Přejít na výpis diskuzí

Israel Kamakawiwo'ole

OSOBNOST 8.1.2009 
25 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proboha, kde zjistil že byl pravicak. Zatímco vetsina jeho životopisu je opsana slovo od slova z wiki, Tato věta tam byla sen jaksi dopsana bez zdroje. Ani v anglické wiki se nic takoveho nepíše. Pouze že casto vystupoval za prava původních havajcu a pro nezavislost Havaje na USA. Zapaleni ideologove, az uz z prava nebo leva, kteří píši podovne zivotopisy a zapalene clanky je to nejhorší.
  • nejlepsi spevak *4* *4*
  • Je to úžasně krásná duše, jako jeho hudba. I proto si jeho nekrásnější
    písničku vybrali do filmu jako závěrečnou melodii, když se bohatý podnikatel musí rozloučt se životem "Seznamte se Joe Black" myslím.
    No prostě je úchvatný jako prostředí, ze kterého pochází.Škoda, že ještě nedostal šanci a nemohl toho víc prožít.
  • je mi moc líto že IZ umřel moc a moc líto. Moc krásně zpíval a pro mně pořád dobře zpívá i pro nás ostatní i když bohužel není mezy námi *9* *13* *13* *13* je mi ho moc líto. Ale teď už mu je dobře.
    • Terezo já myslím že je líp tam na hoře hodně se trápil
  • je ho moc skoda,zpiva krasne,tak klidne a v poho..uklidnujici hudba... *3* *14* *4*
  • Sice

    Sice poslouchám hlavně rock ale tahle píseň mě uchvátila. Je mi jedno jak kdo vypadá, hlavně co má uvnitř. On nebyl tlustý, on potřeboval velké tělo aby se do něj vešlo všechno to jeho umění a láska. Je ho škoda *9*
    • Re: Sice

      přesně tak,,,,vždy když je mi ouzko,tak si to pustím,,,,,,moc moc citově zpívané,,,a uvědomím si,že jiní jsou/byli/na tom o hodně hůř
  • Krása...

    Víte..když jsem poprvé viděla klip...Bylo mi jedna.Jak vypadá.. ale uchvátilo mě .Jak to zpíval...S láskou.Je škoda, že svět musel opustit tak brzy... *9* *4*
    • Re: Krása...

      to sem stebou :(
      *9*
    • lenkastr

      Re: Krása...

      Přesně, to je úplně fuk, ale ten hlas, oujé to se tak krásně poslouchá. A jak to uklidňuje, když potřebuju. Poslouchat to pěkně ve sluchátcích do oušek, to pohladí. Mám v MP3 Alone in IZ world i Facing Future, obě jsou skvělá. Raději mám to první.
  • IZ

    Israel Kamakawiwo’ole se narodil 20. května 1959 v havajském Honolulu, kde také 26. června 1997 zemřel. Měl zkrácenou přezdívku “IZ” a na svém kontě 7 alb, z nichž některá vyšla až po jeho smrti. Tento velký muž s velkým srdcem vážil 350 kg, a zemřel v důsledku dýchacích potíží způsobených obezitou.Máme zde začínající léto a vlnu veder, a co jiného se může v těchto dnech poslouchat lépe, než havajská píseň. Píseň “Někde nad duhou” pochází z alba “Facing Future (1993)” a v původním znění byla spojena s písní “What a Wonderful World” jejíž originál jistě všichni známe. Zde se však podíváme na oficiální videoklip, z něhož je vystřižena právě část písně WaWW. Ke konci videoklipu jsou záběry z pohřbu Israele, který je skutečně v havajském stylu…
  • mileycyruska

    :/

    Přijde mi, že je to strašná škoda..byl to skvělej zpěvák ! Škoda že musel tak brzy zemřít :( *9*
  • jirkakratas

    Škoda ho.

    Jeho píseň Ower the rainbow dnes hrají každý den na Rádiu Vysočina. Moderátoři ho uvádějí pod jeho uměleckým jménem IZ (čti: aj-zet). Škoda, že už třináct let není mezi námi a my si jeho písně můžete poslechnout již jen ze starších záznamů.
    • ..není to jeho píseň, ta píseň je z padesátých let
    • Re: Škoda ho.

      Ahoj, před časem mi tuto píseň pouštěla dcera na youtube. Dnes jsem ji náhodou zaslechla v rádiu a vzpomněla jsem si, jak na mne působila. Jinou píseň od tohoto zpěváka neznám. Nevíš, jestli se u nás dá nějaké jeho cd sehnat??
      • Re: Re: Škoda ho.

        V současné době jsou k dostání 3 CD - 2 řadová CD a 1 CD nejlepšího výběru - v prodejně Bontonu v Praze na Václavském náměstí v paláci Koruna. Cena 399,- Kč.
        • lenkastr

          Re: Re: Re: Škoda ho.

          Nebo taky na uložto. Tam najdete "Alone in IZ world" a "Facing Future". Osobně doporučuju to první. Ójé, úžasný hlas
          • lenkastr

            Re: Re: Re: Re: Škoda ho.

            No, tak po poslechu musím přehodnotit: doporučuji obě. *3*
      • j.ny

        Re: Re: Škoda ho.

        CD se da sehnat...nevim, zda u nas, ale ja nasla na google.com jeho oficialni stranky a tam se to da koupit.
    • jirkakratas

      Re: Škoda ho.

      Malá oprava: Místo "můžete" má být "můžeme". Omlouvám se za překlep.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit