Přejít na výpis diskuzí

Leningrad

FILM 10.5.2012 
1 příspěvek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Jsem poněkud na rozpacích....
    Je vidět, že tenhle film si na sto procent nedělali Rusové, protože to by tahle "pohádka" o mladé anglické novinářce snad ani nemohla vzniknout. Příběh více než nereálný. Opravdu jsem čekala válečný film o této dost smutné kapitole ruských /světových/ dějin, ale téma o blokádě jednoho z nejdůležitějších ruských měst spíše jen filmem proběhla a kamsi vyšuměla do ztracena. Kdyby nepoužili ve scénáři skutečné úryvky z blokádních deníků lidí, kteří za blokády Leningradu v té hrůze přežívali, či spíše ještě před celým koncem blokády zemřeli hladem a zimou, tak ani nevím, že film pojednává o nějaké blokádě Leningradu. Filmaři tam hlavně řešili postavu anglické novinářky, ze které se vyklubala Ruska jak poleno, protože její otec kdysi z Ruska emigroval do Velké Británie a tím pádem byl na černé listině i s jeho celou rodinou. Ruská KGB měla na práci koukám za 2.světové války větší starost, jak zatknout jakousi novinářskou nulu ruského původu z Great Britain a ani válka se jich absolutně netýkala a ani jim nevadilo, že mají Němce hned za humny, moc jsem se "bavila", opravdu.. Těch chyb tam bylo! Mohla bych pokračovat do aleluja... Všichni mrtví Rusové z Leningradu, aby se ve svých hrobech otáčeli, ti budou pana režiséra i s jeho štábem asi hodně dlouho chodit strašiti...:-/ Dávám 6/10, protože ten film mě v celkovém vyznění nějak nesedl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit