Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    Kdo má Twitch Prime, tak je nová sada her zdarma (Darksiders, Soma atd.)



  • madPav3L

    Celkem zajímavý video, kolik asi tak vydělávají twitch streameři od Disguised Toast.

    Čekal jsem, že to bude hodně, ale až tak hodně tedy ne... 

  • Morraw

    Teda, člověk tu 4 měsíce není a v diskuzích najednou uklizeno :D Může mě někdo stručně informovat o změnách ? Zdá se mi to nebo zmizeli i anonymní uživatelé ?

    • Jack1947

      Ty jo to byla pěkná doba no, bleskař není, ubylo anonymů ... Mrtvo ? mrtvo jako že tu není tolik flamu, flameawrs a trollování ? tak ano mrtvo tu je.

    • ucho

      vše při starém, LV426 čas od času dostane ban za trolování, sem tam nějaká zajímavá bleskovka. lidi ještě užívají konce léta, tak jsou asi u vody.

    • solomon.short

      nezda 😉

  • Jack1947

    Ok ok, ale ta anketa byla zajímavá ... 😬

    Dokonce i starej bleskař to chápal , no nic no.

  • ucho

    PlayStation už odhalil PS Plus hry pro listopad – Yakuza Kiwami a Bulletstorm: Full Clip Edition.

    proč to odhalili už teď? že by měli nějaké negativní reakce na aktuální měsíc, tak chtěli tišit davy? no za mě každopádně spokojenost. zahraju obojí.
    • Veskoslav

      100%. Stačí si přečíst fóra od Sony. Cenzor si to tam už nejspíš hodil😂

  • MickeyMutant

    CD Projekt Red opět spolupracuje s firmou Warner Bros., která se stejně jako v případě Zaklínač 3 postará o vydání Cyberpunk 2077 v Severní Americe.

    Drahý bleskaři, na konci jsi trochu vyměknul. Nebylo by stylovější:

    ...která se stejně jako v případě Zaklínač 3 postará o vydání Cyberpunk 2077 v Severní Amerika?

    Žeru ten tvůj newspeak a oceňuju, že držíš prapor starého bleskaře.

    • Jack1947

      Tak zkouší jak zamotat nejlépe čtenářovy hlavu... to se cení nicméně, je důležité aby se zachoval podtext.

      • Draken69CZ

        Ses naučil nové slovo "podtext" 😂 Nemyslel si kontext? Odpovím si sám ne nemyslel 😂

        • Lukass

          :D tvl

  • Jack1947

    Pouhé 1 procento hráčů na Steamu hraje ve 4K. Další čísla ohledně používaného rozlišení naleznete zde.

    Pouze 1 procento 😱heh a já myslel aspon procent 15!

    • Johnny

      ono na 4K hru v 60fps nebo nedej bože 144fps už je potřeba hodně slušný železo. plus cena případného monitoru...

      K PC si dovedu 4K predstavit, ale nechápu 4K Televize. Většina lidí čumí na TV z cca 3-5ti metrů a běžná uhlopříčka co mam u klientů vypozorováno je od 42" do 55".... pochybuju že někdo pozná kvalitu 42" 4K TV ze tří metrů...

      • Jack1947

        Já to chápu kvůli 4K filmům ale na to je zase potřeba nějaký lepší přehravač( nebo výkonnější pc) 42" 4k ze tří metrů vždy čím větší rozlišení tím menší vzdálenost kvůli tomu aby to někdo poznal. A ano FHD a 4K i u filmů je setsakramentskej rozdíl...

        • Johnny

          Ano to je samozrejmě. Alejá říkám že na 42" Tv to ze tří a pul metrů nepoznáš.

          Kolik lidí sedí metr od televize aby si vychutnali 4K? xD Brácha má 4K TV a jako 4K je paráda! ale ze sledovací vzdalenosti nepoznáme rozdíl mezi FHD a 4K

          • Jack1947

            Nojo ale na 4K se kouká skoro z 0,8metru, FHD tak 2metry protože to rozlišení moc nízké.

            • Johnny

              Ano, takže stále platí to co sem psal na začatku. Prakticky nikdo nekouká na TV z 0.8m... Většina lidí má TV od gauče 3-5 metrů takže je jim 4K k ničemu, ale hlavně že ho maj xD

              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                Nesouhlasím, já jsem koukal na 42" full hd lcd z metru a ted koukám 1,2-1,5 ale je pravda že lidi tu 4k maj ale nemaj tam ten obsah, stejně jako já mám tv ale není ani HD a tv kupovat 4K jen kvůli televiznímu vysílání je demence jenže ve finále FHD už nebudou moc kdyspozici spíš bude větší rozlišení 5-8k a možná i 12.

                Televizní vysílání neumí někde ani FHD ale musím říct že blbé FHD je na 4K tv super. Brouzdat po netu by byl asi pro mě ale problém...

                • Johnny

                  Reakce na příspěvek:

                  Já si právě myslim že 4K na hoooodně dlouho zustane... a ještě dlouho bude zbytečné. 
                  co se obsahu tyče tak já bych neměl problém, Televizní vysílání nemám, v roce 2018 mi to přijde už jako přežitek, ale TV mam od gauce 3 metry takže bych tady využil tak 130"...
                  Nakonec ale koupim asi 65" protože cena...


                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Řiká se tomu vývoj a ano bude zbytečné dokud se naplno neprojeví potenciál nicméně je daleko větší a přínosnější než u mrtvého "3D" takže viz třeba ty filmy.

                    2160p už má docela dost zastoupení. Je to stejný zdroj jako klasické FHD jen o něco větší rozlišení a tím pádem více detailu. Nicméně je pravda že předhánění se technologiemi to bude nedostupné. Já bych šel max do asi těch dvou metrů víc asi ani nemá smysl( pokud nemáš místnost přes 10 metrů třeba :D) OLED bych nechtěl spíše microled nebo jak se to jmenuje. LED ještě chvíly zůstane vem si jak dlouho tu bylo FHD nicméně 4K už bude co se týče tv standart.

                    • Johnny

                      Reakce na příspěvek:

                      když to má stejný zdroj jako FHD tak na 2160p to bude jen dopočítávaný.... to už si radši nechám to FHD :D

                      Jinak 75" 4K TV má ideální pozorovací vzdálenost okolo metru a půl. Vetsina lidí doma má od 42" do 55" takže by od TV museli sedět metr daleko xD :D
                      To prakticky nikdo nesedí. říkám ze zkušenosti technika, už sem, viděl přes 1000 českých domácností

                      • Jack1947

                        Reakce na příspěvek:

                        Jak myslíš dopčítaný asi ne, jen formát je stejnej Mkv s tím že to ma ne H264/X264 ale většinou H-EVC H265/X265 jsem se špatně vyjádřil bral jsem to podle toho že se už nemusí časovat titulky. Ne fakt to je dost podobné. Jen asi o +- 20-25Mb/s větší bitrate 😉

                        Jinak 4K a FHD je v poho jen nevyužiješ naplno potenciál - netuším kolik stojí bluray 4K nebo si pořídit nějakou tu media stanici hmm...

                        Ano a protože tv jede většinou 576p znamenalo by to aby se sedělo ještě dál aby to nebylo moc rozpité😀

                        To jsem viděl dokonce takové lahůdky jako mít ještě pod tv krb ... na internetu tak ti věřím.

                        • Johnny

                          Reakce na příspěvek:

                          jak už sem psal, já TV vysílání nemám, TV používám jako monitor, a pouštím si jen filmy a seriály co chci, a většinou 1080p či 720p, Protože mam 55" FHD a ze tří metrů nepoznám ani rozdíl mezi 1080p a 720p...
                          Jinak ano, většina lidí co má 4K to má jen proto aby měli 4K TV. to že to nikdy nevyužijí, nebo když už využijí, tak v tom nepoznají rozdíl, je už věc druhá :D hlavně že to mají :)

                          • Jack1947

                            Reakce na příspěvek:

                            Záleží na bitrate většinou 720p mají nižší než 1080, já poznám i rozdíl mezi 1080p Bluray a 1080 Webrip atp... ( celé to je o velikosti bitratu)

                            https://www.crutchfield.com/S-t13OGA6KQay/learn/learningcenter/home/TV_placement.html

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance

                            Vzdálenost je jinak dost diskatubilní , záleží na preferencích a hodně faktorech. Jinak 1080p a 4K je nebe a dudy ( měl jsem pár filmů které měli nižší bitrate a bylo hned poznat že ten obraz je neskutečně oproti FHD hladší a skoro bezzubů ano některé BLuray FHD to mají ale mají bitrate třeba 50Mb/s)

                            • Johnny

                              Reakce na příspěvek:

                              Ty mi pořád nerozumíš :D

                              Já samozřejmě také poznám rozdíl mezi 720p, 1080p, Webripu a podobně....

                              rozdil mezi 1080p a 4K je faktastický a obraz je bomba když má člověk kvalitní zdroj.


                              šlo mi Jen a pouze o to že na 55" FHD ze tří metru není poznat rozdil mezi 720p a 1080p Natož pak u 4K (a jak již sem ze zkušenosti psal většina lidí má 42" až 55" TV a koukaj ze 3-5ti metrů Takže tak je uplně jedno jestli má člověk 720p nebo 4K

                              Jinak já ideální pozorovací vzdálenost dělám po svém.... Ideální je taková kde člověk pozná, to na co kouká! To znamená pokud chci 4K tak musim sedět tak blízko abych poznal rozdíl mezi 2K a 4K Ale ne natolik blízko abych viděl jednotlivé pixely :D

  • Lukass

    Cau,  mel bych dotaz na Gogu je ve sleve Divinity Original Sin:Enhanced Edition,  jak je to s cestinou?  Pry je ofiko ve hre je to pravda? 

    • solomon.short

      Ano, ceske titulky jsou primo ve hre. Vzdyt je to i napsano primo na karte hry na GoGu

      • Lukass

        Aha to sem si nevsiml,  dik za odpoved.  Tak super hned to dneska koupim. 

  • x_ander

    Jen kdyby si toho nějaký zájemce nevšiml, na GoGu konečně vydali Soldier of Fortune. Jatka začínají :)

    • Jack1947

      Remake by ušel...

    • Inquisitor

      Ustřelíme nožičky, ručičky, hlavičku a pak i nějaký to střívko sem tam vykoukne.

    • x_ander

      Sledujte hodinu z hraní taktické tahovky Achtung! Cthulhu Tactics.

      Jo ono je to zmíněné už i v článku. Tak nic :)

  • ucho

    Zplnomocněnci Andrzeje Sapkowského žádají po CD Projekt Red další platbu za licenci ve výši 16 milionů dolarů.

    to zduvodneni pravnika je logicke... proste prodali prava za nejakou sumu. hra vydelala spoustu penez a ted se jim ta suma zda mala a chteji vic. tak ted uz zalezi na tom, jak to tam maji osefovany se zakony.


    edit: jen by me zajimalo, jak je to osetreny ohledne reklamy. protoze nepochybne diky uspechu hry ted vznika i serialova adaptace na Netflixu. takze diky hre mohl prodat prava opet dal, a tentokrat urcite ne tak levne.

    • Joshua

      Pokud nemaji procenta ze zisku tak maj smulu. Osobne bych jim n*sral, v davnych casech ikarie vystupoval Sapkowski jako skromnej pan a ted chce jenom dalsich 16 milionu. Kolik mu vubec zatim CD projekt za ti licence dal?

    • Taky v tom nevidim nic logickyho. Jsou akorat nenazrany.

    • Jack1947

      Že se nestydí, veřejně prostutovat své dílo a ještě za to chtít více peněz 🤮

    • skaven

      je to logicke len z pohladu, ze su nenazrani

      spatne dostanu tak vysmech, a nie doplatok.

    • drasta

      Ja pevne doufam ze Sapkowski dostane presne tolik o kolik si rekl na zacatku a ani o zloty navic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit