Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG


    jsem spíš na w40k, ale toto je skvělá zpráva... Cathay je ta fantasy verze číny? Jo to by mohlo přidat spoustu zajímavých jednotek... mají vůbec nějakou větší variantu miniatur? jsem docela zvědavý jo to jo....


    • Ano, Cathay je warhammerovská verze Číny. V loru je o ní v podstatě jen pár zmínek a ani nikdy neměla vlastní figurky od GW. Jinak je ale poměrně populární, lidi si ji staví jako variantu Empire, a měla i neoficiální armybook.

      • TheGGG

        tak to jen využijí assety z three kingdoms :D--- jk

        každopádně fakt se těším na jejich jednotky a jak to zamixují s čínskou mytologií

    • Veskoslav

      Je to spíše Japonsko než Čína:)

      • Thanquol

        Je to číná s velkou čínskou zdí. 

      • Kdepak. Cathay je skutečně Čína. Nippon je warhammerovské Japonsko.

        • Cathay je jeden z historických výrazů pro Čínu. Warhammer ho používá pro svoji verzi Číny (žádná armáda nevznikla, jen pár zmínek v lore a fanouškovské armybooky). Nachlup stejné je to s Nippon (Japonsko v reálu i ve Warhammeru) nebo Albion (Británie - tam snad byla i nějaká pravidla v rámci oficiálního GW časopisu White Dwarf).

          • Tak výčet by byl delší 😀. Třeba Estalia a Tilea jsou renesanční Španělsko a Itálie. Jakožto Dogs of War byl pro ně i armybook než to zařízli. Pak už jen RoR z White Dwarf a pak už kulové.

        • Veskoslav

          Je ohledně toho nějaká knížka? 

          • Bohužel ne. Včera jsem se koukal, co všechno se prozatím o Cathay ví a jsou to skutečně jen střípky ze všech možných armybooků. Nejlepší zdroj je fakt nějaký výpis na wikinách. Teď bych čekal, že se dozvíme víc, protože Cathay i Kislev jsou zpracovány Games Workshopem, takže počítám, že to budou chtít využít v nových fantasy figurkách.

  • Super, konečně už má vyjít v tomhle roce nějaká hra, která stojí za to!

    • mně to herní vakuum nijak nevadí, já pořádně nestíhám hrát ani to staré. Stejně vždycky hraju akorát v zimě, když venku není co dělat. Letos jsem dohrál jen Black Mesa and teď mám rozehraný Kingmaker Pathfinder. Parádní hra, skutečný nástupce BG2. A to mě ještě čeká Disco Elysium.

      • Corvus

        Mám to podobně. Doháním resty. Teď jsem dohrál několik adventur, abych si je konečně odškrtnul :-) Trüberbrook a Call of the Sea. Aktuálně se chystám na Hitmana a hlavně domlasknu ME: Andromedu, abych byl připravenej na květen na Mass Effect Legendary Edition a dojedu Resident Evil VII, abych pak mohl skočit do Village. Je toho moc... Ale Warhammer jsem předobjednal, to je povinnost :-D

  • tuco

    Z clanku: 

    Stejně jako předchozí dva díly půjde i třetí spojit se svými předchůdci, čímž vznikne možná až nepředstavitelně gigantická mapa ..

    Spojenim jednicky a dovjky nevznikla jen mapa, ale i interakce mezi rasami, a oba prvky pak ovlivnily hratelnost. Pokud to chapu spravne, to vsak u spojeni s trojkou mozne nebude? 

  • Až to bude, tak si beru týden dovolené a doma budu předstírat Home office. Tipuji se tak na 14 hodin denně - prostě přesčasy, nedá se nic dělat drahá manželko.

    • Thanquol

      Úplně chápu. Já to asi s dovolenou hrotit nebudu, ale už ze dveří budu házet šipku k PC. 

    • Corvus

      :-D Dobrý!

  • LessPh

    Jako těším se a dost... snad to napasujou na kostru 3K, protože TWW2 mechaniky a QOL už trochu zestárly.

    A snad budou v tu dobu už dostupný grafiky:D

  • MishKonn

    Výborně. Další WH fantasy hra, to jsme potřebovali.

    Kde je můj Total War 40K? 

    • Thanquol

      Bože co s tím otravuješ u Total Waru? Fantaska si zaslouží veškerou lásku. 

      40k máš DoW I, II. II, pak máš vesmírný křižníky a brzo výjde Vermitide z 40k + další jako Space Marine. 

      • MishKonn

        U 40K máš Dawn of War I a II, kde ten novější díl je 11 let starý. Top. Trojka je totální sra*ka, která nemá s 40K nic společného. 

        Darktide stejná pohádka, nejdřív 6 let vycházej hry z fantasky, a pak se konečně někdo smiluje. 

        Space Marine - famózní hra, zase 10 let stará. 

        A pak tu máme tunu sh*tů, jako je Deathwing, Necromunda, Space Hulk, Armageddon a další Cčka. 

        Co vyjde další jako Space Marine? 

        • Thanquol

          Nevim kdy vyjde další Space Marine, spíš to bylo jako + máš ještě Space Marine.

          +40K dalši vybrané dobře hodnocené tituly: Mechanicus, Gladius, Inquisitor Martyr, Spacehulk Tactics, Spacehulk Deathwing, Battlefleet Gothic I a II (křižníky co jsem psal), Adeptus Titanicus: Dominus, Space Wolf + tunu dalších který mě zaměrně asi minuly. 

          Point byl, že 40K nás docela krmili viz ty tituly co jsem napsal. Z Fantasky máš co? Mark of Chaos 15 let stary. L4D: Vermitide a ted díky bohu Total War Warhammer, kterej je taky uz 5 let starej a noaco?

          • MishKonn

            Blbost. 

            Mechanicus je niche hříčka. Ač fajn hra, nic světoborného. Plus tahovka. To samý Gladius. Low budget indie pro těch 5 fandů pohybování s dvěma panáčkama po mapě. Tahovka. Space Wolf :D je mobilní hra. Tahovka. Space Hulk je adaptace deskovky, hratelná asi 2 hodiny. Tahovka. Deathwing je oproti Vermintide vtip, naprosto bez gameplaye, další indie pokus, který vypadá hezky, ale hraje se totálně na h*vno. Battlefleet Gothic napoprvé spíš repetetivní tech-demo, až dvojka je vyjímka tady z toho seznamu, poměrně slušná hra, A/AA. 

            Co se týče OPRAVDU dobrých her AA/AAA, jak jsem napsal. 40K zůstává u 11 let starého SM a 12 let starého DoW2. 

            Fantaska nás zásobuje, 2015 famózní AA Vermintide, 2016 famózní AAA TWW, 2017 famózní AAA TWW2, 2018 famózní AAA Vermintide 2...

            Čekám na Darktide jako na smilování. 

            • Veskoslav

              Říct o Gladiusovi, že je pro 5 fandů spíše vypovídá o Tobě...Jedna z nejlepších her ze světa W40k.

              Space Hulk hratelná dvě hodiny? No pokud si herní mamlas, co neumí přemýšlet, tak ano.

              A to, že každý rok vyjde 1 dobrá hra z klasického Warhammeru je jako něco, co by se nemělo opakovat nebo jak to myslíš?

              Naposledy v rámci W40k vyšla Necromunda: Underhive Wars

            • Thanquol

              Space Hulk Deathwing není tahovka, ale akční hra z první osoby. 

              Pokud 2 hry a z toho jeden reskin L4D od Indie studia nazyvas zásobováním, tak to pak Jo. 

              Zapomněl jsi se vyjádřit k akčnímu RPG Inquisitor Martyr, tak ten te asi bavil. 


            • Murlock

              Tak nainstalujte Chapter Master pane fajnšmekr a máte o zábavu postaráno až do smrti. 

  • Thanquol

    Vy jste ale rychlíci!!!!!  Jsem vzrušen. Armady bohů chaosu jsem čekal z rozborů videi a kyslev - ikdyž nejsem úplnej fanda, tak na ten se taky těším. 😬 ta ledová carevna vypadá cool 😎

    • Thanquol

      Ted ještě Chaos Dwarfy a Ogre Kingdoms formou DLC, jako tomu bylo u Welfáků. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit