Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mockrát vám děkuji za super článek. Toto mi opravdu dost pomohlo. Právě pojištění schopnosti splácet je něco, co teď s manželem hodně zvažujeme. Ono v dnešní době si člověk nemůže být jistý prakticky ničím, takže je určitě dobré být pojištěný. Jak to tak vidím, tak do toho asi tedy půjdeme. 

  • Já si také dala naivně pojištění schopnosti splácet, bohužel jsem se spokojila s tím, že se mě pracovnice nejmenovaného peněžního ústavu zeptala, jestli toto pojištění chci. Samozřejmě jsem souhlasila, protože mi bylo sděleno, že je to i pro případ ztráty zaměstnání, což jsem samozřejmě kvitovala s povděkem, nikdy nevíte, co se může stát. Takže jsem 5 let poctivě splácela hypotéku, k tomu si připlácela dražší pojistné a k tomu pracovala. Bohužel jsem se po 5 letech dostala do situace, kdy mi nedopadla domluvená práce a protože jsem se neměla kam vrátit (byla jsem za mateřskou dovolenou), skončila jsem na úřadu práce. Pořád jsem si říkala, chvíli to nějak zvládnu, hypotéku mám pojištěnou, to bude v pohodě. Nebylo. Bohužel jsem neviděla smlouvu a omezení pojištění, takže jsem se dověděla, že na moji ztrátu zaměstnání se pojistka nevztahuje, protože jsem měla smlouvu na dobu určitou. Když jsem se zeptala, jestli tedy bylo lepší nehledat si místo v době, kdy jsem měla smlouvu na dobu neurčitou, ale zkrátil se mi úvazek, což bylo pro mě jako samoživitelku nepřijatelné, tak mi pracovnice sdělila, že to skutečně byla moje chyba hledat si práci na plný úvazek, ale za mateřskou, že jsem měla jít raději na úřad práce a pak by mi pojišťovna plnila. Takže zkušenost negativní a již nikdy víc. (Moje hloupost, že jsem si nenechala předložit smlouvu a pořádně ji nepřečetla, ale kdo by nevěřil proškolené pracovnici). Stane se.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit