Přejít na výpis diskuzí

Kapitán Poldark

FILM 27.3.2008 
6 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Poldark /1996/

    Našla jsem 5 nových obrázků z filmu Poldark, kde je Hans, na straně 3 a 4. *3*

    Problém je, že jsou dost malé... *9*


    http://www.rexfeatures.com/search/?&kw=hans%2520matheson&sft=&pg=3&context=&lkw=&iso=GBR&search_newe st=search_newest&viah=N&ord=N&pl=40&smtpfx=&stk=N&od=G


    http://www.rexfeatures.com/search/?&kw=hans%2520matheson&sft=&pg=4&context=&viah=N&ord=N&smtpfx=&pl= 40&stk=N&lkw=&iso=GBR&od=G&search_newest=search_newest
  • Zajímavosti

    Stejně tak jako děj tohoto filmu se odehrává v hrabství Cornwall, tak i filmaři natáčeli v této lokaci a to konkrétně:

    Coombe Haven, Menabilly, Cornwall, Anglie, UK;

    Lansallos, Cornwall, Anglie, UK;

    Penrose Estate, Porthleven, Cornwall, Anglie, UK;

    Rinsey, Cornwall, Anglie, UK
  • Televizní klasika

    Toto televizní historické drama mohu jen doporučit. Skvěle natočené. Pěkné kostýmy, nádherné i když trochu depresivní scenérie z Cornwallu, příběh který je přímo nabitý dějem, zápletkami a nečekanými zvraty, takže se divák nemá šanci nudit. Herecké výkony všech herců můžu jen vychválit. Nejvíce asi zaujme herectví Johna Bowea, Mel Martinové a tehdy velmi mladičkých začínajících herců Ioana Gruffudda a Hanse Mathesona. Nicméně se mi moc nelíbil herec, který hrál Stephena Cravensona, jenž poplete hlavu mladé Clowance.. Nelíbí se mi zkrátka hromotlucké sedlácké typy. Jako další pěst na oko působí herečka Kelly Reilly právě v roli Poldarkovi dcery Clowance, která vůbec nepůsobila v těch převážně hezkých kostýmech jako dívka z lepší rodiny, spíš jako vesnická holka s vidlema odněkud z polí. Její jezdectví bylo taktéž otřesné - skákající "pytel" na koňském hřbetě, docela jsem ty koně litovala. Za to, že nevypadá tahle herečka ani nijak atraktivně ona nemůže, ale lezla mi docela dost na nervy s tím , jak divně špulila a různě kroutila obličej a její výraz byl opravdu celkově "inteligentní".. Tak to jsou jediné moje výtky, s touhle herečkou opravdu šlápli filmaři vedle.:-((
    Naštěstí je to jen maličkost v celkovém vyznění tohoto televizního filmu, proto hodnotím 10 / 10.
  • Shánim!!!

    Kdo ví, kde se tenhle film da stahnout, at mi napise na muj email *3* dik *4* *14*
  • Nechápu

    Naprosto nechápu co tu dělá ve fotogalerii fotka z původní verze ze 70. let, když tady se jedná o tu novější z let 90....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit