Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    Star Trek není jenom jeden, Picard není jediný. Na SW fakt nestačí víkend, pokud se člověk nepodívá jenom na filmy  a to by pak nemohl jít moc spát. U Tolkiena by mě zajímala ta kniha, protože Hobit to není.

    Plést dohromady svět W40k, který se mimochodem odehrává v našem vesmíru a naší budoucnosti a klasický Warhammer, který se také dělí tzv. Warhammer fantasy a Warhammer Age of Sigmar, je asi jako dal bych si steak, ale zrovna teď si dám chutné lasagne. Obojí je skvělé, ale oboje nabídne něco jiného. Protože v univerzu 40k vyšlo dost dobrých her, které jsou buˇ%d známé nebo o nich nikdo nic neví a to: série Dawn of War, Gladius - Relics of War, Mechanicus nebo třeba málo znamá Adeptus Titanicus: Dominus.

    A zcela přeskočit Warhammer Horovo Kacířství (Horus Heresy), které vysvětluje, proč je celý W40k defacto nábožensky a technologicky v hajzlu, to je také na pováženou. Nebo spíše upálenou na hranici za kacířství. Do češtiny bylo přeloženo již 5 knížek.

    A hry s nemalou cenou? Pořád mám doma Diablo II v původní krabičce, kdy cena byla 1990 Kč. Což při kapesném 200 Kč za měsíc v 2000 bylo něco, co si člověk koupil téměř po roce. Jinak článek je fajn, to zase ne. Ale některé věci tam prostě nejsou dotaženy

  • Ilusiveman

    Nezminit Horus Heresy je hereze, ale pan je lajk-amater, tak mu to prominu a 30k mu doporucim. 

  • VereWolf271

    Jsem taky koupil ve výprodeji a hrál taky Mortal empire. :-D Jsem hrál za Repunsel(fantasy Johanka z Arcu), tam v podstatě existují dvě bojiště. Jedno válečné , kde začínáte v Jižních zemí v Arabii a mečem zabíráte území Králů hrobek a druhé bojiště je otevřeno díky tomu, že Repunsel je odnož frakce Lyonesse, s kterou máte aktivní Diplomatické vztahy. Díky tomu máte možnost diplomatickou cestou ovládnout celou Bretonii(na lehkou obtížnost je to Easy). Když už mluvíme o Repunsel jak moc je lore friendly to, že její počáteční město je Copher, zbytek  pobřeží Araby ovládá Stygos Empire(kterou obvykle zničíte vy a ne orkové). Za sousedy má ze stejné frakce Knight of Origo a Knight of the Flame? :-D

  • Líbí se mi jak autor shrnul moje myšlenky na současnou herní scénu, nové hry vycházejí s nemalou cenou, často v pochybném herním i technickém stavu 

    (s často mizivou nadějí na zásadní nápravu, Když si shrnu moji oblíbenou Bedhesdu za loňský rok, tak vidím jen zklamání za zklamáním, například Wolfa a jeho nastavení mechanik těžko někdo předělá :-( ),

    oproti tomu 2-5let staré hry (někdy i ještě starší) hry mají stále co nabídnout a většinou jsou obzáplatované a potuněné ze všech stran, často si lze pomoci roky otestovaných modů, když už tu tam něco vadí. Navíc pořizovací cena bývá často +- až pětinová oproti datu vydání.

    Navíc s ohledem na dlouhodobou stagnaci na procesorové scéně, která se začla rozjíždět až minulý rok, si je lze zahrát na v podstatě bazarovém hardware za pár švestek. 

    Co mě trošku tíží, že bych Total war 40k rád zahrál, ale už mám rozehraný Empire a Rome II , nevím jestli na další total war mám náladu a především čas. Realtime bitvy jsou často časově vyčerpávající a robot nebývá často fair ani ke kolonistům ani k Římanům.

    Navíc další universum s jeho zákoutími a zkoumáním po různých wiki, možná si to nechám na důchod :-D


    • Veskoslav

      Stagnaci? Vylezl jsi právě s jeskyně nebo nevíš, co AMD udělalo loni?

      • Asi něco jo :-) ale nějak jsem to nepocítil pořád smažím na íčku 4té generace, ne a nejsem vyhraněný íčkař, prostě výprodej z kanceláří co uživí bazarovou 1060, 

        když nepočítám kompy od rodičů (narozen lehce před rokem 90 - Cyrix 486, Celeron 300 (naprostá herní klasika svého času), první Athlon 64, 

        tak jsem ze svého jsem si koupil 2  fungl nové herní PC každé 20-22tis (včetně periférií)  jedno je bez grafiky u tchýně a druhé je bez grafiky ve školce, cca po za 10 let jsem vysolil 45tis jen za PC a to je piva.

        v dnešní době bych se za sebe do nového nehrnul a je mi buřt jestli je to AMD, Intel, Nvidie..., vyřazené kompy z banky jsou v poho (teda než začnou ty mini podnosy na pivo, už tu 1060 jsem do Optiplexu bez vrtačky neměl šanci narvat a o sata kablech pod grafikou ani nemluvě.

        Při výchytu nejnáročnějších GK nastavení mi i nové Metro nebo Tomb Raider běželo stabilně na 50-60 fps na 2K, za necelých 10tis za komplet bednu + grafika je to jak ""zadarmo"". 

        Když si naklikám čas od času nový, byl jsem opět na svých obvyklých 18-25 tis za bednu (tentokrát bez periferií).

    • Tak jakmile není dlouho pořádná konkurence, tak to vede přesně k těmto tendencím, nulová inovace nebo dokonce k horšímu. Ale pořád je tu naděje, že se vyloupne ambiciozní konkurence a pak je to většinou rychlé. Stačí se podívat jak dopadl Maxis s SimCity nebo Atari s Rollercoaster tycoonem.

  • TheGGG

    cool článek, pronikat do nového univerza je vždy bžunda, ono ani na star wars, těch pár filmů nestačí, to je jen začátek. Pokud jde o w40k, tam studuji lore už 10 let a mám doma asi 70 knížek, ale dle všeho jich je pěkných pár set. Fantasy warhammer mě nikdy tolik netankoval, ale mám doma asi 20 knížek a total wary jsou rozhodně super jak pro fandy tak pro nováčky. Jen by to chtělo ty chaos dwarfy konečně

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit