Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Starrkcz

    Ahoj ví někdo jak bude fungovat ta zpětná kompatibilita? Musíte mít ty hry koupené digital nebo to půjde i když máte placku? 

  • TheGGG

    rozhodně PS5 kupuji, člověk musí na něčem hrát novou generaci her a PS5 mě zaujalo skutečně hodně. V budoucnu možná upgrade PC a řek lbych že budu ready. Díky bohu, pořád vychází kvalitní hry, hlavně tedy díky japonsku.

    • 0tecFura

      Ano. Řekl bych že prožíváme zlatý věk videoher.  A to hraju od dob space invanders 🙂. Co právě hraješ? 

      • 0tecFura

        *space invaders

  • cNNk

    neni tam zadna extra launchovka kvuli, ktery by musel clovek silet a mit to hned prvni den. Vsichni pustili preorder a slavej jakej je zajem ...jen, aby je pak Sony nezchladilo minimalnim poctem kusu co dodaj k nam na kram, protoze CZ trh pro ne neni dulezitej ... pro ne je lepsi to prodat treba hned vedle v nemecku.

  • bullshit nedostkový bude akorat ten nechuták s mechanikou  a to první měsic  do vánoc bude ps5 flooded všude



    • Lateralus

      "Flooden všude", to je fakt masakrální výraz, díky za něj. Jsem se fakt zasmál :-D  

  • Sony to dělá dobře. Nejdříve reklamní masáž, a pak záměrně málo kusů, aby se po nich jen zaprášilo. 😀 Holt jim ta strategie vychází. Ale co, já si počkám až se to bude povalovat normálně na krámě 😀. PS4 zatím funguje skvěle. Ale těším se na nějaké "rozbalovačky" na YT a gameplay od prvních šťastlivců 👍.

  • Jez3vec

    Však o tom se už 3 dny.

    • uher

      Jo a 3 dny už je to vyvrácené.

  • iSpirit

    objednáno. 

    • Cvicme_v_rytme

      Hm, koukám jde udělat předobjednávka za 13490.- a 10790,- digi. To je lákavé.

      • iSpirit

        vzal jsem digital, nelibí se mi ta boční mechanika. Kupuji opravdu malé množství her ročně, takže je mi to celkem jedno a digital je prostě příjemnější než disky. Tý výhody disků stále jsou, a kdybych hrál více, tak ji asi vezmu, přihlídl jsem taky k tomu, že přes léto jsem PS4 zapl asi pětkrát, tak jsem vzal digital. 

        • Cvicme_v_rytme

          Taky bych šel do digitálu, ale občas si pustím nějaký film na BluRay, takže mechaniku využiju.

          Ale asi počkám, až to bude normálně dostupné a ověřené hráči (nebude tam HW dělat žádné problémy) a pořídím tipuji za cca 12k tu verzi s mechanikou.

  • Derp_1337

    Nic neočekávaného. Situace s vydáním PS4 a Xbox One byla úplně stejná. Na trhu byla příliš velká poptávka a přiliš malá nabídka, takže ty konzole byly prvních pár měsíců nedostatkové zboží.

    Navíc je ještě potřeba vzít v potaz, že na jaře se kvůli Covidu zavírali továrny v Číně, takže produkce konzolí bude mít určitě nějaký skluz.

  • Cvicme_v_rytme

    No tak jako tak je to dobrý reklamní tah. Když se oznámí, že je to nedostatkové zboží, lidé to rozhoupe k tomu to zkusit sehnat. Takže i kdyby to nebyla pravda, tak to nakopne lidi k tomu, aby se o to postarali a pravda to byla...

    • Carnage666

      Je to možnost no ale zas tak uvěřitelný to není vzhledem ke Coronaviru.

      • Derp_1337

        Tohle by se dělo i bez zásahu Covidu. Stejná situace byla při vydání PS4 a Xbox One (příliš velká poptávka, ale přilíš malá nabídka).

  • Za mě je nejhorší malý ssd disk, 800gb je opravdu málo, to je tak na 7 her! Představa, že si za 12 000kč budu pořizovat 4tb ssd disk, abych mohl hrát hry, které už mám z ps4 a které vyjdou na ps5 až do konce jejího cyklu, se mi opravdu nelíbí, měli by přidat možnost použivat normalní hdd disk

    • spoock

      Pokud tam clovek nemusi mit nainstalovanu hru, kterou hral pred rokem, tak obvykle se to snese. Moznost pouzit externi disk uz vyuzivam na PS4, protoze mam 500GB disk, takze si s PS5 vlastne polepsim. Mam rad hry na Bluckach, protoze muzu hru s klidem smazat a instalace zpet je obvykle mnohem rychlejsi, nez to tahat z pomaleho PSN.

    • Není prostě lepší zajistit slušný internet a pak tohle neřešíš? Vždyť já ze zvědavosti koukám, že mám aktuálně využito necelých 400GB. Přitom nemám problém si pustit libovolnou hru. Jako představa, že je potřeba 4TB hdd na to aby jsi mohl vůbec hrát je dost mimo.

      • Hele radit lidem lepsi internet prece neni moudre. Vzdyt je to dnes spis otazka stesti a i kdyz se za internetem vzdycky stehovat muzes, jak dulezite to ve vysledku pro tebe je , je mozna trosku mimo ramec diskuzi na hernim webu...

    • Broecz

      Pro zálohování by měl být externí disk použitelný, stejně jako ke hraní starších PS4 titulů. 4TB je nesmysl, ale klidně si pořiď 2 TB plotnobý disk a hry co nehraješ na něj v klidu přesuň.

      • Fxaman

        Jak pro koho. Sám jsem k Xbox One X pořídil externí disk 5 TB a je to naprostý ideál. Nemusím nic mazat a vždycky zapnu, na co mám v tu chvíli chuť, což je skoro každý den něco jiného.

      • Díky za radu, nevěděl jsem, že hdd jde použit na zalohu

        • Broecz

          Bylo to součástí oficiálního vyjádření. Z externího disku jenom nejde hrát PS5 tituly. Já jsem si teď pořídil menší SSD (512 GB) právě na PS4 hry, ať nezabírají rychlé SSD na PS5, když ho stejně nejsou schopné využít. A třeba zbude i nějaké volné místo na zálohy.

    • PS5 by měl mít efektivní systém komprese dat, takže hry by měly ve výsledku zabírat méně místa na disku. Nejen hry, ale i jiné soubory.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit