Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Ortel

OSOBNOST 2.6.2016 
97 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Tomáši nečekal bych že mě dojme k slzám lyricky tak hluboký a krásný text tvé písně "Špína", smutný, ale pravdivý text. Karel Kryl by měl z takových textu tvých písní upřímnou radost, "Mešita" a "Hráz" taky nejsou špatné písně, ale melancholická písen či snad více balada "Špína" mě tvou upřímností dojímá až k slzám podobně jako upřímný a krásný text zamilované písně "Dom" od Ondreje Ďurici, která patří k vubec nejkrásnějším Slovenským písním, snad protože je zahraná na klavír podobně jako písen "Rekviem", ale mnohé texty tvých písní jsou pro mě typicky Krylovské, mají politický podtext, proto mám mnohem raději německé Die Toten Hosen, neřadím se mezi společensky sjednocené a společensky angažované vlastence.  Souhlasím s tvým odporem vuči islámu, ale ne vuči migrantum. V tom se spolu neshodnem. Před Islámem se utíká raději pryč do Evropy. Pořád platí že Evropa je mnohem bezpečnější zemí než Amerika s vysokou ne-li s nejvyšší kriminalitou, nemluvě o častých přírodních pohromách v USA. Je na co být v Evropě hrdý. Nechtěl bych žít v Americe. Chci být demokraticky hrdý Evropan. Asi tak.

  • MartinDyntar

    Kdepak v písni "Falešný Svět" Tomáš zpívá o karmě (...že karma to ztrestá...), že by vlastenecký buddhista? Nechápu..

  • MartinDyntar

    V písních jako je "mešita" nebo "hadr" a "zapomenout" má Tomáš naprostou pravdu, Tomáš Ortel ví o čem zpívá. Má i hluboké a cituplné a hodně osobitě dojemné texty písní, jako je "špína", "hráz" nebo "oportunismus". Žádná dnešní tupá oblíbená mainstreamová komerce typu TV Očko, žádný oblíbený masový konzum. Naopak. Proto Tomáši jen tak dál. Skládej, zpívej a koncertuj dál. Snad proto protože těch Skutečných dobrých českých vlastencu je dnes v naší zemi velice už hodně málo. Nemám vubec rád Daniela Landu a český punk typu Visací Zámek nebo Tři Sestry, ale Tomáši rád si tě poslechnu!

  • MartinDyntar

    Tomáši mám vtipný hlasy, potřebuji vtipné prášky. Ale nedostanu je vubec, musím být prý paranoidní, jinak mě očerní, umlčí a zavřou. Zítra ambulantní psychiatričce asi řeknu a co nevím o tom že jsem tu, co bych tu dělal, invalidní duchod nemám přece vubec státem vyplácený, tudíž už nejsem a nemužu být ani pro Český stát pak psychiatricky považován vubec za invalidního a za nemocného, abych měl pak pro stát svou povinnost se léčit ambulantně psychiatricky, stát si právně protiřečí, pokud to bude o de mě už vyžadovat, je to jen pak o mé dobré vuli. Stát mě pak muže políbyt prde.. Systém dobrý asi na dvě věci - na howno a na kryminál. Děkuji. V tomhle Českém státě to politicky všechno hnije, politicky se už v tomhle státě asi zhora obyčejným lidem nařizuje a řídí i korupce uplně ve všem a všude kde se dá, o kdo se nenechá už okrádat a neokrádá druhé lidi není Českým občanem, v tomhle Českém státě je k tomu dobrá výchova slepou justicí i samotnou policií, v jejíž práci už nikdo stejně skutečně pomalu nevěří (není skutečně žádného dovolání, vyřidte si své učty bez policie raději osobně) a nikdo ji nechce pomalu ze státních policistu v tomhle státě pomalu už ani vykonávat. Ani už samotná policie ve svou práci stejně nevěří jsem v tomhle našem státě také dobře poznal a nejsem asi jediný, pak by už museli zavřít do kryminálu anebo do psychiatrické léčebny k nápravě celé naší společnosti v tomhle Českém státě pomalu každého třetího z nás. Podívejte se všichni na statistiky co se kolem nás ve společnosti vše děje, o čem raději nechceme už sami vedět a je nám bez toho iluzorně udajně tak líp. Řešením je jediné - budte také skromní, naučte se být také skromní a štědrý. Jinak dopadnete s penězma a s majetkem špatně, v bezpečí jste možná tak doma, ale v tom nejistém světě tam venku nemáte jistotu pomalu už žádnou, tam vás už neochrání žádné společensky bezpečné morální normy společnosti kdy bud se slepě podřidíte většině anebo to druhé, zlomí vás psychicky, vybral jsem si to druhé. Mužou to zkusit mě psychicky zlomit. Jo jo ty naše bezpečné morální normy většinové české společnosti, které se ve společnosti všude a ve všem tak slepě vyžadují od každého z nás aniž by se hodnotově už přehodnotily (zda jsou správné a mají vubec nějaký svuj smysl) anebo posunuly jiným směrem jsou jen iluze bezpečného světa, který nás neochrání. Který na nás se.. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Jsem a budu už osobně vždy extrémistický a už radikální ve společnosti ke všem těm dnes finančně a majetkově jen kapitalisticky už hodnotově konzumně jen nenažraným, tolik pokryteckým a povýšeným swiním (co si najivně už tolik myslí že jsou sami něco více) nad většinu našich chudých a nemajetných lidí, které rádi ždímají a vytřískávají z nich rádi už osobně bezohledně a arogantně uplně vše co mužou a je jim to už uplně lhostejné co zítřejší den s nimi bude zažívám dnes v České společnosti dnes a znovu jak justice je v Česku slepá a není už žádného dovolání se nikam a lidé pomalu už sami vubec nevěří ani samotné policii a její práci ani soudní justici v Česku (přestávají v ní sami uplně už věřit), která hnije vysokou politickou korupc lidí a lidé pak mužou už jen brát jen osobní spravedlnost do svých vlastních rukou stejně jako už v samotné Americe. Jo jo ta kapitalisticky vysněná americká svoboda. MARTIN DYNTAR 

  • MartinDyntar

    Chce se mě tady zvracet z té vaší diskuze nediskuze k těm vašim slavným nadutým přiblblým nechutně zbohatlým americkým celebritám typu Van Damme, Stalone a Johny Depp, který už dnes nikoho nezajímají. Chce se mě zvracet z takové ubohé prázdné diskuze slovních srače.. Postřílet ty vaše rádoby akční americké hrdiny ,,v reálu" to chce, protože se to myslím si děje v té vaší rádoby demokraticky slavné a v té vaši ,,demokraticky vysněné" Americe děje každodenně každým dnem dnes vy jedny nevzdělané a neinformované tupé mainstreamové filmové ovce! Schvaluji a podporuji terroristické utoky na špinavě kapitalistickou na tu Vaši uboze kapitalistickou konzumní Ameriku!! At chcípne ta Vaše ubohá Amerika jednou provždy!! Je nám Všem líp bez ní!!!  MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    uživatel Luky 1987 se tu nějak v diskuzi nakonec uplně o ničem (o svých asi Americky a Amerikou už vysněných bohatých celebritách a skutečně dobrém laciném konzumu) krásně osobně nekriticky rozjel, já tu naštestí s takovou diskuzí od takových dnes už ,,rozumných" uživatelu přece rozumné diskuze na osobnostech.cz vzhledem k těžké ke kritické situaci na Ukrajině, která se tolik hluboce už lidsky dotýká už mravně, morálně i hodnotově bez rozdílu nás všech k uvědomění si toho o čem dnes skutečně Amerika samotná už demokraticky je hlubokou skepsí k ní samotné, k hodnotám kapitalismu i laciného mediálního masového společenského konzumu ve všem a nade vše ostatní v životě, zatímco společenský kapitalisticky prý ještě ,,demokratický" systém její společnosti se její pravicovou politikou uplně hroutí zevnitř k hlubokým sociálním a k životním nejistotám v Americe, kde nikdo o její lepší budoucnosti už stejně raději vubec v nejmenším nesní, není to žádná svou nejvyšší možnou kriminalitou bezpečná země ani pro migranty z chudé Jížní Ameriky, nikdo z migrantu tam dnes není v této zemi vítán, a skutečně každodenně tam lidi v zoufalích podmínkách zoufale berou spravedlnost a zákony do svých vlastních rukou, a to tak že se pak smějí justici do očí, ře se každý Američan ze svých hříchu vykoupí u soudu jen penězma a kapitálem na kauci, je to dnes země (Amerika je dnes tou zemí) největší životní nejistoty, největší kriminality, zla, nevzdělanosti (Američané se v první řadě vždy nejčastěji mediálně rádi ve všem informují a vzdělávají jen už o své vlastní zemi, nenajdou na mapě ani Evropu natož ani ČR) a hluboké kapitalistické korupce téměř každého, že vydělávat se dá v tvrdém soutěživém kapitalistickém stylu uplně na každém z nás a na všem a kdo právě o to nesoupeří, nesoutěží s druhými lidmi jako se sobě rovnými není v této zemí vítaný a není lidsky pro Američany vubec nic. Co nám všem dnes ze všeho nejvíce uplně chybí je skutečně samostatné a nezávislé vysoce kritické myšlení, to uplně nejtěžší v této zemi (v Americe) je ještě to dokázat chtít být ještě plně sám sebou. Nesouhlasím osobně už vubec bohužel se snadným a snadno s dostupným s legálním držením jakkékoliv střelné zbraně už bez vysoce přísných prověrek psychologických a psychiatrických testu osobnosti (které v Americe vubec pro nikoho už neplatí, proč také zbrojní prumysl je dnes pro Američany největší byznys) vzhledem k tomu že dnes už skutečně jen málokdo, jen malé procento dnešních lidí je k tomu ve společnosti zdravotně po duševní stránce skutečně plně zpusobilé. To vše snad závěrem a nakonec to teprve ted konečně Tomáši právě píšu nejvíce i pro tebe samého i pro mnohem širší společenské ,,uvědomění". Tomáši musím ti upřímně duvěrně říct že mě nejvíce v poslední době osobně překvapil i Ondrej Ďurica svým velice lyricky hlubokým a pravdivým textem své nejnovější písně "Rekviem", která je jeho nejlepší písní, nelze se nad tím společensky dnes hluboce pozastavit a nezamyslet se co se proč vše kolem nás s válkou na Ukrajině v nás hodnotově mění a děje. Věřím že se snad jednou změní i Ondrej Ďurica k demokraticky vyspělím skutečně křestanským hodnotám ve společnosti, o které špatně svým bohužel v hodnotách slepím vlastenectvím tolik rád usiluje, věřím občas v jeho hlubokou proměnu jeho vlastenectví ke křestanským demokratickým hodnotám ve společnosti, Ondřeji v textu písně "Dom" je hluboce lyrický zmínka o tom proč bych chtěl kráčet po vodní hladině jako právě samotný Kristus a co v nás osobnostně nekazí naše pro mě ,,špatná" (vlastenecká) pýcha Ondřeji zamysli se konečně nad tím vším o čem dobře osobně rozumně mluvíš ještě více. Jsi snad Ondřeji blízko k pravdě, ale interpretuješ (vykládáš) ji svým vlastenectvím zcela špatně. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Těm lidem, který ti už v minulosti Tomáši už za tvými zády tolik zbaběle a pokrytecky rádi velice hyenistickým (nelidským) zpusobem už osobně vyhrožovali přeji osobně jen už smrt, rád bych je někdy osobně potkal!!! Zabít je dnes takové lidi (stejně už) málo!!! At si dají příště už sami větší pozor!!! Hyeny zkurve.. MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    Tomáši těm lidem, který ti v minulosti osobně už vyhrožovali vším možným i právě pod vlivem i masových médií, nakolik tě sama už tolik neprávem očernovala za udajného rasistu a xenofoba a nevím co ještě, ta média, které mnohem více zajímají dnešní české a americké nechutně bohaté (hudební, filmové, sportovní, apod...) naduté celebrity, je zabít už evidentně málo právě takové ty lidi, který osobně serou ve společnosti už rádi na všechno a pak jen osobně rádi nenávidí evidentně každého (či závidí už sami každému), kdo se skutečně snaží ve společnosti, v české společnosti něco už konečně i tolik změnit k lepšímu. To jen dokazuje jediné, že Češi jsou typický nenažraný nadutý arogantní rádoby amerikanisti, co se nezmužou na nic a jen žerou, nakupují a nikdy se už osobně nezamyslí nad tím co všechno se kolem nás ve společnosti a v politice skutečně děje a proč tomu tak je, ty svými texty písní Tomáši si to sám snažíš zodpovědět. Jsi dobrý vlastenec Tomáši, máš skutečně dobré texty písní. Jsi pro mě něco jako druhý Karel Kryl, který byl také svými názory a postoji nepohodlný pro lidi. Tohle už snad ani není naše vlastní zem, je to rozkradená země, vytunelovaná a zkorumpovaná, a z toho se profituje, nikdo už si neváží v této naší zemi skutečně už ničeho, ani našich národních tradic ani sami sebe, Češi bohužel nevědí Tomáši co je to v nich (ta) národní hrdost, němci ji do dnešního dne v sobě svým zpusobem ještě hodně mají a rusové taktéž (protože jim jejich vlastní země ještě patří), Češi ji uplně navždy ztratili. Zaprodali ji hluboce zrudně uboze nelidsky kapitalistické konzumní Americe, ano naše země je bohužel malou Amerikou Tomáši plnou ubohých patolízalských pochlebovaču americké společnosti a její politice. Odmítám Tomáši plnohodnotně žít a fungovat v takové zrudné v zaprodané v rozkradené zemi, v takové společnosti typicky už pracovitých českých swiní. Mé zkušenosti Tomáši s psychickým terrorem a se zkušeností s duševním onemocněním schizofrenií mě nakonec dovedli ke změně žebříčku svých hodnot ve všem a nade vše ostatní v právu na své sebeurčení, druhý tomu nerozumějí a potýkám se ve svém okolí s každodenním lidským hyenismem (s urážením a s ponižováním mé osoby) ryze pomluvami za mími zády stejně jako ty Tomáši. At se každý raději v této zemi stará sám o sebe, když mě osobně už vubec nezná!! Mé osobní vyhružky zabitím a smrtí právě takovým lidem v mém okolí mě přijdou přiměřené jím samím a i spravedlivé za jejich nadmíru už arogantní typicky ,,americké" chování že mužou už svobodně uplně beztrestně už naprosto vše, žádný respekt k žádným autoritám a žádné hranice v jejich chování nelze Tomáši nikdy přece u druhých lidí tolerovat!! MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    Češství se z nás dnes vytrácí, už to evidentně není asi naše Země! Tomáš Ortel je dobrý člověk, je velice nadaný posluchačsky častěji ještě tolik nedoceněný textař, je dobrým zpěvákem co dokáže své písně odehrát i překrásně Krylovsky folkově akusticky nikdo z nás možná ani ještě vubec neví, vubec netuší nakolik je Tomáš Ortel textařsky nadaný a nedoceněný folkař, kterému dnes holohlavá vlastenecká žumpa Daniel Landa už nesahá už ani po kolena. Nejlepší písně zustanou už nejspíše právě už "Oportunismus", "Hráz", "Defenestrace", "Hadr", "Ideje", "Hranice" (na ní má podíl i Ondrej Ďurica), "11.Září", "Špína", a další... Tomáši děkujem!!!! Nezbývá nám všem nic jiného než si místo jeho očernování, místo všech mediálních klamu a lží (že jeho texty písní právě Tomáše Ortela jsou udajně už xenofobní, rasistické apod.není vubec nakonec pravdou, naopak je to společensky nepohodlný textař stejně jako všem vadil ve své době Karel Kryl nemyslíte bez ohledu už na to že i politické poměry se u nás změnili nikoliv už ve skutečnosti k lepšímu) napřed už sami dokázat zametat, zametat a jen už nejdříve si zametat před svým vlastním prahem -svědomím-!!!! Každý kdo otevřeně už u nás říká co si myslí, ten kdo jen už nedrží hubu a krok s dobou a se společností je vždy nejvíce osobně pak pro druhé lidi nepohodlný a špatný, který se musí už mediálně všemi možnými prostředky očernovat a odsuzovat!! Hluboce swinská typická naše pracovitost a pokrytectví nám Čechum nikdy nevadí a proč, protože snad právě ruka ruku vždy u nás ve všem, jak v politice tak i ve společnosti ráda myje!!! Tomáši proto rád zpívej, skládej texty svých písní a koncertuj rád prosímtě dál!!! Máme rádi tvé písně!!! (MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit