Přejít na výpis diskuzí

Tegan and Sara

HUDEBNÍ SKUPINA 13.11.2008 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bellathor1996
    mají hezkou písničku a was a fool
  • O skupině

    Tegan a Sara Quinovy jsou ségry. Identická dvojčata. Obě jsou lesbičky a obě mají obrovský talent. Tomu se prostě nedá nepodlehnout.
    Tegan And Sarafoto: Warner Music

    Vypadají trochu jako elfice, jsou roztomilé, ale přitom dostatečně svéhlavé. Narodily se v roce 1980 v kanadském Calgary. Od osmi hrály na piano, už o pár let později začaly zakládat punkové party, a když jim bylo osmnáct, vyhrály lokální soutěž pro začínající kapely. V soutěži si jich všiml nestor Neil Young, který je podepsal pro svůj label Vapor Records a vzal s sebou na turné, stejně jako krátce po něm i The Pretenders nebo Weezer.

    Letos ségry vydaly už své páté album The Con, průlomová ale byla jejich čtvrtá deska So Jealous z roku 2004, kterou nadšeně přijali recenzenti (umístění mezi padesát nejlepších desek roku podle časopisu Rolling Stone) a která vystřelila šikovná dvojčátka do světa.

    Hudba Tegan And Sara, které si obě píšou vlastní skladby a pak je dolaďují společně, je postavena na indie-folkovém písničkářství s řadou přesahů mimo, je hravá, ale i působivá a má v sobě hodně silný ženský prvek. Samotné písně ale nejsou žádná feministická prohlášení, jsou normálně o lásce.

    Tegan: "Píšu jen o věcech, co se mi honí hlavou. A ve svý hlavě neřeším, jaké to je být holka nebo jaké to je být na holky. Já s těmahle věcma nijak nebojuju, mám to srovnaný. Bojuju s tím, abych si získala holku, do který jsem se zamilovala, a pak o tom i píšu.“

    Ano, na Tegan And Sara je sympatické i to, s jakou otevřeností hovoří o své sexualitě, Sara dokonce už několik let žije v registrovaném partnerství. "Máme štěstí, že jsme z dost otevřený rodiny,“ vysvětluje Tegan. "A náš veřejný coming out přišel hned, jakmile se nás první novinář zeptal, jestli máme kluka.“
    • Re: O skupině

      já mám holky ráda od té doby co sem slyšela
      písničku "the con" já sem taky velmi otevřená když sem zjistila že sem na holky tak sem to řekla mamce a to vzala dobře a podporuje mně *4*
      • bellathor1996
        ty seš na holky *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11*
  • BEst....!!!!

    Love Love Love *14* *5* *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit