Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • iSpirit
    Já jsem trošku překvapen tím obrovským úspěchem Zaklínače 3, nemyslím si, že je to nějak dál než dvojka, která dosti zapadla. Pro mě je to nevyužitý potenciál....
    • Proboha vzdyt dvojka byla naprosto hrozna. Zklamani po vsech strankach.
    • je ovela lepší než dvojka
    • Aristarch
      ...súhlas. Ja som Zaklínača 3 zatiaľ nedohral. Nejako ma tá hra nechytila za srdce. Ale ak to niekoho baví, neberiem mu to. Len mám pocit, že veľa hráčov si tú hru idealizuje. No... dobrý marketing...atď...urobia svoje. Stačí si všimnúť jedno. Keď média niekoho či niečo dajú do negatívneho hodnotenia...verejnosť tiež. Keď nejakú, veľakrát len ľahko nadpriemernú hru vychvaľujú... hráči sú vo vytržení. Čím to asi tak bude, keď všetci tvrdia, že so sebou manipulovať nenechajú? :D Ale zasa, ktorý chlap...keď je pod papučou si to dokáže priznať. Nie len verejne...ale najťažšie je to priznať sám sebe. D
      • "Stačí si všimnúť jedno. Keď média niekoho či niečo dajú do negatívneho hodnotenia...verejnosť tiež."
        Napíš mi hru ktorá mala negatívne hodnotenia od každého (média, verejnosť) ale podľa teba to bola dobrá
        • Aristarch
          Čo ja viem....pre mňa Gorky 17, Blade Symphony, Inversion alebo jedna fakt super hra Remember Me...ktorá je pre mňa jedna z najlepších hier do dnes. Osobne napríklad hrávam ešte stále aj Hellgate London. Tiež zatratená hra.
      • Spíš to je tak že v dnešní době stupidnich manageru jsou všichni za tu lehce nadpruměrnou hru rádi :D a to same se děje ve světě filmu viz. deadpool
    • herně absolutně to samé, jen trojka je open world, což značí úspěch. Jinak dvojka dělá spoustu věcí daleko lepší a to příběh, volby, postavy, výzva...

      Dvojka měla málo hypu a nebylo to na všechny platformy...
      • test
      • tak rozdil mezi dvojkou a trojkou urcite je, ale myslim ze Zaklinaci vic sluselo komornejsi provedeni nez ten rozmachly open world ktery tam je jen na okrasu.
    • Still
      Jestli srovnáváš W2 a W3 a nevidíš v tom ten výrazný posun, tak fakt nevím, kde jsi nechal oči a mozek...
  • Jo, hry o Zaklinaci jsou fajn ale ze by se to muselo porad hypovat a cpát to do lidi horem dolem..hmm..
    navíc by polaci nemeli usínat na vavrinech a zamyslet se jak dostat do jejich her nejakej lepsi systém rozvoje postav, vybaveni a prakticky všech věci krome pribehu a narace, pac ty systemovy věci jim jdou dost bidne..
    • Z3 - hra roku, ds2 - who cares?
      • Aristarch
        ..a čo keď je Witcher 3 hra roka? To je len nálepka, ktorú jej dali novinári a predajcovia hier. Že má hra najväčšie predaje... ešte neznamená že je najlepšia! Znamená to len to, že mala dobrú reklamu a marketing. Potom sa už len pridávajú ostatní, aby nevyzerali, že sa v hrách nevyznajú. Len slepo prikyvujú. Je zvláštne, že u hier to nefunguje ako pri jedle. Koľko ľudí toľko chutí. Keď máme ako ľudia tak rozdielne povahy aj záujmy, malo by byť normálne, že niekomu sa hra páči a inému nie. Ani šport nebaví každého rovnako a ani ten istý druh športu. Ale hry sa hrajú masovo...a všetci hráči vo väčšine práve tie, ktoré im média naservírujú. Málokedy sa stretnem, že niekto povie, Zaklínač ma nebaví. Alebo že Counter Strike Global Offensive...je plochá bezduchá FPS. Nie! Keď všetci kričia CS-GO je super...tak všetci hráme. Kde sú tie časy 8-bitov a 16-bitov, keď si hráči...aj keď sa písali recenzie...vyberali hry sami. V tej dobe bolo normálne, že niekoho bavil Alien Breed...iný povedal, že ho to hrať nebaví, pretože ulietal na Lemmings Oh No! A hlavne sa za to hráči neurážali, ale brali to presne tak...ako s tým jedlom. Každému podľa chuti..a nie na predpis!
        • "Znamená to len to, že mala dobrú reklamu a marketing" no to je len čiastočne pravda... určite to pomohlo ale to podľa mňa vyberali podla toho čo povie na to väčšina ľudíí čo si to zahrá a keby to hráči hodnotili negatívne určite to nedostane hru roka

          "Potom sa už len pridávajú ostatní, aby nevyzerali, že sa v hrách nevyznajú" "keď si hráči...aj keď sa písali recenzie...vyberali hry sami"

          hádam nechceš povedať že každý kto mal rád witcher 3 alebo CS GO bolo len kvôli dobrej reklame a marketingu... a že teraz si vyberajú hry len podľa toho... určite sú taký ľudia ale určite nie každý..
        • "Že má hra najväčšie predaje"
          nema najvacsie predaje...
        • je to naprosto takhle. Stádové efekty u her jsou neskutečné. Gamespot dal hru Zaklínače, tak IGN musí taky, aby si to nerozházelo u fanboyů a rádoby znalců.

          Je to směšné, stačí se podívat na zdejší fanboye Zaklínače, co psali pod mou kritikou. Naprosté nesmysly, nejsou schopni uvažovat, že by se to každému nemuselo líbit.
          • Aristarch
            ...presne tak. Keď sa ti nepáči hra, ktorá je pre iného modlou, hneď ťa označí za hatera. Presne ako keď kritizuješ politiku EU...tak si hneď rasista alebo xenofób. Je doba...keď sa u ľudí zabíja sebavedomé, hodnotiace, kritické a tvorivé myslenie. Musíš hučať tak...ako tvoje stádo. Inak s tebou pôjdeme na hranicu :D
            • Ono se to da rict i obracene - kdyz se ti libi hra, kterou nekdo jiny hatuje, jsi hned "fanboy" a polykac kool aidu, kdyz poukazes na paralely soucasne protimuslimske fanatizace obyvatel s temi protizidovskymi v 20.-30. letech a volas po trose zdraveho rozumu, jsi zase multikulti slunickar, co by si mel imigranty nastehovat domu etc.
  • MikRyder
    Moc se těším na Cyberpunk od CDProjektu, *1* Ten trailer je boží.
  • Cyberpunk - milujem to video a tu hudbu *14*
    • Aristarch
      Trailer je famózny a skladba Bullets od skupiny Archive mu perfektne sadne. Ale Archive má aj lepšie skladby ako Bullets. Skús si niekedy vypočuť ;)
      • Veru vypočujem, ešte som nepočul ani jednu okrem tejto čo je v tom videu. Vďaka za tip
  • Diskuze na games.cz, žumpa jako obvykle. Nechápu jak příspěvky, kteří přejí úspěch jednomu z mála solidních herních studií víc palců dolů. WTF lidi...
    • Zrzzek
      Protože pokud přeješ úspěch naším polským sousedům, jsi prostě fanboy, kterému se líbila ta strašně plochá hra Witcher 3. Dále nemáš vkus, jsi ovečka a jen jsi podlehl obecnému hypu...

      To víš, tady je to samý znalec...

      EDIT. diskuzi jsem si pročetl a žádný pure hejt tu ani není... Jasně, někdo tu na Witchera nadává, ale to není zločin - holt to nesedne každému... To třeba myslím pod oznámením datadisku byl pořádnej shitstorm...
    • Kde vidíš ten hate? Vždyť je to tady samý fanboj.
      • Pozitivní komenty mají víc palců dolů, stačí sjet dolů a podívat se. A fanboyové zaklínače sou pořád lepší než soulsboys (nic proti DS, je to skvělá série, ale ta její "hardcore" komunita je občas otravná).
        • Aristarch
          ...problém je práve v tom, že sa tu snažíte jeden druhého presviedčať, že tá hrá...ktorá je vám srdcu bližšia musí byť dobrá aj pre druhého. Kto určuje to pravidlo? Prečo by ma mala baviť práve ta hra, ktorú ty, alebo server Games považuje za najlepšiu? Pre mňa osobne je top hra napríklad Elite Dangerous aj so season pass Horizons. A pri tom na tú hru nadáva veľa hráčov. Ale čo má byť? Nie každý hráč si vie v hre tvoriť vlastný príbeh, tak si ho niektorí hráči potrebujú nechať naordinovať. Nie každý sa cíti šťastný ako ja, keď po dvoch týždňoch letu objaví úžasný planetárny systém, s čiernou dierou... ktorý ešte nikto pred ním nevidel. Ja to hráčom neberiem. Nech si každý povie, ktorá hra ho baví a ktorá nie. Ale za to, že máme rozdielne chute, ta to si ešte nemusíme nadávať. Veď v tom je tá krása, že máme na výber. Alebo mám prísť do marketu...a kupovať len ten druh pečiva, ktorý tento mesiac vyhral v hodnoteniach ako najlepší? Ak nekúpim ...tak som chudák, ktorý nerozumie pečivu? To je na hlavu...nemyslíš? :D
  • tak snad se Cyberpunk povede, v tomhle směru jim hodně fandím, jelikož tohle téma mám opravdu rád, jinak víceméně souhlasím s částečnou kritikou Zaklínače 3, který má dosti problémů a nějak mě to nezaujalo...
  • Všechny tři hry o Geraltovi se mi moc líbily, dvojka trochu míň, ale pořád super. Trojka je pro mě nejlepší hra za posledních několik let. Má dost chyb (pro mě hlavně poměrně slabou hlavní dějovou linku), ale to kolem mi to bohatě vynahrazuje. Takže úspěch CD projektu ze srdce přeju a těším se, co udělají příště. Momentálně samozřejmě Krev a víno.
    • Snad krev a mlíko ne......
  • Hnisavec
    všetko vdaka predajom na konzoliach, kde ludiak upujú hry za plnú sumu a nie za pár kaček mexický kradnutý key z kinguinu
    • Still
      Slovenská inteligence zase perlí :)))
      • to je ta slavna bratislavska kavarna *1*
    • jiri.doh
      Psali, že na PC se zaklínače prodalo víc, než na obou konzolích dohromady ;)
      • Ale to mysleli s ohľadom na Poľsko, kde ako vo väčšine krajín v Strednej a Východnej Európe vládne PC.. Z3 predala najviac kusov na konzoliach, ale na druhej strane je zatiaľ Z3 najrýchlejšie sa predávajúcou Zaklínač hrou na PC.. inak Z3 sa predalo skoro 10 mil. kusov a z toho na PC okolo 2.5 - 3 mil. kusov
    • Draken69CZ
      A co říkáš na bazarovej prodej ze kterýho nemají ani korunu hmm?
      • Hnisavec
        bazarový predaj je marginálny oproti warezu na PC....prvé týždne hra v bazári nie je a ked tak max o 5 eur lacnejšia a tie sú pre úspech firiem rozhodujúce
  • Paul_cz
    Gratulace CD Projektu, za ten dlouholetý přístup k hráčům a za vývoj tak skvělých her si všechen úspěch zaslouží. Je vidět že je to stále firma kterou řídí původní zakladatelé a hráči (Iwinski/Kicinski) a ne nějaké business suits.
    Snad se za pár let dočkáme podobě laděného článku i o našem lokálním RPG studiu Warhorse.
    • Fordzy
      Dan ho napíše osobně: 100+1 důvodů proč je Warhorse lepší než-li Bethesda.
      • 1) Dan Vávra je víc sexy než Todd Howard.
        • Fordzy
          Nesouhlasím. Kdyby byl víc sexy, tak by dokázal tohle.
          https://www.youtube.com/watch?v=yvGXCisAaR4
  • Lukyz
    CDPR věřím, přeju jim úspěch a jsem zvědavej, jak moc se opět dokážou překonat.

    Pořád nějak nechápu ten hate na W3 a i když má bezpochyby svoje nedostatky, byl to pro mě jeden z top herních zážitků, což taky ale dávám i za vinu knižní sáze, kterou jsem přečetl už několikrát, takže jsem opravdu zvědav, jak mě uchvátí ve světě Cyberpunku, který je pro mě naprosto neznámý... zatím *4*
    • No, já sice Witchera 3 nikdy nehejtoval, protože si to nezaslouží - je to kvalitní hra a navíc na docela dlouhou dobu, i když popravdě jsem jeden z těch, kterým W3 moc nesedl. U mě osobně byl důvod ten, že prakticky vždy hraju v RPG hrách pouze za kouzelnické charaktery (preferuju boj na dálku), ideálně s velkou variabilitou kouzel (třeba iluze, vyvolávání démonů, objevovací/rozpoznávací magie, posilovací kouzla, kletby, očarování předmětů, no a samozřejmě i nějaké ty zraňovací jako oheň a blesky, prostě široké spektrum všelijakých kouzel). Nicméně CDprojektu kvůli jeho přístupu fandím a na Cyberpunk 2077 jsem zvědavý, snad tam bude aspoň trocha magie, třeba něco jako v Shadowrunu.
      • Tak to musíš byt jako doma v Morrowindu a Oblivionu , co? *4* Já vždycky když rozehraju Morrowind tak jsem nas*anej, že tam je tak strašně moc spellů, že prostě není jeden spell na cure disease, ale cure common disease, cure blight disease a ještě se to pořád jinak jmenuje...Vivec's tears, Vivec's touch a pak najednou Cure Blight disease.. *15* pak si na to zvyknu.. a je to fajn. Skyrim oproti tomu dost osekali.
    • Knižní ságu jsem četl v 90. letech, když vyšla poprvé a tenkrát jsem byl nadšený. Nyní (v rámci W3 hypu) jsem si ji přečetl znovu, a kupodivu jsem byl nadšený o dost míň. Lehce nadprůměrná fantasy. W1 i W2 byly super, W3 mě trochu zklamal, a to jsem znal lore toho světa dopodrobna. Myslím že W1 i W2 vystihly Sapkowského atmosféru mnohem líp než močály ve Velenu. Na Cyberpunk se ale taky těším, scifi hry mám raději. Představoval bych si to ideálně jako mix Deus Ex a System Shocku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit