Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nedávno jsem byl v knihkupectví a hledal něco konkrétního od Lovecrafta. Najednou jsem uviděl v regálu Voláni Cthulu 2. Si řikám co to znamená na dvojika na konci. na zadní straně sjem se dočetl, že kolektiv 5-6 autorů píšou jako Lovecraft. JAKO LOVECRAFT. V podstatě opisoujou a vymýšlí si jak by to asi ten autor napsal, kdyby bylo pokračování. Totální žblept. Celou tuhle skupinku zaštiťoval nějakej chlap, uznávaný Lovecraftolog, člověk který jim asi radil jak na to, aby to vypadalo podobně. Z takovýho hyenismu se mi otevírá kudla v kapse. *16* Jak tohle může někdo číst.
    • Nebyla to spíš sbírka povídek Černá křídla Cthulhu? Ta má myslím tři díly a jsou to různí autoři píšící ve stylu Lovecrafta nebo jím inspirovaní. Četl jsem dva díly a docela jsem se u toho nudil, nebavilo mě to. Ostatně, co si budeme nalhávat, ona spousta z Lovecraftových textů také za moc nestojí. Každopádně nejlepší do knihovny je asi pětisvazková série Spisy (nebo Sebrané spisy), která i pěkně vypadá.
      Převedení do hy či filmu selhává, jakmile se autoři rozhodnou ukázat zlo na obrazovce, pak z toho vyleze nějaká spíše směšná příšera.
      • nn tohle mělo název Volání Cthulhu 2. Právě, kdyby tam nebylo napsáno Cthulu a Lovecfraft, tak o to nikdo nezavadí. Jenom se nechat prodat.Nazývat to pudžánrem nechci akceptovat.
        • JamesFaith
          Pokud se kniha jmenovala jenom Volání Cthulhu 2, tak to byl druhý díl sebraných Lovecraftových spisů.

          Sbírka autorů se jmenovala, jak správně napsal Petr, Černá křídla Cthulhu a má zatím tři díly.
        • Docela by mě zajímalo, co to bylo, protože o knížce s tímto názvem nevím, ani jsem ji teď nenašel. Podobná sbírka je ještě Cthulhu 2000
    • JamesFaith
      Lovercraftismus je obecný subžánr, neznamená to, že ho opisují. Ten žár je jen výjimečný tím, že se jmenuje po osobě a ne obecně jako třeba kyberpunk, kde se taky dodnes běžně používá terminologie zavedená prvními autory.

      To už by si mohl tvrdit, že každá kniha popisující mimozemskou invazi je hyenismus vůči H G. Wellsovi.
  • No já vám nevím, Mass Effect? Alan Wake? To už jsou hodně úzké oslí můstky teda. Nebo naopak hodně široké pojetí, co inspirace Lovecraftem má být. Zřejmě stačí mít chapadla = Lovecraft. Nebo být horor = Lovecraft. Zvláštní článek, respektive jeho části.
    • elwiscomeback
      Tak hlavní prvek je spíš existence nám nadřazená, pro nás nepochopitelná. Což ten ME tak trochu splňuje. Ne že by se toho konceptu nějak držel, ale inspirace je tam viditelná
      • Trochu mi to připomíná i Metro 203...
  • Nechápu,že autor nezmínil Shadow of the comet a Prisoner of ice .
  • Blbcraft frčal na morfiu, aj tie jeho "diela" tak vypadali. Tie hry s ním až tak nemajú spoločné, on žáner hororu nevymyslel. Podobný prípad ako fans Harryho Pottera, ktorí nečítali iné fantasy, ba ani inú knihu a potom robia z tej anglickej hovadiny nejaký umelecký unikát. Ale inak spomenuté hry sú fajn.
    • JamesFaith
      Až na ten maličký detail, že Lovercraft bral morfin jen poslední rok života, když umíral na rakovinu.

      A stejně tak o něm nikdo netvrdí, že založil žánr hororu, ale že jeho napodobovatelé a lidé, kteří se jím inspirovali, vytvořili po něm pojmenovaný subžánr.
    • zaty
      Někdo frčí na morfiu a napíše díla, které se čtou i 80 let po jeho smrti, jiný frčí na borovičče a bažantovi a napíše tak maximálně komentáře v diskusi, které si už zítra nikdo pamatovat nebude. To je život :-D
      • A niekto frčí na becherovke a plzni a je ruský agent, ktorého si banda bezmozgov zvolí za prezidenta. Aj to je život...
        • Jako váš Kiska? To bude spíš agent s teplou vodou. *1*
        • Kdepak borovička bebo bažant. Tohle je jasnej alobal.
        • zaty
          Dobrý pokus. Try harder :)
        • tak tohle bylo slabší... *1* *1*
    • jamar28
      A nejhorší ze všeho jsou přemoudřelí Slováci...
  • No dobrý. Ale Darkest Dungeon nikde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit