zavřít
testovaci text

Diskuse pro Osobnost

Ondřej Vejsada

20. 8. 2008 – OSOBNOSTI.cz

Ondřej Vejsada (samostatně hudebně začínal jako písničkář Ondra Villon Vejsada) se narodil v roce 1974 v Kolíně, v umělecky založené rodině plné muzikantů a herců. Jeho praděda František Jedlička byl ...

zpět na Osobnost
1

komentářů v diskuzi: 4

napsat komentář

anonym jsem (anonym)

Způsob marketingu pana Vejsady se jeví poněkud nešťastným - svým přátelům vkládá nevyžádanou reklamu na jejich fb zdi v domnění, že tímto způsobem získá více fanoušků :). Co takhle se svých přátel nejdříve slušně zeptat? No ono je snazší a rychlejší je hned raději zablokovat, že. Očekávala jsem spíš omluvu za takové chování a ne blokaci. Ale každého volba... Ať si udělají lidé názor sami. *9* *12* *12*
22.8.2016
vlákno reagovat

IvanaZed (anonym)

35 souhlasí, 20 nesouhlasí

Aktualizace životopisu 03

Tato kniha zaznamenala krátce po svém vydání tak velký úspěch, že ještě nyní (rok po jejím vydání) je stále na prvním místě jako nejprodávanější titul vydavatelství a připravuje nejen její druhé vydání, ale zpracovává se i jako filmový scénář!

V roce 2011 připravil autor výbor svého nepublikovaného díla a to až počátkům své tvorby s názvem "Životní starožitnosti". Jak sám uvádí, je to pel-mel různých stylů a forem (od úvah a povídek až k písňovým textům). Touto knihou si dělá radost nejen autor sám, ale jak doufá, radost a zamyšlení naleznou i čtenáři...
8.3.2011
vlákno reagovat

IvanaZed (anonym)

30 souhlasí, 22 nesouhlasí

Aktualizace životopisu 02

Ondřej píše již od svého mládí a do roku 2010 publikoval hlavně na Internetu (vejsada.bloguje.cz). Několik fejetonů bylo zveřejněno v regionálním tisku a třeba i v Reader´s Digest. Řadu let je členem redakce FOLKtime, kde vycházely pravidelně jeho recenze a články o folkové muzice (podobně tak i na mnoha dalších hudebních portálech).

"Můj první vandr" je prvotinou Ondřej Vejsady ve smyslu uceleného knižního formátu. Rozšiřuje již dříve na Internetu publikovanou úspěšnou povídku "První skutečný vandr". Pojednává o partě nadšenců, kteří se vydali na vandr na Šumavu. Po cestě zažívají různá dobrodružství i komplikace a to nejen s počasím. Nechybí zde i mírně erotická zápletka při setkání s místními děvčaty. Vše je podáno velice čtivou a humornou formou, kdy je čtenář vtáhnut do děje hned do prvních slov. Knížka by se také dala popsat jako fiktivní ironicko-satirický cestopis. Jedná se ale mnohem spíše o humoristickou novelku. Vše uvozuje použitý citát z oblíbeného filmu: "Toho svýho smutku máme všichni hodně, ale tý svý srandy máme setsakra málo!" (Ecce homo Homolka), který přesně vystihuje ducha této knihy. Jedná se o oddychové čtení pro široké vrstvy dospělých čtenářů. Ideální jako dárek pro potěšení a pobavení zároveň. Jak se i vyjádřil Michal Viewegh po přečtení rukopisu: "Podle mě jde o velice milé vyprávění..."
8.3.2011
vlákno reagovat

IvanaZed (anonym)

24 souhlasí, 23 nesouhlasí

Aktualizace životopisu 01

Vrcholem jeho hudební kariéry bylo vítězství v soutěži o účast na Stodole Michala Tučného v Hošticích u Volyně, kde na hlavním pódiu zahrál asi půlhodinový recitál se slušným ohlasem u publika.

Od roku 2010 znějí jeho písně hlavně z rádií a Internetu, protože ustupuje z pravidelného koncertování a živě hraje již pouze na osobní pozvání na vyzkoušené akce; a dál se věnuje hlavně své druhé zálibě a tou je psaní.
8.3.2011
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.