Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A ještě dovolte malou matematiku.
    Irácké město Mosul . Oficiální tvrzení - je tam 750 000 civilistů.
    A to město ovládá, to město neprodyšně uzavřelo držte se 10 000 ozbrojenců z IS:
    Opravdu věříte tomu že 10 000 teroristů může obklíčit a ovládat 750 000 lidí?????????

    Takže čísla jsou směšná a nesedí. Jsou dvě možnosti. Buď se tam vůbec nebojuje a IS neexistuje. Nebo velká většina obyvatel kolaboruje s IS:

    IS prý bombardují Saudové, Turkové, Rusové, Američané. Turecká pozemní armáda prý s IS bojuje. Irácká i syrská armáda armáda prý s IS bojují.-
    Opravdu s ním bojují? Existuje IS vůbec?? Už by musel být dávno zničený na prach
    • A kde bere IS stále nové zbraně a náboje?
      Pr je odcizil ustupující irácké a syrské armádě. Ale každá várka nábojů jednou dojde.
      Kde berou další?
      Je obklopen státy které s ním údajně bojují, turky, iráčany a syřany.

      Tady si opravdu někdo dělá z lidí legraci. Velmoci se tváří že nedokáží rozprášit
      12 000 hadráků§ z IS ( pokud jak píšete vůbec existují). EU se tváří že nedokáže
      zastavit nelegální migraci. Přitom by stačilo uzavřít cestu z Libye do Itálie. už to dokazuje že je to fraška. Někým řízená a organizovaná.
      • Z posledních videi zbraně jako M4 či Glock? No asi to bude vše od Al Nusri ke které utekli vycvičenci CIA.
  • Historiku. Bohužel máte pravdu.
    ale nejvíc mě štve že opět ostrouhají Kurdové. Statečný národ který bojoval
    proti islámskému státu. V době kdy to nedělal nikdo jiný.
    Turecko už se dohodlo s USA že Kurdové vlastní stát opět mít nebudou.
    Kurdský mouřenín posloužil a může odejít. *16* *16*
  • Tyte! Jste opravdu tak naivní nebo to v rámci propagandy pouze hrajete?

    trump chce ekonomický zázrak. jak toho dosáhnout? Jedinou osvědčenou cestou.
    Právě tou kterou vy kritizujete - zbrojením a válčením.
    Zbrojní zakázky rovná se velká zaměstnanost a velké zisky. Jenže pak v tom vláčku
    dojedete na konečnou - zbraní máte dost a co dál? Máte dvě možnosti.- 1. Skončit
    se zbrojením a to znamená opět pokles zisků a nezaměstnanost. 2. Jít válčit a znovu roztočit kolo zbrojení a ekonomiky. Tedy Trump bude větší militarista než kdy byl Obama.

    Takže ( možná z hlouposti či z naivity) podporujete to co vám vadí.
    • Trump na rozdíl od Obami, ale nelhal lidem že stáhne všechna vojska ze středního výáchodu a že zruší Guantanámo.
      Trump se netají Guantanámo zachovat a používat. A tak netvrdí nic o tom že nebude válčit.
      Natož vlastním zbrojovkám dávat práci.
      A hlavně bych se nebál že by ho CIA nedotlačila nějakou akcí k činu.
  • https://www.novinky.cz/komentare/429335-komentar-kdo-nekritizuje-trumpa-neni-in-patrik-nacher.html
  • Populismus. To může namlouvat amerikánům. Nezmění se prakticky nic. Jejich potlesk mi připomínal spíš Kima v Sev. Koreji.Trochu víc jsem se v jeho hodnocení spletl.Jeho gesta jsou opravdu trochu podobná Musolinimu.
    • Uvidíme, dej mu čas. V každém případě je to zatím naděje.
  • Reakce pri proslovu , tak trochu mi pripada Benita Musollini.
  • A má pravdu. Tak v čem je problém, že se od moci dostala klika Clintonovýcha a Bushových, že nazývá věci pravými slovy?
    Že chce peníze daňových polatníků použít na infrastrukturu země místo na válečná dobrodružství po světě?
  • Sebestředný, arogantní. Připomíná mi svými grimasami poněkud Klause a doufám, že taky tak jednou skončí, pokud nepřestane hlásat takové populistické floskule a klišé. On dobře ví, co Američana chytí "za srdíčko
    Připadá mi tak trochu jako Brouk Pytlík, všemu rozumí a vše udělá! (Dejte mi lidi, já to udělám/dokážu, Make America stronger!).
    • Zkuste ho posoudit objektivně. Navrhuji vzít si papír, rozpůlit, na jednu polovičku napsat "jarda", na druhou "Trump" a pak pod ta jména napsat vše, co v životě dokázali. U Trumpa to z dostupných zdrojů zjistíte celkem snadno. No a pak vám vyjde nějaký výsledek.
      Kdoví jak to dopadne? To jsem sám zvědav *1*
      • Trump mi vyšel o 100 miliard "lépe". Tedy asi podle Vašich měřítek. Nemám Trump Tower. ale mně stačí ta moje...

        Na tuto komparační metodu bych teda sám nepřišel! *3*
  • Není třeba se bát. Dříve či později trumpeta narazí.
    Ono to zní hezky budeme velcí na úkor jiných ale jiné státy mají také svoje zájmy.
    Jakou myslíte že má politiku třeba Čína? Také chce být velká i když to nekřičí.
    A dříve či později na sebe tedy s Trumpem narazí.

    Ono svět stále funguje na mocenských blocích. USA, EU, Čína a Rusko. A tito hráči si vždy
    hlídají aby nikdo nezískal převahu. Proto se v rámci vyvážení spojí s druhou stranou.

    Když vrcholilo napětí USA SSSR tak se USA spojila s Čínou. Nyní chce Trump dobré vztahy s Putinem a Čína se proto logicky spojí v rámci protiváhy s EU: Trump světové dominance USA nedosáhne. To by musel jít do války ale to riskovat nebude.
    • Mudrc! Sakra ty jsi ale politik! Tebe je na Tiscali škoda!
  • Konečně se ve světové politice ledy hnuly. Zda to prospějě či uškodí - ukáže budoucnost. Ale každopádně onen "klídek" a rejdění ve vedení EU už odzvání....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit