Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevím co autorovy recenze přijde za dobrý souborový systém, pro mne po předchozích dílech největší mínus. Systém krytí o ničem, ano postava se přicucne ke všemu, a dokonce dokáže střílet nad krytem, ale nedejbože pokud chce někdo střílet zpoza krytu na jedné ze stran. Mě snad skoro vždy postava vyběhne ven. Rozhodně bych si ani zdaleka netroufl přirovnat hru ke GoW, kde šlo především o kvalitní systém krytí, což zde nárožní od předchozích ME chybí.
    • Ale mame prece jetpack jako Bobba Fett...
  • Škoda že ten trh u her je už tak obrovský a roztažený po celém světě, že stačí vydat cokoliv a i kdyby si to koupil jeden ze sta, tak stejně by šlo o miliony kusů,,, vývojářům prostě stačí jednoduchý kalkul,,
    a kdo má herní pc nebo konzoli tak nebo tak tu hru koupi, jinak nebude co hrát, je to hnus systém,,,
    v praxi to znamená asi takto : jaký chleba jíš ? takový jaký ti pekárna upeče !,,,

    lituji prostě toho že herní vývojáři nemají žádný postih ani finanční ztrátu,, se stačí podívat jaké sra,,čky
    vycházejí pořád do kola,,, my starší jsem naučený i na těžké a kvalitnější hry ale dnešní mládež co začíná s tímhle co tady je ??? za 10 let bude herní průmysl vypadat jako české seriály,,, bohužel

    škoda ale poslední dva roky fakt nevyšlo nic na co bych řekl WOW a v práci si vzal třeba dovolenou abych mastil v kuse,,, ano vyšel Dark soul, Dishonored 2, a další co mají 8 nebo 9 známky, ale abych u toho hrál s otevřenou pusou to fakt ne,,,

    PS : s otevřenou pusou jsem hrál Mass Effect 1, dvojku jsem už měl pusu jenom do půlky a u trojky zavřenou,,, ale stejně i na ME3 vzpomínám jako na dobrou hru která tak nějak splňovala ME lore,,,
    • "Která tak nějak splňovala..."
      Myslím, že Andromeda to také tak nějak splňuje už z podstaty věci, takže podle tebe vlastně OK, ne? Na 3 všichni nadávali a teď zase říkají, že byla vlastně fajn a rozhodně lepší než hra, kterou ještě nehráli. Geniální.
    • Stal se z toho prumysl a pojem "vyvojar" je uz znacne zavadejici. Samotni vyvojari jsou casto jenom najemni sila, hlavni slovo ma marketing s durazem na kalkul naklady vs prijem. Respektuje hlavne racionalni hranici za kterou by uz narust kvality stal prilis mnoho penez a casu. Je mnohem jednodussi zaplatit marketingovou kampan a nachytat nedockave.
      V casech kdy vyvoj her nebyl tak nakladny a vystacil si s mensim poctem lidi tvorili vyvojari sepnuty kolektiv se spolecnym cilem udelat co nejlepsi produkt. Dnes je to velky outsourcing, najimaji se cela studia, jednotlivci se navzajem casto ani neznaji a ridi to panaci pres aplikace a tabulky. To je proste vyvoj, dalo se to cekat. Snad je nekdy v budoucnu nadeje, ze komercni engine a assety dosahnou takovou uroven, ze i k vytvoreni ackove hry bude opet stacit mensi kolektiv talentovanych nadsencu. *3*
      • Podle me jde o zakazniky...u filmove produkce neni vyjimka, ze velky, nakladny a reklamou hypovany projekt skonci jako financni propadak. Otazka je, jestli jsou ty hry opravdu tak spatne, aby je nikdo nekupoval, nebo jsou proste jen prumerne...spousta lidi kouka na prumerne filmy.
  • Pilatka jablečná
  • Prijemne se tesim. Vkusu ostatnich se podrizovat nastesti nehodlam.
  • Hru sem si pořídil. Obešel jsem to přes VPN. Moje dojmy po přibližně 20 hodinách.
    Plusy:
    Combat - svižný, zbraně mají váhu a pokud se trefíte tak je dopad relativně cejtit. Občas se předvede tupá AI ale nic tragickýho. Na hard je to opravdu místy těžká hra. Jetpack společně s volným krytem mění střílení k lepšímu. Podle mě nejlepší gameplay v sérii. Skilly jsou super rozdělený, a nezaznamenal jsem nějaký chyby co se tohodle týká. Nejlépe vyladěná část hry.
    Příběh - prozatím mi to příjde jako takový sympatický Béčko s občasným super momentem(první vstup do "Vaultu" a jeho prozkoumávání je rozhodně jedna z nejlepších částí ME. Je tu spousta tajemna a věcí na odhalení(arky, ryderova minulost atd). Obecně vzato mi to přišlo na úrovni ME2 co se týká přesahujícího příběhu. Uvidíme co bude dál
    Prostředí - naprosto fantastický prostředí který vás vtáhne a design čehokoliv co není organický vypadá naprosto fantasticky. Planety jsou různorodý a dokáže vás vtáhnout.

    A teď k problémům. Bohužel už jste si všimli že jsem do + nedal postavy. Nedá se říct že by byly úplně špatný ale zatím se k nim nedokážu nějak extra vyjádřit. Drack je zakyslej přestárlej Krogan kterej si sice nebere servítky ale jinak je to nejnudější postava ze všech. Liam mi příjde jako postava kterou se snažili udělat aby se choval jako váš nejlepší kámoš ale jaksi to nefunguje. A Cora je natolik tragická postava že kdybych mohl tak po každým rozhovoru jí řeknu ať si ten svůj životní příběh dá víte kam. Asi nejlepší 2 postavy jsou Suvi a Vetra. Třeba mi zbytek nepadnul do oka ale tohle fakt není posádka kterou by jste si zamilovali.

    A teď to co je opravdovej průšvih. Bugy, UI, animace a politická korektnost. Za 1) nemůžete ukládat hru během prioritních misí. Což je opravdu velkej problém protože ty checkpointy jsou tak špatně udělaný že bych to BW omlátil ohlavu. Například ve vaultu klidně můžete projít půlku vaultu a pak vás někdo oddělá nebo spadnete do propasti a máte smůlu a můžete jít půlku znova. Neuvěřitelnej amatérismus. Za 2) Pokud náhodou máte checkpoint 5 minut zpátky tak se modlete aby ten checkpoint nebyl poškozenej. Tohle se mi už 2x stalo a vracel jsem o 2 savy zpět(opět ve vaultu). Za 3) UI je použitelné, ale že bych nad tím jásal to ani náhodou. Testováno jen na myši a klávesnici. UI umí bejt občas pěkná mrcha ale řekl bych že je to tak úroveň W3 před patchem(což znamená že je to sotva použitelný) za 4) Animace - tady bych řekl že největším problémem jsou obličejový animace a občasný glitche kdy se animace úplně změní a ničí to zážitek ze hry. Všeobecně vzato bych ale řekl že je to tak úroveň ME2 co se týká klasických pohybových animací(tělo, nohy a ruce) Za 5) politická korektnost - zkuste jít hledat bílí lidi na nexusu. Spočítáte je na prstech 2 rukou. Tragédie. Prostě všechno je buď asiat nebo černoch, případně něco mezi tím. Asari maj vytvořenej snad jeden model obličeje(modifikovaná lexi)..ugh prostě katastrofa
    • Dík za asi zatim nejhodnotnejsi ceskou "recenzi" ;) uz se celkem tedim ne vikend...
    • Jinak ještě pozitivně musím ohodnotit vedlejší questy.(je potřeba ty vedlejšáky rozdělit na tzv Tasky a hlavní vedlejší questy). Tasky absolutně ignorujte jedná se o fetch questy nejhrubšího zrna a kromě xpů a občasnýho backstory k planetě nebo k daný postavě vám to nic nedá.
      Klasický side questy jsou ale opravdu dobrý a řekl bych že jsou to nejlepší side questy v celý sérii.
      A jejich opravdu dost(jen tak mimochodem hledání ark jsou side questy)
      Dle mého názoru se v tomhle BW poučilo z DAI kde ty side questy byly katastrofa.

      A ještě jedna věc: Voice acting. Opravdu si nemůžu stěžovat na nějak slabej voice acting nepříč hlavními/sekundárními questy. Dokonce bych řekl že celá rodina ryderů je nadabovaná nejlépe z celé hry. Mám v tuhle chvíli nahráno přes 27 hodin a musím říct že se královsky bavím. Ještě sem jednou napíšu až budu mít dohráno. Což ale bude tak nejdřív o víkendu. Ta hra je obrovská :)
      • flash789
        ,,kromě xpů a občasnýho backstory k planetě nebo k daný postavě vám to nic nedá,,
        lol to mi prijde dost podstatny..pak chapu ty kecy tady kdyz to lidi vidi takhle..
    • Rejsek
      Vzhledem k populační explozi barevných ras a vymírání bělochů, to etnické složení není zas tak nereálné. I když, pravděpodobní jsou spíš jen ti asiati, bo černoši v tu dobu teprv přijdou na to, že mimo vyžrání Evropy měli taky včas zajistit nějakou ekonomickou a potravinovou stabilitu a udržitelnost....ale třeba se pletu...
  • Nemůžu uvěřit, jak tady "hejtujete" díl Andromeda a vynášíte do nebes druhý (podle mne nejslabší) díl trilogie.
    Uděláme pár hlavních misí (když nebudeme počítat mise okolo posádky, tak máme co? Začátek na základně, kde se probudíte, Freedom's Progress, Horizon, Loď Kolektorů, Smrťák a finální mise! 6 hlavních misí!) potom tam nacpeme pár vedlejších úkolů (zajdi zapnout štít tím, že zmačkneš 3 tlačítka, rozstřílej pár Gethů na planetě, kde zuří písečná bouře a není nic moc vidět, zlikviduj 3 těžké mechanoidy...). Jestli byl někde odfláknutý příběh, tak rozhodně v tomto díle, kde jste doslova tlačeni ke konci a je zde cítit, že je vše spíchnuté narychlo a horkou jehlou. Trochu to zachraňuje jen finální mise, kde se máte trochu rozhodovat a loyalty mise posádky (a to například Mordin nebo Kasumi jako společníci stojí za...). Další věcí, která je tam jen proto, aby člověka rozlítila je skenování planet - což je potřebné pro vylepšování lodi i zbraní ( a pro malé vylepšení připravenosti na válku ve třetím díle) a dál je tam co? VELMI málo zbraní, útok zblízka ani nebudu snad komentovat, vyblbování se s Makem je pryč (hlavně že jak blbouni můžeme jezdit myší po planetě a vysílat sondy - tomu říkám zábava!) a setsakramentsky osekaná Citadela je taky výhra (tři pidi patra! no to je bomba!... v jedničce jsme si to tam mohli trochu prošmejdit, teď se spokojíme se 3 patry a poschodími...).
    Takže než začnete zase mínuskovat a nadávat dál na Andromedu, trochu se zamyslete...
    • Fordzy
      Co je ti do toho?: Tož, za hloupého jsem tě neoznačil. Spíše za blázna, ale to je vedlejší. Já nemám potřebu ti nic dokazovat a vysvětlovat jaký díl byl nejslabší. Mám rád všechny tři a nemám důvod řešit hovadiny jako ty a porovnávat je mezi sebou. Ale ty si začal v takovém stylu jako, že ME2 je očividně horší než Andromeda a že nechápeš proč všichni hejtujeme Andromedu a zbožňujeme ME2. Tak se nediv, že jsi považovaný za trolla. Já ti neberu, že je pro tebe ME2 slabší, ale objektivně jen blázen by to srovnával s komickou Andromedou. Tak se hoď do klidu a tolik to neprožívej. *4*
      • Já jsem jenom řekl, že než se tady dohejtujeme do Číny, měli bychom si uvědomit, že i do nebe vynášená dvojka má své zápory - to je vše, na co jsem chtěl poukázat ;-) Ano, pokud bychom měli hodnotit druhý díl trilogie a Andromedu, tak Andromeda ztrácí dech. Nicméně nikde jsem nikdy nenapsal, že "Andromeda je lepší než ME2" - já u dvojky taky strávil x hodin a můžu říct, že je to skvělá hra, ale i teď, když jsem se díval třeba na videa a viděl Shepův výraz při rozhovorech, tak si nemůžu pomoct, ale vidím tam úplně stejné problémy jaké jsou vytýkány Andromedě, + mi tam vadí dalších pár věcí (potom co doplním posádku se ani nerozkoukám a je tu finální mise - opravdu jsem párkrát ani nestihl Legionovu misi. Přijde mi to vše strašně na rychlo. V jedničce dokud jsem nechtěl, jsem nic neřešil a toulal se po planetách. Tady odehraješ 5 misí a už se ti hlásí TIM, že musíš tam a udělat tohle...). Ale to je čistě jen a pouze můj názor a nevím, proč při svobodném vyjádření se v diskuzi bychom se vzájemně měli častovat nepříliš tolerantními přívlastky.
        Shrnul bych to tak, že Trilogie je lepší než Andromeda, ale tak jako vše na světě má své klady a zápory, tak také Trilogie i Andromeda má své plusy a mínusy - to je celé *4*
        • Nikoli, chtěl jsem jen poukázat na to, že i ME2 má své mínusy, a přestože je spousta lidí, kteří ji zbožňují, najdou se i takoví, kteří si myslí, že jsou ostatní díly lepší.
          Andromeda má také své mínusy, ale přestože je spousta lidí, kteří ji moc nemusí, tak se najdou i lidé, kterým se hra líbí a jak se říká - všechno má své stinné i světlé stránky. Proto si jen myslím, že není fér psát komentáře ve stylu "Ani ten hnůj nekupujte" protože každý má svůj osobitý subjektivní názor a jiný úhel pohledu na věc (Ty můžeš být fanoušek fotbalu, já fotbal vůbec nemusím a pustím si radši hokej apod. - ano, vím že jsou to dva rozdílné sporty, ale snažím se popsat, jak to myslím :D )
        • Fordzy
          Tvůj první příspěvek působí jako by si chtěl hejtem na ME2 odklonit hejt na Andromedu. A protože představuješ minoritní názor tak schytáváš mínuska. Mimika z dvojky už dnes samozřejmě není ideální, ale v době vzniku to nebyl takový problém jako dnešní Andromeda. Jedničku už taky neglorifikuji jako dřív. Nudné a stereotypní vedlejší mise. Zbytečně moc lootu a věčně plný inventář a čas strávený rozkládáním věcí na omnigel, kostrbatý systém krytí, občas divný level design atd... Každý díl má své mínusy a plusy a všechny jsou dobré. Z dnešního pohledu je vtipné, že se nikdy nepoučili a každý díl má problémy úplně jinde. :D Hratelně je nejlepší trojka
          s dobře vyváženým lootem a krycím systémem, ale zase má problémy ve scénáři a v osekaných volbách. Ale při pohledu na Andromedu jsou problémy v trilogii naprosto neviditelné. :D
    • Magister_Peditum
      Netvrdím, že je dvojka nejlepší díl série (tím je samozřejmě jednička!), ale který z těch tebou vyjmenovaných "záporů" neměla i trojka? Příběh dvojky měl především perfektní drive a hlavně dával v rámci universa smysl. Bohužel změna scénaristy ve trojce způsobila, že jeho potenciál nebyl plně využit.
      • flash789
        Bohužel změna scénaristy ve trojce způsobila, že jeho potenciál nebyl plně využit.

        Tohle miluju tyhle vsevedouci reci ktere jsou podany jako cistocista pravda.. *7*
        • Magister_Peditum
          Tak, když víme o čem ten díl měl být původně a co s tím nakonec provedli,tak prakticky každá alternativa dobra. *2*
      • Souhlas s tím, že jednička byla nejlepší díl série - to bez jediné debaty. Trojka měla multiplayer, kde třeba útok na blízko už byl trošku propracovaný. Zbraní je víc ve trojce, jezdit dva týdny v kuse po planetách a vysílat 500 sond jsem ve trojce taky nemusel, citadela má větší rozlohu ve trojce než ve druhém díle, a příběhově mi přijde lepší trojka - co se týče léčby Kroganů a ukončení válečeného konfliktu K vs. G.
        Sám bych to seřadil jako 1 > 3 > 2. Andromedu jsem ještě nehrál, uvidíme jaká bude. Nicméně jsem rád, za normální komentář - cením si, že si někdo sedne, napíše něco co má hlavu a patu a umožní mi náhled z jiného úhlu.
    • Fordzy
      Spíš ty se zamysli než začneš blábolit o tom, že druhý díl je nejslabší z trilogie. *7*
      • Dobře - já vyjmenoval zápory, vyjmenuj klady. A hlavně nezapomeň na památny okamžik - https://youtu.be/LfXE7PZhOP4?t=2m45s (to když už chcete nadávat na animace a obličeje)
        Je celkem k smíchu, jak trapně dokážeš vyjádřit svůj názor... co takhle nějaké fakta? Zkus to tak, jak se to dělá ve škole "Mass Effect 2 se mi líbil protože...," - neboj, stačí trošku trénovat a už ti to půjde ;-)
        • Fordzy
          Já nevyjadřuji svůj názor. Já si jen dělám srandu z tvého špatného názoru a dál tě budu mít na háku. Tě péro a měj se fanfárově.
          • :D Jak kdyby ty tvoje za něco stály - kusé hloupé informace...
            • Namísto takových blbostí by jsi mohl napsat "12 skvělých parťáků, Kasumi byla super, protože... Mordin byl parádní, protože..., Jacob byl skvělá postava, protože..." k tomu přičtěme i tvé ostatní vysvětlivky (děkuji, že jsi obhájil malé množství zbraní, malé množství schopností - v prvním díle pomalu člověk nevěděl, kam ten bod spíš investovat, tady měly postavy jen 4 schopnosti.. atd)
              Navíc jsem nikdy nenapsal, že Andromeda je lepší než ME2. Každému se líbí něco jiného - mi první díl, tobě třeba druhý a je celkem úsměvné, že proto, že já mám trochu jiný názor, tak jsem označen za hloupého. Tomu říkám dospělý přístup!
            • Fordzy
              Tolik blábolů a prd z toho. flashi, flashi ty se nikdy nepoučíš... Do vesmíru bych tě nevystřelil, stačí do blázince. *15* Nemám rád anonymní trolly, tak už na tebe nebudu reagovat.
            • Aha, je mi to jasné... Pokud nemám hloupé jméno (jako například Fordzy) a "Cool" avatar, jsem troll. Na to sedí i to, že dokážu vyjmenovat fakta, něčím je podložit a říci svůj názor.
              Ale každopádně - rozesmál jsi mne. Lepší postavu jako byla Kasumi jsem v týmu opravdu neměl! To samé Jacob - ten byl taky naprosto úžasný... a dle mého osobního názoru (čekám v odpovědi napsáno, že je to všem ukradné - krásné, že budeš mluvit za všechny, holt víš vše. Je super zde vyjádřit svobodně svůj názor) i Mordin - co u něho bylo tak úžasného? Že mluvil tak rychle? Nebo že mu chyběl lebeční roh? Nebo že hledal někoho (říkejme mu třeba Fordzy) se kterým by to dal dohromady? Těch pár parťáků, kteří byli kvalitní by se dali spočítat na jedné ruce. Než něco napíšeš, tak se nejdřiv zamysli ty... Fordzy...
              Možnost že všichni zemřou... tak to by jsi pak ve třetím díle hrál za koho? Conrada Vernera? (tahle přezdívka by ti mimochodem celkem seděla - upřímně ;) )
              Znovu opakuju - přišla ti jako KVALITNÍ VEDLEJŠÍ MISE - stiskni 3 knoflíky a zapni šít = mise hotova... jestli ano, tak jenom podtrháváš svou nízkou hodnotu YKVe...
              A kladů vidíš u ME2 spousta, zápory nijak neobhajuješ (co těch pár zbraní? 3 pistole i přes DLC? tak určitě...), u Andromedy hejtuješ co se dá a nenapíšeš jediný klad. Potom kdo je tu troll... klikni mi prosím mínusko a nezapomeň napsat, že ty máš pravdu a všichni ostatní se pletou ano? Díky

              PS: je celkem síla, že máme demokracii, ale jak napíšu, že ME2 je horší než ME1, tak se ozvou lidi (říkejme jim třeba Fordzy) a jsou schopní mne vystřelit do vesmíru. Tolik k diskuzi a "Vyjádřete se pod článkem"
            • Fordzy
              A už je mi to jasné... flash alias Co je ti do toho? troll. Záhada vyřešena.
            • flash789
              suicide mise sice byla mozna dobry napad ale malokdo ji zazil tak jak byla zamyslena, protoze kazdy chtel aby mu prezili vsichni..save load procedura v plnem proudu..pro plno lidi uplna zbytecnost..cela ta suicide mission. Kvalita dialogu a postav je ciste subjektivni, kdokoliv ma pravo na opacny nazor nez ty.
              takze jo, klidne muze byt dost lidi kterym ME 2 nijak uchvatny neprisel.
              Doporucuju si precist kompletni rozbor cele serie od Shamuse Younga, je to na dlouho, ale na cele serii nezustala nit sucha:)
              http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/?p=27792
            • Fordzy
              I když my takový troll jako ty za to nestojí. Ale řeknu ti plusy. Kvalitně napsaný příběh s kvalitními dialogy, Dobré vedlejší mise, dvanáct kvalitně napsaných parťáků a každý s osobní misí, geniální koncept suicide mise a možnost, že všichni zemřou včetně Shepharda, fenomenální soundtrack atd... Pokud si nepochopil, že ME2 je velice osobní a v tom tkví její kouzlo, unikátnost a nadčasovost, tak ti bohužel není pomoci. Ale můžeš dál blábolit, rád se zasměji. Ale jestli začneš tvrdit, že Andromeda je lepší než ME2, tak ti rovnou předplatím pokojíček v Bohnicích...
    • však až vyjde Mass Effect XY 3 tak se bude na Andomedu vzpomínat se slzu v oku jako na kult..klasika internetových diskusí o nových hrách, knížkách, autech, rybičkách atd..
  • smejki
    Tož, dělal to jiný tým. A ne v tom smyslu, že některý lidi odešli, ale jakože doslova. Bioware není jedna banda, ale několik studií. Tolik k tomu náhlému talentovému úpadku. A evidentně byl hodně blbý nápad na ně tu produkci hodit.
    • Procti si prosim credits a potom nadavej...
      • smejki
        !!!
    • Magister_Peditum
      Měl jsem za to, že ME je vlajkovou lodí studia BioWare. Není trochu lajdácké si tak důležitý projekt neohlídat? Vzhledem k tomu, že za to chtějí od lidí stejné peníze, jako za hru od "talentovanějšího" studia, tak se to tímto způsobem omlouvat moc nedá. *3*
      • smejki
        neomlouvám, jen vysvětluji. A to předně proto, aby bylo jasné, že Bioware stále ještě nějaký talent někde nejspíš má, akorát nedělal na tomhle. Taky mi to přijde nanejvýš nezodpovědné. Ať už o tom rozhodlo EA, nebo interně Bioware.
      • No přesně tak. Souhlas. Pokud už se z nějakého důvodu rozhodli (nebo jim bylo uloženo), že série bude pokračovat, měli na to vyčlenit to nejlepší, co měli. Sorry, ale tohle si původní trilogie opravdu nezasloužila.
    • Na rozdil od vaseho studia tu hru zvladli alespon dokoncit, vydat a sbira nadprumerne hodnoceni. K tomu upadku : ja za upadek povazuju vsechno od Bioware co vyslo od jade empire 2, takze jestli doslo ke zmene, tak jen k lepsimu.
      • smejki
        *9*
      • Magister_Peditum
        Co děláš venku z klobouku kouzelníka Pokustóna?
      • jade empire 2 ? Jasně Bobane.. v tvým světě asi existuje. :) Dnes ti nedal zřízenec léky? *1*
  • FansLunacy
    Včera jsem zrovna bádal nad tím, jestli si mám hru pořizovat. Dnes tu sedím a vím naprosto s pekelnou jistotou, že se toho ani nedotknu. Protože jak to tady tak čtu, tak jsem asi jeden z kritického mála, kdo se poučil ...

    Nebudu vůbec koukat, jakej vývojař tu hru udělal. Je to Mass Effect - Jméno s velkým "J" - a pokud na to nemám, tak se do toho jednoduše nepouštím a nedávám si cíl, který prostě nezvládnu. NAPROSTO rozumím tomu, že penze jsou potřeba, ale do háje to se dneska musí vzít nějaký titul, co má jméno, a na to konto udělat průměrák, když jsme nakrmili hráče kvalitou? ... To neni fér, to prostě ku*va neni fér. Vezmu si svojí grafiku, svůj děj, svoje postavy, svoje zbraně a udělám si svojí hru - klidně na téma sci-fi bloudění po galaxii - pojmenuju to Andromeda a mám vystaráno. Rozhodně bude míň haterů, co budou prskat, že to je podobný Mass Effectu, než těch, co právě teď prudí, že nám chcípla další hra, další studio atd atd atd... sr*čky, h*vna.

    Očividně je OPĚT hra nedodělaná. Když se dnes narodí dítě předčasně, není tudíž připravené na svět a drží se v nemocnici na speciálních odděleních do té doby, dokud nebude připravené na normální fungování s matkou. U her to tak prostě dnes není. Dodržují se termíny, protože prachy. A tak máme na světě další titul, který si lidi budou kupovat za těžký peníze, nikoliv protože Andromeda, ale protože Mass Effect, a každýmu bude úplně u prd*le, že je to nedodělaný, plitký na pohled co se týče animací, UI a HUDu - ale tak hlavně že tam máme západ slunce a ten pot jde vidět i přes tu helmu.

    Co považuju za sprostotu letošního roku je udělat Mass Effect a nedat důraz na příběh a postavy. Kdo tu hru dělal bože? Labužníci stříleček? ... Odkdy je Mass Effect FPSko? Já si fakt nebudu kupovat RPGčko co nedalo důraz na příběh. Současné Fallout tituly také nemají bůh ví jaký příběh, ale kristepane alespoň je to plně otevřený svět s masivními DLC (Far Harbor a NUka World, to ostatní bylo kvůli zaplacení uklizeček). Tady máme vlastně co? Zase rádoby "otevřený" svět, který vlastně neni otevřený, jen jsou ty koridory širší a je tam víc lidí, co po vás něco chce zabít nebo přinést. Dragon Age:Origins jsem dohrál několikrát, dvojku jsem taky zkousnul, ale Dragon Age: Inquisition jsem nedohrál, protože přesně to je Andromeda. Rádoby otevřený svět. Inquisition měl ale na mé poměry celkem obstojný příběh a animace postav jsou už od Origins snesitelné, někdy i pěkné.

    Dnes neexistuje striktně open world, fps, rpg ... dnes se všechno plácá dohromady a ze všeho skvělého se dnes dohromady udělá průměr. Množírna hadr. Dnes kupuji State of Decay a budu čekat na 2ku. Udělám líp a ještě se pobavím. *7*
    • Zajímavé, hru vůbec nehrál a zatím ji nikdo ani nedohrál, kromě recenzentů, ale řídí se podle recenzí a psanému slovu o chabém příběhu, což může být fakt, ale jinde dostává hra i devítky s tím, že i hlavní mise jsou svojí náplní zajímavé, napsat negativní obsah na základě jedné recenze a hru si vůbec nevyzkoušet, naproti tomu srovnávat s hrami, které už možná i dohrál je nesmysl.
    • Třeba s tebou budu po dohrání do písmene souhlasit, ale takhle kritickej postoj před vydáním (nedejbož jen na základě diskusí nebo videí na yt) bych nedokázal mít.. Na Fallout 4 jsem se těšil x let a než vyšel, četl jsem jen hejty a špínu.. a potom se dlouhé hodiny královsky bavil.. byla tam spousta bugů, nedodělávek a věci, co mi nešly do hlavy, ale i tak je to pro mě jedna z nejlepších her za poslední roky..
      • Když se zaposloucháš, slyšíš praskat žilky v mozku. Opět říkám, ještě jsi to nehrál, kašli na komenty. Jak píše ten nade mnou Fallout 4 taky strašně sepsuli a pařím ho dodnes. (to samý jiný tituly - Quantum Break (kvůli jediný hře si držím i xbox one jinak pařím na PS4 pro), Max payne 3, a další.)
        Čili si počkám, koupím to a zahraju si to. Pokud mě to nebude bavit pošlu to dál, pokud bude - paráda. Nevím, že je ted modou se nad vším hroutit tvl. U Wildlands to samý. Jak ubisoft, jak tohle, jak tamto a hra je VÝBORNÁ. Žádný větší bugy jsem za 60 hodin hraní nezažil a přitom se půlka netu hroutí jak je to strašný a monotonní. Bohužel je dnešní hráčská základna asi z 90% složená z dětí 13-20 včetně recenzentů a ti bohužel nejsou schopni docenit kvalitu her. Já začínal na 8bitovkách a příběh nám byl u zadele. Mário běží furt jen doprava tvl.
        • Já se spíš obávám, že to jsou právě děti, které nedokáží docenit kvalitu her a proto tu vznikají takovéto nedodělky pro děti, které si prostě nevšimnou nějakého toho nesmyslu nebo grafického bugu.
  • Hele, já to říkám furt, Měli to zasadit do doby konfliktu Turianů a lidí. Hlavní postavou by nebyl člověk ale šlo by vybrat jednu z ras ME. Cílem by bylo ukonřit ten konflikt. Časem by dostal do party jak další postavy tak i člověka.

    Hráč bu musel nejen najít způsob jak ukončit boje ale také jak se galaxie vyrovná s novým "hráčem" ve formě lidské aliance. Tématem by mohl být rasismus jak lidí k "vetřelcům" tak mimozemšťanů k lidem. Bojechtiví generálové, nedůvěřiví vojáci, Pro jednou by se nejednalo o záchranu galaxie.
    • Kozy
      Ty jo, to zní fakt dobře.
    • ja bych je nechal cestou do nove galaxie v mezigalaktickem prostoru zmutovat a biologicky propojit s archou a vznikl by takovy prvni predchudce Reapera a pak bych je nechal casem vratit o miliony let z5 do nasi galaxie, kde by zacali decimovat inteligentni rasy a vytvaret Reapery
      • Ja bych je nechal vystudovat fyziku zakladni skoly. Zadne hmotne teleso se nemuze priblizit rychlosti svetla a cestovani cervimi dirami je taky nesmysl protoze cervi diry jsou tak male ze se jimy neprotahne ani mikrocastice. Proto by radej zustali doma a venovali se ochrane zivotniho prostredi. Pak by mohli treba udelat pokracovani Jade Empire 2.
        • frag.ment
          https://www.youtube.com/watch?v=YgNkH85losU
        • simte...warp pohon, uplne bezna vec
    • Lukyz
      To samý jsem hlásal už po ME3 *15*
      Trilogii zakončili, proč na to agresivně něco roubovat, pojďme raději do minulosti a First Contact war si o to vyloženě říkal. Tam by se mohli kreativci vylblbnout až až *14*

      Njn, místo toho máme Andromedu.
      • Jenze koncept hry mel byt openworld a objevovani novych planet a tomu se musel prizpusobit pribeh. Rekl bych ze kolonizace nove galaxie pod vasim velenim je skvela zapletka. Navic slibili ze kazda kolonie bude mit svuj vlastni pribeh takze muzeme cekat spoustu skvele napsanych vedlejsich questu, ktere mozna I predci hlavni pribehovou linku.
      • Možná by to bylo zajímavý, ale mně přijde zbytečný se vracet do minulosti, když víš, jak to všechno dopadne.. neni tam prostor pro novej příběh, jen dílčí zvraty.. *9*
        • viz třeba Jacksonův Hobbit, který přišel až po LotRovi.. na druhou stranu, takový MGS3 hódně dobře zamíchal kartami!
  • Za všechno může Montreal. Blame Canada.
    • Přesně tak, řekl bych, že všechno šlo dobře, než se do toho vložila Kanada.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit