Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grifus
    Porad jen Dota, kde je LoL? Ne ze bych tu potreboval vubec neco z toho, od toho maji fansite, databaze atp. Ale mam nejak pocit ze tu tlacite jen jednoho kone, coz nevim proc...
    • Overwatch
      Pokud vím, tak League of Legends nikdo z redakce nehraje.
      • Pretože majú vkus :)
    • lol
      • no neco na tom bude. ze srandy sem dal vyhledat clanky pro oba tituly a jaky mame pomer? DOTA vs LOL 37:8
  • Hm zda se to jenom me nebo tak 15-20 vet v clanku nedava vubec zadnej smysl.
  • nekromant33
    je hezký že se věnujete tý "nejznámější" a zároveň nechci rozjíždět nějakej flame co je lepší nebo horší, ale (ne teda s uživatelsky vytvářením obsahem) podobně fungující systém má league of legends a ten vyšel i před team fortress.. není určitě první, ale v souladu s tématem to stojí za zmíňku
    • Ethy
      Podobně fungující systém má League of Legends. Jo, jasně. Nejsem žádnej fanboy doty, hrál jsem dost dlouho i LoLko, ale systém nakupování hrdinů není fungující f2p systém.
      • Kr.Pa
        Hehe, možná je LoLko až druhá hra s nejlepším F2P modelem, ale vždy se najde nějaký rypák, který pod DOTA články háže hnůj na LoL.
      • SuppMastah
        není fungující systém? Tak to jsi buď skutečně fanboy, nebo jsi to LoLko moc nehrál, protože champy kupuješ za ingame měnu, kterou získáváš za progres, tzn. za hraní. Můžeš si to koupit i za prachy, ale nemusíš do toho dát ani korunu a stále můžeš mít haldu champů.

        A ne, neplatí, že nejdražší champové jsou nejvíc OP a s těma levnějšíma si vytíraj zadky.

        K těm co psali nahoře, ano, jede se tu na jednoho koně. Pořád čekám aspoň na bleskovku výsledků WC 13 *3*

        A champy zadarmo hrát můžeš, jsou free2play rotace...
        • Ethy
          Tak fajn, ještě jednou.

          V Dotě má každej od začátku rovný podmínky. Dejme tomu že enemy pickne Rikiho (pernament stealth hrdina). V Dotě picknu hnedka counter hera (Slardar, BH - oba dva mají ulti která odhaluje invis hrdinu), zatímco v LoLku bych třeba podobného hrdinu neměl koupeného. Už chápeš kam tím mířím?

          Prostě je to kokotina, nezlob se na mě. Hráči NEMAJÍ stejný podmínky. A ta míra customizace postavy je natolik velká, že se to musí strašně blbě balancovat.

          Tohle jsou fakta, tak mě tady prosímtě nepřesvědčuj o tom, že ta hra má funkční f2p model. Ano, má, ale ne z hlediska hráče, ale vydavatele.
          • SuppMastah
            Na tohle fakt nemá cenu reagovat :D, evidentně vůbec nevíš, tak tě v tom nechám. Proboha, já tady jenom říkám, že ta hra nemá funkční f2p model. Prostě objektivně nemá, pochop to. V takovýhle hře je to, že nemáš přístupný všechny hera od start na škodu, prostě je a ty to přes tvoje fanboyovství nevidíš. Já neříkám, že je LoL špatná hra. Objektivně není. Můj subjektivní názor je, že je. Ale objektivně není. Ostatně hraje tu hru víc lidí, takže co já vím.
            Funkční f2p definuješ jak? Dá se hra hrátplnohodnotně zdarma? Dá. Dá se v ní udělat progres? Dá. To, že se ti systém nelíbí a máš radši konkurenční není argument. Subjektivně máš pravdu, slovem objektivní bych se neoháněl, alespoň do doby, kdy začneš argumentovat za pomoci věcné a nikoliv nevěcné argumentace.

            Ale prostě je to špatná kopie Doty kterou hraje víc lidí, protože přišla v době, kdy Dota stagnovala a HoNko šlo do kytek. Systém nepříštupnosti všech herů od začátku hře škodí, protože hráč nemá možnost hrát za všechny hrdiny, což je prostě pro e-sport špatný. Představ si situaci, že bys hrál Starcraft 2, ale měl bys odemčený jenom marinaka a maraudera u teranu. A abys mohl vytrenovat medivac, tak by sis musel koupit za Blizzard body medivac vyzkum, nebo ty body vygrindovat za x matchmaking her. Proste je to blbost, spatny herni rozhodnuti. Prostě objektivně JE, pochop to proboha.

            S tím souhlasím až po tu paralelu s Blizzardem, která srovnává jablka, hrušky a potlouky.

            A PROBOHA. LoL je F2P, neřekl jsem ani jednou, že není ale má špatnej F2P systém proboha, nauč se číst...¨

            Já jsem na to původně reagoval v předchozím příspěvku a na konci minlého jsem to jenom blbě formuloval.
          • SuppMastah
            samozřejmě že podmínky rovný jsou :D

            1. měnu za progres získávají všichni = je na tobě, jestli jdeš cestou kvantity, nebo "kvality".
            2. f2p rotace champů
            3. systém counterů je i v LoL a budeš se divit, 450 Ip Garen counteruje haldu dražších champů. ( pro rejpaly to platí i pro Ryzeho, Kyle, Yiho, Nunua, Poppy, Warwicka a další)

            Takže ne, názor ti neberu, máš na něj právo, ale pravdu nemáš. Jsou to jiný systémy, ale naříkat, že LoL není f2p je nonsens.
            • Ethy
              Nekromant: Ale to je jedno. Prostě f2p model LoLka je založenej na tom, že je férovější pro člověka s prachama, dává mu výhody když má prachy, herní výhody, ne jenom kosmetický. Ty výhody mu dávat může, ale nemusí. Ale prostě když hraješ cw proti nekomu kdo má všechny runy, všechny hera tak má prostě výhodu. Prostě jí má. Když máš prachy a hraješ Dotu tak maximálněk každej uvidí, že máš item podepsanej nějakým progamerem za 150€. Tak když někoho takovýho uvidím,tak si řeknu buď že je to asi velkej fanda a trouba že za to dává takový prachy, ale nedává mu to žádnou výhodu. Na začátku mu možná někdo napíše: nice scepter. On se u monitoru usměje, namasíruje mu to ego, ale ve finále pak třeba prohraje protože neumí hrát faceless voida. Ale ty prachy mu prostě jenom dali kosmetickou výhodu, která je? Pomíjivá. A tak to prostě je.
            • Ethy
              Nemesus: Hráči nemají od začátku stejné podmínky. Platící hráč má ke všem věcem rychlý, ne li okamžitý přístup. Pokud má peníze, může ihned mít všechny hrdiny. Pak nějaký hráč kterej to težce grindí a chce hrát cw tak je proti němu znevýhodněn, protože nemá možnost výběru ze všech hrdinů. A to je prostě FAKT proti kterýmu nemůžeš nic namítnout.

              SuprMástr: Pleteš si pojmy. Obě dvě to jsou f2p hry, jenom mají jiné modely toho f2p. Jedna hra má model který je férový ke všem hráčům, druhá má model který je férovější k tomu, kdo má prachy. Prostě to tak je.

              Ta paralela by teoreticky možná byla. Počkej si až vyjde ten Command & Conquer: Generals kterej bude f2p. Tam to tak bude, uvidíš :).
            • nekromant33
              Ethy: představ si, že bys do starcraftu na začátku nedal 1200 za hru, takhle nějak by ta hra klidně mohla vypadat
              co se týče toho jak popisuješ a srovnáváš herní mechaniky tak mám pocit že u lolka čerpáš z blind picků, případně ranných rankedů... pak to ale nemá smysl vůbec řešit
              odemykání herního obsahu v průběhu hraní je navíc běžný i u jiných her... třeba battlefield taky musíš hrát aby sis odemčel vybavení, které ti taky razantně mění hru, ale ani to neznamená že novej hráč nebude střílet přesněji než ten co má nahráno desítky nebo stovky hodin...
            • hlavně má dnes takový systém už každá druhá online hra, takže nemá cenu o něm psát článek. VALVE systém je něco nového a navíc je úplně fér, protže všichni mají stejné možnosti už od začátku. četli jste ten článek vůbec?

              Dota 2 má výborně vymyšlený koncept free to play. Je stoprocentně férový. Dnes už se nedá ubránit zývnutí z nudy, když se všichni ohánějí tím, jak jsou jejich mikrotransakce férové a rozhodně nejsou pay to win. Mají pravdu, často nejsou. Většinou platíte za pohodlnost. Za to, že chudý student musí otročit několik hodin, zatímco vy jen vytasíte kreditku a k požadované věci se dostanete hned. Nemusí to rozbíjet herní balanc, ale pořád to tak nějak není fér. Valve se podařilo udělat Dotu 2 tak, aby byla fér.
            • Ethy: Pořád subjektivní, objektivní..aby ti z těch dvou slov nezaskočilo. A systém kupování hrdinů..nic proti němu nemám. Člověk stejně primárně hraje za svoje oblíbený hrdiny, který si nakoupí a na zkoušení se hrdinové po čase mění. Nevím, co je na tom tak špatnýho nebo omezujícího. Platící hráč není zvýhodněn. V čem má být potom ten systém špatnej? Kdyby bylo nějaký peklo si toho hrdiny koupit, jo, nic neřeknu..ale vždyť stačí jen hrát.
            • Ethy
              Na tohle fakt nemá cenu reagovat :D, evidentně vůbec nevíš, tak tě v tom nechám. Proboha, já tady jenom říkám, že ta hra nemá funkční f2p model. Prostě objektivně nemá, pochop to. V takovýhle hře je to, že nemáš přístupný všechny hera od start na škodu, prostě je a ty to přes tvoje fanboyovství nevidíš. Já neříkám, že je LoL špatná hra. Objektivně není. Můj subjektivní názor je, že je. Ale objektivně není. Ostatně hraje tu hru víc lidí, takže co já vím.

              Ale prostě je to špatná kopie Doty kterou hraje víc lidí, protože přišla v době, kdy Dota stagnovala a HoNko šlo do kytek. Systém nepříštupnosti všech herů od začátku hře škodí, protože hráč nemá možnost hrát za všechny hrdiny, což je prostě pro e-sport špatný. Představ si situaci, že bys hrál Starcraft 2, ale měl bys odemčený jenom marinaka a maraudera u teranu. A abys mohl vytrenovat medivac, tak by sis musel koupit za Blizzard body medivac vyzkum, nebo ty body vygrindovat za x matchmaking her. Proste je to blbost, spatny herni rozhodnuti. Prostě objektivně JE, pochop to proboha.

              A PROBOHA. LoL je F2P, neřekl jsem ani jednou, že není ale má špatnej F2P systém proboha, nauč se číst...
      • nekromant33
        ale k nakupování hrdinů nemusíš vložit do hry ani cent, placený položky jsou skiny pro hrdiny
        • Ethy
          To je ale proboha úplně jedno. Jak chceš hrát profesionálně když prakticky nemáš možnost si zkusit všechny hrdiny? Ok, máš, ale musíš grindit jak magor. Prostě je to špatnej systém a proto tu hru jako e-sport nikdy nebudeu brát vážně. Už jenom kvůli tomuhle a systému run/masteries.
          • Kr.Pa
            Ehm, profesionální hráči mají sponzory, kteří jim vráží dolary do kapes stále. A druhou věcí je to, že trunaje se hrají na speciálním serveru kde máš otevřené úplně vše!
          • nekromant33
            Ale tím, že si za stovky dolarů nakoupíš hrdiny se dobře hru hrát nenaučíš... ten "grind" funguje jako trénink. Ty co už hru hrajou profesionálně a delší dobu určitě ty herní body na to, aby si jednou za nějaký dva měsíce novýho hrdinu koupili určitě mají...
            • Ethy
              Ale to je úplně jedno chápeš? Hráči nemají stejný podmínky. Nemají. Nějakej boháč si může koupit všechny hera a od levelu 1 ownit nějaký začátečníky hrdinama která nejsou ani v f2p week poolu nějakým nově vydaným herem který jsou zpravidla jak je u RIOTu zvykem Imba za

              a) protože jsou nevybalancovaní, jsou ve hře chvilku, to se dá pochopit
              b) jsou schválně spíš op než nerfnutý, aby si to každej koupil za RIOT body, protože 6300 herních bodů je pálka jak das

              Prostě hráči nemají stejný podmínky. Ty říkáš že mají, ale prostě objektivně nemají, pochop to. Já jsem do Doty 2 za ty roky narval tak maximálně 20€? Ale jenom proto, že jsem chtěl. 10€ jsem dal do prizepoolu v TI3 a dostal jsem za to super odměny. Pak jsem si koupil pár setů který mi změnili vzhled. Ale nemusel jsem do toho dát ani korunu, ale chtěl jsem. Není tam nic co by tě zvýhodňovalo. Dobře, můžeš si koupit rychlejší boost expů, ale za ty expy stějně dostáváš jenom levely, a za ty levely kosmetický věci. Čili je to jenom pro nějaký flexory, co rádi flexujou tím, jakejže to maji level. Prostě ta hra JE free to play. Prostě je, LoL je taky, ale může tam rozhodovat peněženka jestli budeš lepší. Nemusíš do toho rvát prachy, ale budeš zpomalenej a nemáte támhle s Frantou, kterej si koupil novýho hera, za kterýho tys vysolil 6300 bodů, za reálný prachy a za nulový úsilí. Pak budete hrát s Pepou, Jarmilou a Karlem nějakou týmovou hru a budete si moct vybrat mezi 12 hrdinama s kterejma budete hrát "klan mač". Vážně super :), skvělej funkční model hry která se hraje zadax.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit