Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak teoreticky se muzou inspirovat u xbonu jak maji tech 10 lidi pro sdileni her
  • To půjčování určitě nebude zadarmo nebo bude hodně omezené. Třeba na počet hodin či na dobu, po jakou musíte mít dotyčného v přátelích, abyste mu hru mohli půjčit. Taky pochybuju, že zmizi z vaší knihovny po dobu "půjčení". Jen prostě nebude dostupná, pokud ji někdo bude hrát. Ze začátku, jak je u Valve zvykem, pokud k tomu vůbec dojde, si to otestuje na svých hrách.
    • Hra v knihovne zustane normalne, jen bude mozna stejne zvyraznena, jako jsou ted hry, co se updatuji. Kdyz se podivas na ty radky ze steamu v clanku, je tam jeden informujici hrace, ze tuto hru prave hraje nekdo, komu si ji pujcil, pokud se rozhodnes ji hrat, bude soucasnemu hraci zobrazena vyzva k ukonceni.
  • Kdyby aspoň udělali to co mají některé hry na Nintendo DS atd. Prakticky můžeš druhé osobě poslat ořezanou verzi hry, aby si ji mohl ten druhý vyzkoušet, nebo spolu zahrát multak.
  • Ono se staci dat kamosovi svuj login na Steam (pokud je to duveryhodnej kamos :) ), ten se u sebe prihlasi, postahuje si hry, Steam prepne do off-line modu a hraje. Pokud jsou to single-playerovky, tak pak muzou hrat oba stejnou hru zaroven.
    • Znam par lidi, kteri maji pro kazdou hru na steamu extra acc ... proste proto, aby tu hru pak mohli nekomu strelit, vcetne toho acc.
    • Ano ale v pripade MP to uz nelze, a navic pokud, nechces nekomu dat svuj ucet tak to neni zrovna vhodne. Nehlede na faktu, ze mas doma vice kompu a ty hry, ktere mas koupene muze hrat jen jeden a jeste k tomu jen na jednom zapnutem steamu, pokud tedy opravdu pak nelezes do offline modu.
      • Zajímalo by mě jak je to legální takhle někomu půjčit svůj účet. Jestli to nevijde na stejno jako by si tu hru stáhl z warezu.
        • Legalni je to naprosto dokonale - je to totiz tvuj majetek. Viz soudy v eu.
  • Cosi
    Klidně bych bral i možnost alternace DEMA, s tím, že přátelé budou mít možnost hrát max. určitý počet hodin.
    To že by mohl i známý hrát neomezeně dlouho by sic bylo príma ale moc tomu nevěřím.
  • walltar
    Ale já nemám žádné kamarády *13*
    • to je smutný ale dám ti radu, vypni komp a jdi ven, najdi si nejake koničky nebo vem kolegy z prace na pivo
    • davidBray
      to je tím, že jsi asociální nerd *2* viz nedávný dotazník *15*
    • som na tom rovnako, mam len kamaratky *5*
      • davidBray
        když jim dáváš za kamarádství peníze tak se to nepočítá *7*
    • promitac
      http://i.imgur.com/YxEPtPD.jpg
      • frag.ment
        Sakra, on mě někdo vyfotil.. Jak? Kdy? Proč? PRISM?
    • Ja je sice mam ale hraju divny hry ktery se mnou moji kamaradi nechtej hrat... :D
    • Tak někomu řekni.Neboj,kamarád ti nic neukradne a ani peníze s karty. *1*
  • Ty vole... zrovan jsem na tom před týdnem uvažoval s kámošem. Nicméně tam by mohl být kompromis půjčit hru jen jednou a pak lze vrátit jen majiteli, který hru zakoupil. Jinak nevím zda by se to vydavatelům líbilo.. *1* Jinak by to byla PECKA
  • nebo alespon dat sanci odprodat hry
    • Veskoslav
      Problém je ten, že hry na Steamu má většina lidí po obrovských akcích nakoupené. A představa, že by někdo musel sledovat za kolik jsi to koupil, aby jsi to nemohl prodat dráž, to mi přijde dost divné.....Pokud chceš hry prodávat, nekupuj na Steamu. Jednoduché;)
      • Tak by nebylo možné hru prodat dráž než za 25% její hodnoty (nebo jiný standart) a prostředky by jsi nedostal volně, ale musel je utratit zase za hry u nich. Já osobně bych se rád některých her zbavil skoro zadarmo.
      • nakupovat na steamu v akcich neni rozumne
      • Proc by si to nemoh proda draz? POkud si koupim krabici s hrou a nabidnu ji za desetinasobek ... tak bud neko koupi nebo nekoupi ... do toho je kazdymu prd.
      • Tak by byla koupená v akci, no a co. A že by s tím někdo pekuloval? No nevim. A už jsi někdy zkoušel zakoupit víc kopií jedné hry? Je to pěkná pakárna, protože v košíku nejsou počty kusů a musíš každý nákup dělat jednotlivě. Nakupolval jsem do rodiny max 4ks a stačilo mi to natož se snažit kšeftovat ve velkym. A i kdyby i tak jo alespoň by jich prodali víc a dotyčný by nesl riziko že je neprodá. Příjde ti to nemorální? A že spousta lidí mine nějakou akci -75% protože není zrovna daný den u počítače a měla by platit plnou cenu ti nemorální nepříjde? Nebylo by víc fair snížit cenu například o 40% ale trvale? Nebo když máš původní hru a koupíš si jí znova např. v Gold Edici proč by jsi původní nemohl prodat nebo alespoň darovat. Proč musíš když hru kupuješ předem určit jesli se jedná o dárek nebo je to pro tebe?
        • Týjó, mám takovej pocit, že jde koupit do inventáře, nebo jak se to jmenuje a tam pak můžeš kdykoliv rozhodnout, co se s ní bude dít dál. Jestli jí dáš jako dárek nebo použiješ na svůj účet. A i kdyby...napadlo mě...co takhle ten dárek poslat sám sobě? Sice nepřekvapí, zato se ale přesně trefí do toho, co právě nutně potřebuješ. :)
      • Black_Hand
        steam to sleduje uz ted. otevri si info o svych transakcich ve steamu. u vseho mas cenu nebo je to retail.
      • Robotron3
        To by sledovala databáze, když to kupuješ, technicky primitivní. Ale jinak se to asi očekávat nedá, i když taky bych rád některý hry prodal :)
      • pro me by to byla fajn featura, nic vic nic min... u GMG to jde s tim, ze cenu odprodeje nastavi primo oni - klic naceneni zustava na nich, tzn. nevidim duvod proc by to nemohl steam delat podobne. nevim jak casto kupujes PC hry, ale pomerna vetsina je na steam vazana, takze tva rad nad zlato mj.
        • Veskoslav
          No z posledních 6 her je pouze Metro Last Light vázená na Steam, zbytek bych klidně mohl prodat:) A s porminutím kolik lidí kupuje na GMG? 1/10 co na Steamu? Při větším množství lidí a akcí, co je na Steamu a neustále proměna cen na Steamu by to naprogramování kontroly cen bylo opravdu šílené:)
          • Vzhledem k tomu, ze se v steamu muzes podivat milion let zpet co si za kolik koupil tak by nebyl problem aby pri prodeji steam limitoval maximalni cenu na treba co ja vim 90% tvoji nakupni... kdyz uz je ten udaj nekde skladovanej tak to neni problem...
          • Už jsem to tu psal mockrát, že většina vydavatelů už dělá téměř jen Steam only tituly (tzn. i když si koupíš krabičku, musíš to svázat se Steamem). Např. Activision, Square Enix, 2K, zkrachovalé THQ, Deep Silver, SEGA, Bethesda, Codemasters a možná ještě další, takže se tomu těžko vyhneš. Jedině EA a Ubisoft se z těch velkých vydavatelů brání kvůli vlastním (nic moc) službám Origin a UPlay.
      • Já bych teda možnost odprodat taky uvítal. O peníze mi nejde, klidně by mi stačila možnost se hry zbavit - alespoň bych pak už nemusel litovat nákupu takových kravin, jako je třeba Hacker Evolution, Legendary nebo Choplifter HD.
      • Jojo opravdu by byl asi nejlepší způsob jak jsem psal jeden druh hry pouze možnost půjčit jednou... (+ pojistku nastavit i čas do kdy má hru kamarád mít ono se může stát cokoli a hru už neuvidíte *1* )
  • Gabe na hrad
    • Jak typický, když s tím přijde MS tak se můžou všichni zbláznit a hejtovat ale jak s tím přijde Valve tak padaj z nebe věnce.
      • Shaker
        nevsimnul sem si, ze by s tim prisel MS :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit