Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Abych se přiznal, úplně nedychtím po poznání konečné podoby hry. Zní to poutavě, ale ještě ne (snad nejsem příliš pozitivní, když jsem skeptický jen prozatím) nadějně. Volná ruka ve světě robustní předlohy se může ukázat jako dobrá volba, ale možná je na místě ve světě fantazie, být nohama trochu na zemi, aby nedošlo na pocit, že se snad zahálí s nabytým potenciálem. A tak přece jen jsem zvědav, o jakého střihu RPG půjde, a jak se podaří celá hra. Buď vše nebo nic. Rád bych se nechal vtáhnout atmosférou, ovšem bez pocitu, že pokulhávají herní mechanismy RPG Potter nePotter. Jako když bych si něco chtěl dát hlavně kvůli omáčce, ale jedině přes až ke kostem dobře propečené maso. Možná bych i uvítal "jen" klasické, jinde už viděné herní principy, namísto třeba až inovátorské invence. Pro mě je koneckonců spíše otázkou, u jaké hry jsem si řekl "Kéž by byla zasazena do tohoto či onoho světa.":) Ale nakonec je to asi umnost zpracování, co je rozhodující. Kdy třeba i hybrid "simulátoru života" s RPG prvky, může zafungovat. Ne že bych byl zpátečnický, jen ne každý je J. Cameron, aby si dovolil natočit Vetřelce po svém, tak jiném a přesto snad i lepším než byla kultovní jednička. Někdy jakoby se nevědělo jak naložit s látkou, kdy jakoby platilo, čím menší potenciál k něčemu, tím menší tlak na to být kreativně smělý, jako když se způsobem života levicově orientovaný člověk, najednou ocitne při možnostech otevřených příležitostí.

  • 0tecFura

    Hra vypadá zajímavě. Snad se povede. Já bych byl ale raději, kdyby se odehrávala v době Harryho a hráč by potkával známé postavy z knižní série. 

  • Carnage666

    Líbí se mi to ale ukázka celkem nešťastná, některý záběry jsou jakoby trhaný divně sestříhaný, pokud si pamatuju tak ten starej leak vypadal co se ukázky týče lépe a to byl jen nahranej snad na telefon.

  • exoslav

    Sice  jsem Harrhyo žral ještě na základce, což už je snad nějakých 15 let zpět, ale těším se, snad hra bude stát za to. Jen jsem lehce zklamaný, moje oblíbené fantasy je LotR a celou tu dobu od vydání filmů jsem doufal v kvalitní RPG ze Středozemě s otevřeným světem. Bohužel budu asi muset čekat dál. Tak aspoň ten Harry po těch letech dop

    • Carnage666

      Zájem o LotR snad obživne díky tomu seriálu od Amazonu ale doufám že případnou hru nebude dělat Amazon 😬

  • A já to řeknu! Já jsem doufal v MMO! Protože tohle přejedu a už se k tomu nevrátim. Ale MMO! Vždyť to k tomu úplně vybízí, na trhu nic podobnýho není, vyberete si fakci - Hufflepuff, Ravenclaw, Slitherin, Gryffindor, grindíte v zapovězeným lese, ti kamarádi o kterých se tu mluví jsou reálný lidi, mohli udělat parádní challenge mezi kolejema, doopravdy přidávat kolejím body, místo battlegroundů by byla hodina obrany proti černé magii kde by byl fight mezi kolejema, taky parádní famfrpál, každej se mohl specializovat na něco jinýho - podle mě to prostě Rowlingová napsala proto, že ji bavila Ultima a bála se že další dobrý mmorpg už nebude tak si pro něj napsala scénář 😀

    • MMO by byla bomba, do toho bych asi vklouzl taky. A i když asi nepopulární názor, tak si myslim, že HP si taky říká o hru ve VR... Už jen ovládat rukou hůlku a naučit se kouzla opravdu vyvolávat by mohlo být trochu něco jinýho....

    • palcov

      Problémem je hráčská základna - (při vší úctě) publikum HP je dětské a těm rodiče nedovolí trávit bezesné noci u MMORPG.

      • Já si troufám tvrdit, že ti dětští fanoušci za těch víc než 20 let stihli docela vyrůst :-D Pokud to někdo tenhdy hltal v deseti letech, je z něj nyní třicátník.

        • Troufam si souhlasit, ja se na prvni knize naucil cist.

          • Přesně tak. Navíc to tak nějak "stárlo" spolu s námi, takže poslední díly už taková pohádka nebyly. A to bylo fakt super.

      • Já si troufám tvrdit, že to publikum HP není tak dětské jak by se mohlo zdát. V mém okolí je víc než dost lidí, kterým je přes 30 a čekají na cokoli z HP univerza. 

        • no nám je s přítelkyní 29 a jsme ta cílovka právě :) takže fakt to necílí na dětský publikum. Nebo teda nemusí. 

    • Hidden

      Mjo, to by se mi take libilo a pravda, uplne si to o to rika. Ale treba budou mit odvahu do podobneho projektu jit, pokud Hogwarts Legacy dobre dopadne. :)

  • RAMIUS89

    hlavne ma zaraza ta rasova diverzita v anglicku 19. storocia

    • Eh, v te dobe Britove davno meli imperium nad kterym slunce nezapadlo, s koloniemi tahnoucimi se od severu na jih celou Afrikou, pak Kanada, Australie, Novy Zeland, Indie, Malajsie, nektere drzavy meli i v Karibiku a jizni Americe... Zase si myslim ze tohle historicky korektni bude.

    • Jenže v kouzelnickém světě se v rámci rasismu nepohlíží na barvu kůže, ale na kouzelnický původ (kouzelníci, smíšený původ, mudlové).

    • V anglii bylo už v té době docela rasově pestro. Sice neměli úplně jednoduchý přístup do vyšších pater, ale třeba Christian Cole vystudoval právo na Oxfordu někdy v půlce 70. let 19. století jako první černoch.

    • Ještě že tu autenticitu Anglie 19. století zvyšují mozkomoři a kouzla, jinak bych ji ani nepoznal 😉

      • RAMIUS89

        ale cele sa to odohrava na pozadi realneho sveta.

        • Carnage666

          To je sice dobrej argument ale řekl bych že se to dá omluvit tím že škola prostě vyhledávala čaroděje a potenciál měli všechny rasy a proto se na tom v čarodějnickém světě nehrálo.

          • RAMIUS89

            ale vo svete HP existuju podobne carodejnicke institucie po celom svete.

        • Ano a už v té době to tam bylo plný Indů, Pákistánců, Číňanů...

    • Britské impérium tou dobou ovládalo většinu známého světa. Zcela běžně si vyslanci vozili do Anglie sloužící, manželky, milenky, kamarádi, sirotky a tak dále ze všech možných kolonií

    • Carnage666

      Já čekal kdo se zase ozve 😂

    • Sallvator

      Boze...ona je to totiz realna anglie s tema kouzlama co??? Je to smyslenej svet a tak je snad uplne jedno ze je bez rasizmu a jsou tam ruzne rasy lidí i tvorů...

      • RAMIUS89

        ako som uz pisal, odohrava sa to na pozadi realneho sveta.

          • Přesně tak, jedinej rasista tam byl Voldemort :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit