Přejít na výpis diskuzí

Michal Prokop

OSOBNOST 31.12.2006 
15 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Skvělí člověk, dobrý muzikant. Mám rád některé jeho písně, přirostli mi trochu k srdci písně "Snad Nám Naše Děti Prominou" a "Zloději Času", ale je stejně smutné je že server diskuze osobnosti. diskuze tiscali.cz je dnes placený z reklamy ve velké míře převážně už jen na hollywoodsko americké filmové a hudební celebrity, kterými je dnešní filmnový a hudební trh přesycený stejně jako sociální sítě samotné a sociální problémy druhých lidí kolem nás nás už příliš nezajímá a myslím si právě tím máme k sobě v komunikaci pak mnohem dál a tu vzdálenost už častěji nepřekonáme, zajímají nás jen peníze a zisk. Je to smutné a neštastné. Vezmeme si své peníze a zisk s sebou do hrobu, resp. vemte si ho sebou do hrobu právě Vy, protože tenhle politicky korektní "demokratický" kapitalistický systém člověka ve společnosti frustruje, znepokojuje a ničí, žádné lidské ohledy na nic, jen z každého vytřískat a profitovat co nejvíce svých peněz, obchodovat s každým a se vším, špína a hnus je kapitalismus, který se tváří na první dojem na oko demokraticky, jako "demokracie", ale politicky "korektně" pohřbývá lidi za živa. Náš český EX prezident Václav Havel byl možná člověk s velice dobrým a s laskavým srdcem, kterýho je třeba si svým zpusobem v některých ohledech připomínat (jako dobrého filozofa, dramatika, spisovatele atd..) a vážit si ho občansky za to, ale na druhou stranu to byl bohužel ten slabí pacifista, který toleroval bohužel nejen komunisty a komunistické "zlo", ale také vše špatné, co přišlo v 90. letech pak s kapitalistickým rozkrádáním tohoto Českého státu. S kapitalistickým vytunelováním Českého státu. MARTIN DYNTAR, Hradec Králové

  • MartinDyntar

    Právě upřímný a pravdivě už tolik vzácný text melancholické rockové písně-balady "Snad Nám Naše Děti Prominou" od Michala Prokopa a Framus 5 mě skutečně v mém životě hodně duležitého dal. Je nejlepší písní co osobně už znám od Michala Prokopa a Framus 5. Mám rád i melancholickou baladu "Zloději Času", neznám totiž lepší písně Michala Prokopa a Framus 5, je to dobrý nadaný textař a znamenitý vyjímečný český muzikant, jehož celou hudební tvorbu bohužel už osobně neznám a ani ji vubec osobně nesleduji, ale to nic nemění už na mém názoru že to nejlepší od Michala Prokopa a Framus 5 jsem už slyšel, a právě podle toho si je chci už s písní "Snad Nám Naše Děti Prominou" ve svém srdci už navždy Michala Prokopa a Framus 5 už tolik uchovat a navždy už zapamatovat.

  • MartinDyntar

    Velice dobrý nadaný textař, jo miluji ten hluboce upřímný a pravdivě tolik vzácný melancholický text písně "Snad Nám Naše Děti Prominou" protože co píšu hned také sám roztrhám a všechno děláme jen na pul, snad protože kde chýbí naše nápady chýbí pak i činy.. jo Michale souhlasím s tebou, máš pravdu. Znamenitý text písně "Snad Nám Naše Děti Prominou" je nejlepší tvou písní s framus 5... musím si to poslechnout už častěji, stále v textu této písně se tolik už hledám, a stále v tom je co hledat.. a taky "Zloději Času", neskutečně melodicky krásné už ,,dlouhé solo" na housle právě snad ke kytaře, už jednoduché, přesto všechno geniální zvukové aranžmá této písně..

  • MartinDyntar

    Také velice dobrý znamenitý textař i zpěvák, nesmí se na něj a na Framus 5 u nás zapomínat a mám dojem že se tomu bohužel už děje. Miluji jeho písně, a ty nejlepší zustanou navždy už pro mě jeho "Zloději Času" a "Snad Nám Naše Děti Prominou" s natolik hlubokým a s natolik upřímným s tolik pravdivým textem, nic než krásná hluboká pravdivá melancholie, také tu mám trochu dojem že už tu bohužel nenajdu pro to své sdělení ty správná slova, ale na Michala Prokopa a Framus 5 jsem osobně nezapoměl.

  • MartinDyntar

    Michale jsi nesmírně dobrý, velice nadaný a jinak ctižádostivý a uspěšný hudební textař!!! Díky moc Michale za tvé skvělé a vyjímečné písně "Zloději Času" a "Snad Nám Naše Děti Prominou", mám je moc rád!!! Takovou hudební melancholii mám skutečně v oblibě, protože texty písní Daniela Landy se až na výjimky skutečně nedají poslouchat, nemají takovou melancholickou autenticitu a hloubku... téměř všechno ostatní až mimo tebe a Tomáše Ortela je pro mě na naší české hudební scéně častěji už jen dnes hudební byznys, prostě konzumní mainstream, a to hluboce nenávidím!! Tím nejvíce pohrdám!!! A snad nejsem jediný... mužu si za to nejspíše sám, protože dnes českou hudební scénu už raději vubec nesleduji. To nejlepší z ní jsem Michale slišel právě u tebe, díky moc že jsi!!!

  • MartinDyntar

    bluesové cítění je při poslechu rockové hudby už duležitý, směřuje k protestsongum. Ale zdaleka pro mě osobně už není v životě vše. Dnes dávám spíše přednost spíše klasické hudbě, mám ambivalentní vztah k rockové hudbě, přesto od Michala Prokopa a Framus 5 obdivuji pro silný text a melodičnost zvuku písně jako jsou především už "Zloději Času" a "Snad Nám Naše Děti Prominou", výborné, neskutečně skvělé písně. Písen "Byl Jsem Dobrej" od Vladimíra Mišíka je také fajn.

  • MartinDyntar

    cituji z písně "Snad Nám Děti Prominou": ,,Co píšu hned sám roztrhám..." ,,Všechno děláme jen napul, at to druhý vylepší." ,,Kde chybí nápady chybí pak i činy."... Michale všechno to a další v textu této písně je bohužel už pravdou samotnou! ,,Zmizel jsem v Paříži bez duše bez těla přibytý na kříži..." ("Zloději Času")

  • MartinDyntar

    Neznám celou jeho hudební tvorbu, ale za vyjímečné a možná i za nejlepší písně osobně považuji právě "Zloději Času" a "Snad Nám Děti Prominou". Ty osobně upřímně srdečně zbožnuji.

  • MartinDyntar

    Dobrý je slabé slovo... více než jen skvělí muzikant. "Zloději Času" a "Snad Nám Děti Prominou" jeho nejlepší písně.

  • MartinDyntar

    Tak tenhle člověk a muzikant mě je nesmírně sympatický. Obdivuji jeho umělecky tvurčí muzikální schopnosti. Pro mě srdcovkou jsou jeho nejlepší písně "Zloději Času" a "Snad Nám Děti Prominou". Zasloužil by si jistě právem širší pozornost a větší zájem posluchaču a veřejnosti v Česku i v zahraničí. V Česku, na české poměry velmi ambiciozní a pro mě jedinečný muzikant.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit