Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prodával jsem v Praze byt po babičce, kdy jsem spolupracoval na prodeji s realitní kanceláří Edox reality, a všechno proběhlo úplně bez problémů, makléř se postaral úplně o vše, a já jsem jen podepsal smlouvu, perfektní práce.

  • Ivancin

    Dobry den, uzavrela jsem RS na castku 70000, s tim ze msjitelka hleda byt ve Steti, dne 12.4.2018, smlouva po mesici propadla, ale dale jsme hledali byt ja obeslala realitky, ja hledala byty maklerka temer nic po 6 tydbech zaslala smlouvu.ale majitelka odmitla podepsat ze nema byt, dokonce jsem sama vezla majitelku na prohlidku, dne 2.8. Me dosla trpelivost a odeslala dp vlastnich rukou zadost o navraceni poplatku, dle majitelky penize nema utratila za dovolenou, zadala jsem 14 dni na pripsani uctu, nic neposlala a vyhrozuje, v RS je vylozene napsano ze pokud nebude do 2 mesicu uzavrena smlouva musi realitka vratit co radite soud realitni komora nebo stiznost na realitku?

  • Dobrý den, pro ztrátu zaměstnání v brzké době jsem nucen koupi domku zrušit a tedy i odstoupit od již podepsané rezervační smlouvy. Realitka ji odmítá vrátit, prý mi dá maximálně čtvrtinu. Jenže reservační poplatek byl dost vysoký, tak čtvrtina mi přijde velice málo. Poradíte, co s tím, kam se obrátit? Děkuji
  • Dobrý den uvádíte příklad, kdy zájemci- budoucí kupci, nedosáhnou na předem schválenou hypotéku. V tom případě je naprosto samozřejmé vrácení rezervačního poplatku. Uvádím, ale příklad jiný: Zájemci o koupi složí rezervační poplatek s tím, že do dvou měsíců podepíši kupní smlouvu. Tzn., že tzv. blokují prodej dalšímu případnému kupci, nechají RK vyhotovit KS na předem dohodnuté podmínky a několik dalších úkonů vedoucí ke zdárnému průběhu prodeje. V průběhu těch dvou měsíců si koupi zájemci rozmyslí nebo narazí na "výhodnější" koupi nemovitosti a požadují složenou rezervaci v plné výši zpět. Domníváte se, že i v tomto případě je vrácení rezervačního poplatku na místě? Já rozhodně ne.
  • rendolf
    dobry den mam dotaz chtěly jsme koupit domek a daly jsme blokační poplatek banka tam poslala svého odhadce samozřejmě to stálo zase peníze prej domek nemá takovou hodnotu že nám nedaj uvěr a tu banku nám dodaly realitka realitka 30000 nevrátila prý mi jsme odstoupily od smlouvy ale je to cca8 let
  • Dobrý večer. Četla jsem si váš článek. O rezervačním poplatků. A boužel tento případ se mě týká. Prosím potřebovala bych vaši pomoc. Děkuji a jak mám dále postupovat ( prosím o e-mail nebo telefoní číslo ) děkuji Jana

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit