Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chválím pana Slapničku za poslední odstavec nadepsaný "Počet vychovaných dětí nerozhoduje". Správná definice důchodů ze státem garantovaného důchodového systému zní: "Starobní důchody jsou výnosy z investic do výchovy dětí". Proč? Protože jen naše dobře vychované, pracovité děti ze svého odvodu sociálního pojištění přímo financují důchody svých rodičů a bohužel také bezdětných. Dochází vám už hlavní důvod, proč je málo dětí? Z kulturního hlediska jsou děti dobrovolné, z ekonomického tíživé (ministerstvo financí nadměrným zdaněním okrade pracující rodiče v průměru o 2 200 korun měsíčně na jedno dítě), z technologického hlediska se lze vyhnout tomu je zplodit a starobní důchod nám zaplatí úplně cizí děti, které jsme nevychovali.
  • V posledním týdnu se objevil nápad, který já propaguji již 3 roky, vytvořit pro výpočet podílu dúchodu na inflaci z tak zvaného " důchodcovského indexu", který by zahrnoval JEN ty položky, které důchodci spotřebovávají a potřebují. Jsem přesvědčen že to bude ZAPOMENUTO.
    Můj další, a rovněž nereálný, návrh je navázat výši průměrného důchodu na průměrné požitky poslanců.Ti by si svá nehorázná , teměř každoroční přidání svých náhrad setsakramensky rozmyslili.
  • pracovala jsem 43 let nemocna jsem moc nebyla mam 2 děti a duchod
    je legračni do práce jit ale nemužu staram se o nemocne a zdarma
  • důchod by měl být složen ze 3 částí - pár korun každému, kdo se důchodového věku dožije, pak trochu významnější část v závislosti na odpracovaných letech a odvedených daních a nejvýznamnější část by byla ta, že potomci důchodce by odváděli na jeho účet část svého sociálního pojištění.
    Kdo má pracující děti, má slušný důchod, kdo vychoval flinky nebo žil jako single bez dětí, bude živořit (pokud si nenašetřil jinak).
    Bohužel zatím je toto utopie, souičasný systém nahrává flinkům a vyčůránkům a oškubává tvůrce hodnot
    • A co lidi, kteří mít děti nemohou?
      • Ti co děti skutečně mít nemohou, mají stále ještě dvě další možnosti. Za prvé děti osvojit a vychovat. Za druhé ušetřit si na starobní důchod právě tu částku, kterou pracující rodiče investují do výchovy dětí a tím do své důchodové budoucnosti ve státním důchodovém systému.
      • Tak si je adoptují,aby také jim bylo dobře a ne u vychovatelek bez citu ze šluknovského výběžku.
      • Musí si našetřit na důchod jinak = když peníze mají (i díky tomu, že nemají děti), tak počítat s tím, že v důchodu jim nebude mít kdo přispívat.
  • Kdo nepracoval at nema důchod.
    • Kdo nepracuje, tak žádný důchod nemá. Základní podmínkou pro přiznání starobního důchodu je počet odpracovaných let - v současné době už 33 let. Píšu starobního u invalidního je to jinak, ale to si nastudujte.
      • Přesně tak. Mimochodem, i pro přiznání invalidního důchodu je potřeba určitá doba pojištění. (Což není totéž co práce.)
    • blbečku
  • socialní pracovnice simona asi nedostane nic
  • Důchodci kdyby jste neměli co dělat tu těco je:
    http://disc-europe.webnode.cz/
    • myslim že ti mladi by neměli stat na úřadech práce až si odpracuji
      tolik co my mužou něco říkat
      • To by v tomto absurdistánu musela být práce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit