Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Člověk si sám pod sebou uřezává větev - vymýšlí stále dokonalejší techniku, na které je nutně stále závislejší. Jednou budou výsledky jeho úsilí za něj dělat všechno. "Civilizovaný" člověk bude tak změkčilý a nešikovný, že všichni skončí jako Římané. Nastěhovali se k nim barbaři, kteří postupně změkčilý Řím rozložili zevnitř. Z jejich kultury a techniky byli schopni využít jen malou část. Civilizace poklesla ke svému dnu, aby postupně znovu stoupala. Až tam, kde je dnes. Hm, je to zřejmě historie (a osud) všech civilizací v běhu času. I té dnešní evropské? Někdy si myslím, že vzestupy i pády civilizací v proudu času probíhají podle Fibonacciovy řady. Ale nějak nemám odvahu zkusit to ověřit.......
    • Ke starověkým Římanům opravdu nemáme daleko, přesto je situace trochu odlišná. Ve starověku se kultura a řemeslo měly snahu zdokonalovat, dnes nikomu ani moc nevadí, jaké hnusy konzumuje, a to nemluvím jen o jídle. Kdyby si každý jednotlivec uvědomil, že to, co tak vřele až hltavě přijímá, je vlastně nekvalitní a na nic, tak si rozmyslí, jestli s tím bude ztrácet čas. Jenže reklama je reklama. Ve starověku se začaly rodit slavné osobnosti, které na sobě musely pracovat a dokázat to ostatním. Dneska z vás sociální sítě udělají celebritu za pár minut, takže se pak můžete celý den už jen nudit a flákat. Jenže, aby se z lidí pak v reálu nestali zanedbaní bezdomovci, kteří se načančají jen na selfíčko.
  • Taky jsem na sobe tuto zavislost zpozoroval. Odintaloval jsem z telefonu vsechny aplikace na socialni site. Zatim se drzim. Snadne to neni.
  • Můj 12 let starý mobil je akorát tak chytrý na volání, sms, kalendář a budík - podle mě je chytrej tak akorát :P
    • Jsou ještě lidé kteří mají"imunitu", vlastní rozum, selský rozum, nazvěte si to jak chcete...Prostě vlastní rozum. A ten může mít každý kdo má všech pět pohromadě...Proč je tolik jedinců kteří nechtějí být stádem a přitom se tak stádně chovají? Kdo jim za to asi může, že? *1* Stačí se jen doma podívat do zrcadla... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit