Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Sic je to hra minulého roku ale výborná ! Do oběhu se letos dostal BRASS Birmingham a Lancashire, ikdyž bez české lokalizace jazykově dost nezávislá hra. Doporučuji všema deseti.

  • Veskoslav

    LOTR určitě ne. Klasická  "miliarda" rozšíření...Není to špatná deskovka, neopak, ale systém přídavků a dokupování je prostě drahý. To samé platí pro Harryho Pottera.

    • alladjex

      Vždyť Lotrovi vyšla snad jen jedna minikrabka s bosem a u nás to lidi hrajou jen klasicky v základu. Včetně mě ;)

      • alladjex

        Čímž jako netvrdím, že ta hra je dokonalá ;) Jen že nesouhlasím s tím argumentem "milliardy expanzí". Popravdě mě trochu štve, že ještě žádná nová nevyšla ;)

  • Gloomhaven je naj, Root je úplne zaslúžene v rebríčku... Pridal by som určite This War of Mine

    a možno Velká malá dobrodružství, ktoré sú momentálne najobľúbenejšou hrou malých synovcov 7-10 (a pritom je to komplexná hra).

    Nemesis mi príde trošku preprodukovaný.

    • twicer

      Včem ti přijde například Nemesis přeprodukuvaný a Gloomhaven nikoliv? 

      • Nemesis je úplne priemerná hra s obrovskými (krásnymi) zberateľskými figúrami votrelcov.  Takejto nekomplexnej (oproti Gloomhavenu) hre by som takto prepracované komponenty nedával, zbytočne predražujú hru (pokiaľ si ju nekúpil na alze za chybných 40€, stojí tuším cez stovku). Stačili by malé figúrky alebo kartóny. 

        Gloomhaven má od preprodukovanosti ďaleko, okrem postáv sú všetky moby riešené kartónmi, všetko sú kartóny alebo karty. Lacnejšie to urobiť nešlo. Pri tejto hre si ale viem predstaviť aj drahšie komponenty, ale to by stálo viac, než 130 € .

        za tú cenu je to veľmi dobrá kúpa, hrám to už poriadne dlho koniec je zatiaľ v nedohľadne. A to ma čaká ešte rozšírenie!


        • twicer

          Pokud je úplně průměrná nekomplexní hra mohl by si uvést pár her které ji hravě překonají? Rád si zahraju škodící kooperativku, která aspoň vzdáleně dosahuje produkčních kvalit nemesis ale za směšný peníz.

          Předpokládám správně že si u Nemesis nehrál víc než jednu hru, nebo si jen koukal na video? :)

  • honcka

    Celkem by mě zajímalo ty věkové hranice, kdy Putování po středozemi je od 14 let (hraju to v pohodě s mým 8 letým synkem) a Gloomhaven od 12.

    • patrik-hajda

      Věkové hranice často neberou v potaz, zda to dítě zvládne hrát, ale spíš je zajímá, jestli tam je nějaké drsné téma například.

  • celoush

    Pěkný seznam. Akorát tomu asi chybí už jen doplnit MO cenu. Aspoň pro představu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit