Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vybral jsem si povolání, ze kterého se chodilo do důchodu v 55. Tomu jsem podřídil i volbu VŠ (v zahraničí) a něco mě to stálo. Měl jsem i investice (v hodnotě rodinného domu) ale skončily ve fondech alias na Bahamách. Měl jsem i investice v akciích ale skončily zlodějským povinným odkupem podle zákona o vytěsnění minoritních akcionářů. Fuj! Udělal jsem si druhou VŠ v zahraničí za svoje peníze. Nezapočítají mi za to rok do důchodového pojištění, protože před odjezdem jsem nastavil příkaz na 500,-(290,- bylo minimum) ale zvýšili minimální pojistné na 502,-. Nedoplatek -2 Kč nejde podle zákona doplatit ani odpustit - zaniklo pojištění...
    Teď je mi k 60, jsem dlouhodobě nemocný ale ne dost na invaliditu. Tak kdo mě rozumně zaměstná? Na sociální dávky to není: Mám obrazy a 20ti leté auto, které bych nejdřív musel prodat. Po potvrzení č. 100 (čísloval jsem si je, opravdu) jsem na sociálku přestal chodit - neefektivně žebrat. A z čeho mám žít, když jdu do důchodu nejdřív v roce 2022? Máme 4 děti - manželka byla 17 let bez příjmu - všechny studovaly VŠ (to taky něco stálo). Přesto otitulované děti žijí na hranici bídy a nezaměstnanosti jako já, bez bytů, bez rodin. Nejvyšší soud (po 10 letech) rozhodl, že prostor (užívaný od r. 1896 jako byt) je nebytový, protože na stavebním úřadu majitelé neudělali oficiální rekolaudaci na byt. Takže výpověď bez náhrady a zaplaťe soudy... Myslím, že snaha, poctivost a pracovitost nestačí. Nedivte se, že mám blbou náladu a deprese. A to jsem pravicový volič!
  • když vydělám 20 000,- jde do systému odírání lidí státem cca 4500,- když vydělám 30 000, tak tam zafičí okolo 9 000,-.Pokud se to alespoň trochu vrátí dobře .... Ale pokud přicházejí paraziti z Afriky, že by též chtěli tady byvakovat, mít se dobře a bezstarostně - je někde chyba. Ne strach z terorismu. Strach a důvodná obava, že mohamedám tady bude spotřebovávat námi naspořené peníze. Po dlouhé roky a nebude vůbec pomýšlet na návrat. Je na nás dávat tady vyžírce pořád najevo, že tady není vítán a tady jej čekají jen ústrky a oprávněná nevraživost nás permanentních nedobrovolných sponzorů-platičů!
    • stejně se důchodu nedožiješ, pitomče. Chcípneš strachem z terorismu
      • se najde přiblblá lopata s pitomým nickem a svěžím výlevem blbost.
  • A kolik lidí makalo dlouhé desítky let a důchodu se vůbec nedožili, či ho pobírali rok nebo dva?

    Kde jsou tyto peníze, a nikde o tom žádný článek.

    Nehodí se?
  • Běžte za Klausem na jeho institut a zeptejtese kam dal balík peněz které byly na důchody a když řekne ,že to banky potřebovaly tak mu hne djednu ubalte aby neztapoměl. *16*
  • Trochu nostalgie z „klidné“ Prahy…

    http://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/74816/jak-se-nam-zilo-za-totality-praha-roku-1970-ocima-tehdy-mladeho-fotografa-z-amsterdamu.html
  • Hranici pro odchod do důchodu je třeba odsunout tak vysoko, aby se ho většina populace nedožila ( třeba do 73let ) - tím zachráníme náš důchodový systém a všechny problémy budou vyřešeny *1* *1* *1* *1*
  • Stalingrad
    V prvé řadě by se mělo rozlišit daně a sociální,zdravotní a důchodové pojištění . Pracující si platí ze své mzdy sociální,zdravotná a důchodové pojištění pro případ nemoci,ztráty zaměstnání,invalidity pro sebe,své děti,rodiče a nějak stále nechápu proč to vlády KRADOU a cpou těm,co si tu válí bachory,kradou,jsou gambleři,feťáci a kriminálníci !!! Proč z mého zdravotního pojištění hradí léčba nějakýho Mustafa s celou 150 členou rofdinou !!!! Nechápu,když se někdo v tomto zlodějzkuryczechiastáně narodil,pracoval,odmaturoval,makal a pak jel na dovolenou do EU,potkal tam holku,makal tam,platil daně,narodilo se jim mrně a po brexitu se vrátili sem nemají nárok na podporu nezaměstnanosti-na nic. Ani na to meně.KDEŽTO TY DÁJTĚ RASÝSTY SOM CHORÝ A DÉCKA MAJŮ HLAD se tu sice taky namnožili,nikdy nemakali,kradli,na školu z vysoka srai,prodali státní byty a zdrhli do Angli bo Kanadady na tři-pět let na dovču a když je z tama vypráskali-tady dostali nové byty a ještě se jim vyplatily DAFKY se zpětnou platností několi let po zpátku !!! No to jsou přeci zlodějiny těch našich poslranců,senátorů,ministrů,vlád a ovčané si to nechají líbit !!! Je to stejný jako by si banka prostě z mého ůčtu vzala 99% mojich peněz a dala je machometánům,těm 600 přizpůsobujícím se dříčům !!!! Na podporu,na důchod,na sociální dávky má nárok jen ten kdo do pojištění něco vložil !!! Proč nemůžu neplatit zák.pojištění na auto a jezdit s tím,že SOM CHORÝ,DÉCKA MAJŮ HLAD ....!!!! Proč oni zarabaju korůny stylem-Éržika pocem,roztáhni nohy,dem zarobit koruny-urobíme décka----oni dostanou všechno zadarmo,od DAFKY,OBEDY,AJ TŮ MESTSKŮ A PRO DAFKY JEDEM MERCEDÉSOM....na podporu v mateřství by měli mět jen ženy které mají ukončené vzdělání,event.pracují !!!! Žádné dávky,příspěvky,ale hezky odpočet z daní !!!! nAPŘ.NA 1.dítě odpočet 20% atd.A hold kdo nepracuje ať chcípne.Na podporu má mět nárok jen ten,kdo si platil sociální pojištění a na důchod ten,kdo si platil důchodové pojištění !!! Kdo je invalide-to je něco jinýho,ale oni ti ste rasýsty jsou všichni nejpozději v 15.letech v invalidnom duochodku a mají je vyšší než ti co dřeli třebá 35-35 let a stali se invalidé a to ti co dřeli ani nemají ty výhody !!!! Takže to musí být joooo velká diskuze o důchodech a sociálním systému-a o krimnálnikoch co se válí v ozdravovnách s veškerým zabezpečením-to nemají ani někteří důchodci co dřeli a platili daně !!!!!!
  • Nucené práce budou muset vykonávat slušní nezaměstnaní, nepřizpůsobiví budou dál lenošit, aby nebyli diskriminováni.
  • Všichni dobu odchodu do penze počítají pouze pomocí peněz, ale zkusme se na to podívat z pohledu zboží. Drasticky stoupla produktivita práce a je třeba se podívat, kolik pracovníků je schopno vyprodukovat potraviny a zboží pro celý národ. Pak se ještě můžeme podívat na to, kolik procent pracovníků vlastně vytváří nějaké hodnoty. Projděte se všichni po svých rodných městech a uvědomte si, kolik bylo dříve úřadů a v nich úředníků a kolik jich bylo před deseti lety a kolik je jich nyní. Zavzpomínejte, jaký byl asi dříve poměr manuálně pracujících k celku a odhadněte si, jaký je nyní. A to prý, že se s nástupem počítačů sníží administrativa.
    Kdyby se našel někdo, kdo by nadbytečné úředníky nahnal do výroby, budeme chodit do důchodu zase v padesáti.
    • Prosímtě, a můžeš mi říct, co asi budou ta neschopná netáhla vyrábět? Budou lepit pytlíky, nebo dělat nějakou jinou nesmírně užitečnou a vysoce výdělečnou činnost??? Ano - počet manuálně pracujících vůči zbytku populace radikálně klesl. to je ale především tím, že "manuálně" se dnes nevyrábí už skoro nic. "Dělníci" v marxistickém smyslu slova skoro neexistují - není je potřeba... V průmyslu je třeba kvalifikovaných lidí...
  • I když OSSZ bude tvrdit něco jiného, já si myslím, že cikáni mají důchod i ti, kt. nikdy nemakali nebo nedostatečnou dobu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit