Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano,těch komentářů bylo 6 *1* http://minus.com/i/dwTtFBuwqonT
  • Keyz

    Nový update od WH

    http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/posts/728309
    • By mě zajímalo, kdo mu ty ručně vyráběný meče udělá. Už teď jich bude dělat 57 kusů *1*
      Taky by mě zajímalo, jak to budou posílat do zahraničí, kde to bude nelegální.
      • Tohle je poslední věc která by mě trápila v Čr je hromada lidí co dělá meče (dělám historický šerm už docela dlouho) a bez problému ti udělají i deset za den (neboť hodně částí jako hlavice, příčka atd mají v zásobách).
        • Deset za den? To nemyslíš vážně.
          • Smrtelně. Vím o čem mluvím jestli si myslíš že někdo ti bude od nuly kovat meč tak na to zapomeň dle mého prostě se domluví s někým kdo už má zavedený podnik a cena jednoho bud cca 2500-3500 + množstevní sleva. Ono když už máš vše uděláné a v zásobě tak to jen nasadíš, zatavíš a máš to :)
            • Ono jen to rytí pro každýho zvlášť zabere dost času, ale budiž. Osobně jsem zvědavej na ty bastard swordy (ale kupovat to rozhodně nebudu *2* )
        • Keyz
          Hlavně, to možná lidi překvapí jak takový historický meč byl celkem velký a těžký. Borci museli mít opravu výdrž.
          • Nebyl těžký pokud se bavíme o jednoročním meči mezi 14 a 15 století, tak jeho váha i s dochovaných nálezu byla kolem 1.2-1.5 Kg ...samozřejmě záleželo délka čepele, jakou měl hrušku atd. Můj třeba má právě 1,2 jednoroční s délkou 90.
  • 10 euro = 20 dolarů

    Na www.g2a.com probíhá zajímavá akce: za 9,99 euro si lze koupit 20 dolarů do Steam peněženky (což vám poté Steam přepočte na 14,65 euro). Čili zisk 4,66 euro. Podle mě jedna z nejvýhodnějších akcí, jaká se vůbec může nabídnout. *15*
    • ucho
      prodávají to za 14,6 euro...
      • Tak ještě jednou pro ty, kteří si nevšimli velkého nápisu na hlavní stránce, přikládám přímý odkaz: https://www.g2a.com/weeklysale
        • ucho
          hm, zajímavý. já šel na ten giftcard přes jejich search a tam to bylo za tu normální cenu.
          jinak teda díky za info. sice už přes rok si na steamu vystačím s penězmi získanými za prodej karet (už to bude snad kolem 50 eur), ale tohle se neztratí.
      • Já tedy vidím také 9,99éček za gift card.
  • ucho
    Všimli jste si, že bonusweb je první web, kde si všimli toho, že Kingdom Come už ty peníze vybralo? tedy všimli = napsali článek? :) tady to nestojí ani za usmolenou bleskovku :D
    • Jack1947
      Ucha ( i kdyz me nevidi) nebrat uplne vazne je to clovek co jak nema super presne informace a realne podlozene a nema je v "cas" je hned ohen na strese. Takze brat takove typy s nutnou porci rezervy ( zalohou k tomu). *3*
    • Veskoslav
      No jelikož až po tom, co jsme psali na redakci, že je nějaký projekt na KS, tak asi dvě hodiny potom se uráčili nějaký ten článek sesmolit. Tady mezitím bylo asi 10 článků, které se tomu věnovaly+LEVEL.
      • ucho
        vůbec nechápu, jak to souvisí s tím, že tady o tom teď není ani písmenko :)
        • Veskoslav
          Protože osobně si myslím, že bude shrnutí informací. Teď se navíc přidaly další dva balíčky na podporu v hodnotě 3000 a 5000. Takže ono by to muselo být neustále aktualizované.
          • Keyz
            Tvl ty dvě poslední ceny mají zajímavý bonusy pro lidi co chtějí dát pořádný prachy.

