Přejít na výpis diskuzí

Eric Schweig

OSOBNOST 31.12.2006 
323 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Filmy

    Ahojik chtěla jsem se zeptat zdali nekdo nemate nejake filmy s Ericem, bohuzel ty starsi nemuzu nikde sehnat *9*

    diky za odpoved wini
    • Holka, Eric Schweig /náš velký, vážený, starý a hodně těžký bratr/ má na svém repertoáru už jen samé staré filmy /pro pamětníky, z dob mých mladých let, kdy jsem obšťastňoval s bratrem Ericem mnoho indiánských žen a zplodil mnoho nemanželských dětí, neb jsme se s Ericem vždy vyplížili s týpí a ujeli na jeho oři, respektive hodně nabušené motorce až mi Ericovo vlasy ošlehaly tvář do krve, no bolelo to, bolelo, ale mám mnoho krásných vzpomínek na Erica, vždy, když se podívám do zrcadla s marjánou v puse na svou větrem, drogami, chlastem a Ericovo vlasy ošlehanou tvář indiánského bojovníka. To byly časy, by jses z toho po... a nesháněla by ses po jeho filmech pro pamětníky!/.Hou.
    • Ahpj, naše rodina miluje Erica jeho filmy, ale máme je všechny na VHS, takže Ti s tím asi nepomůžeme, ale on je skvělý herec. *14*

      Papa, Štětkovec a Klanopraška *5*
    • Tak si to stáhněte z Ulož.to proboha... ;) Jinak Eric je BOREEC!! :D
      • To je dobrá rada sestro, patříš k radě starších? *3* *4* *5*
    • lynette

      Re: Filmy

      Mám jen na staré VHS kazetě už velice nekvalitní videonahrávku Posledního Mohykána. *9*
  • Fotky

    Dneska jsem ,,googlovala" *1* Hledala jsem nějaké nové fotky Erica a na nějaké jeho stránce, kam si dává své fotky s komentáři jsem našla jeho fotku, když byl malej (společná třídní fotka), kde měl komentář něco jako.... ,,Já byl malý bastard.." *9* Pak jeho fotku, kde byl opět jako děcko na společném školním výletě se svou třídou kdesi u Toronta (seděli tam ty děcka u dvou stolů a jedli sváču), Eric psal, že je ten druhý zprava, ale já ho nepoznala, protože ta fotka byla malá a ty děcka byli focený zdálky... *9* Nu, pak jsem ho ještě našla na fotce s jeho "milovanou" EX! *1* *1* Nějaká indiánka...... Ne moc výrazného vzhledu, prostě normální, obyčejná ženština. *4*
    • Re: Fotky

      A nemáš skopírovanú adresu al.názov stránky *7* To by som hodila očkom po Ericovi ked ešte v škole dral gate *1* A k tým súrodencom-tiež som myslela že bol jedináčik aspon som sa nedočítala o súrodencoch ani nevlastných.. *7*
      • Re: Re: Fotky

        K těm sourozencům - já myslím, že u indiánů je celkem běžné, že se oslovují ,,bratře" či ,,sestro". *5* Asi to bylo myšleno v tomto směru. *3*
      • Re: Re: Fotky

        Tak adresu Ti bohužel neřeknu, jen vím, že šlo o stránku,kde byl zaregistrovanej jako uživatel a že každej tam může nahrávat své vlastní obrázky nebo nějaké oblíbené obrázky.. *5* Já hledala jeho fotky a klikla jsem náhodně na jednu, kde jsem našla jeho pics.. Jenom vím, že krom těhle tam ještě byly fotky nebo obrázky z válečnou tematikou /proti válcě násilí/, neb Eric je silně proti válkám. *5* či tam má obrázky takových těch divných matlanin /padlých andělů, tetování, motorky atd../. *1* Jo,taky se asi pokoušel o nějakejch rekord, měl tam foto jak se pokouší táhnout za lano nějaké menší motorové metadlo. *1* *1*
        • Re: Re: Re: Fotky

          prosím tě sestro můžeš mi říct, co je to to motorové metadlo... *7*
          • Sestro, nerozumím úplně řeči vašeho kmene ale myslela asi letadlo... *1*
    • Re: Fotky

      Jo a abych nezapomněla, pak byl ještě na nějakém novinovém výstřižku, černobílá fotka, mě to přišlo jak z nějakého školního divadelního představení či co, ale nevím... Nu a co mě zhusta zarazilo - na těch novinách po tou jeho fotkou bylo napsáno Kurt Schweig! *7* Docela divný ne.. *9* Pak tam byla Ericova fotka, když mu bylo asi 17 let (byl fešnej ) z nějakýho blusgrassovýho fesťáku či jak se to píše.. *1* Nu a pak tam byl mezi jeho fotkama taky nějakej indiánskej chlápek a Eric pod tou fotkou psal, že je to jeho brácha.. *9* Tak nevím,ale já byla vždy na tom, že je Eric jedináček, že nemá žádné vlastní sourozence. *5*
  • Ztracené

    Jo a musím se pochlubit, konečně jsem shlédla někdy minulej nebo předminulej tejden filmík Ztracené z roku 2003, Eric tam hrál opravdu nechutnej charakter a vypadal celkově nechutně, div jsem z něho neblila. *1* *1* Nu, ale jinak fajn film, podle skutečné události, takže to byl nářez. *5* *3*
    • Re: Ztracené

      Sakra kde je tých 6 obrázkov čo som poslala.. *16* Inak k tým Ztraceným-to bola haluz,málom by človek Erica ozaj nespoznal *1* Ale seklo mu to aj ked bol riadny záporák *4* Inak celkovo toto je velmi dobrý film-C.Blanchet a Tommy Lee Jones nemali chybu,a podali skvelé herecké výkony,skvelé zábery krajiny a scenár!!Inak aj Tommy má zo štvrtky indiánsku krv,asi preto ho mám tiež ako oblúbenca *3* *14*
      • Re: Re: Ztracené

        Jj,já si myslím, že kde hraje Tommy Lee Jones a Cate Blanchett, že to je záruka kvality. *3* *5* Ani jednoho nemám zas až tak jako svýho nej favorita, ale nemám proti nim absolutně nic.. *4* Jináč, o Ericovi opravdu nemohu říct, že by byl v tom filmu pro mě nějak sexuálně přitažlivý, ani že mu to tam seklo... *9* *13* Tak max. se můžu obdivovat jeho hereckému výkonu a práci maskérů. *4*
        • Re: Re: Re: Ztracené

          S tým súhlasím,ale ten záporák mu sekol *1* taká príjemná zmena *1* *15* To by asi šoklo dost "Uncasových" fans ktorý inak o Ericovi nič nevedia a ani ho z iných filmov nepoznajú,proste sú len Uncasoví fans...Nuž,čo dodat *7* Snád že vo filmoch sa nedá ničomu veriť bo real je úúúplne iný.. *5*
          • Re: Re: Re: Re: Ztracené

            P.S.k tým Ztraceným-maskéri odviedli super prácu aj v detailoch ale nech by bol Eric v hocijakej roli či maske tak jeho vždy prezradia tie oči!Ten pohlad sa nedá zmýliť ani zamaskovat./jedine tak okuliare typu MIB *1* / *5* *14*
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ztracené

              Nu, já ho 5.9. viděla ve filmu Poslední válečník /taknějak/ z roku 1994 nebo 95, teď nevím, ale hlavní roli tam hrál Adam Beach a takovou hlavní vedlejší roli indiána tak hrál Eric, náčelníka. Tam vypadal ještě jako když hrál Uncase, vysokej, štíhlej,mrštnej jako proutek. *14* *3* Moc mu to tam seklo.. *4*
  • moje oblúbené..

    http://www.youtube.com/watch?v=yKNd VG4SPC0 Toto je moje oblúbené video z youtube *3* A inak už je tam celý film SKINS na tuším ale 10 dielov /partov/aj ked je to v angl.dá sa to pochopit-je policajt čo vzal "spravodlivost"do svojích rúk a pritom sa snaží pomáhat alkoholikovi bratovi /Graham Green-tiež skvelý herec/ Je to ozaj skvelý film *3* Zdravím Vás a zas ma tu nejaký piatok nebude *9* Ale ani o Ericovi som nič nové neobjavila *8* *8* *5*
    • Re: moje oblúbené..

      Jo, tak filmík Rudé kůže je bezvadnej film, viděla jsem ho jen jednou, bohužel, v televizním klubu, můžu jenom doporučit! *3* Proč televize neopakuje vícetkrát takové filmy, chjo... *10*
  • ...

    Strašne ma mrzí, že som tu nemohla pridať gratuláciu k narodeninám, ktoré Eric oslávil 19.6.- to je pred dvoma dňami. Bola som totiž mimo civilizácie, kde internet neexistuje, tak to chcem napraviť teraz. Eric, môj milovaný a vysnívaný osud, želám ti všetko najlepšie k narodeninám, skutočne veľa zdravia a šťastia, lásky( nájdi si spriaznenú dušu ) a veľa dobrých filmových úloh, pri ktorých ťa budem vždy môcť pozorovať. Si jedinečný a nenahraditeľný, dychberúci a "zimomriavkový" , charizmatický a s krásnym srdcom a telom- presne ako Uncas- nemohla som si to odpustiť... :)
    Prosto a jasne, Eric je len jeden!!!
    P.S.: Kde sú ostatné gratulácie??? Som v šoku!!!
    • Re: ...

      Já se k tvé gratulaci přidávám, taky jsem tu několik týdnů nebyla... *9* Takže, ať se mu splní vše, nač mu nejvíce záleží dle jeho vlastních přání!!! *14* *3*
      • Re: Re: ...

        Tiež sa pripájam k blahoželaniu ale vidím počitač teraz asi tak raz za čas *9* Ale wšetko najhoršie nech Erica obchádza a vela zdravíčka,štastíčka...A aj pre nás kopec filmov al.úloh v serialoch *3*
        • Re: Re: Re: ...

          Jj, přesně tak, smůla, neúspěchy a smrt ať se mu vyhýbají. *4*
  • lynette

    Směr jih /1994/

    Dneska jsem Erika viděla v pilotním dílu seriálu SMĚR JIH z roku 1994. *3* *14* Vůbec jsme netušila, že tam taky hrál.. I když to byla jen menší vedlejší rolička, moc mě to potěšilo, že tam byl. Do té zasněžené kanadské drsné přírody seděl jak zadek na nočník. *4* Byl tam mladej, štíhlej a krásnej, mlask! *14*
  • A som opäť v tom!

    Čauko dámy! To je doba, odkedy som tu bola naposledy. Musím dodať, že nedávno som si opäť zapla Posledného Mohykána... A zas som v tom!!! Znova som si na Uncasovi ( Ericovi) našla niečo nové, kvôli čomu ma totálne pobláznil. Už sa to nedá opísať ani slovami, ako dobre zahral svoju rolu, koľko emócií dokáže ukázať jedným pohľadom a keď prehovorí, z jeho hlbokého hlasu idú elektrizujúce zimomriavky. Pre mňa osobne sú Indiáni neskutočne charizmatickí, očarujúci ľudia. Čo ma však štve je, že mnohí z nich( ak nie naozaj všetci) to majú v tomto svete ťažké. Ľudia by sa k nim mali správať s úctou, pretože sú fascinujúci a zaujímaví ľudia, ktorí si zaslúžia rešpekt ako ostatní.
    Eric, vždy budeš jednotka, moje srdce si si získal už dokonalým Uncasom.
    Inak, Zuzyka, ako to vyzerá s motorkou a tým logom? Nezabudni, že si sľúbila, keď budeš mať nejaké námety, som veľmi zvedavá, či už niečo máš alebo si stále vo fáze nerozhodnosti... :-)
    • lynette

      Re: A som opäť v tom!

      Ty máš Posledního Mohykána v origoš znění? Erik má velmi velmi hluboký hlas *3* /prostě žádnej teploušek *1* /, ale já viděla vždy jen nadabovanou verzi a ten herec, co ho daboval neměl tak hluboký hlas jak Eric.. *13*
      • Re: Re: A som opäť v tom!

        Dabing je ničiteľ dokonalosti, je to niečo, čo kazí dojem filmu minimálne o 50%. Vychutnať si film znamená vidieť ho tak, ako bol natočený, v originálnom znení. Všetky skryté zmysly, fóriky, myšlienky strácajú na kráse. A preto som rada, že Posledného Mohykána vlastním v originálnom znení, pretože Ericov hlas je tak nenapodobiteľný... Na svete nie je človek, ktorý by ho hodnoverne nadaboval a zachoval pritom tú elektrizujúcu vášeň, ktorú pociťujem, keď ho počujem...
        • Re: Re: Re: A som opäť v tom!

          Nu, to je jasný, že dabingem se film totálně pokazí.. Ale já nejsem angličtinářka, takže za českej dabing jsem třebas ráda z toho důvodu, že vím o čem je tam řeč. *3*
          • Re: Re: Re: Re: A som opäť v tom!

            český dabing je super,síce zrovna Uncasa moc netrafili ale ovela radšej si pozrem film po česky než po sk.Ale to je 1 z mála prípadov,naši vedia dabovat len telenovely a rozprávky *16* Aj ked dost často ešte pozerám filmy v origináli a s titulkami. *3*
            • Re: Re: Re: Re: Re: A som opäť v tom!

              CZ dabing dříve nebyl nejhorší, dokonce byl ve světě svého času považován za světovou špičku, jenže po revoluci to šlo s ním valem do pr**** a teďka už málokdy narazím na film, kterej by byl hezky nadabovanej.. *9* *9* Takže jak píše Zuzyka, nejraději se dívám na filmy v origoš znění s titulkama. *3* *4* I když někdy nestíhám číst. *1* *5*
    • Re: A som opäť v tom!

      Alice,zatial len námety..Musela som vrazit do 2hej prilby pre spolujazdca.Pokuty velké a kríza že nemám na to momentálne ale ja človiečik trpezlivý *3* A ozaj indiáni si zaslúžia úctu,už minimálne kvoli tomu že si uchránilki svoju kultúru a zvyky a májú stále vela fanúškov *3* *15*
  • Eric

    Ahoj, ráda bych se zeptala, jest-li nemáte jeho adresu, nebo mail, ale asi si střeží soukromí tak úspěšně, že nikdo nic nemá.
    Stejně dík *9*
    • lynette

      Re: Eric

      Ahoj, nějaký kontakt na něj jsem kdysi dávno někde četla, ale nebyla to přímo jeho soukromá adresa. *13*
  • Že Uncas..

    Vitám,dievčatá:)Som tu nová,a našla som túto stránku náhodou,ked´som hľadala nejaké,,Uncasove´´obrázky pre moju mamu,kt.ho žerie.Poviem pravdu,ozaj som nevedela,že je až taký pekný:)Včera som prvý krát videla film Posledný Mohykán..Musím vyjadriť svoj názor,každý ho ospevoval,ale mne až taký dych vyrážajúci neprišiel.Sú aj lepšie.Ale dych vyrážajúce na ňom predsa len niečo bolo.Práve ten Uncas:D Ja som už ako malé dievčatko nemohla z Indiánov,ked´hrávali na uliciach tie svoje piesne,strašne rada som ich počúvala,a smrteľne som sa hanbila,ked´ma rodičia donútili ísť im hodiť nejaký drobák:)Pôsobili tak múdro.A prekrásne hrali.Dnes už tak nehrávajú často,čo je mi ľúto.No ale chcela som týmto zjavným odbočením od témy naznačiť,že odkedy som živá,milujem Indošov:)A hlavne chlapov,takých pekných,tmavých,urastených,vyža rujúcich múdrosť a bezpečie.Neviete náhodou,či takých ešte vôbec vyrábajú?Dopočula som sa,že chcú oživiť mamuty.Čo takto namiesto toho oživiť Indiánov?:)Myslím,že každá by si zasúžila vedľa seba takého chápavého,rozumného,pokojného,r ozvážneho krásavca,kt.by ju naučil rozumieť prírode a svojmu vlastnému vnútru...Howgh,dohovorila som:)
    • Re: Že Uncas..

      Yasmin *3* lnak s tým vyrábaním podla vkusu by nebol až taký zlý nápad... *1* *5* Ale na to aby si rozumela prírode a svojmu vnútru nikoho nepotrebuješ,stáčíš na to aj sama a hlavné je chciet *3* *4* A indiáni nevymreli ako mamuty takže ich netreba oživovat ved aj ich kultúra je stále živá a stále aktuálna *3*
      • Re: Re: Že Uncas..

        no ale vies o nejakej indianskej komunite na Slovensku?to by sme sa im mohli vlamat do,,rezervacie´´,ale narozdiel od bielych Europanov,kt.im pobrali majetky a znicili im ich sposob zivota,my by sme sa k nim mohli pridat,ja teda s radostou:)hm,s tou prirodou mas pravdu...ale musim sa este vela ucit,aby som dokazala pocuvat svoje srdce.
        ale ozaj,viem,ze nevymreli,ale je ich malo...aspon tu u nas by ich mohlo byt viac:)no ale importovat sem par Indianov by bolo ako vysadzanie lesnej skolky,je riziko,ci sa chytia a porastu al.ci ich niekto neznici:D..
        • Re: Re: Re: Že Uncas..

          Ahoj děvčata, dlouho už tu nebyl žádný pohyb, koukám *9* *9* Já se do Indiánů a indiánské kultury zamilovala vlastně díky Erikovi, když jsem ho poprvé v 11 letech shlédla ve filmu Podlední Mohykán, vážně mě tehdy dostal. *14* Dneska už tak nešílím, poněvadž jsem už trochu stará na to, abych se honila za svými idoly, ale pořád sleduju jeho osobu a ráda s ním shlédnu i nějaký jeho jiný film z novější doby. *3* U nás v ČR žádná komunita pravých indiánů neexistuje, pouze několik komunit "bílých" indiánů, kteří se pravidelně schází s těmi pravými americkými a učí se od nich např. výrobu čelenek, mokasínů a jiných věcí, nebo fušujou do bylinek. *3* *4* U Karlštejna existuje jedna moc krásná chráněná oblast /bohužel nevím, jak se jmenuje, ale byli jsme tam jako děcka na výletě se ZŠ/, normálnímu člověku to tam není přístupné, poněvadž celá ta oblast patří jednomu americkému Indiánovi /pravýmu/, který jí zakoupil. Jestli mu to tam ještě patří to nevím,poněvadž už je to dlouho, co jsme tam se třídou byli. *1*
          • Re: Re: Re: Re: Že Uncas..

            *1* *1* *1* Píšeš mi skoro z duše *3* A to miesto čo kúpil ten povodný americký obyvatel,by si mala zistit a pojdeme na dovolenku *3* A komunita "bielych"indiánov je aj u nás,ale asi by som si osobne nevedela predstavit život bez určitých vymožeností 21.storočia,nie všetký ale niektoré by mi určite chýbali *15* *5*
            • Re: Re: Re: Re: Re: Že Uncas..

              Bez moderní techniky bych se klidně obešla. *3* *5*
            • Re: Re: Re: Re: Re: Že Uncas..

              *1*To hold bez tej sprchy a nejakých kozm.prípravkov to už teraz ani nejde a niečo také ako umyt sa v potočiku už ani nejde bez toho aby si sa neocitla na kožnom *3* Ale bez mobilu a netu by som ešte dokázala prežit... *7* Chvílu určite *5*
            • Re: Re: Re: Re: Re: Že Uncas..

              Juj, tak to chceš po mně moc... *9* To už těžko zjistím. *9* *9* Taky by mě chyběly určitý vymoženosti, ale hlavně by mě vadili hygienické podmínky, nějak si nemůžu představit život bez sprchy, vany, teplý vody a kosmetických přípravků. *1*
      • Re: Re: Že Uncas..

        Amen... *3*
        P.S.: Áno, dnes len taká krátka odpoveď.
  • Pro manťáky, co píšou o Ericovi vzkazy s despektem

    Tenhle kraťoučkej článek si přeložte a pozorně přečtěte, aby jste viděli, jak Eric trpěl a přesto se dokázal bez rodinného zázemí vypracovat tam, kde teď je. Já ho obdivuji. *5*
    Schweig was born to an Inuit mother and a Chippewa Dene father in Inuvik, the Northwest Territories. At six months he was adopted by a German-Canadian family. During his childhood in Inuvik, Bermuda and Toronto he was systematically physically abused by his adoptive parents and ran away from home when he was 16, to become a laborer.


    In 1987 he was "discovered" while walking down a Toronto street and cast in the movie The Shaman's Source. At least 16 other films have followed, most notably as Uncas in The Last of the Mohicans. During this period he endured a "roller coaster of alcohol, drugs, violence, failed relationships, despair and confusion" [Schweig] due to the abuse and racism and ethnic identity deprivation of his childhood.


    In 1996 he began to regain his cultural identity and is now primarily a carver, especially of Inuit spirit masks, living on Vancouver Island, but he continues to act in films. He is a passionate opponent of the adoption of aboriginal of native people by Europeans.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit