Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vy jste taky pacienti někteří, fakt že jo...
    Zaprvé, Metro Redux sbírá vysoké známky po celém světě zcela zaslouženě! Tak jak se již píše v recenzi, jedná se zřejmě o nejlepší remaster verzi, a je super že vývojáři pouze nevzali oba díy a nehodily do nějaká „complete edice“ tak jak byly v původní verzi, což je někdy obvyklé. Tady si dali záležet na vizuálním zpracování a 2033 je takřka nepoznatelné oproti původní verzi!
    Zadruhé, nevím co znamená přesně označení „konzolijdní nudné FPS“, ale jelikož jsou exkluzivní konzolové série jako Halo nebo Killzone jedny z nejlepších v oboru, tak asi tak...
    A za třetí, brát vážně názory lidí kteří jsou schopni napsat něco jako: „Lepší je si hru zhlédnout na YT než si ji zahrát..“ To asi nelze.. Beztak si ji všichni z těhle individuí nakonec čorknou jako socky na warezu a musí hrát na low setting, aby to jejich Lynx z Euronicsu rozjel...
    Takže závěrem.. Brečte si jak chcete, ale Vaše blbé slinty nic nezmění na tom že Metro Redux je prvotřídně zvládnutá edice dvou vynikajících FPS! *5* PEACE!
    • Máš naprostou prvdu, je vidět že tvůrci opravdu na té Metru 2033 skutečně odvedly poctivou práci a o proti původní verzi mi to připadá jako jiná hra a graficky totožné z Metro Last light, přeji jím vysokou prodejnost neboť za dobře odvedenou práci má člověk dostat poctivě zaplaceno, já jsem už svou část splnil, koupeno na PS4 přez PSN s CZ tit. obje hry současně nebo každá zvlášť jako na steamu *4*
    • Zrovna jsem dohrál Last Light (včera 2033) a opravdu nemůžu po autorech nic víc chtít. Jasně, mohli přidat nějakou mini misi, jako kdysi DOOM 3 BFG Edition, ale i to, co vydali, stojí opravdu za to. Samozřejmě se předpokládá, že na to člověk má mašinu a nehraje to na Medium nebo Low, hra staví na atmosféře a naprosto perfektní grafice (která na very high prostě perfektní hlavně v LL je). Jinak důležitý a skoro nezbytný je hrát na Survival, na nějaký Spartan kravinky se vykašlete, ty si dejte třeba až při druhým průchodu. Rovněž doporučuju ruskej dabing, kterej Moskevskýmu metru dává pořádnej říz.

      P.S.: Obě hry obsahují české titulky.
    • Kdybys to napsal bez tech zbytecnych utoku na lidi co maji jinej nazor a bez toho nesmyslu o Halo a Killzone tak bych s tebou snad i mohl souhlasit.
  • Metro je kokotinka, prý nejlepší FPS poslední doby... Dyť to nemá skoro žádnou hratelnost, raději si zahraji Crysis 3, které má skvělý level- desing a graficky je taky někde jinde a příběh v Metru? Stejně debilní jako v Crysis...
    • Příběh v Metru ? Doporučil bych si předčíst knížku, a pak až to srovnávat s Crysisem, protože hra knihu příjemně doplňuje...
    • To je věc v kusu. Já mám rád Crysis jedničku, dvojku jsem dohrál, ale byl jsem hodně zklamanej, a trojku jsem ani nedohrál, to prostě nešlo, byla to podle mě blbost. Naproti tomu Metro mě vážně baví, oba dva díly. A že je příběh debilní? To tedy nevím, co si pak představuješ pod pojmem dobrý příběh.
      • TheGGG
        tu hru kde je potřeba nastřílet do jednoho prťavýho KLA padesát zásobníků? Né díky.
    • VaZqeZ_EU
      Je to věc vkusu (někdo rád v moři plave, někdo na moři raději jezdí na lodi). Třeba mně osobně Crysis 3 po chvilce nudil, a naopak u obou Metro her, jsem se neskutečně bavil. *2*
      Tvůj názor, je tvůj názor, ale proč nenapíšeš radši, že tě Metro nebavilo, a musíš hned psát, že je to kokotina?
      • Napsal jsem, že je to kokotinka nezaměňovat s kokotinou.Taková hra, kterou dohraješ a ani si nevzpomeneš jak to dopadlo..
        • Jack1947
          Naopak
          má navařeno, několik dní dopředu. *4*
        • Tak nesmíš hrát sjetej, to si pak nebudeš z ničeho nic pamatovat... *15*
        • vonTossis
          Ty máš v hlavě fakt vyvařeno *1*
  • Tahle "diskuze" je další důakz toho, že tady na Games nikdo ty hry nehraje, ale jen píčuje v diskuzích.

    Milí diskutéři, myslím, že když si ten Redux opravdu zahrajete, tak vám všem jak tu jste spadne brada. Ty hry jsou po těch hovnech co po nás hází současná herní scéna balzámem na duši.
    • VaZqeZ_EU
      Exactly! +1 *2*
  • Mel jsem predobjednano a fakt nelituju :) Mam za sebou plus minus dve hodiny z prvniho Metra a fakt nemam co vytknout. Vypada to skvele, jede to uzasne. Muzu jenom doporucit :)
  • Taronyu
    SPOILER
    Toto ma v metre redux prekvapilo asi najviac https://www.youtube.com/watch?v=0xXTeah8GOg Ak sa dobre pamätám, tak v pôvodnej PC verzií to nebolo.
    • Mato1987
      https://www.youtube.com/watch?v=w5z9EfZQvJE si toho veľa nepamätáš
    • Good ending byl už v původní verzi
      • Taronyu
        Ale aj v PC verzií? Lebo ja som ten ending videl po prvý krát :)
        • VaZqeZ_EU
          Ano, dobrý konec byl v PC verzi *3*
          Akorát mně štve, že začátek "Last Light" pracuje pouze se špatným koncem z jedničky (což vzhledem k tomu, že to remasterovali je škoda) *9*
          • Taronyu
            Aha, tak dík :) Ja som to prešiel 3x, ale vždy som dostal len zlý koniec. Nikdy som na konci nemal možnosť streliť do toho zameriavača, akonáhle som sa tam prebral, tak rakety už leteli. Preto ma ani nenapadlo pozrieť sa na youtube, či tam nejaký ďalší koniec je. Keby nevyšlo redux, tak asi ani o tom neviem *1*
            • Prostě takové typické lehce nadprůměrné hry za 7/10 *3*
            • VaZqeZ_EU
              Záleželo kolik dobrých (bliknutí světla) nebo špatných (ztmavnutí) skutků (moral points) jsi ve hře udělal *3* Totéž platí pro Last Light (taktéž 2 konce).
              Například tady je to dopodrobna rozepsané: http://metrovideogame.wikia.com/wiki/Moral_Points
            • Lukyz
              To taky čumim jak puk. Já jsme je vždycky odpálil, protože jsem nevěděl, že tam tahle volba vůbec je *1*
  • Podle mne sou metro hry overrated. Atmosfera? super, grafika? super, pribeh? No taky ok, ale hra? konzolove fpsko. Tym je to proste zabito. Je to nuda hrat. Koridor kterej navas obcas hodi tlupu monster na odstrel, nebo par lidi, henty velke na povrchu meli aspon trochu napadu.

    Hra je to velice nudna, a staci si to zhlednout zestrihane na youtube a dostanete lepsi zazitek nez to hrat, pac tam toho "hrat" tam neni moc.
    • TheGGG
      tos popsal half life?
    • C-BEAM: Mozna to bude pro tebe prekvapeni ale takhle fungujou VSECHNY fps ktere vypravi nejaky pribeh... "Otevrene" FPS se to sice snazi maskovat ale jak zacnou vypravet je to porad to samy.
      • C-BEAM
        u teba som nečakal, že klesneš k tomu štýlu argumentácie. V každej hre máš skripty, ide však o mieru ktorá v Metre presahuje medze ktoré som schopné prijať.Nie každá s hra s dobrým príbehom ide do takýchto extrémov.
        • Skriptování je v každé hře, někde méně, někde více ... Příběhové hry mají vždy spoustu skriptů, které mají dokreslovat atmosféru, uvést tě do děje, pohltit....

          Že je Metro koridorovka? No co mám na to říct, asi jen to, že tunel metra vede sice dvojím směrem, ale moc různých alternativních cest tam ve skutečnosti není.. (nějaké ty servisní místnosti či nouzové východy) a stanice metra.... toť vše.. a pardón ještě depo:)

          Já jsem velký fanoušek obou her, myslím, že to patří opravdu do zlatého fondu FPS a rozhodně tvůj názor je zcela scestný, spíš to vypadá, jako kdyby si hru nenáviděl :)

          Beru názor, že se nemusí hra líbit každému, ale když už tak by k tomu měl mít adekvátní názor a ne to, že je hra "přeskriptovaná"
          • C-BEAM
            napísať, že je hra preskriptovaná nie je adekvátny názor ? a kto určuje čo je adekvátny názor a čo nie ? ty ? niekoho scripty na každom kroku vtiahnu do hru iného ako napr. mňa to od hry odradí pretože sa cítim ako nejaký herec ktorý je postrkovaný hrať autormi definované divadlo bez možnosti na priebehu udalostí niečo zmeniť. V dobe spominaného HL to na mňa fungovalo, i keď HL na to išiel podstatne inak ako Metro a dával hráčovi omnoho viac priestoru, dnes by som však chcel od hier viac.
            • VaZqeZ_EU
              Half-Life 3 potvrzeno!!! *2*
        • jasne...treba takovy hal-life nebyl scriptovany co...taky klasicka konzoloidni koridorovka ?
          • C-BEAM
            kde píšem, že HL nebol skriptovaný ? máš problém s pochopením textu ?
            • Uz o nic. Mej se krasne a ahoj.
            • C-BEAM
              nerozumiem o čo ti ide drasťa, vyjadril som sa myslím jasne, že ide o mieru nie o to či v hre sú alebo nie sú scripty.
            • No z tveho popisu to opravdu vypada tak ze mluvis snad o kazde FPS co kdy vysla.
        • No prvni metro par takovych casti melo. Myslim ze si na neco takovyho s takovyma tema psima potvorama vzpominam ale ze by to byla takova katastrofa jak pises to si teda nemyslim. Ja mam v zive pameti uz jenom Last Light kde se to alespon tak moc okate urcite nedelo.
      • Takto ? Ja som dlho nevidel v fps zeby niekto bol otoceny chrbtom mal zbran v jednej ruke, hlaven namierena na zem.. A asi ma zacul alebo co ale jeho zbran namierena na zem zacala strielat po mne a samozrejme headshot .. Ako na prvy krat som sa na tom smial ale ta hra je v tych stealth pasazach plna toho a neskutocne to ruinuje inak dobru atmosferu
        • No ja to hral takovou kombinaci steath a strileni ale popravde jsem zadne takove chovani nepozoroval (alespon u last light na to prvni uz si moc nepamatuju).

          Jinak Metro LL je pro me hra tak na 6-7/10. Neni to zadna velka pecka ale vlastne me to docela bavilo hrat. Jen za dva dny po dohrani zapomenu o cem to bylo nebo proc jsem tam do nekoho strilel. Pribeh tehle hry me nikdy nestrhnul naplno i kdyz atmosfera nebyla uplne spatna. Jednicka na tom byla z toho co si pamatuju dost podobne.
    • C-BEAM
      to je práve vec ktorá ma od Metra odradila, štýl hry kde každú chvílu prídeš do nejakého koridoru, spustíš trigger a v záplave skriptov na hráča začnú skákať enemáci, je pre mňa synonymom slova nuda. Mainstreamu to tak ale vyhovuje .
      • A proč se nezmíníš i o misích, které lze projít bez výstřelu?
    • Píšeš hovadiny, hrozný hovadiny. Jedna z nejlepších fps za poslední dobu. Výborný námět, parádní prostředí, příběh, Metro tě pohltí, atmosféra úžasná. K tomu vynikající technické zpracování. Perfektní hra.
  • Pro toho, kdo Metro nehrál fajn, ale pro nás co jsme jedničku i dvojku dohráli minimálně jednou, zbytečnost.
    • misho8723
      Mám obidve hry originál, ale jednoznačne do obidvoch hier idem ešte raz .. za 20 Eur dostať Metro 2033 vylepšené po všetkých stránkach - nielen grafika, ale AI, menu, stealth, nové miestnosti, lepšie chovanie zbraní, prepracované tváre postáv, zmenšenie loading obrazoviek, možnosť zahrať hru v survival alebo v sparte móde, atď.. za toto mi to stojí si kúpiť ešte raz.. Metro LL nemá toľko nových vecí, ale to som ani nečakal - aj tak to je pre mňa najlepšia FPS hra od Half-Life 2 - a možnosť zahrať si LL viac v štýle M2033 je pre mňa obrovské plus..
    • Ristoro
      Někteří si to zahráli třeba jen jednou při launchi a teď si to třeba zase koupí. Když se ten remake týká více věcí než grafiky, proč ne? Navíc ta cena je fakt luxusní.
      • Pokud to někdo hrál jen tenkrát a už si to moc nepamatuje, jasně, ale já to třeba mám projeté 2x (LL nedávno) a nevidím sebemenší důvod, proč tohle stahovat, natož kupovat.
  • Musim říct, že Redux dělá z těhle dvou her opravdovou herní klasiku a doufám, že povzbudí 4A k rozpracování trojky.

    Místy na člověka ve 2033 i LL dýchá duch HL2 a to je moc, moc dobře.

    Vážně povedená práce. A kdo nadává na barevný textury, není nic lehčího než sis táhnout SweetFX a dobarvit si dle chuti. I tak dostanete mnohem lepší textury, propy a vyladěnej gameplay+ optimalizaci.

    Smekám před autory.
  • Opravdu nemam rad HD edice, ale tohle je opravdu "remake done right!" a neni to jen upravena grafika, navic dve hry za cenu jedne.

    Nevahal jsem ani chvilku a znovu koupil.
  • Jack1947
    Pak že se hry redux edicemi zhoršují pchfe *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit