testovaci text

Diskuse pro Článek

Kdo je úspěšnější, trpělivý či nedočkavý člověk?

17. 3. 2017 – NEDD

Říká se, že trpělivost přináší růže, ale někdy se vyplatí i netrpělivost nebo spíše správný odhad, kdy už další čekání na příslovečné růže nemá cenu. Příkladem může být čekání na tramvaj nebo ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 4

napsat komentář

Art-emis (inkognito)

Myslela jsem, že patřím mezi ty nejtrpělivější lidi na světě, ale po přečtení článku, kde se v podstatě nic nedělo a nic rozumného se nezjistilo, jsem došla ke spornému názoru. Asi hodně záleží na odměně a jakou má pro jednotlivce cenu. Nicméně, chytřejší nakonec vyhrává a má to, co chce.
20.3.2017
vlákno reagovat

lidé mají neskutečnou (inkognito)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

trpělivost hraničící někdy až s d..bilitou. Čtvrtstoletí dělají jeden stejný nesmyslný úkon (volí nekontrolované stranické sekty s imunitou) a očekávají jiný výsledek (nerozkradený fungující stát a poctivé pracující politiky).

dělat stále dokola jednu věc a očekávat pokaždé jiný výsledek, je blbost. Potvrdí to každý vědec. Pokud hodím například sklenici z prvního patra na beton, je nelogické očekávat že se stane něco jiného, než rozbití. Přesto stále lidé hážou sklenici na beton a očekávají že bude nerozbitá a plná šampaňského.

je třeba trpělivost zkorigovat, přehodnotit dosažený výsledek a kreativně hledat jiné metody řešení problému
18.3.2017 upraveno v 08:48
vlákno reagovat

Miroslav Král (inkognito)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Pro naše zeměpisné šířky jsou cancy o výši mzdy kdy na úrovni centů pro ty na západě.
Ale mám s tím zkušenost z českého podnikatelského prostředí. Dva topenáři mi dělali kotel. Podnikají přes 20 let. Pracovní tempo hlemíždí, zařízení kompletovali tři týdny. Když jsem naprosto tu samou práci dělal se svoji firmou, trvala mi dva dny. Nemám rád, když mi doma moji zaměstnanci něco dělají, tak jsem měl najmuté cizí. Když jsem ptal, proč dělají tak pomalu, s čím mají problém, tak s ničím. Oni měli dohodnutou cenu. Ta odpovídala jejich již dlouholetému měsíčnímu průměru. Řekli mi jasně, proč bychom se natahovali a měli tohotové třeba za týden, když bychom si pak museli hledaj jinou práci a za těch pár tisíc za měsíc navíc nám to nestojí. Jsme raději doma s rodinou, na zahrádce, na terase s kamarády. Jsem rád, že jsou takoví. Na trhu je pak možnost se občas někdy prosadit a přijít k zakázce. Kdyby byli všichni takoví, jako já, tak by bylo všechno hned hotové, levnější a dělníci ve sklárně by neměli za co žrát.
17.3.2017
vlákno reagovat

Tomas (inkognito)

Tak pokud je tou prací čekat u monitoru a klikat na jednu ze dvou finančích částek tak jistě.
Pokud nezávisle na tom jestli budou klikat tak nebo tak, stejně dopředu vědí že ten experiment skončí za 5 minut tak jistě zjistí něco o trpělivosti lidí.

Pokud pokusný vzorek se získá tím, že rozvěsí letáky na univerzitě tak jistě poznají jaká je ochota lidí k práci.

No a jestli za účast v experimentu (který trvá jenom čisté testování 50 minut) nabídnou 10 - 20 AD s tím že to nabízí ve městě kde je průměrná mzda 300 AD za den. tak jistě bude ten vzorek plný pilně pracujících lidí co mají chuť k práci a trpělivost :D ...
vzorek 30 žen a 20 mužů co jim přišel bude jistě vědět že čas jsou peníze :D

Ale tak zase na druhou stranu čim se mají chudáci vědci psychologie živit, že.
17.3.2017 upraveno v 10:18
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.