The Last of Us je obdobou toho, čo dnes beží (vačšinou) v kinách, blockbuster trapárna."
            Takže plácá blbosti, úspěch filmů se ale neměří podle toho co si myslí nějaký buržuj, ale podle vydělaných miliard a nejvíce vydělávají blockbustery a ty mají často horší příběh jak průměrná hra... takže celé je to jen o tom, že si tu nějaký človíček s komlexem vylejvá svůj hněv...
            • TheGGG
              to je ovšem naprosto subjektivní názor, který navíc v rámci celé věty a toho co blbžuj píše nedává smysl, takže mě překvapuje, že se najde někdo kdo na to vůbec reaguje a ještě to obhajuje... tedy pokud tu zase neřádí náš milovaný vzteklý multinicka(ř), který si odpovídá na své vlastní komenty...
            • Já ale reagoval na tu první část věty, takže smolík GGGíku. Že brak často stačí na úspěch je snad jasné každému (kromě Buržuje). Stačí nalít peníze a pěkná prezentace...
            • TheGGG
              pleteš se nemá, většina her má příběh na podobné úrovni a navíc těží z toho, že může hráče zavalit různými audiology, dokumenty atd. "Príbeh v hrách je z 90% totálny brak, ktorý by na knižnom alebo filmovom trhu nemal šancu uspieť. " toto je dobrý nesmysl.. stačí se podívat na úspěchy fast and furious... to má horší příběh jako CoD a vydělává obrovský prachy... opět prostě nevíš co plácáš a jen si potřebuješ trochu té žluči co v tobě je odlít i do diskuze... navíc knihy podle dragon age vychází běžně a tak tvůj původní koment vůbec nedává smysl a je mimo mísu...
            • Slabý príbeh nerovna sa slaba hra. A väčšina hier ma este tupsi príbeh ako tie blockbustery v kinách. Ja od hry očakávam, že sa budem hrať a nejaka zápletka je druhorada.
    • TheGGG
      Děláš jako by filmy byly vždy o kvalitním příběhu... Taková kampaň v GTA strčí do kapsy většinu akčňáků a Fast And furious filmů
    • Hraješ špatné hry
      • Tak mi vymenuj aspoň 10 hier (ale len jednu hru zo série), ktoré majú dobrý príbeh. A uvidíš, že ich 10 ani nenájdeš.
        • Je tu málo jrpg. Chrono Trigger, Secret of Mana, Star Ocean, Suikoden...
        • Ultima 7, Fallout 1 a 2, Planescape: Torment, Baldur's Gate sága (původní verze), Arcanum, Mafia, Gothic, Vampire The Masquerade: Bloodlines, KotOR 1 a 2, Dragon Age: Origins, Divinity: Original Sin 2, Nier: Automata. Určitě by se aspoň deset dalších našlo, ale nehrál jsem samozřejmě všechno.
        • Life is strange, Spec ops the line, Bioshock Infinite, Wolf among us, Xeno-cokoliv, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Gooka, L.A. Noire, X-files, The Dig, Broken Sword... v podstatě jakákoliv kvalitní adventura, mezi FPS kvalitní příběhy moc nenajdeš, ale taky se dá najít viz výše.
        • Femto
          takových her je spoustu letos třeba parádní záležitost Nier:Automata. Když vezmu např. The Last Jedi, tak si myslím, že hry na tom nejsou vůbec špatně co se týče příběhu!

          Když jsme u Star Wars, tak dobrý story má KOTOR 2, dále Xenogears, Silent Hill 2, SOMA, Witcher 2 + samozřejmě i to, co napsal kolega nahoře.
        • The Longest Journey (především ten první z roku 1999), Baldur's Gate, Planescape: Troment, The Banner Saga, The Last of Us, Knights of the Old Republic (druhý díl s restoration modem), Gabriel Knight a Broken Sword, Cognition: An Erica Reed a třeba Life is Strange. To jsou věci, které mě napadají z hlavy, dalo by se pokračovat.
          • The Last of Us je obdobou toho, čo dnes beží (vačšinou) v kinách, blockbuster trapárna. BG sa nedá hodnotiť ako celok, pretože to je skôr nelineárne a pribeh si vlastne vytváraš (aj keď značne v medziach) sám. Ale kostra príbehu je tuctové fantasy. KOTOR je na úrovni SW filmov. Tie majú ale veľmi slabučké príbehy, vynahradzujú to s efektami a kvalitným dizajnom strojov a peknými kostýmami. Gabriel Knight a Broken Sword sa snažil oproti konkurencii tváriť vážne, ale dnes to to už neobstojí. Life is Strange je preklopenie teenage mysterióznych seriálov ako Buffy alebo Upírske denníky. Hratelnosť v podstate nijaká. Ťažko to nazvať hrou.
            • TheGGG
              Četl jsem ty tvé bláboli docela dobře a trvám na to co jsem napsal, tvůje logika je až bolestně děravá *1*
            • TheGGG: Nauč sa čítať.
            • Tvrdit, že konkrétně druhý KOTOR má hloupý příběh je největší blbost, jakou jsem tu snad kdy četl.
            • TheGGG
              Prvně píšeš, že hra by na filmovém trhu neuspěla, protože má slabý příběh a poté pliveš na blockbustery, jak jsou primitivní i když právě tyto filmy vydělávají největší háky... Takže logika nula... Co považuješ za úspěch když ne miliardy co blockbustery vydělají? Nějaké artové hoho co dostalo cenu nějakých hipstrů snobů na jakémsi udílení cen za největší kktinu není důkaz úspěchu
  • Tak on měl hlavně odhalenou chlupatou hruď, prostě tam všude nacpali tu LGBT loby.
    • Varric vypadá trochu teple, ale je na ženský a opovrhuje vlastní minoritní kulturou, takže ten tvůj argument nějak nesedí.

      Osobně bych se bez homosexuálů v Dragon Age taky obešel, ale co si tak vzpomenu, většinu z nich jsem zabil, protože jsou kromě toho obvykle taky nelítostný vrazi a podobný magoři (nechci spoilovat). LGBT lobby tam sice je, ale pro mě to bude nepřípustný až v případě, že budou dělat z heterosexuálů zlo a z transek dobro.
      • LGBT lobby existuje len v hlavách pár jedincov, ktorí cítia iracionálnu nenávisť voči všetkému inému. Väčšinou ide o zatrpknuté, neúspešné a asociálne osoby, ktoré si tak kompenzujú vlastnú neschopnosť a ich "normálnosť" je to jediné, čo majú.
        • Už si tvých zatrpklých, neúspěšných a asociálních přípěvků všímám delší dobu, takže na tenhle žvást nebudu dál reagovat.
  • TheGGG
    no tak to musí být veledílo... jediná dobrá postava byl ten rohatej a cassandra a to taky nebylo žádný terno...
  • Toho jsem uplně nesnášel. Kdyby to hra umožňoval krouhnul bych ho někde v tichosti v lesíku.
    • Hah! Varrick byl jak ve dvojce tak ve trojce jedna z nejlepších postav! *5*
      • Lukyz
        Sto lidí... každopádně pro mě to byla jediná sympatická postava v celém DA: Inquisition.
      • Zadna z postav na me nepusobila tak slizce jako Varrick.Pokud to slo nebral jsem ho sebou.Ty jeho pohledy a pomrkavani na myho 2metrovyho rohatyho.Vazne bizar.
    • Přesně tak, Sera nebo ta ebony lemra (nevím jak se jmenuje) byly zaručeně lepší postavy *7*
      • Jestli byl někdo z nich na zabití, tak rozhodně Sera.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit