Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    http://steamcommunity.com/app/275850/discussions/1/360672137535606451/

    Bylo to otravné a za tohle by si taky někdo zasloužil dát za uši nemyslíte? *7*
  • Chickaree
    No ty problémy se sekáním jsou docela na kebuli, ale jinak se to hraje docela dobře. *15*

    Jasně, občas vykoukne chybka, jako např. když jsem se dal do opravy cizí ztroskotané lodi. Měla o 4 pole větší prostor a silnější štíty. Po úspěšné opravě jsem si ji chtěl proletět. Hned při startu mě to odpálilo až do vesmíru….. pozpátku. Jen jsem bezmocně koukal, jak se mýtina, kde jsem loď našel, scvrkává a s ní i celé široké okolí, než jsem dostal ovládání zpět pod kontrolu. Katapult trval pár sekund, já se vracel zpátky asi minutu a půl.
    Taky se občas stává, že při pohybu v lodi po planetě, na které už jste strávili nějaký ten čas těžením balvanů např. zlata, si to takhle zamíříte k dalšímu obrovskému balvanu, přistanete poblíž, a když se otočíte, balvan zmizí… ejhle, tady už sem byl *16*
    Co tu někdo popisoval, že musí/nemusí neustále doplňovat zásoby energie, hodně záleží na místě, kde začínáte. Taky sem měl tu „smůlu“, že jsem začal na ledové kouli bez známek života, noční teploty -85°C, takže jsem každou nalezenou flóru s Karbonem doslova drancoval, abych měl ve skafandru na chvíli teplíčko.

    Zajímavá je rozličnost světů. To prostě ani člověka nenapadne, jaké fascinující a debilní věci člověk může potkat klidně i najednou.
    Stalo se mi na jedné nejmenované planetě… Planeta místy pokrytá jakoby stavbami. Vypadalo to zdálky, jako pevnosti. Prostě obdélníkové hradby několik stovek metrů vysokých, ale uprostřed žádný hrad. Tak se mi po troše snažení podařilo na hradbách přistát. Koukám dolů ke středu, co se tam ukrývá. Byla tam celkem tma. Tak jsem tam skočil, říkám si, že když tak vyletím s mým vylepšeným jetpackem ven. Uvnitř mě přivítala silně toxická atmosféra. Energie skafandru začala docela rychle klesat. Po 2. plném dobití koukám, že už mám málo karbonu, na dně po zkoumání nic zajímavého není. Začnu se tedy drápat jetpackem nahoru, ale najednou se zaseknu a nemůžu dál. Uprostřed hradby je převis několik metrů široký a ani můj značně vylepšený jet nemá výdrž ho obletět. No nebudu to natahovat, naštěstí sem měl plazmové koule, tak sem se odtamtud vystřílel skrz hradby ven. Stálo mě to „jen“ 750 Karbonu, 500 Plutonia a 750 Thamia9 (3+2+3 políčka v inventáři).

    Hurá na průzkum… *1*
  • Hnisavec
    V PC verzii Diabla 3 platili ludia stotisice ceskych korun za mace na barbara a ine leg.itemy /sam som takomu predal za 25tisic kc a tu Pc elita place nad nekonecnou 60 eurovou hrou. Wtf nechapem ten hate za cenu...vsak to je snad na vydavatelovi kolko si urci. Skor by som plakal nad humble bundle a steam hrami za dolar ktore ku*via trh a vznika seda zona cd klucov a kradnutych kreditiek. Malo to ostat na PS4 lebo tychto pc plackov bavi maximalne dota 2 kde tisic hodin nie je pre nich stereotyp...detto CSko
    • "Malo to ostat na PS4..."

      Určitě. Žádná škoda. *6*
      • no mám i ps4 tak že by mě to nevadilo *3*
    • win 7 nepadá
  • Ahoj, a jak moc to padá ? Chtěl bych si hru koupit, ale mám linux. Ale windowskovský hry většinou rozjedu, třeba Skyrim hraju v pohodě. Ale čím víc padání ve wydlích tím to asi bude víc padat i pod linux *1*
    • faitheater
      Ja to mel jenom chvilku. Hra sice nespadla ani jednou, ale byl tam priserny stuttering, nestabilni FPS a ALT+TAB byl pro hru neresitelny problem :-/
    • Jako u všeho kus od kusu. Většinou jsem na své sestavě problémy nemíval...tohle je ovšem neskutečná katastrofa...znám osobně 5 lidí se hrou...a jen 2 to jede, jednomu jakž takž a druhému v pohodě...zbylí čtyři jsme na tom max tak dobře jako autor recenze *10*
      • Já jsem jeden ze šťastlivců, kdo odehrál několik hodin a nevšiml si žídného grafického problému (resp. technického); co jsem ovšem potkával byly chyby generátoru, kdy se sem tam některé věci/stavby vygenerovaly nad povrch.

        Off topic - s prominutím mě serou místa, kam člověk přiletí (budovy), rozstřílí dveře a tam "Atlas pass v1/v2/... required"...
    • Chickaree
      Nevím, jak komu, ale já mám stejný problém jako recenzent. Po cca 2 hodinách ve hře se hra začne příšerně sekat (2-3 fps) a pomůže hru jen vypnout a zapnout.
    • Tilwaen
      Zdá se, že na Wine to běží dobře.
  • Ahoj, a jak je to s tím multiplayerem ? Asi by mě bavilo víc, kdybych to mohl hrát s kámošem, že bysme jako letěli někam spolu ? Ale četl jsem, že je to spíš jako singleplayer ale že tam člověk může vidět ostatní hráče, tak jsem to nějak nepochopil :-D
    • Jediný co je online jsou názvy planet/tvorů...jinak byli ty řeči o multiplayeru čistou lží vývojářů a podle redditu už se chystá žaloba za false marketing *1*
      • Ty jo, false marketing..kde ses ty slova naucil..na tom redditu ?

        Jiank to je samozrejme totalni nesmysl, nikdo nikde nic neslibil, nikde neni zadna smlouva ze to na jisto ve hre ma byt, navic kazdy hrac odsouhlasil EULU kde sou takovyhle veci osetreny,soud by to shodil ze stolu bez mrknuti oka. Maximalne to udelaji jako Sega v pripade Aliens ze se omluvi a tim to zhasne.Ono sice neni moc za co se omlouvat, ale stado rve a ma hlad, tak je to sklidni.
      • Blbci si koupí produkt, o jehož finálním stavu nic neví a pak chystají žaloby? Neříkám, že je to v pořádku, ale tohle je silně na palici.

        Nikdo přece nikoho nenutil si tu hru kupovat, natož předobjednávat. Další věc je, jestli to co bylo řečeno byla lež. Pokud to bylo nějaké oficiální tiskové prohlášení, že tam to a to v den vydání bude, ok beru to. Pokud někdo někdy někde v jakémsi rozhovoru odkýval, že tam něco bude a nakonec není... To akorát někteří experti tráví hodiny a hodiny tvořením videí, sepisováním kilometrových seznamů a podobně, jen aby vyhrabali jakoukoliv negativní maličkost. Navíc, všechen ten obsah tam může být dodán formou bezplatných updatů, takže o další důvod méně.
        • 1. vývojáři multiplayer nikdy přidávat nebudou a to bylo potvrzeno při rozhovoru na vedeu s IGN, vivojar řekl že pokud chcete hrát multiplayer fps hru ve vesmíru, Zahrajte si treba Destiny. A řekl že multiplayer neplanujou a nebudou. 2. na Steamu, na psn, na Xbox storu se NIKDY a NIKDE nepsalo že to bude multiplayer. Ano, jsou tam online prvky ale ty jsou např. návštěva stejně planety kterou někdo jiný navštívil jako první dřív a sám ji pojmenoval. Ale věci jako setkání dvou hráčů na stejném místě aby se
          • viděli je nemožné, a možné to nikdy nebude v no Mans sky. moje rada je stejná jako vývojářů. Kupte si Destiny nebo třeba starbound, no Mans sky multiplayer NENI A NEBUDE..
            Zobrazit méně
            • A viděl jsi ty videa, kde maj krabicovky přelepený cedulky že tam je mp? Tady něco silně zahnívá
    • Taronyu
      Je to singleplayer hra. Ostatných hráčov nevidíš.
  • Preed
    Uprimne som rad, ze som od tejto hry nemal ziadne ocakavania a tym padom nemusim riesit svoje sklamanie,pockam az to zlacnie,spravia patche,zahram si to a snad sa budem aj dobre bavit.
  • Nikdo vás to hrát nenutí. *7*
    • Jasně...taky tady zatím nemáme Saharu, tak proč řešit změnu klimatu že? 'cause FCK logic
      • Jo, to je logika, srovnávat hru s klimatickými problémy. :)
    • To ne, ale pokud si budou vývojáři zvykat vydávat takové nedodělky, tak to není dobré a musí se jim to dát nějak najevo...
      • .. oni už si zvykli : )
  • faitheater
    Za 20 EUR by to byl supr kauf. Ale 60? V zadnem pripade.
    Koupil jsem to na zkousku a po cca 85 minutach jsem pozadal o muj historicky prvni refund na Steamu (doufam, ze i posledni).

    Technicke problemy vem cert, ty se daji vyresit (i kdyz prace s inventarem a to "klikani" je fakt na hlavu)...
    Problem byl, ze za tech 80 minut co jsem to hral, jsem musel asi 300x doplnit life support, 300x doplnit mining beam a predpokladam, ze tankovani lode by bylo velice podobne (povedlo se mi akorat opravit prvni lod a trochu si zalitat ve vesmiru, palivo jsem zatim nedoplnoval).
    Ty survival elementy (v te forme, v jake tam momentalne jsou) jsou spis na obtiz a nepridavaji hre nic navic, krome pocitu otravnosti.

    Az to trochu technicky poladi a cena klesne na trochu lepsi uroven, tak to mozna znovu koupim...
    Sean mluvil neco o patchich, kde by hraci mohli stavet svoje zakladny. To by se mi docela libilo.
    Ale momentalne ta hra nedokaze obhajit cenovku 60 EUR.
    • No imho jsi se trochu unáhlil. ve kře jde skoro všechno upgradovat a hratelnost se postupně mění. Po nějaké době inventář fakt řešit ani nemusíš. V tý hře máš k dispozici 96 slotů (48 u sebe, 48 v lodi) a to je víc než dost na to, aby jsi mohl tahat všeho dostatek.
      Ale jinak souhlasím s tou cenou. Ta je imho hlavní problém hry. Hra jako taková je dobrá v tom co nabízí. problém je jen, že je to teď předražené. Jak cena klesna a dopatchují to, nevidím s nákupem problém.
      Jako lidi nadávají na stereotip... ale buďme trošku objektivní - to je problém skoro všech her. Takže by bylo fajn to hodnocení "dělá se tam stále totéž" hodnotit podle stejných měřítek podle kterých se hodnotí hry jako CoD, Uncharted, Gran Turismo, Destiny, a další "pecky" ve kterých se dělá pořád dokola totéž (jen se tím grindují expy) a nikomu to nevadí. Proč to vadí u této hry? Když koupím Diablo (libovolný díl), do hodiny taky uvidím úplně vše co ta hra nabízí (pak to dělám jen v jiném prostředí a lepší výbavou) a lidi jsou z toho nadšení...
    • No, myslím, že ses za těch 80 minut tak maximálně dostal nad planetu a z dálky mrknul na pár planet ve tvé mateřské soustavě. Vlastně vůbec nechápu, proč si ty a tobě podobní podobnou hru vůbec kupujete, jelikož od začátku bylo jasné, že půjde především o exploraci obrovského vesmíru, poznávání nových živočišných druhů a cestě do středu galaxie. Osobně mám nyní nahráno přes 100 hodin a NMS mě ani po této době nepřestává udivovat a překvapovat. Možná jsi měl smůlu na první planetu, pokud tě to vyplivlo na nějaké nepřátelské toxické pustině, s bouří co minutu a sentinely v agresivním módu (jestli je to ovšem vůbec možné, jde-li o první planetu), pak bych možná pochopil tvojí rozmrzelost, ale to si myslím nebude tvůj případ. Co si tak pamatuji. na první planetě jsem doplnil lifesupport asi tak 10x, jen jsem na ní strávil poněkud delší dobu, než 80 minut. Survival mechanismy mi vůbec nevadí, stačí pár upgradů obleku + dle situace přidat tu toxický, jinde třeba radiační štít a přežít se dá prakticky kdekoli a vůbec nejlepší na tom je, že když se mi to někde extra nelíbí, zaletím si jinam, vždyť přede mnou leží celý vesmír. Takže pro všechny kydače: zpátky k COD a WOW chlapci, tohle není nic pro vás *5*
      • faitheater
        "Vlastně vůbec nechápu, proč si ty a tobě podobní podobnou hru vůbec kupujete,"

        Mam rad space hry (v Elite jsem stravil pres 400 hodin) a tak jsem chtel zjistit, co mi nabidne NMS.
        Vzhledem k velmi malo informacim, ktere HG pousteli do sveta, nebylo tak uplne jasne, co NMS vlastne bude zac.
        Proto jsem tu hru koupil. Snad to jako vysvetleni postaci....

        Vlastne, kdyz se na to tak podivam, tak nejvetsim problemem z mojeho pohledu byla cena. Takze az klesne, tak se k tomu nejspis vratim. A snad me ty survival prvky nebudou za 20 EUR tak moc stvat :-)
      • A co jiného navíc oproti tem prvním 80 minutam jsi behem sveho jednoho sta hodin hrani udelal nebo zazil? Pokud mozno nepouzivej eufemismus "explorace vesmiru" namisto bezcilneho letani od jedne nahodne generovane planety ke druhe, pricemz vsechny se navzajem takrka nelisi.
        Jedna vec je, ze vas subjektivně bavi delat neustale jednu repetitivni cinnost po desitky hodin, aniz tato vede k jakemukoli posunu nebo vysledku, to priznivcum hry nikdo nebere.
        Na druhou stranu z objektivniho hlediska je proceduralne generovane 'nic' ponekud malo (nic totiz muzete nasobit treba trilionkrat a dostanete.. Ano, nic) a to zejmena v konfrontaci s Murrayem puvodne proklamovanou hrou, jak mela dle jeho zbozneho přání vypadat. Vysledek je totiz uplne jiny, nez Murray sliboval, coz znaci, ze hru chtel mit podstatne jinou, lepsi. Nabízí se tedy mimo jine jedno vysvetleni s poměrně vysokou merou pravděpodobnostni hodnoty, a sice ze mohutna apologetika NMS je pouhym sebeklamem, kdy si z nejrůznějších psychologickych pricin (individualnich i skupinovych) nechcete priznat zklamanou duveru vlozenou do tohoto projektu. Je to dost prirozeny jev i ve zcela odlisnych socialnich situacich, takze by to nebylo nic nového.
        • Je to prosté, prvních +-80 minut bylo o průzkumu první planety a opravě lodi. Na planetě bohužel nebylo moc života, spíše to bylo pustina ne nepodobná Marsu. Na začátku jsem přijal Atlasovu cestu, namísto bezcílného objevování vesmíru a získal tak i jakousi příběhovou linku. Časem se krom základních herních principů přidávají další, ať je to obchodování, boj se sentinely, vesmírnou pirátskou havětí, učení se mimozemských jazyků, řešení hádanek u monolitů, kontaktů s ostatními rasami, průzkum vesmírných anomálií a ať se ti to bude líbit nebo ne, je to především o prozkoumávání vesmíru a jak Atlas, tak centrum galaxie jsou neskutečně silné hnací motory. Pokud jde o herní mechanismy, řekněme to otázkou. Co jiného děláš v jakékoli RTS strategii než to samé, co v prvních 20-ti minutách, nebo v jakékoli FPS, v libovolné závodní hře, a nebo ještě hůře, ve sportovní hře od EA, mobilní hříčce jakéhokoli typu od PvZ po Fallout Shelter? Princip všeho je vždy stejný a jasný od samotného počátku, jen se rozvíjejí jednotlivé mechanismy. Jenže NMS má oproti ostatním zvláštní kouzlo nepoznaného a opravdu to nemá nic společného s jakýmsi "syndromem očekávání". Opravdu hodně jsem se těšil např. na Destiny či Division .. u obou jsem pak radostně odpadl cca po 40 hodinách s pocitem totálně ubíjejícího stereotypu, neustále se opakujících lokací a nenaplněných slibů. V NMS je variabilita planet obrovská, někdy se ovšem může stát, že v jedné soustavě narazíš na 3 mrtvé hroudy odlišené snad pouze barvou, JENŽE, tady není problém zvednout kotvu a letět jinam, protože světů jsou tu miliardy a kdyby byl každý z nich rozkvetlou loukou, byla by to pěkná pruda. A někdy se mi i víc líbila agresivní pustá planeta typu Venuše, než životem kypící planeta s modrou trávou a myriádnou dinosauroidních alienů. Dneska už jsou hráči strašlivě rozmazlený a staré dobré Elite, či první Elder Scrolls Arena (mimichodem také náhodně generované) by drtivá většina z nich vypnula po první minutě. Nemám rád koridory, nerad navštěvuji 100 a 1x tu samou lokaci stále dokola (Destiny, Division a tisíce dalších) a nepotřebuju aby mě někdo vedl hrou pomocí špatného příběhu, to si raději pustím film. Jasně i NMS má chyby, často padá, "doskakující grafika" a bla a bla, ale nuda to pro mě osobně není ani omylem *3*
          • dočetl jsem až k " jak Atlas, tak centrum galaxie jsou neskutečně silné hnací motory", pak jsem musel přestat, ono se blbě čte, když se válíte po zemi smíchy *1*
            • Já to dočetl celý a vůbec není to k smíchu, spíš k pláči. *1*
            • kdepak, čtení mi problém nedělá, já se jenom směju tomu, jakou blbost si napsal, střed galaxie ve kterym nic neni neskutečnej hnací motor? to jsi fakt nemyslel vážně, žejo? *1*
            • Aha, tak teď už chápu i to xxx a zzz, promiň. Dyslexie je svinstvo a naprosto chápu, že ty "věci" kterým se říká písmenka ti mohou připadat směšná. Ono se to časem poddá, držím palce *3*
      • WTF vždyť tohle je CoD po lobotomii a to je co říct, ty survival mechaniky jsou k smíchu
        • No ono to hlavně s COD nemá absolutně nic společného *3*
          A za druhé, existuje vůbec něco jako COD po lobotomii? Pong? Had?
    • Nejhorší (tedy nejhorší pro lidi kteří hru nevratili) je, ze během tech 80 minut jsi okusil 100% celkové herní náplně (pokud pominu vesmes zbytečné a z hlediska hratelnosti a hloubky hry nezajímavé upgrady lode/skafandru/pistolky)... To se o jinych hrach survival typu rict neda
  • Cenzorjepica
  • Jack1947
    Konečně jsem díky patchy měl možnost vyzkoušet a přesně jak jsem myslel nic pro mne, hlavně to je moc zdlouhavé a pohyb po planetě navíc pouhou chůzí děsně pomalej... ani by mi tak nevadilo těžení a objecvování kdyby na tom člověk nestrávil hodiny... vemte si třeba takovej ME tam se sice nic nedalo najít ale bylo tamto vozítko a hned by jsme tady byli jinde. Prostě hra na dlouho a jak pro koho... kdo má trpělivost ( dopředu už ví že se nikam neposune) Malinkej inventářík pomalej progress ale na to si nestěžuju to je prostě hlavní featurka a tahák.

    "Zkouška" a rozkoukání se to je tak 2hodiny... hraní to bude hodin tak 10 nebo minimálně na osvojení ze začátku ano škoda že tam nebudou nějaké souboje , na planetě tak maximálně na vás doráží zvěřina ale to je tak všechno. Neříkám že ještě nezapnu, ale vyloženě - naa mně moc pomalé... to řikám rovnou. Co ž by byl i (Elite a koneckonců i ten Star citizen). *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit