Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sv.Georgius
    CainPullo@tiscali.cz

    A jestli to pořád nechápeš tak tohle by ti mohlo pomoct. (učení z nikoho nespadlo)
    http://www.garyb.0catch.com/casualties/casualties.html

    http://www.garyb.0catch.com/battleline/battleline.html

    http://www.garyb.0catch.com/cavalry_charging_infantry/cavalry_charging_infantry.html
    Je tam toho hromada hlavně ten druhý odkaz
    *3*
    • Magister_Peditum
      http://www.kosmas.cz/knihy/139780/rimska-bojova-taktika/ Doporučuju si ji sehnat. *3*
      • Dík, již jsem o ni slyšel, tak si ji seženu. Jinak je tu odkaz kde si jí můžete koupit:)

        LINK: http://www.literis.cz/kniha/rimska-bojova-taktika-ross-cowan/
    • Ahoj,

      hele líbí se mi, že se snaží lidi slušně poučit (to myslím vážně a bez ironie), ale dostat do hry co jsi poslal odkaz, to asi ještě nepůjde ! Ono by to bylo již spíše simulátor než hra. A lidi nejde poučit, když to nechtějí. Můj koníček je také historie, ale spíše jak lidé žili, jejich technologické postupy atd. Ale, to je vždy jen vrchol ledovce.

      "Čím míň toho vím, tím víc se učím. Čím víc se učím, tím víc toho vím. Čím víc toho vím, tím víc toho zapomenu. Čím víc toho zapomenu, tím míň toho vím. Tak proč se vlastně učím?"
  • priznavam sa, stiahol som si to na skusku a nechytilo ma to, ide o to totalne prekopanie gui(pre mna to je oprava niecoho co fungovalo v predchadzajucich castiach). Znechutilo ma to, nemam chut objavovat, co ktora ikonka skryva.
    ad AI: prvych par bitiek, a mozem potrvrdit tie youtube videa :/
    vlastnim 1. a 2. shoguna, rome, a 2. medieval. zatial rome 2 nekupujem, ale budem sledovat modersku komunitu,a ked vydaju zmeneny gui, tak potom sa uvidi

    btw rome uz zmizlo z mojho disku
    • a este ad hardware: na prekvapenie mi to nelagovalo, a to nemam doporuceny intel ale phenom II X4
  • Total War miluju, ale je fakt, že Rome 2 má mizernou AI, ve většině případů nedělá zhola nic. Oproti Shogunu 2 nebo Napoleonovi mi to připadá jako strašný omyl. Hra padá, různě. Hra v různých fázích "laguje". MP nehraju, ale co jsem četl, je to stejná "sláva". Pevně doufám v další patche, páteční údajně opravil jen FPS na některých sestavách.
  • Uvedomte si, ze se jedna o PC only hru, okrajoveho zanru, ktera je velmi komplexni a kterou dela chude studio. Nemuze si dovolit velmi nakladne testovani hry na vsemoznem software. Tohle je proste vlastnost pc platformy. Je potreba byt tolerantni, hlasit bugy a pockat, az je opravi. Pozitivni je, ze je opravuji.
    • Magister_Peditum
      A vítěze roku v kategorii největší koncentrace blbostí na jeden komentář vyhrává.....RUM! *1*
      • Spis bych rekl, ze je na tebe az prilis chytry a diva se na veci s nadhledem, ktery je mimo tve chapani. Pche, ze pry je Zeme kulata a lidi chodi hlavou dolu, blbec.
        • Magister_Peditum
          Ano, máš zajisté pravdu, RUMe s jiným nickem. *15*
          • Myslim ze sem chodim dyl nez ty, zmrde, ale kdyz dojdou argumenty, tak co ti zbyva, ze? Nejspis to delas ty sam, kdyz te neco takoveho napadlo.
            • To ses docela vystihnul.
            • Magister_Peditum
              Na tohle mě napadá jedna hláška z hry Záskok z Divadla Járy Cimrmana: "Bože, Bárto, ty jsi tak hloupej, až je mi tě někdy líto." *15*
            • Nenecham aby se o me otiral dementni cur@k, ktery si nevidi ani na spicku nosu.
            • rum je klasickej hidiot typu, ja mam (nebo se tak aspon tvarim) prachy, a nebojim se to dat najevo *6*

              a vsechny jeho argumenty zacinaj, to vy zebraci nikdy nemuzete pochopit (nebo se to aspon nejak obtoci okolo penez)
            • Magister_Peditum
              Tak my se uchylujeme k vulgarismu, vašnosto? No, alespoň se vyřešilo otázka, zda má cenu brát tě vážně. Nemá. Tak s Pánembohem. *14*
    • No, kdyz pc hraci umi nadavat a jsou se vsim hned nespokojeni a nejsou ochotni ani platit ani podrzet sve vyvojare, tak neni divu, kam se to pc hrani vyviji. Ale jak se rika, kazdy je sveho stesti strujcem. Vyvojare tohle akorat znechuti, dalsi dil se udela na konzole, konzolisi to vdecne prijmou a PC prijde o dalsi vybornou a exkluzivni serii, kvuli ktere se vyplati koupit notebook ne jen na praci za 25, ale i na hry za 50 tisic Kc.
      • Rume, nevim jestli trolis, nebo to myslis uprimne, nicmene ohanet se hernim notebookem za 50 tisic, kdyz za pulku tech penez mas hodne dobry desktop, to vazne neni logicky argument.
        Osobne notebooky nesnasim, jsou predrazene, malo vykonne (na tu cenu) a prehrivaji se + se rychle zasvini prachem a o moznosti upgradovani radeji ani nemluve.
        • Ohanim se tim proto, ze zrovna vcera jsem si notebook vybiral a zvazoval jsem, zda se mi jeste vyplati investovat do nejakeho, ktery zvladne i hry nebo uz to hrani necham jen na konzole.Protoze hrani na PC mi prijde cim dal tim vic neutesene. Desktop je levny, ale neprakticky, u me uz dlouho nema misto. V prvni rade maji prednost pracovni zalezitosti a rozhodujici je mobilita. Hry jsou az podruzna zalezitost. Proto jsem si vybral http://www.czc.cz/ultrabook-asus-zenbook-ux51vz-cm042p/116939/produkt.
      • Co čtu ty tvoje příspěvky, tak tě buď platí Sega, jsi profesionální troll a nebo, což by bylo asi nejhorší, to fakt všechno myslíš naprosto vážně. *9*
      • no ked niekto zaplati 50eur za hru tak nie..nie je ochotny cakat a je nespokojny!! neviem či si taky sprosty alebo to nechapeš..
        PS: chcem vidiet total war na konzole, taku hlupost som davno nepocul. Nedalo by sa to ani ovladat na gamepade a bolo by to pre teba moc zlozite..vieš..rozmyslat, historia, diplomacia..a tak. :)
        • Vsechno ma svou cenu. Na PC se hry prodavaji relativne malo, zvlaste tyto narocnejsi, ktere nejsou urceny pro vetsinovy mainstream. Zaroven je tezke takovou komplexni hru dobre odladit. Ani extremne bohaty Blizzard nezvladl Diablo 3 na jednicku a dodnes ho ladi a to na nem mohlo delat mnohem vic lidi po mnohem delsi dobu a nejedna se o tak komplexni hru. Obavam se, ze situaci nechapes ty sam.

          Ja si serii total war na nextgenu umim predstavit docela dobre, ten bude mit dostatecny vykon na to ho utahnout a v ovladani problem nevidim, neni to klikaci rts aby to neslo prizpusobit gamepadu. A nevim, proc by to pro me na konzli melo byt slozite, kdyz to pro me neni slozite na pc a treba Shogun 2 patri mezi me nejoblibenejsi hry. Ze ty sam jsi jednoduchy clovek, ktery snadno podleha primitivnim predsudkum?
          • neviem ako si predstavuješ multiplayer na gamepadu kde musis rychlo reagovat..nie je to to tahovka..je to rts
            • mozno by to spravili ako v endwar aktivovanie jednotiek hlasom zakladne povely hlasom ostatok znaly konzolisti mysli ze aj na gamepade zvladnu ...
    • :D
      jak by rekli amici - you made my day

      zchekuj kdyztak pak "most played steam games" na googlu
    • to je na hlasku roku chude studio
    • Chudé studio... Jasně.
      • Muzes mi prozradit, jaky maji kapital? Ja to nevim, ale zda se, ze ty se v jejich ekonomicke situaci dobre vyznas, tak me prosim pouc.
        • Magister_Peditum
          Co, kdys se nejdřív zeptal RUMa, kde on bere své ekonomické modely - když už s tím začal... *1* *1*
  • sv.Georgius
    CainPullo@tiscali.cz

    tady jsou další :D

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lj23gSdRcRE#t=14

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YV2NUFoUUWs#t=277
    • sv.Georgius
      Tak ono se to většinou chumel změnilo ta bitva ve strašliví chaos. Bavili jsem se s lidmi living history a celkem se popírá názor na měnění formací během bitvy spíše po několika ti minutovém boji jak se od sebe odtáhnou tak potom mohli třeba dojít výměně celých skupin ale jednotlivců se jeví jako neproveditelné.
      • Magister_Peditum
        Living history a hlavně re-enactment battle spolky bych za bernou minci moc nebral. Stačí jak se zarytě drží představy, že lorica segmentata byla stejnokrojem všech císařských vojáků. *3*
        • sv.Georgius
          To jsem se taky snažil vyvrace *1* ale někde to berou. Tak hlavně je občas sranda jak každý má představu Římana v segmentové zrboji a pak na LV bojují s kelty někde o 300 let pozadu.

          *15* Jsem se právě bavili že segmentové zbroje byli buď jenom u některých legii že je neměli všechny nebo že to byla zbroj spíše nějakých sboru. Ale tohle jsou spíše spekulace nic se nedochovalo pořádně.
  • Já jsem si hru ukradnul a už dlouho mi nic neudělalo větší radost, dát za tuhle srágoru peníze tak bych fakt litoval, kupovat hry na PC v den vydání nebo nedejbože předobjednávkou může jen opravdový blázen, chování vydavatelských společností v posledních letech je naprosto neskutečné. Potřebujeme zákon který umožní vracet nefunkční software a dostat za něj zpátky peníze a firmy potřebují vydávat dema aby se tomuhle předešlo
    • Ja bych to zkusil, jestli ji mas pres Steam, pozadat alespon o refundaci na Steam wallet. Mne to tenkrat uznali u Legends of Pegasus.
    • Podle mě bys mohl s reklamací uspět už teď - zvlášť jestli například nespustíš hru na minimální konfiguraci nebo prokážeš, že na krabičce / v reklamě atd. jsou vyloženě lživé informace. Ale nevím, nijak jsem to nestudoval.
  • PravyMonty
    Nevím jak vy, ale já si musím jít po tomhle spravit chuť...

    ... Po dlouhé době vkládám dvd/cd s Rome Total War do mechaniky.
    • sv.Georgius
      Já hraju ted pořád Rome 1 Darth mode :)
  • Nahrano asi 15 hodin a zadny pad zadny lag. Hraju na ultra detaily. AI neni spatna, snazi se utocit na kridla a obchazet je popripadne s jizdou se snazi dostat se vam do zad...takze 9/10 docela souhlasim
  • ty realnejsi k...t http://www.youtube.com/watch?v=gbSa9ZvSMaQ si myslis ze bojovala kazda rada a armada zutekala za 5sekund z boja
    • úplně nejreálnější je jak jednotky vůbec nedrží formace a jakmile začne bitva tak utvoří jeden obří lagující chumel *1*
  • Souhlasím s recenzí. A většina z těch, co tu stále nadávají jsou ti, kterým hra jede i přes nastavení na ULTRA/EXTREME jen na LOW a proto už hru víc nehráli, jinak by nemohli tvrdit, že je nehratelná, špatná AI (přitom prakticky stejná ve srovnání s jinou TW hrou)..

    Mimo to, ta akčnost a spád bitev se mi velice zamlouvá, alespoň je to reálnější a člověk má pocit, že jsou to skuteční bojovníci a ne jen umělé figurky, které do sebe "hodinu" na oko rubou a přitom nikdo nepadne a jen se kalkulují výpočty..

    Ale chápu i ty negatíva. Možná bych mluvil jinak být v kůži těch lidí, kteří mají problémy s hrou, ale rozhodně bych se nevyjadřoval tak přehnaně, protože krom optimalizace, grafiky je to dost solidní hra.
    • Co je reálného na tom, že je po pěti minutách vlastně po boji? Tady v téhle hře skoro neexistuje morálka, kde jakákoliv jednotka dokáže do 10s zdrhat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit