Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ten článek - no to je mi tedy objev! Je přece všeobecně známo, že člověk (homo sapiens sapiens) je před tváří Přírody stejný živočich jako cokoliv živé. Chová se tedy stejně a kvůli tomu není třeba dělat rádoby chytré výzkumy.

    Co se týká velikosti populace na jednotku plochy - závisí na velikosti plochy, dosažitelných zdrojích na ní, počtu lidí tamtéž a jejich schopnosti těchto zdrojů využít. To ví přece každý.

    A jestlipak také páni vědátoři věděli, že vylidněné obce byly často zalidňovány přesunem obyvatel odjinud? Asi těžko. Raději to hodili na chuť souložit...
  • Pořád dokola . Za komára bylo lépe, byly jiné hodnoty, děti si hrály venku. Jaká romantická představa. Za komára jiné hodnoty nebyly. lidi chtěli mít věci, jenom ty věci nebyly, tak je prostě neměli. A sralo je to, ne že ne. Když se otevřel trh, lidi si mohli ruce urazit, aby nakoupili. To není o hodnotách. Naopak, co chybělo (a tedy chybí nejspíš pořád) je nějaká odvaha, hrdost a ryzost lidí. Protože kdyby byli lidi alespoň zpoloviny tak nepoddajní (nedali se, byli vzdorovitější, odvážnější a více hrdí) jako např. Poláci, tak by tady nevládl komunismus s takovou ničivou převahou. Úřady si dělaly co chtěly a nedaly lidem šanci. Takže je opravdu legrační slyšet něco o hodnotách, když ty hodnoty komunismus vyzmizíkoval do takové míry, že pro všechny tyhle "romantické vzpomínače" není svoboda vůbec žádnou hodnoutou. Na co je někomu svoboda, když se bojí a proto nechce vylézt ze své ohrádky? Vždyť tehdá se o nás postarali. Dali nám najíst, napít a taky nás ostříhali. Kdo by se někam vydával na nebezpečnou cestu lesem. Možná by tam číhalo něco nebezpečného a možná něco zajmavého. Brrr.
  • To všechno dává smysl – čím úrodnější půda a větší množství místa na polnosti, tím větší množství potravin mohli zemědělci v dané obci vypěstovat.
    Tuto větu jsem použil s tohoto příspěvku.
    Jinak nechci dělat nějakého vědátora ale nevím proč označují člověka jako Homo sapiens !?
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Člověk_moudrý
    Jsem starší pán a když jsem byl mladší tak jsem i "věřil" že OSN je organizace snad i vědců,kteří se snaží o vývoj lidstva. Ale třeba to OSN je organizací VOJENSK0HO charakteru na ovládnutí světa !!! Třeba to použití té první věty. Jak mizí orná půda /jsem kluk s vesnice/ tak je mi až smutno ! Okolo měst se staví jak já říkám paneláky na ležato !!!
    No a haly /montovny/ kde pracují lidské automaty !?!? Často si vzpomenu na kamaráda, který říkal: "Jsem šťastný, že jsem většinu života prožil za totality kdy byly jiné hodnoty pro lidi !!!" JInak chci věřit, že lidi se dají dohromady a nastolí jiný systém pro "LIDI "!!!
  • Světová produkce potravin má ještě veliké rezervy, uvážíme-li, na jak obrovských plochách té nejlepší orné půdy se pěstuje naprosto zbytečný tabák...
  • hanu.sovi
    A jak vysvětlí stagnaci růstu populace v Evropě a u nás v dnešní době, kdy nejsme limitování produkcí potravin? Nějak mi to tady nesedí.
    • rsladek
      Pletete dohromady dvě věci, stagnace růstu populace nejenom v Evropě, ale třeba i v Japonsku souvisí s velkou vyspělostí a je to přirozený závěr demografické revoluce - místo aby rodina při plození potomstva kladla důraz na kvantitu a počítala s tím, že některé děti nepřežijí, má pouze jedno až dvě děti, kterým ovšem věnuje mnohem více péče. Důsledkem je zpomalení až zastavení populačního růstu. Dalšími faktory jsou např. větší důraz na kariéru, zapojení žen do pracovního procesu apod.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit