Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ruský plyn nepotřebujeme. Máme Americký a Norský. *14*
  • přidala bych k toimu středu ještě ČR a Polsko - ať si tvrdí co chtějí, nikdo jim ten střed neodpáše a patrně i Rakousko.
    a ano, to je ta diverzifikace, koupíme si část ruského plynu z Ruska a část ruského plynu pak z jiných zemí....
    • Budeš se divit ale i to je diverzifikace. Všechny najednou Rusové odstříhnout nemůžou to se rovná ekonomické sebevraždě.
  • A jak té nezávislosti docílí? Tak, že se odpojí od ruského plynu dopravovaného přes Ukrajinu a připojí se na trasu ruského plynu dopravovaného přes Bělorusko nebo přes Balt? To bude nezávislost jako noha, tady se zase lže, až se práší *7*
    Mimochodem Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko je spíš východ Evropy než střed. Ale to mě neudivuje. Onehdá jsem četl v mainstreamu článek o tom, že Azerbajdžán je prý taky v Evropě *5*
    • Budeš se divit i Azerbajdžán patří ještě do evropy stejně jako Moskva nebo Novaja Zemlja.
      Evropa jako kontinent má s Portugalska po rovnoměžce do Samry 4700km ze středem nad ČR. Z Azerbajdžánu na Island je to 4500 a střed je rovněž ČR. Půl cesty ze severu na jih : Sicílie - Špicberky 4800km je zase v ČR
      S toho vyplývá že jestliže vše od naší západní hranice je západní evropa vše od naší východní musí být východní evropa. Pak li že je střední evropa jenom 200km pásek ze severu na jih. Rozdělíme li to ovšem na spravedlivé třetiny tak je ve středu evropy půl německa a kus ukrajiny.
      Ovšem většina lidí si myslí že evropa končí linií Bělorusko Ukrajina a už i stím mají potíž protože východ evropy mentalitou spíše tíhne k ázii.
    • vanhorne
      "je spíš východ Evropy"
      Pomyslna cara Labe po C.Budejovice tvori zapadni hranici vychodni Europe.
      • ale v Rakousku a ani Bulharsku Labe neteče....
  • Od rusáků nebrat nic, budou to muset prodat Číně hluboko pod cenou, budoucnost je v břidlicích, ať se s tím jejich plynem vyfotí a nejlépe s naším presidentem... *1*
    • jo v břidlicích - a žít budeme kde? na chemické skládce? Rusko mlže svůj plyn využít samo, je tak veliké, že po nějaké době může být absolutně a plně soběstačné...
      JinaklČína plyn nechce pod cenou, chce rovné partnerství s Ruskem, aspoň zatím, Nedovoluje Číňanům na Sibiř se stěhovat, nezpochybňuje už hranice....stojí za Ruskem.

      zkuste to už letošní zimu bez toho ruského plynu a dejte vědět, jak moc to bylo fajn
      • Ve velokosti Ruska je právě ta potíž. Když chceš koupit baterku do auta musíš jed do blízkého obchodu 300 km daleko....... I ČR kdysi vyráběla skoro všechno přičemž skoro všechno stálo za prd. Je dle mne lepši dělat jen něco a pořádně. Ne nadarmo se říká devět řemesel desátá bída.

        No a Čína pozastavila jednání o ruském plynovodu. Neuvádí se sice proč ale snadno si najdeš že nejvnětší zásoby břidlicového plynu jsou právě v ČLR. Tím bych chtěl zároveň pochválit našeho ministra obrany Stropnického který před měsícem uzevřel dohody v Lybii která má druhé největší zásoby na světě. Nemá podzemní vodu, přizvali těžaře a dodávájí v současnosti do EU 25% plynu.
  • Každý má právo chránit sebe sama i svůj trh a jestliže se Slováci cítí energeticky bezpečnější s trvale konfliktními Maďary než z Rusy ..... Pak by se ned sebou neměli zamýšlet ani Slováci ani Maďaři ale někdo úplně jiný.
  • Dobrý nápad. Další rána Putinovým imperialistům. Přijde doba, kdy Rus bude prosit, aby si někdo koupil jeho plyn.
    • tak to se opravdu těším, je mi divné, že tvé příspěvky jsou čím dál hloupější .- nemáš alzheimera?
      • Zato ty nezapřeš ruského fašistu. *12*
        • od trouby tvého druhu je to lichotka
    • uvidíme v zimě *1* *1* *1*
  • EU má náhradu za Ruský plyn ale Rus nemá náhradu za EUropské peníze. *15* *15*
    • Buď klidná, Simčo *15* *15* *15* *15*
  • naučte se žít jako ve středověku *1* *1*
  • Také jsem po fazolové polévce vypustila plyn.
    omluvte mě. Musím si vyvětrat zemljanku. *8* *13*
  • jasně a všichni si budou přeposílat ruský plyn - pokud jim ho Ukrajina pošle *15* *15* *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit