Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Horst_Fuchs

    Kam jsem se to sakra dostal? Já měl za to, že tohle má bejt herní web. :)

    • Derp_1337

      Ta omáčka okolo (filmy, seriály, komixy, sběratelské figurky, atd.) k hrám patří, smiř se s tím.

      • Horst_Fuchs

        Jenže se jedná o seriál, který nemá mít vůbec nic společnýho s hrami. Proto reaguju. :)

        • Derp_1337

          Vskutku? Cítím tady obyčejného hatera, který neví o čem mluví.

          Film i seriál vznikl na základě stejného zdroje, což bych označil za dost velký společný rys.

  • Ravenor

    Je toho tady hodně, tak jen reakce obecně:

    - v knihách je rasismus vždy zmiňován jen ve vztahu k nelidem - barva pleti kohokoliv v knihách neřeší

    - nelidi se v knihách vyskytují jen na vybraných místech jako jsou lesy, ghetta a podobně, málokdy jsou tam nějak volně a všude, takže bych řekl, že je dost času na soudit, zda tam budou či ne. teoreticky tam ani být nemusejí, ani v knihách nejsou nijak často

    - Yeneffer je vyloženě hnusná i na poměry knižního popisu

    - na to, že se neinspirují hrou ale jen knižní předlohou, vypadá Geraltovo brnění podezřele povědomě.....

    - kulisy města vypadají hůř, než v tom starém seriálu z polské produkce

    - Geralt nemá být hlavní postavou = přímý rozpor s knižní předlohou. I když třeba byla Geraltovi v knihách věnována menší část, vřdy byl hlavní JEHO příběh. A v součtu byla v každé knize věnována Geraltovi největší část, i když to tak nemuselo vypadat, když se na mnoha stránkách vyprávěl příběh CIri a tdt,....tedy přímý rozkol s knižní předlohou ve prospěch poptávky dnešní doby - hlavními postavami mají být Ciri a Yeneffer, ale prý se nemáme bát, Geralta tam bude hodně i tak.

    Z toho plyne, že se na ten seriál nepodívám už jen z principu. Ne snad, že bych byl nějaký zahořklý týpek, co nenávidí ženy, ale měli rovnou udělat seriál o Ciri a ne nalákat na Geralta a pak ho nechat hrát druhé housle.

  • Ztím to přesn plní má očekávání...už nám chybí jen boj s choreografií Hry o trůny, nebo nový trilogie SW a bude to dokonalost

  • BoB.2

    Ti černoši a číňané v komparzu mě tam nějak nesedí, vždycky jsem mel za to že Sapkowski se inspiroval v slovanské historii.

    • Derp_1337

      Jo, Sapkowsi se inspiroval ve slovanské historii, ale nic nezavrhuje drobnou inspiraci i jinde (anglosaské, atd.)

      Navíc v knihách u většiny postav není ani zmínka o barvě pleti, takže čtenář si mohl představit, co chtěl.

      • osobne mi tam treba cernosi nejak extra nevadi, ale pocitam ze Sapkowski barvu pleti zminovat nemusel, kdyz byli vsichni belosi :D

        • Carnage666

          Já jsem spíš zvědavej jak tam bude fungovat rasismus, pokud tam budou elfové a trpaslíci a půlčíci tak počítám že se bude řešit otázka rasismu, ale asi jen na nelidi a jiná barva pleti bude ok.

    • exoslav

      Bohužel jak to převzal netflix, tak z toho udělal generickou západní fantasy. Bude to fraška.

  • Carnage666

    Ano hodně se řeší fotka s davem, ale spíš mě to přivedlo na otázku kde jsou elfové a trpaslíci? Pokud vim jsou součástí Zaklínače a jeho světa ale zatím nebyl v trailerech ani an fotkách viděn jediný trpaslík nebo elf, budou tam vůbec?

    • tomekbobek

      V teaseru nějací elfové byli. Nebo alespoň usuzuji, že banda amazonek, která se objevila při slovech - Elves are the original sorcerers of the continent - má představovat elfy.

      • JamesFaith

        To měly být dryády.


        Přítomnost elfů zatím potvrzuje jen obsazení rolí Yarpena, Toruviel a dalších, ale zatím je neukázali.

        • Bych teda neřekl, že Yarpen Zigrin je elf 😉

          • clovicekO

            To on ani neříká. Jen je potřeba se zamyslet.

        • tomekbobek

          Ach, tak to mi spadl kámen ze srdce! :) Nejsem sice žádnej bojovník za přesnou adaptaci knižní ani herní předlohy, ale elfy si představuji poněkud jinak.

      • Carnage666

        No já vim že tam jsou dryády v lese v prvním traileru ale to je tak vše.

  • uher

    Co zé má být na té helmě tak šokující?

  • ok, jako ze do ted jsem byl celkem pozitivne naladen, tak tahle serie obrazku me dost vydesila

    • Derp_1337

      Na seriály se dívá kvůli dobrého děje a zajímavé akci. Ne kvůli toho, jestli tam jsou černí herci a jestli rytíři mají trapné brnění 😉

      Počkej si a pak teprve uvidíš, jestli to bude dobré nebo špatné...

      • Calanthe vypada desne, Istredd vypada desne, Yenn je tak tesne na hrane, brneni vypadaji desne. 

      • no, tak nesmyslný kostýmy dost kazej celkovej dojem (od toho je to "dívat se") a černí rytíři tak nějak dávají najevo nucenou sjw agendu...což taky neni moc pozitivní, kromě toho, jak člověk vidí odfláklý kostýmy a to odůvodnění, tak si myslím že i souboje/boj bude něco na úrovni GOT, takže zhruba jako představa 9 letýho dítěte o tom "jak to možná funguje"

        • Derp_1337

          Uvědomuješ si, že píšeš hate na něco, o čem nemáš vůbec žádnou představu??? Viděl jsi pár screenshotů a najednou píšeš o tom, jak souboje určitě budou špatné. LOL

          Měl by ses nad sebou zamyslet. Počkej si na seriál a uvidíš.

          • nauč se číst, pak piš

            • J.V.Stalin

              To po něm chceš moc...

          • uher

            Uvědomuješ si, že ho tady drbeš za něco, co vůbec nenapsal?

            Myslím si, že.... jaksi neznamená určitě budou...

  • TheGGG

    vypadá to prostě srašně... toto nemá cenu řešit

  • michaelfoucault

    Netuším, kolik stojí taková zdobená milánská zbroj, ale skutečně by to byl v rozpočtu tohoto výpravného seriálu tak znatelný náklad navíc? Vysvětlili alespoň tvůrci, proč přistoupili k tvorbě nilfgaardských brnění z kůže z vrásčitých šourků?

    • JamesFaith

      Ano, showrunner Lauren Hissrich se pokusila o "vysvětlení", ale není o moc lepší než ty zbroje.

      "...unlike the Cintran army, which consists of highly-trained knights and specialized soldiers under Calanthe's royal lead, the Nilfgaardian army is one of conscription. As they march northward, the army pillages towns and forces villagers into military servitude. They are not an elite fighting force -- yet. There are powerful leaders in the forefront, yes, but the army itself is more rag-tag, borne of necessity, without glamour or means."

      Podle ní je nilfgaardská armáda tvořena násilně odvedenými rolníky, kteří proto nosí levné brnění.  Drobné detaily, jako Nilfgaard má nejmodernější armádu na Kontinentě a táhl na sever přes vlastní území a vazalské státy, kde se muselo rukovat povinně, Cahir je šlechtic ve stejně mizerné zbroji a zbroje vůbec nevypadají levně, ale jen blbě, už se jí vysvětlit nepodařilo.

  • malachi

    .hmmm prečo na živo niektorý v tých brneniach vyzerajú tak tragicky...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit