Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nezbývá než spořit...
  • Docela dost je v dokumetu "Terry Pratchett choosing to die". Je na youtube, jde sehnat s českými titulky. Obsahuje rozhovory s nevyléčitelně nemocnými, co si vybrali tuto možnost. Příběh mladíka s RS, který se pokusil o sebevraždu. Jak strašně mu bylo, když se probudil v nemocnici a zjistil, že ho "zachránili" a strašně jim nebyl vděčný. Nakonec zvolil Švýcarsko.
    Rozhovor s velmi zámožným chlapíkem strašně trpícím a u něj je i nahrána celá procedura, kdy požádá o sklenici s jedem a potom umírá - usne. Manželka je při něm, je tam i sir Terry, který trpí Alzheimrem a svůj formulář má již vyplněn, protože nechce prožít ten strašný konec.
    Je tam rozhovor i s majitelem kliniky.
    Je to drsný dokument o tom, že ne všichni sebevrazi touží být zachráněni. Bylo by strašné jim to právo upřít.
  • Je jasné, že název článku je zavádějící. Nevím proč autor použil výraz sebevražda. Takže debata se zvrhla k politizování, nadávkám atd. Z článku je jasné, že se jedná o eutanasii, která u nás není povolena. Jsem si jist, že švýcarští lékaři velmi pečlivě zjišťují, zda je eutanasie skutečně řešením. Jistě tuto službu neposkytují např. kvůli sociální situaci, depresi apod. Avšak bohužel existují lidé nevyléčitelně nemocní, trpící nesnesitelnými bolestmi a tato služba je pro ně vysvobozením. Zdravý člověk toto asi těžko chápe. Mě před časem odešel kamarád, bez možnosti eutanasie. Jeho nářek a doslova někdy "bolestný řev", ještě po letech slyším.
  • Ono probouzet se v bolestech ktere neustupuji , nemoznost se jakkoliv / temer / hybat , v podstate zadna komunikace ... To konecne stadium netrvalo sice relativne douho / co ten vyraz dlouho znamena vlastne ? / . Konec byl pro tu osobu vysvobozenim . A byl jsem bohuzel i u toho kdyz se mezi stenanim opravdu ozvalo Zabij me prosim at mam klid. Kdo nezazil at nesoudi . Konecne stadium v Ceske nemocnici , morfium nebo co , trvalo asi tyden . Takze chapu a neodsuzuji . Hrabal napr. skocil z okna . Jini , ne tak slavni to pokud mohli , ukoncili jinak. Jsem v jistem smyslu rad ze ta zkratka a moznost existuje. Skoda ze ne v Cechach. Pro tyhle osoby uz je cesta do Svycarska nebo jinam nemozna. Ne z nedostatku prostedku , tim to nebude.
  • se, že ta klinika patří čobolovi.....
  • raději frontu na eutanázii nežli na banány *1*
  • To už si dnes nikdo dostatečně neváží života? Já mám čtyři děti, které miluji celým svým srdcem, kolem je spoustu zla, ale začněme to měnit samy sebou... chápu člověka, který skutečně trpí bolestmi, že by tohle udělal, ale i tak... kdo ví, kdo nám život dal, kdo nám dal vědomí a kdo určil jeho cenu? Máme na tohle vůbec právo?
    Co by udělala trpící příroda na našem místě? A co dělá na svém místě nyní? Tak je myslím třeba se ptát...
    • Hele, mistri advaity jako treba Sri Nisargadatta Maharadz ti hned odpovi. Rodice jsou nezodpovedni i.ioti, kteri znasilnuji duchovni podstatu planety a z nevedomosti a kvuli nezodpovedne radosti z rozkose privadeji do utrpeni zivota dalsi nestastniky jako jsou oni sami. A misto toho, aby se svym detem omluvili, co ze jim to provedli za svinstvo, tak se po nich jeste vozi a snazi se v nich umlatit posledni zbytek duchovnosti takzvanou vychovou. A tak to je. *1*
    • Jako totální ateista říkám - panebože to jsou ale přiblblé pindy.
  • No , nikde jinde takový stav není. Asíjské despocie vynechávám.
    • To patřilo jinam , že Trole .
  • Njn. asi uz maji plny zuby toho zku.venyho totalitniho systemu a valecne utocne masineeerie. *10* *12*
    • Oni jsou z Ruska ?
      • Hele, vylej si radsi na tu svoji tupou vymytou palici taky kybl s ledem, at jsi in jako vsechny ostatni ovce tobe podobne. *1*
        • Ale copak , copak ???
          • Jak copak? Proc pises takove blbe dotazy?
  • To jsou lidé, kteří už se nedokáží dívat na to svinstvo kolem nás. Kapitalismus vede občany k sebevraždám. A kdyby měli odvahu, tak se budou upalovat na protest jako mniši v Tibetu. Živý závidějí mrtvým.
    • Nikoliv kapitalismus ale takové bestie jako je např. komunistická kreatura putin a jeho poskoci. Dávají nám to dnes a denně vidět co je to za svoloč. A o to víc dnes v den výročí kdy ruské komunistické bestie, naprosto stejného ražení jako jsou dosud nás přepdaly a dalších 40let pustošily tuto zem.
    • Udělejte mi tu radost , pochlapte se a upalte se na náměstí. Příjdu se podívat a pak to s kamarády zapijeme .
      • To uz nestihnes, protoze se budes pekne houpat na lucerne. *1*
        • Ááááá komoušské zrůdy jsou v ofenzivě. Ano to je přesně váš styl, kdo nesouhlasí toho pověsíme, zastřelíme, pošleme do Gulagu, do dolů na uran, však my si svámi svoloči svodobomyslná už poradíme. Stačří se ohlédnut na naše příklady - tatíčka Stalina aj ho následovníky - Gottwalda, Grebeníčka, ....
        • A to mě pověsí dav rudých důchodců na vozících a zbytek s berlemi a slepeckýkou holí ??? Ani náhodou , ti budou závodit s potkany kdo bude u popelnic dřív .
          • Ne-e, pekne te povesi za hnaty a urezou ti pindika tvi bratri banderovci, kteri tu budou sirit Novy rad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit