Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo to byla hra, ke které jsem přišel jak slepý k houslím (v té době v cca 15 letech jsem ze série znal jen RA2), nic od ní nečekal a chytla mě tak, že si jí pravidelně každý rok či dva projdu.

    Přitom to nikdy nebylo nic převratného, i docela hnusného, ale pořád je to prostě chytlavé jak blázen...
  • Super hra CaC Renegade ještě nedávno jsem to znova hrál.......a super nápady a singlovka úplně v pohodě pokaždý něco jinýho *1* *1* *1*
  • Parádní hra, chtělo by to remake.
    • KrPa
      https://renegade-x.com/
      • Renegade X znám, ale to je jen multiplayer.
    • od EA snad radši ani ne
  • JJ, nějakou dobu jsme to hráli v herně. Pro mě jakou fanouška C&C to byla určitě dobrá hra. ... a když jsme u toho C&C, tak si vzpomínám jak jsem půl dne čekal s kamošem až jeho tatík přinese originálku C&C, kterou do teď netůším kde sehnal ....A když jsme otevřeli balení, tak jsme čuměli jak puci, že to má dvě instalační a hrací CD ..pro každou stranu konfliktu zvlášť *8*
    • Většinu tvořily videa. Verze co se v tu dobu šířily warezem byly daleko menší, ale bez filmečků.
      • prosim tě nekecej.......v roce 1996 si neměl přístup k internetu, natož k warezům. Všichni jsme chodili k "paličům"
  • Tilwaen
    Z dnešního pohledu je Command & Conquer: Renegade podobně vyšťavený díl ságy C&C, jako prakticky kterýkoliv jiný s výjimkou Red Alertu 2 a Generals.

    Ladislave, jak se opovažuješ mi virtuálně sahat na Tiberian Sun, hm? Teď je to osobní *16*
    • Walldstein
      Tiberian Sun byl nejlepší :)
    • open RA se paří furt a je to i dost zábavný
      • A hlavně se v něm chystá i Tiberian Sun, kterej už je prakticky za rohem.

        Tam je hlavně vidět, že na tom pracují lidi, pro které ta série něco znamenala, takže ty drobné vylepšení co v těch hrách provádí mají smysl (např. stavění, nebo trénování jednotek, makra atd...) a nijak ty hry nepoškozují, spíš naopak obohacují jejich hratelnost.
        V Tiberian Sun už by měli být jednotky schopné i obsazovat civilní vozidla a využívat je jako improvizované útočné prostředky, což je fakt super. Prý se chystají i na Red Alert 2 a to bude panečku něco! Westwood tyhle hry uměl na výbornou, jen ten jejich engine byl občas divnej a to i když měl člověk silný železo. Prostě se od jisté chvíle hra jakoby zahltila a dost se zpomalila (a to i když už na ploše nebylo tolik jednotek) a to se klukům z OpenRA díky přestavování enginu daří úspěšně eliminovat. Pokud bude tak dobře fungovat i Tiberian a druhej Red Alert (a já nemám důvod o tom pochybovat), tak mi můžou současné RTS vlézt na hrb, protože je nebudu vůbec potřebovat :)
        • to zahlcování měly všechny díly včetně Generals který už měly 3D engine, ale mě se povedlo zahltit i OpenRA když jsem proti AI postavil fakt mraky jednotek, je to sice lepší než ve starym RA a částečně to tam je furt
          • On je to problém i nejvějších her, třeba superem commander. Existuje na to fan-patch, kdy se zjistilo, že zničené jednotky si AI stále drží v paměti a nemaže je, ale není to 100% fix.
          • Tak jasný, že to svoje limity má (i když mě se to teda nikdy nepovedlo, tak bych radši ani nechtěl vidět kolik si tam toho měl :D), ale problém byl hlavně v tom, že ten starej engine se zahlcoval i bez ohledu na počet vyrobených jednotek, ale spíš v závislosti na délce hry a někdy to bylo fakt otravný...
  • Corvus
    Mě z této série totálně pohltil pouze parádní díl Tiberian Sun. Sice mám i pěkné vzpomínky na klasickou jedničku, ale Tiberian Sun mě dostalo od hudby až po krásnou grafiku, která díky vypíglovanému a detailnímu izo enginu funguje skvěle dodnes. Renegade vznikalo v období, kdy 3D bylo ošklivé a nelíbilo se mi tehdy a nelíbí se mi období kolem milenia ani dnes. Byly to 3D hrůzy... Dokonce jsem nebyl schopný hrát ani Neverwinter Nights. Ty holé místnosti a nechutnou grafiku jse mprostě nepřekousnul a nikdy neodpustil, že z izo enginu přešli na hnusné, nedetailní, rozplizlé 3D...
    • Jo, Tiberian Sun mě taky dostal a souhlasím, že ta hra i dnes vypadá výborně, hlavně mě tam svýho času překvapila možnost ničit terén, kdy pokud si člověk nevybetonoval základnu, tak ji měl později dost otevřenou, protože to byla najednou samá nerovnost :D
      Samozřejmě mě tehdy dostalo, že v singleplayeru za GDI se v těch animačkách vyskytoval i Michael Biehn, což mělo pro fanouška Vetřelců velkou hodnotu :)

      A taky to bohužel bylo v době, kdy jsem ještě nedisponoval internetem, takže s více hráči jsem hrával (pokud mi to teda BoB.2 schválí) jen v hernách, ale i to mělo svoje kouzlo, sledovat ksicht protihráče, u kterého jsem se uprostřed základny vyvrtal s APC a inženýry mu ji celou rozkradl a prodal (česká politika v praxi :D).
      • Tilwaen
        To je pak druhý důvod pro vybetonování základny... *1*
    • Člověk holt nesměl moc zoomovat, ale jinak jsem měl už tehdy 3D raději než 2D (pamatuju se, jak mně padala huba z některých scén v Dungeon Siege - třeba když člověk na začáku hry překračoval ten most přes propast - a takové Age of Mythology se mně líbí dodnes). Hezky udělaná 2D grafika je nádherná a nestárnoucí, ale vadí mně na ní, že občas postrádá perspektivu - markantní to je např. v některých scénách Baldur's Gate 2.
      NWN bylo ošklivé samo o sobě, ale to bylo tím, že single player byl v té hře jen přílepek a (pokud se pamatuji) byl v podstatě vytvořen v editoru z "prefabrikovaných" dílů - proto ty fádní, prázdné místnosti.
      • Ne, nebylo ti tím. Bylo to tím, že v NWN měly postavy asi 20 polygonů a člověk byl zvyklý na 2D renderovaný pozadí, který byly vždycky detailnější...
      • Corvus
        S Dungeon Siege souhlasím. To bylo asi vůbec první 3D RPG, které mi vyrazilo přírodou dech :-)
        • Dungeon Siege jsme hrávali v coop s kámošem, který už bohužel není mezi námi, dobré časy to byly *4*
  • Malo to perfektnu popi*i hudbu v menu ;)
  • ZvacA
    V době vydání jsem se vůči Renegade po jeho krátkém shlédnutí povozil tak nějak na zažitém mínění, že jde o anomálii v C&C univerzu, ve které Westwood jakože zkusil něco mimo žánr a moc se mu to teda jakože taky nepovedlo a tím to končí. Změnilo to až vydání The first decade edice a nainstalování celýho balíku. Renagade jsem si jednoho dne s očekáváním, že mi bude buď blbě z grafiky nebo z gameplaye a hned to taky vypnu, střihnul jen tak z hecu a.....

    ....navzdory ne ve všech směrech využitého potenciálu královsky jsem se u singleplayeru prostě bavil až do konce a to sice na pohled u jednoduché a tak nějak blbečkovsky stavěné, ale přesto zábavné střílečky s o to překvapeně fajn nápady a momenty v kulisách C&C světa. Od té doby jsem si průchod hrou s radostí zopakoval ještě několikrát.

    Za mě můžu dodat, že dneska si Renegade řadím do síně nedoceněných záležitostí, které prostě měly smůlu. Westwood měl prostě smůlu, protože ať už hra mohla být ještě lepší, rozhodně ve vanille nevytvořili takovýho lejno, který se při vyslovení tohoto podtitulu každýmu co pamatuju hrnulo do palice. Lituju jen toho, že jsem neměl možnost vyzkoušet multiplayer na svém vrcholu, možná nebyl úplně ideální a funkční, ale jinak to s takovým konceptem musela být sranda.
    • Jo, multiplayer jsem hrál (pokud mi to teda BoB.2 schválí) a ten potenciál tam byl neskutečnej, bohužel sem z něj už tehdy měl spíš rozporuplné pocity. Třeba, že jsem do někoho střílel a hra to občas neregistrovala jako zásah apod...
      • Walldstein
        Tak s tou registrací zásahu mají problém i moderní hry *15*
        • O tom se nepřu, ale teď je řeč o Renegade :)
      • BoB.2
        Tos musel bejt ještě malej pupínek. *4*
        • No a co jsem teda ještě nehrál? Když tu píšeš jak tím sem známej, tak bych se konečně rád dočkal odpovědi. Musíš v tom mít nějakej přehled když to tvrdíš, ne?

          http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/valka-duchu-na-vlastni-kuzi-vyzkouseli-jsme-pvp-mod-ghost-war-do-wildlands-307462/?itemId=3183510#item-text-3183510

          Nebo jsi jen další z řady lhářů, kteří se na sebe snaží upoutat pozornost a když se jich někdo zeptá na něco konkrétního tak utečou?
  • Veskoslav
    To bych si přál remake!
  • RIP westwood :(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit