Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyby byl někdo pozornější ve škole, tak by věděl, že arsenik je česky otrušík a je docela účinný
  • Vážení redaktoři. Jste opravdu negramotové, jací se hned tak nevidí. Jak vás vůbec mohli zaměstnat, když píšete takové hovadiny, jako že někoho lze otrávit arzénem? Vy jste fakt blbové k pohledání a máte snad jenom základku. Vždyť vy nemáte ani nejzákladnějsí znalosti ze středoškolské chemie a píšete hovadiny, jako kdyby se nechumelilo. Arzén je surovina pro výrobu arseniku. Když ho, vy negramotové, tedy ten arzén, sežerete v malém množství a ne dvě kila, tak se vám nic nestane. Tráví se výhradně arsenikem, jelikož toho vašeho arzééénu by musel bejt pořádnej pytel, aby to fungovalo, vy hňupové. Smějete se seriálové postavě, že si pletla arzén s cyankáli? No, pro zasmání jste tu hlavně vy. *1* *1*
    • moc nechapu vas komentar, v clanku samotnem je prece primo uvedeno, ze arsen sam o sobe neni jedem, ale na oxid arsenity metabolizuje v tele...
      • Cituji:"..za nejoblíbenější jed, trávicí nebohé postavy v detektivkách, je považován arsen.." To, co je v současnosti uvedeno v článku tam včera v noci nebylo. Článek je celý změněn, tak ze mě nedělejte vola. Takové úvahy, jak se přeměňuje arzen v těle při dlouhodobém působení, tam včera vůbec nebyly. Byl tam zcela primitivní, hloupý text, který vydával arsen za arsenik. Škoda, že jsem si původní článek neuložil. Zbyl z něj jen úvod v záhlaví. Takže s takovými podvody na mě nechoďte. Podotýkám VŽDY byl k úmyslným otravám používán arsenik, jinak oxid arsenitý As2O3, který je nutno vyrobit a je rozpustný ve vodě. Co se týká otrav arzenem, pak kovový arzen je netoxický. Aby se mohla uskutečnit otrava, je nutné splnit zcela specifické podmínky, které se vyskytují na velmi málo místech na světě v přírodě, například v Indii v podhůří Himálají. Jiné průmyslové otravy arzenem má na svědomí člověk.
        • janchor
          Jakkoli máte pravdu, že v detektivkách jde pochopitelně o uměle vyrobený arsenik a úvod lze tedy vnímat jako zavádějící, ve zbytku se mýlíte - článek nebyl jakkoli upravován a zůstává tu v podobě, v jaké byl publikován.
          • No jasně. A já lžu a vymýšlím si a ten příspěvek nahoře jsem napsal jen tak, abych byl zajímavej. Njn. to už dávno znám a nemám to rád,takový finty. Není se o čem bavit.
  • Já myslím, že taková bukvice jako Arsenik Jaceňuk by ty odolné horaly otrávil naprosto spolehlivě. Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil. *1* *1*
    • Najdi si vlastní nick Rusofile. Třeba zloděj a lhář. Ten ti bude pasovat. *15* *15* *15*
  • Já bych ráda věděla kam zařadit sněžného muže.
    • Tomu prospiva cyanide.
    • Trochu vedle,soudružko.Do Himalájí !!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit