testovaci text

Diskuse pro Článek

Pojištění schopnosti splácet - vylatí se?

5. 1. 2016 – nasepenize.cz

Pojištění schopnosti splácet... pouhé placebo? Hra na slepou bábu – aneb hledáme jistoty tam, kde nejsou a kde je lze jen těžko najít – představme si placebo efekt ve světě pojištění. Názorný ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

bývalá pojištěná (anonym)

3 souhlasí, 0 nesouhlasí

Já si také dala naivně pojištění schopnosti splácet, bohužel jsem se spokojila s tím, že se mě pracovnice nejmenovaného peněžního ústavu zeptala, jestli toto pojištění chci. Samozřejmě jsem souhlasila, protože mi bylo sděleno, že je to i pro případ ztráty zaměstnání, což jsem samozřejmě kvitovala s povděkem, nikdy nevíte, co se může stát. Takže jsem 5 let poctivě splácela hypotéku, k tomu si připlácela dražší pojistné a k tomu pracovala. Bohužel jsem se po 5 letech dostala do situace, kdy mi nedopadla domluvená práce a protože jsem se neměla kam vrátit (byla jsem za mateřskou dovolenou), skončila jsem na úřadu práce. Pořád jsem si říkala, chvíli to nějak zvládnu, hypotéku mám pojištěnou, to bude v pohodě. Nebylo. Bohužel jsem neviděla smlouvu a omezení pojištění, takže jsem se dověděla, že na moji ztrátu zaměstnání se pojistka nevztahuje, protože jsem měla smlouvu na dobu určitou. Když jsem se zeptala, jestli tedy bylo lepší nehledat si místo v době, kdy jsem měla smlouvu na dobu neurčitou, ale zkrátil se mi úvazek, což bylo pro mě jako samoživitelku nepřijatelné, tak mi pracovnice sdělila, že to skutečně byla moje chyba hledat si práci na plný úvazek, ale za mateřskou, že jsem měla jít raději na úřad práce a pak by mi pojišťovna plnila. Takže zkušenost negativní a již nikdy víc. (Moje hloupost, že jsem si nenechala předložit smlouvu a pořádně ji nepřečetla, ale kdo by nevěřil proškolené pracovnici). Stane se.
5.1.2016
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.