            Ten meč by mohli darovat do soutěže *5*
            • Veskoslav
              Ta poslední Svatý je brutální. Jinak přidali 3 balíčky, ještě jednou "King" balíček.
    • Spíš se nechovaj jak šílenci a neinformují o každé blbosti hned. :) Ne že by to byla blbost, ale mnohem zajímavější bude dnes později (snad) článek o tom, že hra je zafinancovaná, ale lidi můžou dál házet prachy, aby se dosáhlo toho a toho stretch goalu. :-)
      • ucho
        vzhledem k tomu, o jakých blbostech se informuje třeba v těch bleskovkách...
    • Keyz
      Ještě EG to měl rychle. Zde se to asi bere jako jasná věc, že to nestojí ani za informaci.
      • ucho
        to doufám ne, protože to by nebyla známka profesionality. každý čtenář může využívat web jinak. je vcelku jasné, že všichni lidé tyto věci bedlivě nesledují a jsou závislí na tom, co se objeví v bleskovkách nebo nových článcích... EG nečtu, nějak si vystačím s Games.cz, ale co se týče tohoto článku, tentokrát EG ukázal, jak by se to mělo dělat...
        • ringmancz
          myslíš tak, že nejdřív tu hru poplivou a když se doví více, tak ji vynesou do nebe a píšou o ní x-krát denně?

          lol, to mě pos.., teď jsem si EG otevřel a vybafne tam na mě tohle: "Bude muset Level kvůli poklesu prodejů zdražovat? Prý má mnohem nižší náklady než pod Burdou."
          Level je levnější na výrobu a proto bude muset zdražit, to dává smysl...

          a dneska mají ohlásit stretch goal, třeba čekají games na to. taky bych to spojil do jedné zprávy, než potom přidávat další/aktualizovat
          • ucho
            no mluvil jsem konkrétně jen o tomto článku, o ničem jiném. na EG se jinak dívat nechodím, protože je to brak a celkově to tam zavání amatérismem, který spíš přechází v trapnost, když si člověk uvědomí souvislosti (viz třeba "exkluzivní" článek o Kingdom Come, o kterém se tak obsáhle psalo všude. Doskočil si asi neuvědomuje význam slova "exkluzivní"). takže s games.cz jsem spokojen, jen by to chtělo v jistých částech trochu víc máknout...
            • ucho
              to se mi nezdá, že je ta rychlost zaskočila. jestli neměli nic připravené, je to chyba. rozhodně by s dalším updatem dnes neměli otálet, zbytečně se obírají o peníze, tu kampaň je potřeba živit. co se týče čekání na to, ono by stačilo bohatě dát update do článku informující o kampani a šoupnout ho opět nahoru, to je celé...
            • Keyz
              Věřím, že čekají na ohlášení novým cílů od WH. Pak by to dalo smysl to spojit do jednoho.

              Co jsem koukal, tak moc nestíhají reagovat na dotazy na KS i na jejich FB. Někdo, tam psal, že nemají ani na KS odkaz na FB. Asi je ta rychlost zaskočila pořádně.
    • Pokud někdo chce rozjet herní server na kvalitní úrovni má jedinečnou možnost. Protože všechna konkurence je jen otázkou výběru horšího zla.
    • Miserius
      Bonuswebu zase trvalo den než si všimli že vubec na Kickstarteru je *1*
  • Rapper Jay-Z se snažil přejmenovat DayZ na ZDay.

    "DayZ & his wife ZomB. Dat sheit Cray-Z" *15* JayZho sem nikdy neměl rád, bylo by dobrý kdyby mu to obratem nějaká firma chtěla vrátit, že si dělá reklamu skrz DayZ. Zoufalců je na to v USA dost.
    • ringmancz
      já myslím, že Jay-Z ani neví, že nějaký DayZ existuje. to spíš jeho právníci se snaží vydolovat z toho peníze
      • Já vím že jo a měl jsem to napsat hned. Protože jeho právnici by to měli dělat s jeho souhlasem. Ty bys chtěl aby se tvým jménem oháněl nějaký právník s jeho vlastním názorem aniž bys o tom věděl? Je na JayZím jestli ho budou otravovat každou hodinu s tím, že někdo pojmenoval brambůrky Lays, protože je to vlastně otočené J(L) a Z(S) nebo opravdu s něčím důležitým. Peněz má hromady, takže nepotřebuje soudit další milióny za kraviny.
  • Rapper Jay-Z se snažil přejmenovat DayZ na ZDay.

    Co to zkouší taky by se mohl on přejmenovat na Z-Jay
    • On je jinak asi hodně založenej na Čechy http://www.youtube.com/watch?v=L4lV10wQ4s8
    • kennyB
      *1* Jj, dělá, jako kdyby tu hru vytvořil sám *1*
  • Ronox

    Warhammer 40K Eternal Crusade - Exclusive Pre Alpha Gameplay Footage

    http://www.youtube.com/watch?v=B9H7LEecCB0
    • Tushan
      jsem wh40k fanda. ale tohle snad ani není mmorpg jakejsi hack and slash..... možná je wowko už za zenitem a přežité ale radši bych takové mmo z warhammeru než tohle. vždyt je to space marine (hra). jasny je to pre alfa nebo co ale i tak je to prostě stupidní. sorry
    • Kozy
      Nějak nechápu proč to v tomhle stavu ukazujou, akorát to lidi odradí, alfa nealfa. Stejně by W40k nejvíc slušel koncept Planetside 2.
    • Tragedie.
    • Dík za info(video) ale to co tam ukázali se mi zdá snad jako vtip i když je to pre alpha gameplay, tak bože ať to radši neukazujou.
  • Gamepad se zkrátka chová co se rychlosti pohybu týče jako myš se softwarově omezeným senzorem a tam jsou pak nároky na fps jiné zkrátka. Prostě když vezmeš herní myš a nastavíš tam nízké dpi. Ti pak trvá stejně pomalu dostat se zaměřovačem z jedné levé strany obrazu na pravou stejně jako na gamepadu. A tam se dle mě rozdíly v fps trochu mažou. Představa, že hraješ na konzoli na televizi s 30 fps nějakou FPS hru na myši .....
    • Otázka č1
      proč bych si proboha nastavoval nízké dpi když je to jenom přítěž?

      Prostě v rychlosti reakce u fps gamepad prostě myši nestačí, i přes všechny aim pomůcky
      • co je přítěž? mi řekni k čemu například potřebuješ myš s 8200 DPI, když na hraní sotva využiješ polovinu *1* to ti kurzor myši vodlítne po miniaturnim pohybu někam támhle do lesa a už ho nenajdeš :D
        např hraju hru ve který víc dpi rozhodně neznamená nějakou výhodu spíš tě to znevýhodní a udělá nehratelný, možná do stříleček nějaký to navýšení se hodí.
        • Já hraju 1000dpi, a stačí. Každopádně 800 a méně už je sakra znát.
          Já jenom nechápu proč si někdo myslí že se gamepad někdy v dohledné době v fps bude rovnat myši. Nebude, vychází to z principu fungování - myš odkazuje na přesnou polohu, kdežto gamepad určuje pouze směr posunu
          • Radioaktivni_surikata
            Myš je jednoznačně lepší, protože reaguje na změny směru okamžitě a nemusíš se dostat přes nějakou centrální pozici, takže polovinu cesty při změně směru se pořád otáčíš tam, kam nechceš. Stejně tak DPI je irelevantní. Já hraju třeba na 6000 ale citlivost ve hře stáhnu úplně dolů. Teoreticky by myš měla reagovat přesnějc na pohyb a výsledná rychlost kurzoru není přehnaná, ale to jsou prakticky neznatelný rozdíly, spíš pro dobrej pocit. Stejně tak neexistuje ideální DPI. Jiný bude používat člověk, kterej hraje 24/7 CS a kdo hraje Unreal Tournament. Ale i to je naprosto irelevantní, protože na PC si může člověk zvolit co mu vyhovuje, a na konzoli jsou na tom všichni stejně. Takže i kdyby byl gamepad nepoužitelnej (což není), tak maj všichni rovný podmínky a tudíž ti to může bejt putna.
  • Update: Tomb Raider: Definitive Edition poběží na Xbox One při 30 FPS a na PS4 při 60 FPS. V obou případech...

    Ohledně Tomb Raidera: Definitive Edition bych jen rád podotknul následující: na PS4 i Xbox One běží v 1080p. Na žádné konzoli neklesá pod 30 FPS. Na PS4 obvykle běží kolem 60 FPS a ohledně framerate na Xbox One nepadlo oficiálně ani slovo (očekává se mezi 30-60 FPS). Snímková frekvence očividně není uzamčená, čili obě konzole budou mít výkyvy.
    • Nepadlo slovo? Ale padlo. Na X1 to běží okolo 45fps.
      • Tak už jsou samozřejmě porovnání - na PS4 opravdu běží kolem 60 FPS (s občasnými výkyvy), na Xbox One 30+ FPS.
      • Prosím o odkaz. Opravdu jsem se to nikde nedočetl (jen něco v duchu "on Xbox One it is rumoured to be around 45 FPS").
      • frantisek_nejezchleba
        na Xboxu přitom ale můžeš sledovat basketbal! Na PS4 jenom hraješ hry, to je už out i pro hipstery.
    • No jestli to není uzamčeno, tak potěš :) V TR jsou v pozdější fázi hry o dost náročnější pasáže, než třeba na začátku nebo v tom vestavěném trapném benchmarku, kde ti to hodí 50fps a potom se ti hra trhá :)

      Aby to nebylo jak v DR3, kde to klealo někam okolo 20 ti .. nextgen jak sv1ňa.
    • fps a px u ps/x

      jedna velká komedie
  • Malleth

    Update: Tomb Raider: Definitive Edition poběží na Xbox One při 30 FPS a na PS4 při 60 FPS. V obou případech...

    https://pbs.twimg.com/media/BeqSE-yCcAAgw3-.jpg
    • Mě tam pobavilo tohle *1*

      http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/805/454/original.jpg?w=600&h
    • To je zvláštní. Rok stará hra a jede na Xboxu jen při 30 fps. Halo pojede v nativním při 60 fps, stejně jako Titanfall. Rok stará hra na PS4 je při 60 fps a inFamous na PS4 v nativním při 30 fps. Tady jdou vidět rozdíly mezi jednotlivými vývojáři, a to, že si nikdy nebudou rovni ve vývoji her.
      • Očividně totiž každý cílí na něco jiného (viz. třeba Ryse: jede v 30 FPS a 900p, ale dokázali udělat zatím nejhezčí hru na nové generaci, oproti např. Forze, která jede v 1080p a 60 FPS, ale co do grafiky ještě má co dohánět, ač vypadá skvěle). U některých žánrů navíc 60 FPS není vůbec důležité (a pochybuji, že u Tomb Raidera to bude hrát roli).

        Dále jde taky o čas - když mají vývojáři dost času (ale i zkušeností, což s novou generací zatím nemají), mohou ještě výrazně výsledek změnit optimalizací. Tomb Raider: DE je ale jen upgrade již hotové hry, a tak se s tím nemohli mazat několik let, muselo to být rychle hotové.
        • Pravda je, že na konzoli tyhle hry s pomalým gamepadem tolik fps nepotřebují. Teď se vyjímečně neposmívám, ale konstatuju fakt. Na PC když zaměřuješ s myší a děláš různé pohyby rozdíl mezi 25 a 60 třeba vidíš, u konzole si nejsem tak jistý, tam prostě zmáčkneš páčku a kurzor ti pomalu najíždí.
          • kennyB
            To chce trochu praxe, pak se tak pomalu nepohybuje. A vzhledem k tomu, že se jedná o rok starou hru , tak by snad TR neměl nějak zásadně kolísat.
            • Já pořád nechápu, co má stáří hry společného s tím, jak jede na nových konzolích. Tu hru vyvíjeli pro PC (kde prakticky nejsou omezení), PS3 a Xbox 360 (se kterými mají roky zkušeností a znají je od A do Z). A pak jí věnovali čas v řádu měsíců na mírný upgrade grafiky a optimalizace pro nové konzole, které jsou venku dva měsíce (a z toho, co víme, ještě v létě neměly úplně hotové ovladače a operační systém).
    • Keyz
      To by mě zajímalo, jaký to bude grafický rozdíl. Přece jen při 30 FPS může grafiku hodně napálit . Aby to jelo 60 FPS to již není taková sranda, jestli slabé PC.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit