Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0011

    Bohužel až teď jsem zjistil, že prosíte o opakování hlasování, zkusil to a nemůžu. Vyzkoušel jsem všechny prohlížeče co mám a anketu nevidím. I ve chromu mám všechny doplňky vypnuté a stejně zmiňovaný níže uvedený seznam nikde nevidím.

  • mousekrup

    Ještě mě zarazilo... možná nechápu jak čtenářské ankety fungují, ale k čemu je tam ta poznámka o C2077 jako RPG. Není ve čtenářské anketě úplně jedno jak to chápe redakce? Prostě co bude mít nejvíc hlasů v kategorii RPG, to vyhraje nejlepší RPG, ne?

    Nebo vy pak procházíte výsledky a některé hry vyřadíte, protože jsou podle vás ve špatné kategorii? Nebo všechny hlasy pro nějakou hru dáte do kategorie akční hra, protože to podle vás akční hra je (nezávisle v jaké kategorii tomu dali hlasy lidi)?

  • lito

    Kdyby někoho náhodou napadlo hlasovat pro Cyberpunk, tak se prvně podívejte na tohle video. 

    https://www.youtube.com/watch?v=omyoJ7onNrg

    Krásně sesumírované. Věnujte 40 minut tomu videu a pak hlasujte. Děkuji za Vaši zodpovědnost. 

    Zatím fail Cyberpunku nadále pokračuje. Největší hype v herní historii a nejdražší singleplayer historie získal zatím 21 GOTY a to navíc většinu od čtenářů z Polska a Střední Evropy.

    • Maxianimal

      Ty jsi strašnej šašek :D

    • Derp_1337

      Trololol

      "Podívejte se na tohle video, věnujte tomu 40 minut a pak hlasujte podle toho, co vám video sdělilo." Takové neskutečné kecy!!

      To umí udělat kdokoliv!

      Podívejte se na tyto 2 videa, věnujte tomu 41minut a pak hlasujte dle názoru, který vám sdělilo video. Cyberpunk je dobrá hra. Děkuji za vaši zodpovědnost.

      https://www.youtube.com/watch?v=OrN6TndqFbA

      https://www.youtube.com/watch?v=0UiXx-_fL5U

      • Ilusiveman

        Dobrá je za 3/5. 

    • Já tu hru dohrál dvakrát. Myslíš, že nějaké video změní názor, jaké jsem si po víc než 100h udělal sám?

  • Tak co, zvládne C2077 vyhrát nejlepší rpg, nejlepší hru, nejlepší příběh  a největší zklamání souběžně? :-D

    • Jarisko84

      Rpg by nemalo kedze to nie je rpg...

      • RPG neboli hra na hrdiny. Téměř všechny dnešní hry jsou RPG.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Hra_na_hrdiny

        • Ilusiveman

          když už tak anglickou wiki užívej..českou ti nikdo moc kontrolovat nebude, narozdíl od anglické, ke které přistupuje a opravuje ji půlka světa.

          RPG není hra na hrdiny, ale ROLE playing game ve smyslu níže a ne, většina her dnes jsou Akční adventury.

          "role-playing game (sometimes spelled roleplaying game;[1][2] abbreviated RPG) is a game in which players assume the roles of characters in a fictional setting. Players take responsibility for acting out these roles within a narrative, either through literal acting, or through a process of structured decision-making regarding character development.[3] Actions taken within many games succeed or fail according to a formal system of rules and guidelines.[4]"

          https://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_game

          v CP, v příběhu žádné Role nehraješ primárně a je to vše spíš na tvojí naladě, jak si příběh zahrát, připadně kterou misi se rozhodneš udělat a žádná statistika na to nemá vliv. "Nomad, Street Kid, Corporate" to je joke absolutně tyto role nemají význam. Naopak to je primárně pouze o tom, jaký příběh si chceš o sobě "přečíst". 

          Ta Adventura je možná inspirovaná deskovkou a možná přivádí ten svět k životu ale formou příběhu a ne hraním rolí. Žádné nehraješ. Odvykládáš si ten příběh jak se cítíš a o tom ta hra je. Ano, jsou tam prvky RPG a prvky open-world srandiček a prvky shoot and loot...co do té hry nedali? nicméně základ může být jen jeden a ten je do očí bijící - příběh, dobrodružství. 

        • Jarisko84

          Autori hry povedali ze je to akcna adventura s rpg prvkami....cize ziadne rpg...

          • Takže když namaluji na papír propiskou modrou čáru a budu tvrdit, že je to zelená vodovka na černém papíru, tak to je zelená vodovka na černém papíru, protože to řekl autor díla?

            • Jarisko84

              Tebe mozu povedat ze to je akcna adventura s rpg prvkami ale aj tak si budes mysliet ze hras formule...

            • Jarisko84

              Hadam vedia do akej hry investovali miliony...

              • Reakce na příspěvek:

                Je to adaptace deskovky, vážně to chceš víc rozebírat? RPG, tečka.

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  Adaptace deskovky se nerovná RPG. Jak jsi přišel na tenhle myšlenkový fail? 

                • Jarisko84

                  Reakce na příspěvek:

                  Tak napsi fo cd projektu ze nevedoa co spravili ze ty im to vysvetlis...

                  • Reakce na příspěvek:

                    Zřejmě to ví taky, jen ty ne. https://imgur.com/a/aelVQ1E

                    • omiklon

                      Reakce na příspěvek:

                      ehm..

                      https://imgur.com/NSOKkwy

                      CP není rpg víc než kdejaký Far Cry nebo Borderlands..

                      • Reakce na příspěvek:

                        Co ehm? Chceš zpochybnit, že nemaj na labelu RPG? Mají. Víc oficiálně to nejde, že nějaká parta ubožáků řeší změnu popisu mi je fuk. Je tam leveling, atributy, perky, "bezejmenný" hrdina, možnost dialogů, vybavení má staty. Víc RPG, už to snad ani nejde. Je to tak i gogu, což je jejich obchod. Ende. Schluss. O tomhle se nehodlám dál bavit, nazdar.

                    • Jarisko84

                      Reakce na příspěvek:

                      https://mobile.twitter.com/cyberpunkgame/status/1338390123373801472

                      https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/why-did-your-twitter-change-rpg-to-action-adventure-cdpr.11056184/

                      Alebo 

                      https://amp.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kgt7ma/cd_projekt_red_label_cp2077_as_an_actionadventure/

                      Plus kopec dalsich...

                      • Reakce na příspěvek:

                        Viz výše.

                        • Jarisko84

                          Reakce na příspěvek:

                          https://www.idnes.cz/hry/novinky/cyberpunk-skrty-hry.A210120_115530_bw-novinky_srp

                        • Jarisko84

                          Reakce na příspěvek:

                          Viz nizsie...

    • Ilusiveman

      já ho dal jako nejlepší adventuru 😀

  • TheGGG

    odhlasováno...

    jinak Angry Joe rozsekal C77 ve své recenzi na kusy: https://www.youtube.com/watch?v=1oN5v0mcTMs&ab_channel=AngryJoeShow

    6/10 PC verze a ještě výrazně méně pro konzolové verze.

    Docela se těším na jeho top 10 zklamání roku 2020, jestli víc vyfajloval C77 nebo tlou 2.

    • Ilusiveman

      Vyjimečně s tebou v něčem souhlasím. Teda převážně s AJ kterýho jsi postnul. Dokonce přiznávám, že byl docela zábavnej. CP jsem hrál předtím, než jsem viděl AJ a vpodstatě se na té PC verzi shodnu. Osobně bych dal po sebereflektivní chvilce 7/10, ne 8/10 a Věřím že to v Day 1 skutečně bylo 6/10 a na úrovni easly accesu. 

      Jestli někdo s videem AJ nesouhlasí, tak si rád poslechnu věcné argumenty. (tím nemyslím věci na jeho osobu, na jeho sledovanost, na to že jeho brada vypadá jak dámské pubické ochlupení a jiné osobní útoky, ale věcné argumenty k výrokům AJ ve videu.) Tak schválně. 

    • Derp_1337

      Trololol

      AngryJoe je v první řadě komik a ne objektivní novinář.

      Hodnocení her od AngryJoe je stejně tak relevantní jako Conan a jeho Clueless Gamer.

      • Ilusiveman

        Tak a teď zkus nějaké věcné argumenty k výrokům AJ. S čím a proč nesouhlasíš. Go

        • Derp_1337

          Proč považuji Joe za komika?

          Tak v první řadě je potřeba zamyslet se nad poměrem videí v jeho kanále. Kolik z nich ti přijde jako "seriózní" novinařina a kolik videí je primárně pro pobavení?? (ehm, Joeův hněv je pro pobavení)

          Jestli chceš nějaký argument nad jeho výroky, tak třeba jeho hněv nad tím, že nějaký skin ve Valorantu stojí 95$. Joe křičí a vzteká se "bullsh*t" a podobné věci. V celém videu není žádná skutečně užitečná informace, je tam jenom jeho hněv a názor. Navíc ta jeho reakce je dost přehnaná, když třeba v CS:GO je někdo schopný utratit 130000$ za nějaký skin. Prostě někteří lidé jsou schopni utrácet obrovské prachy za blbiny.

          A v neposlední řadě se na jeho kanále objevují blbinky typu "I like refrigenerators" a nebo "Joe of Rivia". Což rozhodně není známka seriózní novinařiny, ale je to prostě jenom pro pobavení. Neříkám, že to není dobré, fakt jsem se u toho zasmál. Ale proto Joe je primárně komik a ne seriózní novinář.

          • TheGGG

            seriozní novinařina jsou zásadně jen články na IGN o toxických hráčích, brečení na kotaku o moc velkém množství bělošských postav a kvikot na polygonu o sexistické anime hře :D :D :D :D

            A hodnocení her podle toho jak jsou stunning and brave... chápem, prostě seriozní novinařina.

            A to že AJ udělá pár fake rant videí, nebo hodí pár fórů nijak nesnižuje kvalitu jeho názorů... ty ovšem nedokážeš vyvrátit jedinou věc co AJ řekl o C77 ve své recenzi, tak se jen vykrucuješ a brebentíš nesmysly....

            • Derp_1337

              Zmiňoval jsem někde IGN nebo Kotaku?? To ty o těch stránkách furt meleš. Asi nic jiného neznáš.

        • TheGGG

          on ti k tomu nic neřekne, protože mě sice označuje za fanatika, ale sám tady simpuje za CDPR od začátku.

          Já osobně tady nemám rád nikoho, ale některé lidi nemám rád víc jak ty jiné... a kdo zavírá oči nad problémy C77, to je skutečně u mě politování hodná osoba.

          • Derp_1337

            Už jsem se tě jednou ptal, jestli víš, co to je psychologický jev Projekce?? Neutále to předvádíš.

            Když mluvíš o politováníhodné osobě, tak to mluvíš sám o sobě.


            A nevymýšlej si něco, co jsem nikdy netvrdil. Nikdy jsem nezavíral oči na bugy. Pouze jsem upozorňoval na to, že by lidé neměli přehánět negativní reakce. Obzvlášť lidé, co hru vůbec nehráli a jenom viděli nějakou kompilací bugů na YT a najednou vykřikují, jak je to katastrofální hra.

    • yeniczek

      Od chvíle, kdy AJ dělá kanál tak, aby mu co nejvíc vydělával, tak jsou jeho recenze a názory úplně mimo. Projede reddit, internety, zjistí, kde to vře a přidá se. Děsně mě zklamal.

      • Ilusiveman

        "projede reddit, internety, zjistí, kde to vře a přidá se. "

        Jo tak to od něj přesně odkoukal GGG. Lidi jako AJ učí lidi jako GGG, jak dostat co nejvíc socialní interakce na internetech. 

        Smutný 

        • Derp_1337

          True story.

          Jsi trefil hřebíček na hlavičku. AngryJoe je velký vzorem pro TheGGG a tak se ho snaží napodobovat a žije v iluzi, že takovéhle chování je úplně normální.

      • Přesně tak. Spolu se Stirlingem prostě přestali vypouštět něco vlastního a spíš jednou za čas vypustí jen takový výcuc z internetových fór. U AJ je to pak zabité ještě délkou. Protože koukat na něco takového desítky minut je úplně marné.

      • Maxianimal

        Jo, u AJ to bylo sice smutný, ale jasný rozhodnutí ho přestat sledovat po tolika letech. Nesleduju ho něco přes rok, už to bylo moc afektovaný. Nechápu, že to s ním OJ a Alex vydrželi. Ale tak prachy nesmrdí.

  • Za najvacsie sklamanie povazujem absolutnu absenciu domacej hry - Factorio. Ta hra ma aktualne na metacriticu 94% a Steam hodnotenia vynikajuce.

    Aj ked zbytocne, ale predsa len som ju hodnotil ako top hru tohto roka. Najlepsia strategia C&C remaster (opat zanedbana hra redakciou).

    Najlepsia indie hra - Ori and the Will of the Wisps (PR ma MS, ale oficialne ide o indie hru.)

    • triptich

      tak u mňa sa tento rok factorio neumiestnilo nikde. je to "stará" hra (tiež som vlastne až z frflania na fórach zistil, že už je vonku oficiálne verzia 1.0). v takýchto anketách dosť dopláca na predbežný prístup.

      na strategický žáner bol tento rok dosť bohatý, teda C&C nemá nárok. radšej ocením novú hru, ako len recyklát starej (i keď nutno dodať, že jeden z tých lepších)

      Ori skvelá hra vo všetkých smeroch, takže v rámci indie určite prvá trojka (tam by ale bolo tiež dosť tesno)


    • solomon.short

      Souhlasim s Factorio. Treti nejlepe hodnocena hra na Steamu a uzasna hra. 

      Mozna ji jen obklopuje aura, ze je hrozne obtizna, nebo neprehledna a tezka, coz rozhodne neni. Jen... krapet casove narocnejsi, to ano :D

    • Derp_1337

      Ono se není čemu divit, že C&C se nedostalo až tolik prostoru. Remake se hodnotí o něco lépe než "obyčejný" remaster.

      Remaster je pouhé předělání do novějšího grafického kabátu. Zatímco remake klidně mění i samotnou hratelnost a příběh.

      • JohnyTheZik

        Popravdě ten rozdíl mezi remakem a remasterem je u Demon's Souls a C&C skoro nulovej. Obě hry mají kompletní grafickej update a obě hry změnily některý věci, nicméně jádro obou her zůstává úplně stejný.

        V podstatě podle tvý věty na konci je DS taky jen remaster.

        • Derp_1337

          Ne. To jsi špatně pochopil.

          Demon's Souls není remaster, protože ten má v sobě změny, které sahají hlouběji.

          V DS najdeš nejenom vyšší rozlišení a detailnější textury, ale dokonce se měnili modely některých nepřátel (tudíž ty postavy mají jiné hitboxy a jejich útoky mají jinou animaci). Změnily se tam i jednotlivé útoky a pohyb hlavní postavy. U většiny postav se dodělala i mimika obličeje (při mluvení). K tomu se ještě překopal HUD a inventář (je pryč limit inventáře, který při překročení omezil pohyb postavy). To je dost celkem zásadních změn.

          C&C je pouhý remaster, protože tam akurát změnili interface, zlepšili grafiku, remasterovali hudbu a upscalovali cinematická videa a zmodernizovali síťový kód. Na hře se samotné se vůbec nic nezměnilo.

          • JohnyTheZik

            Ano, těch pár drobnejch změn jsem si vědom, nicméně to hlavní gro je ten grafickej overhaul, kterej je samozřejmě kvalitní a všechno. Ani si moc nemyslim, že by Bluepoint měli něco zásadně měnit, ale nic to nemění na tom, že ty změny na úrovni CnC a DeS jsou v podstatě totožný. Jedná se o grafickej update s některejma QoL změnama. Jedna hra se ale prezentuje jako remake, druhá jako remaster.

            "If your hopes are playing the game exactly how it was in 2009 with a
            shiny coat of paint, some updated animations, and very minor QOL changes
            then you're going to enjoy this game for what it is, essentially a 1:1
            Demon's Souls remake. But if you're expecting any updates, or any
            mechanics that might have brought the game up to newer souls game
            standards you'll be disappointed."

            Když půjdu po jednotlivejch bodech, který jsi zmínil - pár modelů se upravilo, ale jejich move sety zůstaly stejný. Hitboxy v tomhle případě nejsou relevantní, resp. se jich změny nedotkly. Pár animací se změnilo, ale zase - je to primárně jen grafickej update (věci jako backstab působí v OG DeS přeci jen už celkem komicky). Nechápu proč zmiňuješ mimiku, to je prostě jen grafickej update (starej známej Andre je jen running easter egg z DaS jedničky). HUD se změnil, opět moc nechápu relevanci zmínky, je to jen grafickej update s QoL změnama. Ten inventář/equip load se nezměnil, jen přidali možnost poslat věci rovnou do storage.

            CnC má změnenej interface, kterej je na malinko vyšší úrovni než změna HUDu v DeS vzhledem k tomu, že teď umožňuje unit queue a rozpad na kategorie. Do CnC TD přidali skirmish, což je celkem zásadní změna, která způsobila mj. větší oblíbenost RA1. A narozdíl od DeS se mimo celej audiovizuální update do hry celkem zásadně zasahovalo (a pořád zasahuje) balance updatama.

            TL;DR žádný zásadní změny v hratelnosti nebo příběhu neproběhly, některý mechaniky dokonce oproti očekávání zůstaly nezměněný (world tendency, stejný move sety u bossů, Moon Grass a další), byl proveden výraznej audiovizuální upgrade a přidali do obou her pár QoL změn. Celkem překvapivě ale u jedněch změn přivíráš oči a u druhejch zmiňuješ přidání mimiky jako kdyby to byla změna hratelnosti.

            • Derp_1337

              sorry, TL;DR

              • JohnyTheZik

                Reakce na příspěvek:

                je slozity koukat, vim, ale je to v poslednim odstavci sesumarizovany

          • Ilusiveman

            Modely postav a hitboxy jsou dvě rozdílné věci. 

            ""A hitbox is the space in the modeled 3D environment that represents the "body" of players, NPCs and enemies. The hitbox is not identical with the visual representation of the character on screen because modeling the hitbox exactly on the polygons of the character would hurt performance too much.""

            A To všechno co jsi jinak popsal znamená remáster ne remake a ano hitboxy rovněž mohou podléhat remasterovaní. 

            BTW remaster rovněž může lehce měnit/korigovat příběh. (viz přidání Anakinova ducha do SW)

            Ne že bych tě neměl rád, ale máš v tom malinko zmatek. 

            • Derp_1337

              Jo, možná jsem použil trochu blbou terminologii.

  • matt

    Poradí prosím někdo jak hlasovat? Bez přihlášení nelze hlasovat. Přihlásím se a vyplním vše. Bez emailu nejde odeslat formulář. Vyplním email. Odešlu a "Uživatel s tímto emailem už existuje. Zvolte prosím jiný." a vymažou se všechny pole, co jsem vyplnil, wtf?!

    • Derp_1337

      BTW: nemusíš vyplňovat všechny pole. Klikni jenom na ten řádek, v kterém chceš hlasovat.

  • Uprimne, za me bych tam pridal moznosti, samozrejme nechat moznost napsat vlastni tip. Protoze uprimne, absolutne si nepamatuju co letos vyslo a co sem hral....

    • 0011

      Já už mám odhlasováno, takže nevím, jestli to nezměnili, ale v rámci daných kategorií můžeš napsat vlastní tip, alespoň když jsem hlasoval bylo tam textové políčko, no a pokud si nepamatuješ co vyšlo, klikni sem.

  • triptich

    odhlasované. náročná úloha, vybrať len tú jednu hru. 2020 bol dobrý rok na kvalitu, ale aj na prúsery (keď si spomeniem na warcraft, commandos, pretorians... srdce zabolí)

  • Derp_1337

    Ve Firefoxu mi taky nejde hlasovat. Když kliknu na finální tlačítko "Hlasovat", tak se nic nestane.

    • triptich

      odhlasované a bez problémov. možno už stihli opraviť, alebo to bol nejaký šotek :)

      • Derp_1337

        Jo, už to funguje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit