testovaci text

Diskuse pro Článek

Opět se poletí k Měsíci! Zkusí to SpaceX

28. 2. 2017 – NEDD

Po téměř půl století se opět lidé vydají k Měsíci. Do jeho blízkosti dopraví příští rok dva lidi, kteří si cestu objednali, soukromá americká společnost SpaceX.

zpět na Článek

komentářů v diskuzi: 19

napsat komentář

Vakek tiscali.cz

Koukám, že zde to je jen samý pesimista.
10.3.2017
vlákno reagovat

Bilderberg cenzor (inkognito)

4 souhlasí, 4 nesouhlasí

v žádném případě nemůžeme připustit aby nějaká soukromá firma a námi nekontrolované osoby létaly kolem Měsíce. Všechno co by tam viděli, by vykecali. Víte co nám dalo za fušku utajit všechny ty mimozemské a naše základny na odvrácené straně Měsíce? Ze Země neodletí i kdyby "nešťastnou náhodou" měl při startu (s naší drobnou pomocí) explodovat
1.3.2017
vlákno reagovat

x (inkognito)

8 souhlasí, 10 nesouhlasí

Pokud vím, tak první na Měsíci byl pan Brouček. A také cestoval v čase do středověku. *2*
28.2.2017
vlákno reagovat

r (inkognito)

5 souhlasí, 4 nesouhlasí

Tak to víte špatně
1.3.2017
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

7 souhlasí, 5 nesouhlasí

Jo, a Japonci v tom taky jedou, ti to taky vyfotili. Zapoměl jsem také na Kámen Zbraslav, který dodal "měsíční vzorky" a sklárny Nový Bor které simulovaly zrcadlové odražeče.
Snad jsem na nic podstatného nezapomněl.
28.2.2017
vlákno reagovat

karel (inkognito)

14 souhlasí, 8 nesouhlasí

Studoval jsem se podrobně let Apola 11 a dojem že to Amerika jen hrála se ještě více zesílil, vždyť tam kromě jiného neměli ani přechodovou komoru do které ba kosmonaut vlezl před výstupem na měsíc, kde je vzduchoprázdno ani uzávěry, na dveřích které by umožňovaly výstup do vzduchoprázdna a ve zvukovém záznamu nebylo nic co by nasvědčovalo otevření dveří ani vypouštění již tak vzácného kyslíku z modulu.Navíc prach na měsíci je nabit statickou elektřinou a i malinká jiskra od tohoto prachu by v kyslíkové atmosféře modulu vytvořila požár.....
28.2.2017
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

7 souhlasí, 10 nesouhlasí

Příteli, kyslík je nehořlavý. Slučování kyslíku s ostatními prvky se nazývá hoření, pokud je látka zahřátá na zápalnou teplotu. Ergo kladívko v kabině by musela být výbušná směs plynů. Zopakujte si II. stupeň ZŠ. V modulu skutečně žádná přechodová komora nebyla, dali přednost úspoře váhy a zjednodušení konstrukce. Zřejmě takto vyšla hmotnostní kalkulace výhodněji. Vážně si myslíte, že v době závodů o Měsíc by USA riskovaly blamáž století, když mohly každým rokem očekávat minimálně oblet měsíce Sověty a s tím spojené podrobné snímkování Měsíčního povrchu, což v té době nebyla žádná novinka a jistě by se dalo v případě jakýchkoliv pochybností očekávat. Dalším faktem je, že signály s Měsíce byly přijímány i jinými než americkými stanicemi, myslíte, že by nebyl odhalen směrník šíření, což je umíme od I. světové války.
28.2.2017
vlákno reagovat

karel (inkognito)

10 souhlasí, 2 nesouhlasí

No a úspory pokračovaly až k fikci o přistání na měsíci.Na Apolu 11 jsou dva momenty na které jsem nezapomněl když jsem se díval na přímý přenos a které byly velmi silné i když jsem jim z počátku nechtěl věřit protože jsem to považoval za chybu přenosu, kdy kosmonaut na povrchu měsíce se zrdcadlí až po dlouhé době mi došlo po shlédnutí jednoho pořadu že tam vlastně bylo umístěno velké zrdcadlo které promítalo "povrch měsíce" jen se k němu nesměl "kosmonaut" přiblížit.Kromě dalších desítek věcí které...Fotky Japonců i Číňanů jsou velmi málo podrobné než aby uviděly třeba stopy a vozítko i koutové odražeče tam dali i Rusové a bez kosmonautů...na start z měsíce a následnou trefu do dráhy velitelského modulu neměli dost paliva ani zkušeností a jim se to povedlo hned napoprvé..
1.3.2017 upraveno v 22:34
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

5 souhlasí, 3 nesouhlasí

A na předchozí setkání na oběžné dráze okolo Země měli dost zkušeností? V čem se odlišuje setkání u Měsíce od setkání u Země? V praxi to odzkoušelo už Apollo 10 s Cernanem a Staffordem .Na ten nedostatek paliva jste přišel na základě jakých indicií? Vzal jste v úvahu že LM měl hmotnost cca 2 t a šestinovou gravitaci, takže ho stačilo asi 400 kg? Nebo tomuto: www.nasa.gov/mission_...Ts1_IU
Pokud ale pevně věříte v nepřistání jak myslíte, že to Američané vysvětlí, protože během několika let to bude kontrolovatelné.
*4*
1.3.2017
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

7 souhlasí, 11 nesouhlasí

Největší průšvih je, že amerikánské propagandě podlehli už i Číňané a tvrdí že jejich sonda mapující Měsíc vyfotografovala místa přistání včetně vozítek, jejich stop i startovacích částí výsadkového modulu. Je to od Číňanů lumpárna takhle podrazit všechny po pravdě toužící fandy kosmonautiky. Vedle toho blednou i nedávno objevené australské záznamy přenosu z prvního přistání na Měsíci. To, že jsou lepší kvality než ty přijímané Američany jen potvrzuje podvod, všichni víme že televizní obraz se z Měsíce nešíří. A ruská zrada je kapitola sama o sobě. Hanba všem podvodníkům, nás ale neoklamou!
28.2.2017 upraveno v 22:03
vlákno reagovat

j.smejda tiscali.cz

9 souhlasí, 6 nesouhlasí

Papír toho snese . Tam se může napsat i cesta k Saturnu .
Až bude raketa připravena na rampě ke startu tak nám dejte vědět.
Při současném tempu financování to dříve jak za 50 let nebude.
28.2.2017
vlákno reagovat

BTW (inkognito)

12 souhlasí, 4 nesouhlasí

Tento příspěvek byl zablokován administrátorem, protože porušoval pravidla pro slušnou diskusi.
Každý zablokovaný příspěvek za poslední měsíc znamená zákaz psaní do diskusí na +1 den!
Opakované porušování pravidel může mít za následek trvalé zablokování účtu a IP adresy.
28.2.2017
vlákno

Neil Armstrong (inkognito)

11 souhlasí, 6 nesouhlasí

Jestli je svoboda projevu, tak já říkám, že tam ti dotyční Amíci co se z Měsíce vrátili nikdy nebyli. Nemám nic proti USA a ani proti CCCP, naopak fandím vesmíru a jeho poznání ať je to kdokoliv. Co musela Amerika spolknout nebo zaplatit, aby CCCP drželo hubu se asi ještě dlouho nedozvíme. Byl to podvod pro celý svět a ten, kdo čichnul k základům mechaniky ví své. Tam nahoru se snad dostane už po 48 letech kdokoliv, ale aby měl dotyčný človíček tolik paliva na precizní start a také na zpáteční cestu jsou jen pohádky.
That's one small step for (a) man – one giant leap for mankind.
28.2.2017
vlákno reagovat

hejrup (inkognito)

5 souhlasí, 3 nesouhlasí

Krásná věta o malém kroku, ale vlastně taky tak trochu podvůdek: Aby se mohl uskutečnit přímý přenos tohoto kroku, musel napřed Armstrong nainstalovat z povrchu Měsíce potřebnou kameru na modul (ta tam cestou nemohla být a také nebyla!!), pak se vrátil na schůdky a pronesl onu památnou větu. pamatuji si to, takto to při přímém přenosu, na který jsem se díval, uvedl moderátor Koubek!
2.3.2017
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

2 souhlasí, 0 nesouhlasí

Nebyla ta kamera na jedné noze přistávacího modulu tak jako kamera snímající Měsíc pod lodí při přistání? Sice jsem se na přistání díval ale toto si nepamatuji, je to přece jen pár let. Nevíte kde je ke stažení záznam toho komentáře?
2.3.2017
vlákno reagovat

Neil Armstrong (inkognito)

4 souhlasí, 2 nesouhlasí

milý pane, vážně jen občas se tady pustím do diskuse. Jedno pozitivní na celém vláknu je, že tady nejsou žádní hulváti. Dalo by se diskutovat na tohle téma hodiny, ale já bych vážně zůstal u podstatného a to je mechanika. Gravitační zákon = law of (universal) gravitation
vztah mezi hmotností dvou objektů m1, m2, jejich vzdáleností r a gravitační silou G, kterou se přitahují: G=km1m2/r2, kde k je gravitační konstanta. Tím se vracím k tomu co jsem tady napsal a to: aby měl dotyčný človíček tolik paliva na precizní start ( myšleno start z měsíce zpět ! V modulu musí být tolik paliva, aby se zase zvedl z měsíce ) a také aby se dostal na zpáteční cestu. A to palivo bylo při přistání kde? mám na mysli bezpečnost přistání usednutí na pevninu měsíce.
2.3.2017
vlákno reagovat

Horatio facebook.com

3 souhlasí, 0 nesouhlasí

Znamená to, že zpochybňujete i dopravu měsíčních vzorků na Zem, kterou dokázali Sověti s podstatně slabším nosičem?
2.3.2017
vlákno reagovat

realista tiscali.cz

3 souhlasí, 7 nesouhlasí

nedělejme si iluze. Ani se neodlepí ze země. To by tak hrálo, aby nám někdo narušil "informační embargo" které tady pracně udržujeme už přes půl století.
28.2.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.