Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K recenzi bych doplnil, že přesný číselný rozbor vzájemných vztahů tam je. Položky "Gossip Items", "Access Level" a "Our Relationship" jsou totiž klikatelná tlačítka a pod tím posledním najdete ten přesný rozpis. Jenom je potřeba zvýšit "Aceess Level" což jde nejsnáze vysláním obchodníka do jejich města.

    K tomu jak tu někdo psal, že má samé plus body a je unfriendly, tak jich musíte mít asi okolo 10 a nějakou dobu počkat, než se ty vztahy na základě tech bodů zlepší.

    A ohledně barbarů jsem si všiml, že když nenecháte dojít jejich skauta na dohled nebráněnému městu, tak nevyšlou několik svých jednotek do útoku.
    • A ještě ohledně produkce. Jedna z velkých novinek je, že některé budovy mají regionální účinek, což znamená, že například bonus továrny +3 k produkci (plus bonusy za sousedící hexy) se aplikuje na všechny města vzdálená maximálně 6 hexů od té továrny. Takže při vhodném rozložení jde snadno dosáhnout, že se aplikuje na 3 města. Což ve výsledku spolu s elektrárnou dává mezi 30 a 40 produkce.

      A taky většina distriktů v cílovém městě přidává nějaké bonusy k domácím obchodním cestám, které můžou výchozímu městu přidávat až +6 produkce

      Moje hlavní město s populací 21 v "atomic era" má produkci 167 za tah...
      • V minulé hře jsem měl město s populací 56 (54 housing) a produkcí 488 za tah v information era. Ale je pravda, že tam končilo interních 42 obchodních cest s bonusy ze všech měst na kontinentu :).
        Jel jsem na space race - takže jse potřeboval solidní produktu pro spaceport.
  • h0p3
    Můžete mi někdo poradit, jak si tohle stojí v porovnání s Endless Legend?
    Přijde mi, že se to pár prvkama z EL minimálně inspirovalo a jak to tak čtu, tak AI za moc nestojí.
    • Mirohell
      Ahoj, presne s Endless legend se to srovnava nejlip. EL je vlastne klon civ. Kdyz odmyslim par zvlastnosti jako hrdinove a kustomizace jednotek (ktera me s odstupem casu spis vadi) tak napriklad rozhodne AI je v EL nesrovnatelne lip udelany. EL hraju na stredni obtiznost a mam co delat abych to dal. A neprijde mi ze by AI melo obtiznost vyhonenou ruznejma bonusema jako v Civce - to je hodne velka ubohost.
      Certuzel strategie s AI stoji a pada. CIV 6 je zatim takovej sandbox.
    • V tenhle okamžik je EL docela jednoznačně lepší. Teda do té míry, do jaké jde porovnávat jiné hry. Dovolím si ale předpovědět, že po prvním datadisku nebo větším patchi se to minimálně vyrovná a obecně do budoucna – s přihlédnutím na to, kam předchozí tituly posouvaly velké datadisky – se Civ dostane před EL.
  • Grafika, to bude asi to co mi vadí na téhle Civce. Pořád něco, a jinak výrazně barevnýho, bliká na monitoru. Tu jasně modrý panel, tu růžový(no dobrá prý je to červená) upozornění, tu oranžový upozornění. Samotná hra má spíše komixový nádech.
    AI bych pochopil, ale tu grafiku ani po 10 hodinách nemůžu překousnout. Asi jsem na to starej.
    • kostejnesmrtelny
      No ještě že to není růžová. Taková rána tvý mužnosti (TM) a dospělosti (C) by to byla *8*
    • ravux
      Nemas neco s grafickou kartou nebo monitorem? Hral jsem stejnou hru, ale nic takoveho co pises jsem nevidel.
  • tahle hra ma hodne stupidni a zabugovanou AI, mozna bych to i presel mlcenim, AI v civ 5 taky stala za houby, ale po te marketingove masazi jak se budou vsichni vladci jinak chovat a blablabla, tak by za tohle mel byt minimalne jeden bod dolu

    druhy bod dolu bych dal za nudnou druhou pulku hry, z nejakeho pro me zahadneho duvodu se rozhodli autori pridat do hry featuru, ktera kazdou dalsi stavbu/jednotku zdrazuje, pokud se clovek nezameri extremne na produkci tak pak trva na konci vsechno strasne dlouho, tim spis kdyz date rychlost na epic nebo maraton, kliknout 30x na next aby se mi postavila jedna jednotka delostrelectva neni zabava

    a posledni bod dolu bych dal za grafiku, takova bitevni lod v civ 2 vypada i dnes hroziveji nez tady, nebo takova kleopatra ktera vypada jak 13ti lete decko, proste atmosfera nula, vubec to me nevyvolava pocit, ze bych mel byt nejaky svetovy vudce
    • Neda se jedno mesto speciaIzovat na produkci?
      • podle mě je nejlepší taktika žít v míru, namaxovat všude produkci, industry hub a v něm všechny možný vylepšení, a potom už si to hrát jak chci. je to v podstatě jak mít proti soupeři jinou časomíru..
        • Jsem chtěl, ale Francouzi si to nemysleli, ze začátku tu špionáž prostě nenahoním, bylo třeba je trochu podecimovat
    • stavění už pořešil mod, grafika taky půjde poladit, ale ta AI, to je tedy něco, přijde mi, že je s každym dílem horší a horší, takový věci, jako že obléhám nepříteli město, má v něm na obranu jednotku, načež s ní vyleze na louku přes město kde si jí nechá rozstřílet
      • to je ještě dobrý, mě pobavilo když jsem měl roztažený 3 města od jihu na sever ohraničený horama a oceánem (v úvodní fázi hry kdy to bylo o archerech a spearmanech). na jihu sousedili němci. já tak 4 jednotky, oni toho poslali kolem 20. vyhlásili válku, ale kluci se rozhodli že jako první dostanou to moje severní město. kupodivu tam ani jedna z jejich jednotek nedošla *1*
        • němci jsou horzní ocasové v civ 6
  • Hnisavec
    Po 10x ta ista hra a 9? mňa nudila uz i 4ka. Furt to je to iste dokola
    • ty asi nehras serie NHL, PES, NBA atd.. ;)
    • Ano, to samé dokola, jako třeba Uncharted.
      • Joel neni z Uncharted
  • je to moje prvni Civ, vzdycky jsem se tomu vyhybal. mam nahranych asi 20-25 hodin, v podstate jsem vyhral za Britanii jednu single hru, vymyslel vsechna vylepseni a naplnil muzea, nukenul vsechny sousedy.. ted nevim, co mam delat dal, nevidim smysl hrat to zase znova akorat za jiny narod. V singlu mi to prijde fakt omezeny, co se tyce treba vystavby mest a vubec nejakeho taktizovani, je to docela nuda, ve vysledku stejne postavim vsechno co muzu.. nevim, nevim co na tom lidi vidi. je to dobra lehka zabava na par hodin ale tim to pro me konci.
    • Ja to kdysi taky hral stylem ze jsem nastavil vyzkum na atomovku, pak dvestekrat kliknul next turn a vyhral. Zel ti unika jadro te hry, ktera ma docela hluboke moznosti jak taktizovat.
    • Test
    • presne tak to je a multiplayer je uplne to same takze...jak sem psal uz nekde dole v polovine hry sem proste uuz daval jen mezernik furt dokola protoze uz to bylo furt to same...to potom neni hral kdyz se tam nic noveho nedeje..
      • dáme hru v multplayeru? *3*
        • myslim ze ne time *5*
          • škoda, podle toho jak popisuješ svůj styl hry musíš být velice zábavný soupeř *1*
  • pro me sou ty hry civilization vsechny stejne a uz bych neudelal tu chybu ze bych si ji koupil natoz ji hral posledne sem dal 300 za 5ku se vsema dlc nahranych mam 30 hodin jeslikoz sem si to kupil kvuli kamosovi ale ta hra pro me znamenala jen MEZERNIK MEZERNIK MEZERNIK ENTER to je cela hra pro me ai o nicem budovani o nicem diplomacie o nicem biitvy o nicem proste NUDA!!! jeste ze existuji EU IV a CK II a podobne a ne tenhle odpad...
    • Dolero
      Já osobně kvůli EUIV a CKII nejsem schopný hrát už žádné jiné strategie podobného zaměření (jako Civilizace apod.). Tyhle hry od Paradoxu jsou prostě tak povedené (a s přidáváním patchů a DLC jsou furt lepší a lepší), že mi naprosto "zkazily" RTS žánr... :D
      • asi tak nejak :D no civky by mohli byt dobre ale sou proste buhuzel az moc stereotipni a strasne jednoduche a odflaknute
        • asi myslíš stereotypní *3*

          to mi připomíná, když jsem pořídil Hearts of Iron IV, v polovině hry všechno vyzkoumané, tech na max, nebylo ttam už co dělat, nepřátelská AI úplně nepoužitelná a jsem jsem se zrychleným časem čekal, kdy už ta nuda skončí
          • Takovej dotaz, za koho jsi hrál?
        • Dolero
          Přesně. Potřebuju výzvu a tu u RTS dostanu ve chvíli, když zapnu EUIV za katolické Athény jako vazal Byzance s Turkama u zadku, kteří mě od začátku touží zničit... :D
          • Pokud potrebujes vyzvu, tak si zahrej multiplayer. Tam se uvidi, jestli to vase chvastani ma nejake opodstatneni.
          • ¨Na to je jediná odpověď: DEUS VULT!!
  • Má to cenu kupovat, když jsem si v Civ 5 zatím zahrál jen za pár civilizací? Tahové strategie mě nikdy nebavili, ale zrovna Civ 5 mě celkem chytla.
    • Tak ja som hral napr. pred tym tiez len 5ku, tiez moc tahovky neboli moj zaner, a toto ma bavilo naramne, jasne je tam kopa chyb co vedia nasrat, ale v zasade tie prachy co som do toho dal vobec nelutujem. Pri najhorsom si pockaj az bude v zlave :P
  • Ahojte, chcem sa s vami podelit o moje dojmy z Civky, podla Steamu mam nahratych 65 hodin :). Inak BTW, tento obrovsky pocet hodin evidnentne nemam sam, vela ludi to tak ma, - to sa nechvalim, ale chcem naznacit, ze je minimalne zaujimave, ked niekto v hre nahra taky obrovsky pocet hodin a zacne to kritizovat o 106 :P... Ludia, keby to bola taka srajda, tak nas to tak dlho nebavi, takze uz len z tohto principu ja myslim, ze sa v hodnoteni musime pohybovat niekde medzi 7-10, nejde dat proste 6/10 hre, ktora nas dokazala udrzat pri kompe 65 hodin... :D ... Teda aspon ja si tak myslim, lebo si neviem predstavit, ze hram 65 hodin nieco co ma nebavi, ale tak, kazdy to mozeme mat inak.

    To ale samozrejme neznamena, ze Civka je dokonala, naopak ma tak vela chyb co ma stvu, ale stvu ma tak vela hlavne asi preto, ze inak by to bolo boooziiii a mna seRe, ze inak perfekntu hru kazia taketo do neba volajuce chyby ako uz v diskusii spomenute nelogickosti AI.. Mna napr. strasne sere, ze barajs som si od zaciatku povedal, ze nikdy nikomu nevylasim vojnu - a aj napriek tomu som bol warmonger :D ... Lebo som si dovolil agresorovi rozprasit krajinu a zobrat mu mesta (neznicil som tie mesta, len som si ich zobral ). Neviem skratka co mam robit , aby som tym warmongerom nebol.. :D
    Inak ak napr. niekomu vadi, ze superova AI neobsadzuje mesta a len tak sa tam premava, tak to mne vyriesila tazsia obtiaznost, pri ktorej som docasne aj o nejake tie mesta prisiel. Tak isto ak niekomu vadia agrasivny barbari, daju sa na zaciatku vypnut uplne :).

    Inak dalej som mal v hre cistokrvny bug (aj ked to bolo uz po tom co som hru normlane vyhral - cez technologiu ), ze ked som odpaloval na supera termonuklearne bomby z jadrovych ponoriek, tak po case to prestalo proste fungovat, bud nesla odpalit vobec, alebo isla, ale vystrelil ju na uplne iny ciel aky som povodne chcel... :D ..

    Ale suma sumarum je ta Civka bozi... ani neviem kde zacat, to by bolo na dlho ale da sa hrat fakt vselijak, ak chce clovek vyhrat cez nabozenstvo napr., tak proste MUSI co najrychlejsie vyvinut "proroka", bez neho vieru nezalozi a vlastne par tahov na zaciatku hry uz vie rozhodnut o tom, ci takto vyhrat vobec pojde, lebo ked vam ostatne civky v hre proste "ukradnu" - vymyslia skorej, prorokov, tak vam uz neostane nic, len prijat ich vieru :D popripade sa snazit o rovnovahu aby druhy super nevyhral :)... Super na rozne taktiky... Alebo ked superite o to kto bude prvy na mesiaci, (marse), a je tam viac civiek, ktore sa o to snazi, tak je to paradny zavod, mozete mu to skusat prekazit cez spionov, moze to prekazit on vam :P ... Alebo som si vsimol, ze ked vam niekto chyti spiona, a slubite mu, ze uz to neurobite, ale napriek tomu mu tam toho spiona zase vratite, tak to ma dost drasticky dopad na to ako vas zacne vnimat, a kopu dalsich veci proste je to zaujimave, je tam 5 sposobov ako vyhrat, a kazdy ma svoje caro a hraje sa hodne inak, do toho kombinacia agresivnych superov s trochou nelogickym spravanim a mne osobne to dalo mis mas u ktoreho som sa vazne kralovsky bavil a bol chvilu na tom zavisly :D... Dokonca aj fakt, ze v roznom case su dobre rozne taktiky.... V buducnosti proste rozmyslate, ako sa dostat superovy na kontinent (zalozim tam mesto kde vyrobim letisko s bombardermi a vybombujem ho jadrovkami do doby kamenej), v dobe kamenej ide najviac o to aby sa ti proklati barbari drzali odomna co najdalej atd atd... Jasne je tam kopa, kopa chyb co to dost kazia ale v zasade je to proste bozi, a na tych 9/10 to zhruba podla mna ma :), naviac verim, ze s pribudajucimi Patchmi sa to este o kus zlepsi :P
    • Mirohell
      Kritizujem to protoze nas to stve. Treba za me je to super a je to zabavnej snandbox, ale AI je naprosto otresna. Naprosto nulova vyzva. ... mozna kdybych divku nikdy v zivote nehral tak bych asi moh nevyhrat na nejaky culture victory. O nejaky smysluplne vaceni se AI opravdu nezmuze.
    • Mam stejny bug s Nukama *15* obcas to zapnu a nejdou pouzivat, nebo vystrelim z ponorek a leti to uplne nekam jinam..no..zase to ma novej rozměr *15*
      • Velitel ruského raketového vojska si nechal nastoupit vojáky a důrazně se zeptal - Kto vypuskal raketu?
        Vojáci mlčí.
        Tak zakřičel, Kto vypuskal raketu?
        A opětovně bez odezvy.
        Prohlédne si vojáky a konstatuje.
        NU što, chuj s Novym Zelandom.
  • bohuzel naprosto tragicke AI je u tehle hry problem

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit