Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus

    Vikingský mečíř hodnotí Assassin's Creed Valhalla: Hra je vikingštější než Vikingové, výstroj nesedí - https://youtu.be/C1lVrE9vrv8

    • ravux

      Nebyl jste to nahodou vy, kdo si pred par dny v diskuzi pod jinym clankem stezoval na zdejsi cenzuru a oznamoval, ze na tomto serveru konci? Bohuzel onen prispevek byl (paradoxne?) smazan, ale pokud se nepletu, byl to vas nick. Hm?

      • Corvus

        Ano, přesně tak. Nicméně rozhovor mi přišel tak velice sympatický a (tato) recenze tak skvělá, že jsem sem napsal a sdílel ho. Už interview s českým samurajem, panem Jakubem Zemanem, bylo naprosto vynikající. Třeba se najde někdo, koho to bude zajímat.

        Jinak si ale skálopevně stojím zatím, že zdejší banování a promazávání příspěvků je těžce za hranou.

        • Londo_Mollari

          ..tak já také dostal ban na 7 dní za dotaz u Partisans 1941. Ptal jsem se, jestli to je alternativní historie, nebo WWII. V galerii jsem viděl vlajku. Info sem se dozvěděl až na konkurenčním webu.. "jen reálie se trochu obměnily a úplně zmizel hákový kříž, který je nahrazen křížem normálním, což mi přijde trochu scestné, na historii by se nemělo zapomínat." Autor: Jan Kouba.. což je srozumitelný popis. Já jsem také plastikový modelář a nedovedu si představit německou techniku bez trámových křížů a svastiky. Oddělujme prosím historii od politiky.

  • iSpirit

    Tak J.Slavík je člověk, který nedává vysoké známky jen tak pro srandu. Takže to vypadá vskutku zajimavě. Děkuji za recenzi.

  • bodmrazu

    Dekuji ze v recenzi nebyly zadne spoilery. Hodnoceni me naplnuje ocekavanim ;-)

    Xbox i AC predobjednano, tak pokud to zijtra dopadne podle planu, tak se budu tesit na jedinou next gen hru na platforme od ms ;-)

  • "Assassin’s Creed, věrný tradici, neumí vyřešit obtížnost. V Odyssey figurovala otravná, umělá bariéra z levelů. Ta tu díkybohu ustoupila, ale vystřídal ji jiný nešvar. Boje jsou převážně jednoduchoučké, až to... nebolí."

    takže, ve svým jádru je AC prostě jen konzolová mlátička v pěknejch kulisách, a podle recenzenta má nudnej souboják (já naprosto souhlasím) tak potom nechápu když je to mlátička se špatným soubojákem, proč to má 8/10 :)

    • Derp_1337

      Proč? Protože ne všichni hráči hrajou hry kvůli výzvě z náročného soubojového systému. Souboje jsou pro ty hráče až na druhém místě a spíše je třeba zajímá příběh (atd.)

      Dokonce se najdou i hráči přímo z opačného spektra, pro které je náročný soubojový systém spíš překážka a nemají to rádi.


      Recenzent se má trochu snažit hodnotit hru z neutrálního pohledu a pak je už jenom na jednotlivých hráčích, ať si dle svých vlastních preferencí udělají o hře svůj vlastní závěr. Proto recenze mají slovní popis a není to zredukované jenom na jakési zavádějící číslo.

      • cibrut

        "Dokonce se najdou i hráči přímo z opačného spektra, pro které je náročný soubojový systém spíš překážka a nemají to rádi." - to rozhodně. AC jsem hrál už od jedničky vždycky a výhradně jako stealth a pokud jsem se dostal do otevřené konfrontace, obvykle jsem reloadoval a snažil se o stealth znovu. A řekl bych, že lidi, co hrají AC primárně pro stealth bude hodně. Kvůli příběhu už to nehrajem nikdo, ten dobrej skončil s Revelations :).

      • Odehrál jsem řecko a tam jsem byl rád, že šla obtížnost za chodu měnit. Začal jsem vysoko a postupně jsem ubíral, protože po desítkách hodin to byl jen větší a větší grind a navíc díky level scallingu se i vytratil ten pocit, že se zdokonaluji a zlepšuji, protože vždy a všude byli nepřátelé o X levelů silnější. Navíc když mám vyčistit pevnost, tak ze začátku s tím ten čas strávím, abych se hezky potichu proplížil a potají postupně sundal posádku, ale to zabere hodiny a těch pevností a míst na mapě jsou stovky, takže po 100 odehraných hodinách už jsem byl rád, že je můžu během 5 min. vykostit jak rambo a pokračovat v cestě dál.

        • no jasně, ale na tom je snad ještě horší to, jak moc to přestává být hra a stává se z toho jen práce - něco co stojí čas, úsilí a mizí radost. Podle mě vlastně definice tvorby Ubi posledních 10 let :D 

  • TheGGG

    generická nuda jako deset posledních her od ubisoftu

    • Thanquol

      Generickej komentář.  Tady mas klicenku <|>

      • TheGGG

        že se zdejší největší fanboi generických her od ubisoftu nemůže smířit s jinými názory není můj problém... upaluj hrát pětkový watch dogs...

    • Corvus

      Už máš odehráno, jako vždy, že? Z recenze: "Odpůrci série (nebo alespoň jejích novějších dílů) se nepochybně budou
      schopní podívat na určité pasáže Valhally a prohlašovat, že je to znovu
      úplně to samé. Pokud tohle ale někdo prohlásí, tak ji nehrál a jde o
      velmi povrchní soud. "

      • TheGGG

        hra působí jako absolutně laciný vykalkulovaný korporátní korektní šunt, přesně jako 10 předchozích her od ubisoftu. Hral jsem od nich her dost a dle všech ukázek a informací se u nového AC a watch dogs nic nezměnilo. S ubisoftem jsem skončil, bezduché produkty bez špetky osobnosti... Odyssey a Origin jsem např hrál a obě byly naprosto šedivý nudný průměr.

      • BoB.2

        Jako vždy tet dojíždí Diablo 4.

        • Corvus

          Jo, to je nejlépe placenej tester na světě. Evidentně...

          • Nene, ggg je klasickej youtube warrior 😂

  • jindra.veliky

    Tahle série už je zajímavá jen kvůli originálnímu zasazení. Jinak je už člověk ze všeho unavený. Technologická stránka je fakt děsná. Pro spousty činností tam ani nejsou animace a celý to vypadá zastarale. I ten obyčejnej rychlej útok malou sekyrkou vypadá kostrbatě.

    • LiarForHire1

      Naštěstí jim Ghost of Tsushima ukázal, jak se to má dělat. Bohužel se to asi neprojeví na prodejích a tohle si koupí mraky lidí a Ubi se nikdy nepoučí.

      • Thanquol

        Bohužel do toho co lidi dělají se svyma penezma je ti velký h***o. 

  • J.V.Stalin

    8/10 😂 To už je takovej gamesáckej evergreen. I po přečtení recenze nějak nechápu, proč tady mají hry od Ubi diplomatickou imunitu.

    • Thanquol

      Sem nelez furt jednoduchý. Ajo ty musíš..

      • J.V.Stalin

        Jednoduchý je na mě nereagovat, když nemáš co říct. Ajo, ty musíš...

    • Corvus

      Jo! Proč má Legion 5/10?

      • J.V.Stalin

        Protože ohodnotit ho líp by bylo ještě víc na hlavu, než tahle ujetá osmička...

    • Veskoslav

      Tak proč má Legion 5/10?

  • Veskoslav

    To bude mít pár lidí dilema. Ubisoft a 8/10 a na druhé straně jeden z nejlepších recenzentů.

    • tak zrovna to co recenzent vyzdvihuje jako zmeny k lepsimu, jsou pro me tezke minusy...

      • Thanquol

        To je fakt smutný :( si to bez hodit 

      • Veskoslav

        Proto je recenze vždy subjektivní názor jednoho člověka:)

      • nightborne

        Ale to samozřejmě není špatně, nikdo neříká a ani nečeká, že se mnou bude každej automaticky ve všem souhlasit - důležitý je, že teď tu informaci máš a můžeš se podle toho rozhodnout, jestli to bude hra pro tebe, nebo ne =).

        Ze zvědavosti, co třeba je pro tebe spíš mínus?

        • ja to taky nemyslel negativne, jinak zklamani pro me je, ze se to presunulo zpatky smerem k adventure, me vyhovoval styl Odysey

          • zanek.s

            Souhlas. RPG kde mám současně otevřeno hromadu úkolů a já nevím kam dřív skočit mě neskutečně baví. Ale i tak si Vallhalu rád zahraji... Za rok, dva až bude čeština  ;)

  • malachi

    ..mno pre mna keby tam nebolo  v názve Assassin griid😛,tak by ma to viac ťahalo.. obdobie vikingov mám rád...(vikings-wolves of midgard -výborná hra )takto..možno..ked to bude pod 10e...možno..skúsim..😎

  • Na jakou obtížnost Honza Slavík hrál? Zajímá mě to kvůli tomu že považuje souboje za jednoduché. Případné navýšení obtížnosti souboje nezlepší?

    • nightborne

      Na berserkera (druhá nejvyšší). Ta úplně nejvyšší sice zvyšuje damage, ale jenom nepřátelům, tvoje rány je naopak bolej míň. Jinak řečeno, neni to pak vyloženě těžší, protože jsou nepřátelé pořád pomalí a předvídatelní, jenom je to prostě zdlouhavější.

      • Tak to je škoda, právě ty nekonečné souboje z Odyssey mě neskutečně štvaly, to tedy není řešení. 

        • nightborne

          Mno, takhle, ve Valhalle to není TAK hrozný jako v Odyssey. Běžnýho panáka, co není sto levelů nad tebou, dáš třeba na tři rány a s rozběhem občas i na jednu, což vzhledem k tomu, že většinou má nějaký brnění, nepůsobí až tak neuvěřitelně. Elitní nepřátele kácíš trochu dýl, ale neni to takový opižlávání jako v Odyssey.

          Ten problém se snadnejma soubojema je spíš v tom, že nepřátelé sou poměrně málo agresivní. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se snažili fakt útočit všichni naráz, například. Nebo měli víc druhů neblokovatelných útoků, na který bys musel reagovat jinak jako v Sekirovi, třeba.

          Ono jak sem psal, podle mýho názoru má Valhalla nejlepší a nejzábavnější souboják v rámci Creedů, ale třeba na Tsushimu nebo cokoliv od Fromsoftu to bohužel pořád nemá.

          • Ristoro

            Myslím si, že to ani není tak jednoduché udělat tak výborný combat, jako má třeba Sekiro, protože AC má spoustu věcí kolem, které Sekiro nemá. Sekiro se soustředilo 100% čistě na souboje, je to vlastně to jediné, co v té hře jde dělat a proto tak exceluje. AC dělá dalších x věcí, takže je to za mě pochopitelné. 

            Samozřejmě bych tam uvítal souboják ze Sekira, protože momentálně nemá obdoby a asi ani dlouho mít nebude, ale chápu, že to není na té úrovni ve Valhalle. Nejlepší v rámci série mi stačí :).

            • nightborne

              Jo, on v jádru vážně neni špatnej, a kdo ví, třeba nějaká ostřejší obtížnost přibude v patchi, nebo tak =).

              A jistá inspirace Sekirem tu mimochodem je, protože si mimo jiné můžeš odemknout mikiri counter. Jenom se jmenuje jinak, samozřejmě, a jeho používání není až takový drama, protože v úhybu je iframe, takže když to poděláš, neskočíš úsměvem napřed do rány jak v Sekirovi =D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit