Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pichpe

    Měl bych dotaz na místní odborníky :-)

    Plánuji nákup Switche, má smysl pořizovat si klasický Switch když nemám televizi? Má to pak smysl, nebo mám radši pořídit Lite?

    • 0011

      Osobní zkušenost s Lite nemám ale je lehčí takže z něj nebudou bolet ruce, mě s klasickým switchem bolí v určité poloze když ležím v posteli a mám zapřené lokty, ale to + menší skladnost jsou jediné nevýhody, nová revize má větší výdrž než lite, můžeš hrát lokální multiplayer protože máš 2 ovladače, když tě bolí ruce dáš to do tabletop módu a joycony skoro nic neváží. Mario Kart 8 Deluxe jede 60 fps v 1080p, monitor určitě máš já chvíli taky hrál na monitoru, není to špatné ale na Zeldu jsem podědil 720p plasmu na které vypadá dobře i Switcher 3 😀 hele těžko říct revize letos nevyjde, pro mě smysl upgradovat nemá, uvažoval jsem, že bych si koupil lite a klasiku nechal v doku, ale synchronizace savu je takový opruz že zůstanu u klasiky, imho je refresh klasického switche lepší už kvůli té výdrži.

      Edit pro představu výdrž u Zelda BOTW je klasika 3h, lite 4h, vylepšená klasika 5,5 h.

      • pichpe

        Díky moc za koment. Co se týče her, tak chci hrát především Pillars, Witchera a další RPG, která nemám čas/prostor hrát na počítači. Takže vlastně ani moc nepočítám, že bych seděl u monitoru, spíš křeslo, postel, nebo MHD 😉.


        Takže hlavní výhody klasiky (vylepšené) jsou výdrž a možnost odpojení joyconů. Výhodou lite je váha a kompaktnost na cesty. Pak ještě na lite prý o neví lepší ergonomii. 


        Každopádně díky za názor!

  • radim.zaty

    Ono asi fakt není ani proč. Kritická masa počtu prodaných Switchů už byla dávno překročena, tím se platforma stala velice zajímavá i pro větší vydavatele a už jsem ve stejném stavu, co jsem byl na PC, že vychází více her, které bych chtěl hrát, než reálně stíhám hrát. A to jsem koupí Switche dost výrazně zvýšil dobu hraní, protože prostě doma u PC nebo konzole čas moc nechci trávit, protože 2 malé děti a chci si je užít, ale když trávím celkem dost času na služebkách a na hotelech, tak Switch byl pro mě dar z nebes. Mám sice i DSi a 3DS ale ty hry na ně jsou prostě poplatné handheldovosti a i když jsem si s nimi užil spoustu zábavy, Switch je někde jinde. 

  • Neva, na trash hry, které tam Nintendo cpe stačí bohatě ten co mám. Leží v šuplíku spolu s 3ds Xl.

  • clovicekO

    Tyhle zprávy Nintenda nemá smysl brát vážně, vždy tvrdí, že nová konzole není dohledně v plánu, a potom ji vydají. Bylo to tak v případě Gameboy Advance, DSka, 3DSka ... i ještě měsíc před vydáním Switch Lite tvrdili, že žádný nový Switch zatím neplánují. Osobně myslím, že výkonnější verze kombinující "switchovatelnost" originální konzole s pěkným, "nintenďáckým" designem Lite vyjde spolu s novou Zeldou, řekl bych 2021-2022. Dřív nemají důvod. Kdyby mezitím ještě stihli remake nějaké další, staré Zeldy, byla by to paráda.


    Btw. jestli se rozmýšlíte, Switch je parádní a stojí za to! Mám Lite a nemůžu si na nic stěžovat, je to parádní.

    • 0011

      Hele první šedivé Joycony mi vydrželi 2 roky, pak začaly oba driftovat, koupil jsem si nové neonové a pravý začal driftovat po necelém roce. Do těch původních šedých jsem si koupil a sám vyměnil offbrandové páčky a teď zatím drží dlouho. Já bych si Lite rozebrat troufnul, ale abys pak nelitoval jestli ti odejdou po záruce, v joyconech u klasického Switche se vyměňují líp. Kdybych si teď kupoval switche koupím si tu vylepšenou klasiku, protože v handeldu hraju hodně a má větší výdrž než lite. Proč si do ní nešel? Má lepší výdrž než lite a na televizi jsou hry super, hlavně Mario Kart 8 deluxe, což je asi nejlepší hra na lokální coop jakou Nintendo má. Na lite obdivuju tu skladnost, ale ještě se u nás nedá sehnat to flipové pouzdro.

      • Gulivera84

        Me se vratil switch z reklamace, cerveny joycony mario, a po mesici zarucni opravy driftuji zas, asi kus od kusu, mam pres rok cerne a ty sou zatim OK. toz tak sem se chtel podelit...

        • 0011

          To je proto, že ti páčky nevyměnili ale jenom to pročistili. Já měl po záruce, takže jsem nic neriskoval, jedna páčka stála 150 korun a vyplatilo se mi to. Mají trochu jiný tvar, tenčí a ploší disk ale na pohled to nepoznáš a hlavně drží.

          • Gulivera84

            Sakra to sem mel udelat, jako mesic to mely v oprave, pres vanoce to zatratily nekde na skladech, tak sem cekal o tri tydny dyl, a jak sem byl nasranej ze to zaclo driftovat...jasne se ote chybe vi nintendo tvrdi ze to bezproblemu vymeni, a vonj to profouknou maznou a nazdar...udelam vymenu sam jak pises, nahradni mam tak neni co zkazit...dekuju

            Jen jestw myslis ze je lepsi vymenit obe ty packy?!

            • 0011

              já je radši měnil obě, i když mi zlobila jenom pravá, znáš to zákon schválnosti, vyměníš jenom jednu a za týden ti začne driftovat druhá. U těch nových to samé, levá byla v pohodě a pravá v čudu. Sory že reaguju tak pozdě, z nějakého důvodu jsem neměl upozornění na novou zprávu až teď když jsem se přihlásil na notebooku.

          • clovicekO

            Nemohl bys mi prosím hodit odkazy, kde bych koupil kdyžtak náhradní páčku a jaký bit je potřeba na šroubování? Konkrétně ty, co ti fungovaly.

            • 0011

              Samozřejmě, musel jsem skočit pro sadu a vyzkoušet to, už jsem si nepamatoval velikost, bit je to Y00, sorry mám ifix it sadu s americkým značením, ale měl by mít 1,5mm, páčku jsem koupil zde kde momentálně není skladem, ale mají tam samostatný šroubovák Y00 za 60 korun, tady náhradních páček mají hromadu. Pokud ti odejdou v záruce, trvej na výměně páček, kdyby s tebou chtěli vyběhnout nějak si je označ, třeba škrábni na skrytém místě(stejně nebudou fungovat správně, takže žádná škoda), pokud ti je nevymění nebo ti odejdou po záruce, tak tady je návod přímo na lite. S pomocí tohohle pána jsem si poradil s joycony, tohle vypadá složitější, ale nebál bych se toho, radí na co si dát pozor abys nic nepřetrhnul nebo nevyrval.

              • 0011

                Reakce na příspěvek:

                nevím proč mi nejde editovat, ale jednu důležitou věc jsem zapomněl, po instalaci musíš provést kalibraci páček přes menu ovladačů, jinak se budou chovat divně, sám jsem si nadával že jsem vyhodil peníze za nefunkční joysticky ale nakonec bylo všechno v pořádku.

                • clovicekO

                  Reakce na příspěvek:

                  No páni, děkuju ti moc! Upřímně, ani mě nenapado, že existuje český eshop s náhradními díly. Všechno si ukládám a ještě jednou díky mnohokrát! :)

                  • 0011

                    Reakce na příspěvek:

                    Není zač, já o tomhle obchodu věděl protože jsem sháněl věci na 3ds, bohužel to co bych potřeboval - krycí sklo na malé new3DS se nedá sehnat ani v číně, naštěstí mají aspoň ty páčky.

                    • clovicekO

                      Reakce na příspěvek:

                      Je mimochodem dost nefér od Nintenda, že o těchto problémech ví, ale neřeší je. Switch je venku už od kdy? 2017 ne? Driftující cony jsou problémem, a oni místo aby to vyřešili kvalitnějším materiálem nebo designem, vydají po takové době další konzoli, která dělá to samé ... tohle mě trochu štve, jediný škrábanec na prima konzolích. Doufám, že u další revize se s tímhle už setkávat nebudem ... i kdyby to mělo zvýšit náklady na výrobu jedné konzole o 10 USD, tak proboha ať to udělají ...

      • clovicekO

        Šel jsem do Lite, protože standardní konzole se mi proste nelíbí. Lite je vymazlená věc, měl jsem předtím Gameboy Advance SP a Gameboy Color a tohle mi to připomíná. Navíc nemám doma televizi, takže dokování bych stejně nevyužil. Pouzdro jsem si koupil deluxe travelcase za 20 USD a jsem spokojený, je pevné a nic se nemůže stát. Až bude barák, rozhodně chci pořádnou telku a dokovací Switch :)


        Těch páček a jejich driftování se taky bojím, nicméně oba moje Gameboye fungují perfektně do dnes, takže jsem to riskl. Jsem ale i tak připravený, že driftovat budou, otázka je, jestli před, nebo po vydání nové konzole. Pokud to bude po, nebudu nic řešit a prostě upgradnu.

        • misk

          Nová páčka na lite sa dá kúpiť za 8 euro a výmena je jednoduchá

          • 0011

            Zas tak jednoduchá není a potřebuješ speciální triwing bit, já triwing měl ale jinou velikost tak jsem musel kupovat novou sadu bitů.

    • Před vydáním Switch Lite říkali, že neplánují vydat výkonnější verzi Switche. Jinak souhlas. Vydat nový Switch ještě navíc v době, kdy má přijít nový Xbox a PS, by asi nebylo úplně ideální. Navíc současný Switch si nemůžu vynachválit.

      • clovicekO

        Nn fakt říkali nejdřív a docela dlouho ANY SWITCH, změnili to až po tom, co unikl tweet o tom, že jakási firma bude vyrábět doplňky pro zmenšenou verzi Switcher, pak to skutečně upravili na výkonnější verzi - a za cca dva týdny to vydali. Tu "pro" jsem ale stejně ještě nepředpokládal, oproti tomu, že vyjde nějaká menší verze na pokrytí trochu jiné části trhu mi bylo jasné :) byla by blbost ji nevydat

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit