Přejít na výpis diskuzí

Ludvík Vaculík

OSOBNOST 31.12.2006 
19 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ted jeto krasni *1* *1* *1* *1*
  • Iďa smetný koš vysypať,našla sem na zídce cosi pěkného.Méno to má Sekyra,tož sem sa do teho dala.Negdo to položil, že už to nechťél.Nerozumím proč,je to pěkňučké.A ten,gdo napsal, že děj je zmatený v této knížce,býl zmatený sám a fest.Tož tak.
  • Už to tady bylo a zase se to vrací

    Upozorňoval na to už W. Churchil.
    Komunistická pomatenost mládí, dezorientace a nakonec hledání stability u církve (římskokatolické).Líbí se mi jak pan Vaculík zvládl tu maturitu za rok.Předpokládám že pro práci redaktora byla v jeho případě rozhodujicí odbornost než stranickost. O vánočních svátcích nám v televizi přibližoval Římskokatolickou církev. Velice poutavě - zcela jej to pohltilo. Zdalipak si bývalý komunistický pomatenec vzpomněl a uvědomil komu v dobách revolučního kvasu po roce 1948 ublížil nabo dokonce zničil život. Je jako jeho krevní skupina - Uhde,Kohout,Procházka atd.atpod.aj
    • P.Vaculík by měl raději pěstovat kytičky,moc mu to nemyslí a vždycky fandil jen tomu z čeho něco měl..Chudák.
  • Hledáte velmi originální půjčku?

    Přeji vám hezký den.

    Hledáte velmi originální půjčku? Za přijatelnou cenu? Během 2 až 3 pracovní dny. Už jste byla zamítnuta důsledně? Váš bank a jiných finančních institucí? Dobrou zprávou je to! Nabízíme půjčky od € 1,000.00 USD 30,000,000.00 Max. 3% Úrok za rok. ÚVĚRY pro rozvoj konkurenčního podniku EDGE / obchodní expanzi. Jsme certifikováni, důvěryhodný, spolehlivý, Efektivní, rychlý a dynamický. A co-finančník práce Nemovitostí a všech forem podnikání financování Odpovědět na tento E-mail nám s e-mailovou adresu: betterdayfunds@aol.com

    S pozdravem
    Tedy Kate
  • Hodiny klavíru.

    Přeji pěkný den a prosím, pane Vaculík, mě v tom Chorálu od Bacha nějak neštimuje jedna nota. Rád bych Vám ten part s označenou notou poslal a zeptal se Vás na Váš názor, ev. zda nevloudila se chybička. Moja maminka je z Pitína, v říjnu jí bylo 95 let ale stále má paměť z toho kraje velmi dobrou. Povídáme si spolu popitěnsku a vzpomínáme. Přeji Vám pevné zdraví - Váš náruživý a vděčný čtenář
    Jan Kaštánek
  • Pozdrav z Valašška

    Dobrý den,zdravím vás ze Štítné,ale původem jsem Bylničanka.Moje tetička je paní Jiřina Lysáčková,vaše spolužačka.Často vás slyším v ostravském rozhlase,loňský vánoční pořad s vaším vyprávěním mám natočený.Jste mluvou pořád Valach,moc se mi líbil obrat jak vám tata JEĎA z Dubnice..Přeji vá hodně zdraví,nevím jestli vám to dorazí,zkouším to.M.Šindlerová
  • ne tak vaculík

    ano, většina lidí si myslí, že vyřeší životní trable, tedy svoje, odezíráním trablů jiných lidí, vlastní relaxací a četbou těch, kteří na něco " podstatného " přišli.eventuelně pozorováním západu slunce, krásnými uměleckými díly (mnohdy se jedná o plagiáty, nebo o podbízející se quazi umění) atd. proto jsou např. v kurzu adrenalinové filmy, založené na jednoduchém ději s maximem buď strašení (dobře se bojí v obýváku, zatímco někdo na obrazovce zabíjí tisíce dalších,jak např. Bond a pod.), nebo dalších trháků,včetně zcela triviálního sentimentu. To všechno jsou umělá sladidla, dobře dosažitelná, degradující lidské bytosti na rádoby aktéry dějů, které lze vypnout.Připomíná to pokusné opice, které reagují na určitý podnět, po němž dostanou banán.V této režii se mnohdy odvíjí i komunikace mezi lidmi, kdy se diskutuje o nicotnostech, aby vznikl dojem zájmu a pominula se témata, která tvoří základ bytí, to je tvořivý přístup a kultivace s fungující zpětnou vazbou na podněty, které nejsou triviální.Zrnka zlata která ojediněle takto potom vznikají, posunují lidstvo jako celek vpřed.Bohužel opice nesnášejí konkurenci schopných,ačkoliv ti schopní jim zajišťují alespoň ten banán,jinak by chcíply hlady.Soustředěně brnkají a soutěží v tom, která vyluzuje hezčí zvuky.Kdo nejlépe vyje, dostane od ostatních opic trochu kousnout do jiných banánů a prioritně mu vybírají breberky a hlasitě chválí. A tak čas plyne. Zvyk je železná košile a všichni unisono odmítají si sáhnout na svoji nahotu i když si vyberou někoho na brebty, tak neukážou břicho, tedy ani sobě, leda když se zhasne a to ještě kouknout a dost.....nelze přece věřit ani sobě, natož někomu, koho neznám a ještě se určitě ukáže jako prevít..... kami
  • Pan Vaculík je pro mě PAN spisovatel.Jeho čeština, slovní obraty, náměty....to všechno mě uchvátilo. Trávím krásné chvíle na zahradě pod vrbou obložena jeho knihami...jsem mu za to vděčná. Přeji pevné zdraví a pište, pište... Milena
  • šok

    Opravdu si myslíte, že kdyby to bylo, přesně naopak a ČSSD by vyhrála volby, že by ji pan Topolánek s ODS státotvorně podpořili při sestavování nové vlády...? Přeji hodně zdraví a naivitu úměrnou věku. Břetislav Olšer *1*
  • Pozdě, ale přece ..

    Před lety jsem dostala náhodně jeho Český snář od tety, která ani netušila, jak velký dárek mi dává. Tímhle omylem jsem objevila jednoho z mých nejoblíbenějších českých spisovatelů. Přeji mu, aby se mu splnilo, co si sám přeje. A nám něco nového ke čtení. *4*
    • Re: Pozdě, ale přece ..

      Měla bych dotaz. Po Českém snáři měla být napsána kniha Hlasy. Zmiňovala se o tom V.Galatíková v medailonu v televizi ČT. Nevíte o tom něco? Děkuji, Katka
      • Re: Re: Pozdě, ale přece ..

        Myslím, že se to jmenovalo Ohlasy na Vaculíkův Český snář, byly to reakce lidí, zmiňovaných v Českém snáři. Vyšlo to někdy v první polovině 90.let, asi tak 1992. Je to trochu jako další vrstva, přidaná Českému snáři.Taková lazura, která některé události a lidi ještě lépe probarví a dotvrdí pravdivost celé té sondy. Snář mám mimochodem moc ráda, ta Vaculíkova poctivost a zároveň přesnost , výstižnost a barevnost vyjádření...trochu jsem se do něj zamilovala, když jsem to četla.
        • Re: Re: Re: Pozdě, ale přece ..

          Tak přesně se to jmenuje Hlasy nad rukopisem Vaculíkova Českého snáře, a ještě nedávno to nabízela distribuce Kosmas.
    • Re: Pozdě, ale přece ..

      Souhlasím s Vámi v plném rozsahu-pozdě ale zaplať Bůh.Je mi podstatně víc než Vám ale myslím že mi to hodně dalo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit