Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Docela pecka ceny no, a kde je 3060?!  no nic, já osobně pujdu stále do 1660ti, tohleto než se správně ustálí bude trvat. Navíc beztak neplánuji žádnej 2560x1600 monitor v dohledné době takže tak 🙂 Ps docela mě štve úbytek HDMi portů to jako display port nahradí ? a co tv ne všechny ho umí mají sotva hdmi.

    Nebo počkat na 3060gtx ted jsem četl že by měla stát 250-299$ což není tolik (5600-6699,.)

    I když záleží na výkonu taky no, spíš se stále přikláním k té 1660gtx ti.

  • Kosac

    tento portál opět dokázal, že fanoušci playstation nepotřebují umět procenta :)))) viz "V preview Digital Foundry dosahuje novinka ve hrách 160–200 % výkonu RTX 2080"' lol

    • A co je na tom špatně?

    • Taronyu

      Je to správne. Percentá tu nevie asi niekto iný :D

    • jiri.svak

      Hm, a není to jen jinak řečeno o 60 až 100 % větší výkon?

      • přesně tak

  • nightborne

    Mno... minulou generaci se mi povedlo přeskočit, z ampere jsem plánoval okamžitě vzít to nejvýkonnější, co nabídnou, ale... 41 kolíků, sakra práce... nechce někdo ledvinu?

    3080 nicméně vypadá... svůdně.

  • x_ander

    No, před půl rokem jsem koupil nový stroj s 2070 RTX Super, tak doufám, že to ještě chvíli vydrží (hraju QHD a zatím nemám problém vše rozběhat na 60+ fps). Sice 3070 vypadá lákavě, ale budu se snažit držet se svého pravidla, že upgraduju jen 1x za dvě generace. Z 970 jsem šel na 2070, tak teď vydržím snad taky :)

    • LessPh

      Taky mám podobný pravidlo z 660 na 970 a z 970 na 3080, vždycky +1 generace a +1 třída výš, takže další grafika 7090 :DD

  • sugyn

    Ze by nahrada za moji 1070? Skoda ze za ni dostanu asi tak lahev prumernyho rumu.

    • Inquisitor

      Já ti dám klidně dvě.

    • Průměrnej rum je ale fajn

  • LadaVanBar

    Jsou to krasny ty vyrobky o tom zadna, ale snazim se uz dlouho kupovat hlavou a ne srdcem :)

    Zatim nevysla hra, kterou bych chtel a  moje letita 1070ti ji nerozbehala, monitor mam 24 Full HD a zatim vsechno stiha na ultra nebo high. 

    Takze mozna pristi rok, rovnou skocit do 4k, ale zas 31 nebo 34 monitor uz mi prijde fakt dost velky na muj pracovni stul.  No jeste to zvazim, ale bude to chtit asi volnejch 40k (20 GPU, 20 Monitor), nebo mozna me prekvapi jezisek :)

    • Jack1947

      Mám 32" a v poho záleží na preferencích já už bych chtěl větší ale ani o píd menší🙂 navíc QHD ( děkuji za objasnění) se dá sehnat i za dobrou cenu a i menší. Podle mě 24" a 2560x1440/1600 je hrozně divné a nepraktické zdali teda jsou ale 27" a QHD už se dá.

      Ostatně je to jako u tv když na to člověk má a nemá extra malej pokoj není problém vměstnat i pořádnou tv ta,m kam by nečekal že půjde 😉😛

    • Whoossain

      Určitě nemá cenu kupovat novou kartu bez odpovídajícího zobrazovadla. Což je trochu problém protože HD nebo (UW)QHD zvládnou i současný karty a pro UHD zase nejsou dostupný panely s rozumnou úhlopříčkou a podporou G-Sync. Jsou to buď (pro mě malý) monitory do 27'' nebo zase velký krávy 43'' a víc. Já už několik měsíců marně vyhlížim Predator X32...

      • LessPh

        No myslím si, že s příchodem nových konzolích a tím posunu enginů a technologií dopředu, nakonec budeme rádi za 1440p a 60FPS na RTX30xx.. ty hry co máme teď je last gen, next gen hry tu ještě nejsou a ty si svoje nároky vyberou v podobě krvavých HW..

  • Whoossain

    Zase mě zachvacuje nákupní horečka. Už aby byly venku nějaký benchmarky. I když favorita už stejně mám, nejspíš budu pokračovat v edici Aurus od Gigabyte.

    • LessPh

      koukni na digital foundry.. zdravě lze opravdu uvažovat o +80% navýšení výkonu, prostě teď je ta chvíle na upgrade.

  • Vilge

    Zrovna sem si říkal jestli Radeon RX 5700 XT nebo GeForce RTX 2070 Super....  Asi si chvilku počkám.

  • Chtěl jsem si pořizovat nové PC, měl jsem vyhlídnutou 2070 a koukám, že je ten správný čas ještě chvíli počkat. Kolega v práci si ji pořizoval na začátku prázdnin a docela pech.

  • jack

    Konečně upgrade pro mou 1080 :). 

    Add napájení. V tabulce NVIDIE, která je také v článku, je u všech zmíněn 2x 8pin. Překvapilo mě to. Možná budou první modely s tím a až pak přijde 11pin. Nebo to NVIDIA uvedla chybně. Uvidíme. 

    Těším se na benchmarky 3090. Zda skoro dvojnásobná cena oproti 3080 bude mít výkonové opodstatnění. 

    Zajímavé je, že 3090 nemá o tak moc větší spotřebu než 3080.

    • Ze zadneho zroje ti stejne primo 12-pin nejde, proto 2x 8-pin. Ke kartam potom Nvidia dodava adapter a taktez predpokladam, ze jej do budoucna budou nabizet vyrobci zdroju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit