Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z nostalgie jsem si zkusil Mafia 1 nainstalovat ... ale nedá se to hrát, ovládání a kamera je šílená. 

  • Tak uz to je top seller na steamu. Boze ti lidi jsou blbi. 😂

  • Otázka je, proč je na stránce hry na Steamu u češtiny uvedeno pouze titulky a rozhraní, nikoliv audio.

  • x_ander

    Tak či tak mě tam bude nejvíc chybět Antonín Molčík. Jeho podání Dona Salieriho bylo naprosto parádní.

  • TheGGG

    hahaha, při současné kvalitě českého dabingu a českých umělců, to bude lepší přepnout do aj...

    • Coffin.Corner

      Bohdan Tůma, Martin Stránský, Zbyšek Horák, furt dokola, prakticky v každém dabingu za posledních pět let...

      • uher

        To je to tak špatný? Český dabing už jsem neslyšel přes dvacet let, tak nevím jak si stojí.

        • Coffin.Corner

          No, asi před pěti lety proběhla mezi dabingovými herci menší vzpoura. Nebudu soudit, ale kromě lepších platů  mimo jiné také požadovali návrat k časům, kdy herci v dialozích mluvili opravdu spolu a ne každý zvlášť. Následoval tvrdá odpověď dabingových studií a potížisté dostali ban.

          Několik málo jedinců si fanoušci vypískali zpět, ale ostatní znechuceně od dabingu odešli. Kromě toho hodně známých dabingových herců prostě umřelo. Nejvíc je to poznat v Simpsonových.

          Ale kdo ví, možná coronavirová krize natáhne do dabingu spoustu nových, neoposlouchaných hlasů... :)

          • uher

            Díky.

  • kulhy_parici_spici

    Tohle bude ještě plný emocí a slz — někdo nám bude šahat na náš národní poklad videoherního průmyslu.

    • Nikdo na něj šahat nebude. Původní Mafia bude stále k dispozici beze změn a každý kdo jí dává přednost ji může hrát v původní podobě klidně až do důchodu. Tenhle remake na ní nic nezmění.

      Řeči že někdo zkazí Mafii jsou totéž jako když prý Bethesda zničila Falouty nebo co.

      • x_ander

        Tímhle jsem se u spousty remaků dřív uklidňoval taky - pokud se to nepovede, tak vlastně o nic nejde, původní hra mi zůstane. Jenže pak přišel Blizzard s Warcraft 3: Reforge :-D

        Neříkám, že se tohle stane u Mafie (podle vše ne), ale když už si někteří vydavatelé dovolí to, že při vydání remasteru/remaku zablokují původní verzi, tak je člověk opatrný.

      • Vojtzech

        Bohužel v původní podobě už si ji právě nezahraješ, pokud nemáš někde zahrabanou starou krabici s původní hrou a dvd mechaniku v bedně. V GOG a STEAM edicích chybí většina licencovaný hudby.

        • Carnage666

          Stačí se prokliknout ve Steamu na návody her a jako jedno z prvních na tebe vyskočí návod jak navrátit původní hudbu. Tak jako tak musíš do hry stáhnout widescreenpatch a je jedno jeslti máš starou verzi nebo tu ze Steamu, ještě doporučuju hd mod který vyhladí rozmazaný tachometr a kompas 😉

          • Vojtzech

            Díky za info a tipy na mody.  Já mám doma ještě starou krabicovku, kterou ale bez mechaniky stejně nespustím. Chtěl jsem pořídit digitál, po těch zvěstech o soundtracku jsem do toho nešel a víc už to nesledoval. Takhle si ji možná pořídím a zavzpomínám, pokud zmršej remake :-)

      • kulhy_parici_spici

        Věc číslo jedna — mě je to celkem jedno, spíš jsem chtěl upozornit na fakt, že má hodně lidí původní Mafii jako modlu a kult (řekl bych celkem právem). Tedy se dá očekávat že budou velmi citliví na provedení remaku. Ber to spíš jako pobídku k nakoupení popcornu.

        Věc číslo dva — na druhou stranu, to že někdo dělá oficiální kopii a předělává jí, znamená že upravuje autorský rukopis originálu. Pracuje s duševními hodnotami původních tvůrců. Podle tvého tvrzení vnímáš hodnotu Mafie jako izolovanou jednotku o jedné hře. Ale ve skutečnosti těmi úpravami ovlivňují celé duševní vlastnictví a odkaz díla. Proto bych řekl, že to úplně jedno není.

        • Z oficiálních vyjádření a popisu hry bych větu "někdo dělá oficiální kopii a předělává ji" změnil na "někdo dělá oficiální kopii a dále ji vylepšuje". Ze všech dosavadních tvrzení zatím jde slyšet jen to, že je to pořád ta původní Mafie, ale s rozšířením příběhu. Jenže ten základ, ten autorský rukopis tam pořád bude a rozšíření příběhu může být jednak bráno jako vedlejší mise, jednak jako zásah do původního příběhu ve smyslu, že se třeba něco více vysvětlí nebo rozvede, ale vše povede stejným směrem a odkaz zůstane zachován.

          • Taky to tak vnímám. Jako proč by si přidělávali práci komplet přepisem něčeho, co už napsané je. Taky si myslím, že ty změny budou v tom, že maximálně něco natáhnou nebo přidají bokem (což nemusí být třeba celé mise, ale třeba jen víc takových těch vedlejších hlášek které postavy říkají v soubojích nebo při cestě autem aby nebylo ticho apod.).

  • Jednička je hra, kterou s sebou z nostalgie tahám v ntb a jednou za
    čas jí zapnu a pokusím se splnit nějaký úkol v extrémní jízdě, nebo jí
    rozehraji od znovu - tak moc velká srdcovka to pro mě je. Vážně bych si
    přál, aby předělali jedničku do nových kulis, ale zachovali ducha hry,
    tedy aby ve hře zůstala:

    1) Pomalá auta s uvěřitelnou fyzikou
    a možností manuálního řazení, díky kterým se člověk těší na další o
    trochu rychlejší odemčený vůz, neřkuli tuningové speciály z extrémní
    jízdy, a díky kterým je poslouchání Ralphova koktání snesitelnější.

    2)
    Otravná policie, kvůli které si člověk občas radši zapne omezovač, aby
    jí nemusel pořád řešit + bezmocné pískající pochůzkáře, kterým stačí s
    úsměvem ujet

    3) Závod, který byl napínavý až do samotného
    konce a nikdy jste si nemohli být jistí, že to 100m před cílem nechtíc
    neotočíte na střechu a nepojedete znovu od začátku

    4) Systém lékarniček místo autohealu.

    Jelikož
    už mi ale není 10, tak doopravdy doufám akorát v tu uvěřitelnou fyziku
    aut. Umíte si představit, že by si tu hru dneska někdo koupil na relax
    na konzoli a během přejezdu města ho začla honit policie kvůli jízdě na
    červenou, načež by ho dostala, protože jejich auta jsou VŽDY rychlejší.
    těžší a odolněší, než ta vaše (pokud tedy nemáte ten obrněný speciál z
    extrémní jízdy, to je snad jediná vyjímka 🙂), a on musel jet znovu od Salieriho Baru? 😃
    To prostě nemá šanci v takovém korporátu, jaký vyvinul Mafii 3, projít.
    Proto mám trochu strach, že v tom uvidím akorát tuny promarněných šancí
    udělat skvělou hru ve skvělém kabátu.

    Na čem se dá zapracovat a
    nepochybuji, že to bude lepší, je soubojový systém a systém krytí. Český dabing je fajn bonus, ale bez Vašuta a Rychlého to nebude ono :-D. Tak
    snad to nebude taková katastrofa, stejně si to koupím, protože jsem vážně zvědavý.

    • yeniczek

      S tím dabingem. To vážně chcete, aby Vašut ve svém věku nadaboval Tommyho? Jen kvůli tomu, že to dělal před 18-ti lety? Pokud se dabingu ujme některý z mladých dabingových režisérů, kteří se starají hlavně o animáky, tak bychom se dočkali, myslím si, i klenotu. Já osobně doufám v akurátní dabing zohledňující věk postav. Rychlý by na Paulieho ještě šel, bral jsem ho jako staršího.

      • Nechci, ale proto píši, že to nebude ono :-D. Třeba proslov na konci byla podle mě jedna z Vašutových nejlepších chvilek - herecké výkony jsem mu nikdy moc nevěřil, spíše na mě pořád působil jak v té reklamě na Lidl. Mafie 1 byla dabingem skvost, tak doufám, že budete mít pravdu a ujme se toho někdo kvalitní.

        • Maxianimal

          Dabing byl skvost možná kvůli hláškám, rozhodně ne díky kvalitě, která byla úsměvná už tehdy.

  • Ubisoft ohlásil absenci českých titulků v novém AC.

    2K ohlasilo český dabing do remaku Mafie.

    Zajímavý extrém, co myslíte?

    • V čem extrém? Dvě různé hry s různým obsahem. Nic extrémního.

    • Maxianimal

      Naprosto logické. Mafia je česká hra. AC není. Case closed.

      • Kolik procent jmen v titulích M1R bude českých?

        Mám podezření že na tom bude dělat míň čechů než na XCOM Declassified

      • Aktuálně česká není, takže tenhle argument je naprosto passé.

        • Není, je naprosto správný. Zaprvé celá lokalizace nebude tak rozsáhlá, jako v AC. Za druhé je to hra s českými kořeny. Zná ji i moje máma, která hry nehraje. Vzhledem k určitému sentimentu je aspoň nějaká šance, že by to u nás mohlo zvýšit prodeje (respektive se prostě dobře prodávat). Ubisoft hraje na jistotu, 2K doufá, že naše pouto k té značce trochu povzbudí prodeje.

    • Effect

      AC není původem česká hra.

  • readyxx

    trosku nostalgie 

    https://www.youtube.com/watch?v=_d3-kif_LVE

    https://www.youtube.com/watch?v=gkNvFSwcC1c

    • exmaxx

      tvl, Dan Barta misto Dan Vavra v ty gamepage - 3:16 😂

      • readyxx

        no jo vidis :D 😂

  • Joshua

    Osobne si myslim, ze z 90 % se bude jednat o puvodni dabing. A jinak pekny, 4 clanky o mafii za sebou...

    • A jak použitím originálního dabingu pořeší změny ve scénáří a nový obsah? Ty části budou němé? Nebo je tam bude mluvit jiný herec a budou střídat hlasy jak mutující puberťák? Co kvalita originálního znění, která na dnešní poměry není nic moc?

    • To by bylo dost blbý. Kvalita starého dabingu je dnes otřesná. Pokud tam něco přidávají, tak to prostě musí nahrát celé znovu. Navíc někteří původní herci už nejsou. A i ti co jsou, tak jsou starší a hlas se prostě mění. Ono kdyby tam nechali původní dabing Rychlého a dotočili s nim nějaké navíc, určitě by se to dalo poznat.

      • Mužské postavy byly ještě dobré, ale měl jsem pocit, že všechny ženské postavy jsou dabovány jednou herečkou.

        • No a to to byla česká hra, kde si tu kvalitu naši zkusili určitě aspoň trošku pohlídat. To se teď jednak dít nebude, druhak kvalita cz (filmových) dabingů už taky není to co bývala. Takže bych si tipnul, že remake bude lepší pustit v angličtině.

          • Tak neni to ceske prostredi, takze cestina tam stejne moc nesedi, navic predpokladam, ze mimika obliceju bude jen jedna a to ta anglicka. Coz me mimochodem extremne sere na Ghost of Tsushima, kde ten Japonsky dabing kvuli stejnemu duvodu pro mne docela pohrbili. Mozna kdyby ty animace nebyly ta detailni, ale cim vic jsou v tomhle hry dokonalejsi, tim vic to kazi imerzi, stejne jako u filmu. 

            • Souhlasím. Mě osobně se asi AJ v Mafii libí prostě víc, přidává to na autenticitě. Stejně tak jako bych si nikdy nezahrál Metro v angličtině, protože ruština tam sedne jak půlky na hrnec.


              Co se kvality týče, tak ta sice klesla, ale zas to není tak strašné. A rozhodně mají plus body za to, že do toho šli a investovali. Náš trh je pro ně příliš malý na to, aby se jim to reálně opravdu vyplatilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit